Utenos rajono žemdirbiai buvo susirinkę į tradicinę šventę
KaimasUtenos rajono žemdirbiai buvo susirinkę į tradicinę šventę
2014 spalio 20, Pirmadienis 15:20

Utenos rajono žemdirbiai buvo susirinkę į tradicinę šventę

Utenos rajono žemdirbiai buvo susirinkę į tradicinę šventę
 • 33 foto

Praėjusį savaitgalį Utenos kultūros centre vykusios žemdirbių šventės metu buvo įteiktos trys rajono savivaldybės mero Alvydo Katino padėkos. Jų už darbo vietų sukūrimą ir išsaugojimą nusipelnė užpalietis Vladas Murnikovas, už kaimo turizmo plėtrą rajone apdovanoti Vida ir Vidas Kulioniai bei už netradicinės ūkio šakos kūrimą ir plėtrą savo padėką meras įteikė Vygaudui Jukneliui.

Šventėje tradiciškai pažymėti konkurso ,,Metų ūkis" nugalėtojai. Pirma vieta atiteko Kristinai ir Rytautui Žukauskams iš Vyžuonų seniūnijos, antroji – Danutei Makaravičienei iš Užpalių seniūnijos, Kaimynų kaimo, trečioji – Mindaugui Kinderiui iš Leliūnų seniūnijos. Visus juos sveikino ne tik rajono vadovai, tačiau ir svečiai, tarp kurių buvo Seimo narė Milda Petrauskienė, sveikinimus ir dovanas įteikusi rajono ūkininkams Vidai ir Antanui Paužuoliams bei Elvyrai ir Ramūnui Baltakiams. Lietuvos ūkininkų sąjungos pirmininkas Jonas Talmantas padėką įteikė leliūniškiui ūkininkui Žydrūnui Varkavičiui.
Šventės metu buvo klausomasi Mykolo Romerio universiteto vokalinės grupės, kuriai vadovauja Artūras Novikas, bei pramoginių šokių šokėjų pasirodymo.
Antroje šventės dalyje, kuri užtruko iki vėlumos, susirinkusiems dainavo legendinis dainininkas Aleksas Lemanas.

„Utenos dienos" inf.

Vytauto Ridiko nuotr.

Susiję įrašai (pagal žymę)

 • Siekiama mažinti tikriesiems žemdirbiams tenkančią naštą

  Žemės ūkio ministerija siekia paprastinti žemdirbius kontroliuojančių institucijų veiklą bei mažinti sankcijų, taikomų tikriesiems ūkininkams, skaičių. Ketvirtadienį ministerijoje vykusioje diskusijoje aptarti Nacionalinės mokėjimo agentūros pateikti siūlymai, kaip optimizuoti patikras ūkiuose, kad jos nesudubliuotų, kuo dažnai skundžiasi žemdirbiai.

 • Apdovanoti geriausi Lietuvos ūkininkai

  Praėjusį penktadienį ūkininkai iš visos Lietuvos susirinko į tradicinį renginį „Metų ūkis“, kuriame apdovanoti geriausieji.

 • Bus sumažinti žemdirbių įsipareigojimai

  Europos Komisija patenkino Lietuvos žemės ūkio ministerijos, siekiančios sumažinti dėl sausros žemdirbių patirtus nuostolius, prašymą sušvelninti su tiesioginėmis išmokomis susijusius reikalavimus bei suteikti galimybę išmokėti didesnes avansines išmokas.

 • Festivalyje „Vaidiname žemdirbiams 2018“ – svarbios Lietuvai datos

  Kaip ir kasmet, šiemet Rokiškyje teatro mėgėjus vėl sukvies Lietuvos profesionalių teatrų festivalis „Vaidiname žemdirbiams", kuris prasidės Vasario 16-ąją ir baigsis Kovo 11-ąją. Šiųmetis festivalis įprasmins svarbias mūsų šaliai datas, o repertuare – garsių režisierių Eimunto Nekrošiaus, Oskaro Koršunovo, choreografės Anželikos Cholinos pavardės.

 • Kompensacijų dėl liūčių patirtų nuostolių sulauks tik labiausiai nukentėję žemdirbiai

  Po žemės ūkį nusiaubusių liūčių Lietuvoje paskelbus ekstremaliąją situaciją, Žemės ūkio ministerija ir nukentėjusios savivaldybės ieško būdų, kaip tiksliau apskaičiuoti ūkininkų patirtus nuostolius. Šiandien įvykusiame susitikime su savivaldybių atstovais žemės ūkio ministras Bronius Markauskas nežarstė tuščių pažadų ir kvietė realiai žiūrėti į esamą situaciją.

 • Aktyviems žemdirbiams – tiesioginių išmokų avansai

  Jau nuo spalio vidurio bus pradėti mokėti tiesioginių išmokų už 2016 metais deklaruotus žemės ūkio naudmenų plotus avansai. Iš viso žemdirbiams avansu planuojama išmokėti 250 mln. eurų.

 • Žemdirbius pasieks parama

  2015 m. bus pradedamos mokėti susietosios paramos išmokos už mėsinius galvijus, mėsines avis, pieninių veislių bulius ir pienines ožkas. Žemės ūkio ministrė Virginija Baltraitienė pasirašė 2015–2020 metų susietosios paramos už pienines karves administravimo taisykles, kurios įsigaliojo nuo š. m. sausio 15 d. Susietoji parama už pienines karves bus mokama vieną kartą per metus iš ES biudžeto lėšų, siekiant palaikyti pieno gamintojų pajamas ir užtikrinti dabartinį gamybos lygį.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

UAB „Utenos Diena“,
Maironio g. 34, LT-28144, Utena.
Įm. kodas: 301537159
PVM k. LT100003891115

A.s.: LT535014500014000334
Utenos kredito unija

Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

utenosdiena.lt redakcijai rašykite adresu reklama@utenosdiena.lt

Visos teisės saugomos. © 2008 -  2019
UAB „Utenos diena“.
Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Utenos diena“ sutikimą.

LANKYTOJŲ STATISTIKA

Šiandien apsilankė:916
Vakar apsilankė:6336
Šią savaitę apsilankė:46050
Šį mėnesį apsilankė:56864
Viso (nuo 2015-02-16):14324024
Šiuo metu naršo:
56
2020-08-09
MENŲ KALVĖ – Utenos regiono kūrėjai ir jų darbai!