Siekiama mažinti tikriesiems žemdirbiams tenkančią naštą
KaimasSiekiama mažinti tikriesiems žemdirbiams tenkančią naštą
2019 gruodžio 03, Antradienis 14:47

Siekiama mažinti tikriesiems žemdirbiams tenkančią naštą

Siekiama mažinti tikriesiems žemdirbiams tenkančią naštą

Žemės ūkio ministerija siekia paprastinti žemdirbius kontroliuojančių institucijų veiklą bei mažinti sankcijų, taikomų tikriesiems ūkininkams, skaičių. Ketvirtadienį ministerijoje vykusioje diskusijoje aptarti Nacionalinės mokėjimo agentūros pateikti siūlymai, kaip optimizuoti patikras ūkiuose, kad jos nesudubliuotų, kuo dažnai skundžiasi žemdirbiai.

Žemės ūkio viceministras Petras Narkevičius susitikimo metu pabrėžė, kad tik veikdamos kartu institucijos galės sutarti, kaip, išlaikant kokybinį patikrų reikalavimą, sumažinti perteklinių – besidubliuojančių – patikrų  ir sankcijų, kiekį.

„Visi sutaria, kad būtina mažinti patikrų naštą ūkininkams, peržiūrėti sankcijų taikymo metodikas, todėl NMA atliktos kontroliuojančių institucijų veiklos supaprastinimo analizės rezultatai gali tapti puikiu atspirties tašku racionaliems sprendimams", – teigė žemės ūkio viceministras.

Viceministras pabrėžė, kad labai svarbu, jog sankcijų sulauktų ne tikrieji ūkininkai, bet tie, kurie bando apeiti taisykles.

„Svarbu, kad pas ūkininką – tą, kuris nuoširdžiai dirba ir atsakingai stengiasi vykdyti įsipareigojimus – lankytųsi kuo mažiau tikrintojų, o rezultatas būtų kuo geresnis ir patikimesnis", – kalbėjo viceministras P. Narkevičius.

Patikrų mažėja

NMA nuolat siekia mažinti patikrų: 2015 m. tikrintojų buvo 164, o štai 2019 m. jau tik 120. Per pastaruosius dvejus metus NMA ne tik 60 proc. (2 100 vnt.) sumažino patikrų dėl kompleksinės paramos reikalavimų laikymosi ir 30 proc. (1 100 vnt.) patikrų mėsinių galvijų ir pieninių karvių ūkiuose, bet atliko ir 18 proc. (1300 vnt.) mažiau plotinių priemonių patikrų bei patikrino net 50 proc. (120 tūkst. ha) mažiau deklaruotų plotų.

Šiais metais dar daugiau  – 99 proc. – ūkių buvo patikrinta nuotoliniu būdu (2018 m. – 93 proc., 2017 m. – 84 proc., 2016 m. – 53 proc.). Tokia patikra ne tik leidžia mažiau trukdyti tikruosius ūkininkus, bet ir sutaupyti degalų ir laiko, nes patikros atliekamos daug anksčiau ir išmokos mokamos daug greičiau. O NMA turi daugiau laiko atlikti papildomas galimai imituojančių ūkininkavimą pareiškėjų patikras.

Sankcijų – mažiau

Pastaruoju metu pastebima tendencija, kad mažėja ūkininkams taikomų sankcijų. Jei 2016 m. dėl kompleksinės paramos, žalinimo reikalavimų nesilaikymo, netinkamų paramai deklaruotų plotų, pavėluotai pateiktų paraiškų ir kitų pažeidimų ūkininkai sulaukė sankcijų, kurių bendra suma siekė beveik 11 mln. Eur (14044 pareiškėjai), tai 2017 m. bendra sankcijų suma sumažėjo iki 6,71 mln. Eur (12463 pareiškėjai), 2018 m. – iki 4,42 mln. Eur (8252 pareiškėjai). Mažėjimo tendencijų tikimasi ir administruojant 2019 m. paraiškas.

Žemės ūkio ministerijos inf.

Susiję įrašai (pagal žymę)

 • Bus sumažinti žemdirbių įsipareigojimai

  Europos Komisija patenkino Lietuvos žemės ūkio ministerijos, siekiančios sumažinti dėl sausros žemdirbių patirtus nuostolius, prašymą sušvelninti su tiesioginėmis išmokomis susijusius reikalavimus bei suteikti galimybę išmokėti didesnes avansines išmokas.

 • Festivalyje „Vaidiname žemdirbiams 2018“ – svarbios Lietuvai datos

  Kaip ir kasmet, šiemet Rokiškyje teatro mėgėjus vėl sukvies Lietuvos profesionalių teatrų festivalis „Vaidiname žemdirbiams", kuris prasidės Vasario 16-ąją ir baigsis Kovo 11-ąją. Šiųmetis festivalis įprasmins svarbias mūsų šaliai datas, o repertuare – garsių režisierių Eimunto Nekrošiaus, Oskaro Koršunovo, choreografės Anželikos Cholinos pavardės.

 • Kompensacijų dėl liūčių patirtų nuostolių sulauks tik labiausiai nukentėję žemdirbiai

  Po žemės ūkį nusiaubusių liūčių Lietuvoje paskelbus ekstremaliąją situaciją, Žemės ūkio ministerija ir nukentėjusios savivaldybės ieško būdų, kaip tiksliau apskaičiuoti ūkininkų patirtus nuostolius. Šiandien įvykusiame susitikime su savivaldybių atstovais žemės ūkio ministras Bronius Markauskas nežarstė tuščių pažadų ir kvietė realiai žiūrėti į esamą situaciją.

 • Aktyviems žemdirbiams – tiesioginių išmokų avansai

  Jau nuo spalio vidurio bus pradėti mokėti tiesioginių išmokų už 2016 metais deklaruotus žemės ūkio naudmenų plotus avansai. Iš viso žemdirbiams avansu planuojama išmokėti 250 mln. eurų.

 • Žemdirbius pasieks parama

  2015 m. bus pradedamos mokėti susietosios paramos išmokos už mėsinius galvijus, mėsines avis, pieninių veislių bulius ir pienines ožkas. Žemės ūkio ministrė Virginija Baltraitienė pasirašė 2015–2020 metų susietosios paramos už pienines karves administravimo taisykles, kurios įsigaliojo nuo š. m. sausio 15 d. Susietoji parama už pienines karves bus mokama vieną kartą per metus iš ES biudžeto lėšų, siekiant palaikyti pieno gamintojų pajamas ir užtikrinti dabartinį gamybos lygį.

 • Utenos rajono žemdirbiai buvo susirinkę į tradicinę šventę

  Praėjusį savaitgalį Utenos kultūros centre vykusios žemdirbių šventės metu buvo įteiktos trys rajono savivaldybės mero Alvydo Katino padėkos. Jų už darbo vietų sukūrimą ir išsaugojimą nusipelnė užpalietis Vladas Murnikovas, už kaimo turizmo plėtrą rajone apdovanoti Vida ir Vidas Kulioniai bei už netradicinės ūkio šakos kūrimą ir plėtrą savo padėką meras įteikė Vygaudui Jukneliui.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

UAB „Utenos Diena“,
Maironio g. 34, LT-28144, Utena.
Įm. kodas: 301537159
PVM k. LT100003891115

A.s.: LT535014500014000334
Utenos kredito unija

Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

utenosdiena.lt redakcijai rašykite adresu reklama@utenosdiena.lt

Visos teisės saugomos. © 2008 -  2019
UAB „Utenos diena“.
Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Utenos diena“ sutikimą.

LANKYTOJŲ STATISTIKA

Šiandien apsilankė:5559
Vakar apsilankė:7119
Šią savaitę apsilankė:25788
Šį mėnesį apsilankė:12678
Viso (nuo 2015-02-16):14036670
Šiuo metu naršo:
91
2020-07-02
MENŲ KALVĖ – Utenos regiono kūrėjai ir jų darbai!