Gaus padidintas išmokas miškui įveisti
KaimasGaus padidintas išmokas miškui įveisti
2019 kovo 28, Ketvirtadienis 13:01

Gaus padidintas išmokas miškui įveisti

Gaus padidintas išmokas miškui įveisti

Gera naujiena sodinantiems miškus – nuo šio pavasario veisiantiems miškus pagal Lietuvos kaimo plėtros 2014-2020 m. programą 15-30 proc. padidintos išmokos miškui įveisti, jį prižiūrėti, saugoti ir ugdyti iki 12 metų po įveisimo.

Norintieji gauti šias išmokas turėtų suskubti – šį pavasarį paraiškos priimamos iki balandžio 30 d. Iš viso šiam tikslui skirta 13,9 mln. eurų ES lėšų. Paramą miškui veisti gali gauti juridiniai asmenys ir ne jaunesni kaip 18 m. fiziniai asmenys, kuriems žemė, planuojama apželdinti mišku, priklauso nuosavybės teise, taip pat savivaldybės, kurios tokią žemę valdo patikėjimo teise.

Parama skiriama veisiant mišką žemės naudmenose, kuriose anksčiau jis neaugo. Jeigu miškas sodinamas arba savaime želia ne miško žemės naudmenose, pareiškėjas iš Nacionalinės žemės tarnybos prie Žemės ūkio ministerijos teritorinio skyriaus turi gauti Leidimą įveisti mišką ne miško žemėje.
Miško želdinimo ir žėlimo projektas miškui įveisti parengiamas, laikantis aplinkos ministro tvirtinamų Miško atkūrimo ir įveisimo nuostatų reikalavimų. Projektą turi patvirtinti Valstybinių miškų urėdijos (VMU) regioninio padalinio vadovo įgaliotas asmuo.
Pareiškėjai laikomi tinkamais gauti paramą, jeigu jie atitinka Lietuvos kaimo plėtros 2014-2020 m. programos priemonės ,,Investicijos į miško plotų plėtrą ir miškų gyvybingumo gerinimą" veiklos sritį ,,Miško veisimas" įgyvendinimo taisyklėse, kurias tvirtina žemės ūkio ministras, nurodytas tinkamumo gauti paramą sąlygas, reikalavimus ir surenka privalomą mažiausią paramos paraiškų atrankos balų skaičių.
Veisiant mišką žemėje, kurioje prieš tai miškas neaugo, rekomenduojama sodinti vietinės kilmės  spygliuočius ir minkštuosius lapuočius – pušis, egles, beržus, drėgnesnėse vietose – juodalksnius. Šios medžių rūšys greičiau prisitaiko prie aplinkos, mažiau reiklios augavietės sąlygoms, geriau prigyja, greičiau auga ir suformuoja miško aplinką.
Miško pakraščiuose patartina formuoti pamiškes iš ornitochorinių medžių ir krūmų, miške pasodinti ir retesnių medžių rūšių grupes įvairovei padidinti. Siekiant ateityje išvengti šakninės pinties pažeidimų vykdant ugdymo kirtimus, įveisiant mišką spygliuočiai turi būti sodinami 20 proc. retesni nei atkuriant mišką.
VMU valstybiniuose miško medelynuose pavasariniam miško sodinimui be išankstinių sutarčių dar galima įsigyti eglių, beržų ir juodalksnių.

Aplinkos ministerijos inf.

Susiję įrašai (pagal žymę)

 • Vyriausybė patvirtino: kitąmet – didesnės socialinės išmokos

  Vyriausybė trečiadienį pritarė Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos siūlymui didinti socialinių išmokų bazinius dydžius. Dėl šio sprendimo didės tikslinės kompensacijos neįgaliesiems su specialiaisiais poreikiais, piniginė socialinė parama nepasiturintiems žmonėms, daugelis socialinių išmokų bei šalpos pensijos, mokamos neįgaliesiems, našlaičiams ar minimalaus socialinio draudimo stažo nesukaupusiems senjorams.

 • Nuo spalio vidurio rekordinio dydžio išmokų avansai ūkininkams – 313 mln. eurų

  Nuo spalio 16 dienos Nacionalinė mokėjimo agentūra (NMA) ūkininkams pradeda mokėti tiesioginių išmokų avansinę dalį. Taip pat avansinių išmokų sulauks pareiškėjai, ūkininkaujantys nederlingose žemėse. Tiesioginių išmokų avansas sudarys 70 proc. tiesioginių išmokų dalies, o pagal Lietuvos kaimo plėtros 2014–2020 metų programos (KPP) priemonę „Išmokos už vietoves, kuriose yra gamtinių ar kitų specifinių kliūčių“ 85 proc. skirtos paramos sumos.

 • Didesni avansai tiesioginėms išmokoms

  Europos Komisija, atsižvelgdama į Lietuvos ir kitų ES valstybių narių prašymus dėl nepalankių oro sąlygų, ketina padidinti tiesioginių išmokų avansus už 2019 metus.

 • Sodinantiems mišką – parama

  Žemių savininkams nederlingi žemės plotai dažnai kelia galvos skausmą. Sklypų nesinori paversti nenaudojamais, bet ir ką nors užauginti juose sudėtinga. Išeitis – apsodinti plotus medžiais. Su Lietuvos kaimo plėtros 2014–2020 m. programos (KPP) priemonės „Investicijos į miško plotų plėtrą ir miškų gyvybingumo gerinimą“ veiklos sritimi „Miško veisimas“ tai padaryti nesudėtinga. Statistika rodo, kad net 99 proc. paraiškų yra patvirtinamos. Norintys gauti paramą „Miško veisimui“ paraiškas Nacionalinei mokėjimo agentūrai gali teikti iki balandžio 30 dienos.

 • Už pasodintą mišką – didesnės išmokos

  Miškai – ne tik mūsų planetos plaučiai, bet ir maitintojai, rengėjai, kuro tiekėjai. Jie valo dirvą, vandenį bei orą ir saugo visos ekosistemos pamatus nuo vandens ar vėjo sukeltos erozijos. Be to, anot Utenos rajone gyvenančių ir savo pasodintą mišką puoselėjančių Gražinos ir Zenono Druskių, tai – didžiulė puošmena ir atgaiva širdžiai. Nors grybai bei uogos prieš dešimt metų sutuoktinių pasodintame miške dar neauga, bet, G. ir Z. Druskių teigimu, jame gera pasivaikščioti ir žvilgsniu paglostyti kone kiekvieną savomis rankomis pasodintą bei išpuoselėtą medelį.

 • Stambios miško vagystės užfiksuojamos ir Utenos apskrityje

  Šalies gyventojai bando nemokamai prasimanyti malkų šildymui, todėl tradiciškai padažnėja atvejų, kai fiksuojamos miško vagystės. Tokių pažeidimų netrūksta ir Utenos apskrityje. VĮ Valstybinių miškų urėdija perspėjo, kad į policiją bus kreipiamasi dėl kiekvieno užfiksuoto nelegalaus miško kirtimo ar kito pažeidimo.

 • Nuo spalio vidurio – išmokų avansai

  Nuo spalio 16 dienos Nacionalinė mokėjimo agentūra (NMA) ūkininkams pradeda mokėti tiesioginių išmokų avansinę dalį. Šiais metais pirmą kartą avansinių išmokų taip pat sulauks pareiškėjai, ūkininkaujantys nederlingose žemėse. Tiesioginių išmokų avansas sudarys 70 proc. tiesioginių išmokų dalies, o pagal Lietuvos kaimo plėtros 2014–2020 metų programos (KPP) priemonę „Išmokos už vietoves, kuriose yra gamtinių ar kitų specifinių kliūčių" 85 proc. skirtos paramos sumos. Avansas ūkininkams bus mokamas iki lapkričio 30 dienos.

 • Neįgaliesiems didės išmokos, atsisakoma diskriminuojančių sąvokų

  Priimti Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos parengti įstatymų projektai, kuriais, naikinama neįgaliuosius diskriminuojanti nedarbingo asmens sąvoka bei didinamos slaugos ir pagalbos (priežiūros) išlaidų tikslinės kompensacijos.

 • Neįgaliesiems didės išmokos, atsisakoma diskriminuojančių sąvokų

  Seime ketvirtadienį priimti Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos parengti įstatymų projektai, kuriais, naikinama neįgaliuosius diskriminuojanti nedarbingo asmens sąvoka bei didinamos slaugos ir pagalbos (priežiūros) išlaidų tikslinės kompensacijos.

 • Neįgaliesiems naujais įstatymais bus skiriamos didesnės išmokos

  Sąvokos „nedarbingas“, „iš dalies darbingas“ ne vienam neįgaliajam yra užkirtusios kelią įsidarbinti net nepilnai darbo dienai ir yra visuotinai pripažįstamos kaip diskriminuojančios.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

UAB „Utenos Diena“,
Maironio g. 34, LT-28144, Utena.
Įm. kodas: 301537159
PVM k. LT100003891115

A.s.: LT535014500014000334
Utenos kredito unija

Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

utenosdiena.lt redakcijai rašykite adresu reklama@utenosdiena.lt

Visos teisės saugomos. © 2008 -  2019
UAB „Utenos diena“.
Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Utenos diena“ sutikimą.

LANKYTOJŲ STATISTIKA

Šiandien apsilankė:3119
Vakar apsilankė:7456
Šią savaitę apsilankė:30804
Šį mėnesį apsilankė:17694
Viso (nuo 2015-02-16):14041686
Šiuo metu naršo:
124
2020-07-03
MENŲ KALVĖ – Utenos regiono kūrėjai ir jų darbai!