Geriausios seniūnijos pagerbtos Prezidentūroje
KaimasGeriausios seniūnijos pagerbtos Prezidentūroje
2019 kovo 21, Ketvirtadienis 13:02

Geriausios seniūnijos pagerbtos Prezidentūroje

Geriausios seniūnijos pagerbtos Prezidentūroje

Prezidentūroje buvo apdovanoti nacionalinio seniūnijų konkurso „Valstybę kuriame mes“ laureatai. Žemės ūkio ministerija įteikė premijas 4 iš 13 konkurso nugalėtojomis išrinktų seniūnijų.

Konkursas yra Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečio minėjimo programos dalis. Jį inicijavo Kultūros ministerija, konkurso partneriai yra Socialinės apsaugos ir darbo ministerija, Žemės ūkio ministerija, Lietuvos savivaldybių asociacija, Lietuvos savivaldybių seniūnų asociacija, Lietuvos nacionalinis kultūros centras, savivaldybės. Konkurso globėja – Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė.
Seniūnija yra labai svarbi Lietuvos savivaldos dalis, mažais, bet svarbiais darbais prisidedanti prie valstybės kūrimo. Konkurso, kuriame galėjo dalyvauti visos šalies seniūnijos, uždavinys buvo išrinkti pilietiškiausias, aktyviausias, kūrybingiausias seniūnijas, vienyti jų gyventojus bendrai veiklai, stiprinti bendruomeniškumą ir vietos savivaldą.
Konkurso nugalėtojomis tapusioms 13 seniūnijų skirtos piniginės premijos po 8 tūkst. Eur.
„Visos šios seniūnijos yra puikus įkvepiantis pavyzdys, kad reikia nelaukti, kol kas nors ką duos, o patiems rašyti projektus ir veikti. Linkiu jums visiems ryžto ir drąsos. Visa tai gali suteikti sparnus antrajam valstybės šimtmečiui", – sakė Žemės ūkio ministerijos apdovanojimus keturioms seniūnijoms  įteikęs žemės ūkio ministras Giedrius Surplys.
Griškabūdžio seniūnija – Zanavykų sostinė, J. Jablonskio gimtinė, bendrinės kalbos lopšys. Čia žmonės gyvena veiklos kupiną gyvenimą: kultūros namuose nuolat kažkas repetuoja, žiemą  ir vasarą aktyviai naudojamas nusipirktas tvenkinys. Seniūnijoje rengiamos Oninių šventės – be konkurencijos.
Pradėję skaičiuoti šeštąjį šimtmetį Seirijai yra romantiškas gėlynų, parkų ir skulptūrų miestelis. Šios socialiai saugios seniūnijos valdžią į savo rankas yra paėmusios moterys. Seirijuose aktyviai veikia socialinių paslaugų centras, sumanūs smulkieji verslininkai.
Seniūnijų konkurse dalyvavo nemažai seniūnijų, galėjusių pretenduoti į visas nominacijas. Viena tokių – pasienyje su Rusija esanti Viešvilės seniūnija, turinti savo Lurdą, savanorių gaisrininkų komandą, žuvitakį, prabangų grožio saloną ir netgi purvo vonias miško gyvūnams.
Zapyškio seniūnijoje gyvenimo komforto riba tarp miesto ir provincijos beveik išnykusi. Zapyškis galėtų pretenduoti ir į jaunatviškiausios seniūnijos ar dviratininkų rojaus titulą. Miestelio bendruomenė nepraleidžia galimybių gauti projektinių lėšų įvairioms veikloms, todėl čia smagu ir veikti, ir būti.

Žemės ūkio ministerijos inf.

Susiję įrašai (pagal žymę)

 • Paaiškėjo, kurios komandos pateko į finalines varžybas

  Lietuvos seniūnijų sporto žaidynės – didžiausias masiško sporto sisteminis renginys, apimantis plačiausią šalies geografiją ir siekiantis pakviesti visus šalies gyventojus reguliariai sportuoti gyvenamosiose vietose ir tokiu būdu didinti jų fizinį aktyvumą, kaip svarbiausią sveikatingumo veiksnį.

 • Aktyvios šalies seniūnijos dalyvauja nacionaliniame konkurse

  32 seniūnijos varžysis dėl geriausiųjų vardo Nacionalinio seniūnijų konkurso „Valstybę kuriame mes“ finale. Valstybės atkūrimo 100-mečiui skirtą konkursą inicijavo Kultūros ministerija, siekdama skatinti bendruomeniškumą, stiprinti vietos savivaldą. Iš viso konkurse buvo sulaukta per 60 paraiškų, kuriuose konkurso dalyviai pristatė per pastaruosius penkerius metus nuveiktus darbus, padėjusius suvienyti bendruomenę, įtraukti jos gyventojus į įvairias veiklas ir atnešusius lauktų pokyčių seniūnijos gyvenime.

 • Į teisiamųjų suolą sės seniūnas ir dviejų bendrovių direktoriai

  Panevėžio apygardos prokuratūra perdavė teismui baudžiamąją bylą, kurioje kaltinimai pareikšti trims asmenims, tarp jų – buvusiam vienos Kupiškio rajono seniūnijos seniūnui A. Z.

 • Seniūnijų sporto žaidynėse triumfavo stipriausi

  Krepšinio varžybomis baigėsi 2016 metų Utenos rajono seniūnijų sporto žaidynės, po kurių pergalę šventė Utenos seniūnija, aplenkusi savo varžovus – Leliūnų ir Užpalių seniūnijų komandas.

 • Prasidėjo seniūnijų sporto žaidynės

  Smiginio ir šachmatų rungtimis prasidėjo 2016 metų Utenos rajono seniūnijų sporto žaidynės, kurių tikslas populiarinti kūno kultūrą ir sportą tarp rajono kaimo gyventojų, kuo daugiau jaunimo ir paauglių įtraukti į turiningą laisvalaikio praleidimą bei išaiškinti geriausias seniūnijas, kurios atstovaus rajonui respublikinėse varžybose.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

UAB „Utenos Diena“,
Maironio g. 34, LT-28144, Utena.
Įm. kodas: 301537159
PVM k. LT100003891115

A.s.: LT535014500014000334
Utenos kredito unija

Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

utenosdiena.lt redakcijai rašykite adresu reklama@utenosdiena.lt

Visos teisės saugomos. © 2008 -  2019
UAB „Utenos diena“.
Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Utenos diena“ sutikimą.

LANKYTOJŲ STATISTIKA

Šiandien apsilankė:7926
Vakar apsilankė:8089
Šią savaitę apsilankė:22484
Šį mėnesį apsilankė:33298
Viso (nuo 2015-02-16):14300458
Šiuo metu naršo:
86
2020-08-05
MENŲ KALVĖ – Utenos regiono kūrėjai ir jų darbai!