Ieškoma būdų pieno sektoriui stabilizuoti
KaimasIeškoma būdų pieno sektoriui stabilizuoti
2018 rugpjūčio 27, Pirmadienis 09:11

Ieškoma būdų pieno sektoriui stabilizuoti

Ieškoma būdų pieno sektoriui stabilizuoti

Žemės ūkio ministerija informuoja, kad parengtas LR ūkio subjektų, perkančių ir parduodančių žalią pieną bei prekiaujančių pieno gaminiais nesąžiningų veiksmų draudimo įstatymo keitimo projektas, kurį numatoma svarstyti su socialiniais partneriais. Šiuo įstatymo keitimu siekiama nustatyti žalio pieno rinkos skaidrumo užtikrinimo priemones.

Projekte numatyta, kad pirkėjas privalo pardavėjui pateikti pasiūlymą dėl žalio pieno pirkimo kainos: siūlomą sumą ir/ar žalio pieno pirkimo kainos apskaičiavimo būdą. Žalio pieno pirkimo kainos apskaičiavimo būdai gali būti paremti žalio pieno ar pieno gaminių rinkos kainų pokyčiais. Tokiu būdu pieno pardavėjui būtų aišku, kodėl ir kokiu dydžiu keičiamos kainos. Pieno pardavėjas, suprasdamas siūlomų žalio pieno kainos apskaičiavimo būdų esmę bei jiems būdingą riziką, galėtų priimti pagrįstus sprendimus.

Planuojama naikinti reikalavimą pagrįsti žalio pieno pirkimo kainos mažinimą daugiau negu 3 procentiniais punktais ir tokį pagrindimą pateikti VĮ Lietuvos žemės ūkio ir maisto produktų rinkos reguliavimo agentūrai,
„Ne paslaptis, kad supirkėjai „apeidavo" reikalavimą pagrįsti žalio pieno pirkimo kainos mažinimą daugiau negu 3 procentiniais punktais, nustatydami pagrindinę nepagrįstai mažą pieno kainą ir mokėdami priedus, kuriais vėliau manipuliuodavo. Tad atsisakius šio reikalavimo tokioms manipuliacijoms neliktų erdvės", – teigė ŽŪM Maisto pramonės ir kokybės skyriaus patarėja Lilija Tepelienė.
Panaikinus žalio pieno pardavėjų grupes būtų išspręsta problema, kai tas pats ūkininkas, dėl objektyvių priežasčių (pavyzdžiui, karvė susirgo) nežymiai sumažinęs tiekiamo pieno kiekį patenka jau į kitą grupę, ir jam mokama mažesnė kaina. Taip pat nebekils ginčų ir nepasitenkinimo dėl grupės nustatymo pardavėjui, kai pienas superkamas kas antrą dieną. Taip pat bus geresnės galimybės derėtis dėl kainos.
Reikalavimas nurodyti žalio pieno kilmės šalį ant Lietuvos rinkai tiekiamų Lietuvoje pagamintų pieno gaminių vis būdavo atidedamas, o galiausiai nuspręsta jį naikinti, nes tai pareikalautų perdirbėjams didesnių išlaidų, kurios galėtų būti perkeltos ant gamintojų pečių mažinant pieno supirkimo kainą.
Šiuo metu minėtame įstatyme dar yra nuostatų, dėl kurių pieno gamintojų, supirkėjų bei perdirbėjų nuomonės išsiskiria (dėl priedų prie kainos mokėjimo, dėl bazinių pieno rodiklių keitimo). Įstatymo pakeitimo projektas yra išsiųstas pieno sektoriaus atstovams ir laukiama pastabų bei pasiūlymų. Apibendrinus gautus pasiūlymus bus organizuojamas jų aptarimas ir tolesnis projekto svarstymas.

Žemės ūkio ministerijos inf.

 

Susiję įrašai (pagal žymę)

 • Nacionalinė parama pieno gamintojams – jau netrukus

  Nuo rugsėjo 13 d. pradedama mokėti 2019 m. pereinamojo laikotarpio nacionalinė parama už pieną. Išmokoms skirta 13,6 mln. Eur, kurie bus išmokėti 22 tūkst. pieno gamintojų.

 • Pieno gamintojų sąskaitas pasieks 14 mln. eurų valstybės parama

  Nuo rugsėjo 17 dienos daugiau kaip 24 tūkst. pieno gamintojų pradedama mokėti pereinamojo laikotarpio nacionalinė parama už pieną. Išmokoms skirta 14 mln. eurų.

 • Pieno gamintojams – didesnė parama

  Gera žinia pieno gamintojams: žemės ūkio ministras Bronius Markauskas įsakymu patvirtino 2017 metų susietosios paramos už pienines karves paramos dydį – 101,94 Eur už pieninę karvę. Lyginant su 2016 metais, parama išaugo net 10,94 Eur. Pernai ji buvo 91 Eur.

 • Pieno gamintojams bus išmokėta 15,8 mln. eurų

  Nacionalinė mokėjimo agentūra užsakė pereinamojo laikotarpio nacionalinės paramos už rinkai patiektą pieną lėšas ir kitą savaitę atliks pavedimus pieno gamintojams.
  15,8 mln. Eur paramą planuojama išmokėti 27 tūkst. pieno gamintojų. Mokėjimai bus vykdomi rugsėjo 1 dieną.

 • Renginyje „Pienės 2017“ apdovanoti didžiausi ir efektyviausi pieno ūkiai

  Renginio „Pienės 2017", kuris vyko praėjusį penktadienį, metu buvo pagerbti didžiausi ir efektyviausi Lietuvos pieno gamintojai. Už sėkmingą pienininkystės verslo vystymą nugalėtojams padėkas įteikė žemės ūkio ministras Bronius Markauskas.

 • Vaikai geria nemokamą pieną

  Pieno produktų vartojimo vaikų švietimo įstaigose paramos programą „Pienas vaikams" Žemės ūkio ministerija Lietuvoje įgyvendina jau 12 metų. Per šiuos metus programos apimtys labai išsiplėtė, keitėsi remiamų pieno gaminių sąrašas bei finansavimo šaltiniai. Anksčiau programa buvo remiama tik ES lėšomis, šiandien beveik 90 proc. visos programai skirtos sumos sudaro nacionalinės lėšos.

 • Vyriausybė parems Lietuvos pieno gamintojus

  Vyriausybė rado galimybių papildomai – apie 13 mln. eurų paremti šalies pieno gamintojus (ūkininkus ir žemės ūkio bendroves), kad būtų stabilizuota padėtis šalies pieno sektoriuje.

 • Sumažinus pieno kiekį – parama

  Ūkininkams, siekiantiems sumažinti parduodamo pieno kiekį, bus skiriama parama. Rugsėjo 13 dieną Žemės ūkio ministro įsakymu patvirtintos paramos teikimo taisyklės.

 • Parama pieno gamintojams – jau netrukus

  Žemės ūkio ministerijoje susirinkę žemdirbių ir rajonų savivaldybių žemės ūkio skyrių atstovai kartu su žemės ūkio ministre Virginija Baltraitiene aptarė naująsias paramos schemas pieno gamintojams ir kitus ūkininkams aktualius klausimus.

 • Lietuvoje pienas – saugus ir kokybiškas

  Europos Komisijos Maisto ir veterinarijos biuro (FVO) atstovai šiais metais įvertinę, kaip Lietuvoje vykdoma valstybinė pieno sektoriaus kontrolė, pabrėžė, kad ji – unikali, nes mūsų šalyje nemažai smulkių pieno gamintojų. Pristatydami dešimt dienų trukusio audito rezultatus, FVO ekspertai uždaromojo posėdžio metu Lietuvoje vykdomą valstybinę pieno gamybos ir tiekimo į rinką kontrolę įvertino kaip gerai organizuotą ir efektyvią.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

UAB „Utenos Diena“,
Maironio g. 34, LT-28144, Utena.
Įm. kodas: 301537159
PVM k. LT100003891115

A.s.: LT535014500014000334
Utenos kredito unija

Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

utenosdiena.lt redakcijai rašykite adresu reklama@utenosdiena.lt

Visos teisės saugomos. © 2008 -  2019
UAB „Utenos diena“.
Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Utenos diena“ sutikimą.

LANKYTOJŲ STATISTIKA

Šiandien apsilankė:5815
Vakar apsilankė:5867
Šią savaitę apsilankė:11682
Šį mėnesį apsilankė:44399
Viso (nuo 2015-02-16):14068391
Šiuo metu naršo:
92
2020-07-07
MENŲ KALVĖ – Utenos regiono kūrėjai ir jų darbai!