Spausdinti šį puslapį
2018 liepos 04, Trečiadienis 15:33

Leliūniškiai išradingai atšventė savo miestelio šventę

Leliūniškiai išradingai atšventė savo miestelio šventę
  • 42 foto

Leliūniškiai nepaliauja stebinti savo idėjomis. Šį kartą Leliūnų miestelio šventėje „Kraštiečių šimtmečio varpai“ buvo sumanyta sukurti 100 varpelių, tačiau šis sumanymas ne visai pavyko ir bus baigtas, kaip tvirtino šios idėjos autoriai, artimiausiu metu. Stebinanti naujovė atkeliavusi į Leliūnus – „Ikebanos dirbtuvės“ bei prie žiedimo staklių Vytauto Valiušio keramikos muziejaus kieme susėdę svečiai ir miestelio gyventojai.

Pats puodžių karalius Vytautas Valiušis, pasidabinęs skrybėle, ne tik sutiko beveik visus svečius ir svetingai spaudė jiems rankas, bet ir skubino į savo muziejų, kur veikė Rimos Leipuvienės keramikos darbų paroda „Iš nebūties". Šios parodos autorė organizavo ir įspūdingą parodos uždarymą bei pakvietė į gražų renginį „Ikebanos dirbtuvės". Jį vedė kraštovaizdžio architektė, japoniškų sodų kūrėja, ikebanos specialistė Laura Popkytė. Visi mokėsi ne tik gerti arbatą pagal japonus iš R. Leipuvienės darytų meniškų indų, bet ir kurti puokštes. Daugeliui tai buvo naujovė. O kieme tuo metu virė tikras darbas, nemažai norinčiųjų sėdo prie žiedimo staklių ir bandė savo sugebėjimus žiesti molį. Šiam reginiui vadovavo žinomas Utenos krašto keramikas Giedrius Mazūras.

Pasibaigus vienai šventės daliai visi buvo pakviesti į miestelio aikštę, kur susirinkusius sveikino Seimo narys Edmundas Pupinis, seniūnei Linai Patronienei įteikęs garbingą dovaną. Vėliau visi klausėsi Utenos kultūros centro Leliūnų skyriaus dainavimo studijos „Aušra" įvairių amžiaus grupių atliekamų dainų. Jiems talkino kėdainiečių popchoras „Skambantis perliukas", merginų duetas bei grupė „Tau".
Šventė baigėsi spalvotais fejerverkais danguje.

Laikraščio „Utenos diena" inf., Vytauto Ridiko nuotr.

Paveikslėlių galerija

Susiję įrašai (pagal žymę)

traffix.lt