KaimasTiesioginių išmokų avansai žemdirbiams – jau greitai
2017 rugsėjo 29, Penktadienis 14:31

Tiesioginių išmokų avansai žemdirbiams – jau greitai

Tiesioginių išmokų avansai žemdirbiams – jau greitai

Jau nuo spalio 16 dieną pradedami mokėti 70 proc. tiesioginių išmokų avansai už 2017 m. deklaruotus žemės ūkio naudmenų ir pasėlių plotus. Planuojama, kad iki lapkričio 30 d. avansai – 225 mln. Eur – pasieks net 99 proc. pareiškėjų. Likusi tiesioginių išmokų dalis į pareiškėjų sąskaitas pradės plaukti nuo gruodžio 1 d.

Leidimas vietoj 50 proc. mokėti iki 70 proc. dydžio avansus suteiktas tik dešimčiai ES šalių. Viena iš jų – Lietuva. „Pateikta išsami meteorologinė analizė pasitarnavo kaip svarus argumentas įtikinant Europos Komisiją lanksčiau pažvelgti į reglamentą ir suteikti mūsų šalies žemdirbiams tokią galimybę", – situaciją apibūdino žemės ūkio ministras Bronius Markauskas.

Žemės ūkio ministro įsakymu nustatyti šie avansinių išmokų dydžiai pagal atskiras paramos schemas:
vienkartinės išmokos už plotus – 42 Eur už ha;
išmokos už pirmuosius hektarus – 37 Eur už ha;
susietosios išmokos už baltyminius augalus – 28 Eur už ha;
susietosios paramos už plotus, kuriuose auginami cukriniai runkeliai – 54 Eur už ha;
susietosios paramos už sertifikuota sėkla apsėtus javų plotus – 10 Eur už ha;
išmokos jauniesiems ūkininkams – 31 Eur už ha;
Svarbu tai, kad šiais metais nustatyti tiesioginių išmokų avansai pinigine išraiška yra šiek tiek didesni nei 2016 m. dėl padidėjusio Lietuvai 2017 m. skirto finansinio voko. Išimtis – išmoka už baltyminius augalus. Šios išmokos sumažėjimą lėmė tai, kad 2017 m. buvo deklaruotas didesnis nei 2016 m. baltyminių augalų plotas. Taip pat dėl to, kad siekiant išplėsti susietosiomis išmokomis remiamų pasėlių sąrašą, dalis lėšų buvo nukreipta trims naujoms paramos rūšims augalininkystės sektoriuje: už sertifikuota sėkla apsėtus javų plotus, sėklines bulves ir cukrinius runkelius.
Pažymėtina tai, kad 2016 m. avansus buvo galima mokėti atlikus tik administracines patikras, todėl pernai rudens viduryje šios išmokos pasiekė absoliučią daugumą pareiškėjų. Šiemet avansines išmokas galima mokėti tik po visų patikrų, t. y. įprasta tvarka, kai atliktos visos būtinos administracinės ir patikros vietoje.
Avansinės išmokos, priklausomai nuo prisiimtų įsipareigojimų pagal atskiras paramos schemas, nebus mokamos tai daliai pareiškėjų, kuriems nėra pasibaigę ir nėra patikrinti tam tikri jų įsipareigojimai. Todėl žalinimo išmokos avansas (32 eurai už ha) nebus mokamas, jei žalinimo užskaitai buvo pasirinkti azotą kaupiantys augalai (pupos, vikiai, žirniai, lęšiai, lubinai). Pareiškėjams, deklaravusiems žalinimo užskaitai kitus plotus, žalinimo avansai bus išmokėti įprasta tvarka.

Žemės ūkio ministerijos inf.

Susiję įrašai (pagal žymę)

 • Neįgaliesiems didės išmokos, atsisakoma diskriminuojančių sąvokų

  Priimti Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos parengti įstatymų projektai, kuriais, naikinama neįgaliuosius diskriminuojanti nedarbingo asmens sąvoka bei didinamos slaugos ir pagalbos (priežiūros) išlaidų tikslinės kompensacijos.

 • Neįgaliesiems didės išmokos, atsisakoma diskriminuojančių sąvokų

  Seime ketvirtadienį priimti Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos parengti įstatymų projektai, kuriais, naikinama neįgaliuosius diskriminuojanti nedarbingo asmens sąvoka bei didinamos slaugos ir pagalbos (priežiūros) išlaidų tikslinės kompensacijos.

 • Neįgaliesiems naujais įstatymais bus skiriamos didesnės išmokos

  Sąvokos „nedarbingas“, „iš dalies darbingas“ ne vienam neįgaliajam yra užkirtusios kelią įsidarbinti net nepilnai darbo dienai ir yra visuotinai pripažįstamos kaip diskriminuojančios.

 • Nuo sausio šiek tiek didėja išmokos vaikams

  Nuo sausio 1-os įsigalioja LR vaikų išlaikymo išmokų įstatymas, kuriuo numatoma, kad išmokų administratoriumi tampa „Sodra", kuri ir mokės šias išmokas (iki šio jas administravo Vaikų išlaikymo fondo administracija).

 • Išmokų vaikams įstatymas užtikrins išmokas visiems vaikams

  Seimas priėmė naujos redakcijos Išmokų vaikams įstatymą, kuriuo siekiama remti vaikus auginančias šeimas bei mažinti vaikų skurdą ir pajamų nelygybę.

 • Išmokamos pirmosios ilgalaikio darbo išmokos

  Darbo kodekso naujovė – socialinės garantijos vienoje įmonėje daug metų praleidusiems ir atleistiems darbuotojams – jau įgyvendinama realybėje. „Sodra“ pirmiesiems  gavėjams, kurie iš darbo buvo atleisti liepos mėnesį, jau išmokėjo daugiau nei 14 tūkstančių eurų iš Ilgalaikio darbo išmokų fondo.

 • Tiesioginių išmokų avansai – rekordiškai greitai

  Per mėnesį Nacionalinė mokėjimo agentūra avansines išmokas išmokėjo 99 proc. paramos gavėjų.

 • Už sunkiai sergančius vaikus – didesnės išmokos ne tik tėvams, bet ir seneliams

  Seimas priėmė Ligos ir motinystės socialinio draudimo įstatymo pataisas, kuriomis nuspręsta sergančius sunkiomis ir ypač sunkiomis ligomis vaikus slaugantiems šeimos nariams mokėti ligos socialinio draudimo išmoką ilgesnį laikotarpį. Be to, teisę gauti ligos išmokas šiais atvejais įgis ir apdrausti seneliai. Už įstatymo naujas nuostatas balsavo 87 Seimo nariai, balsavusių prieš ir susilaikiusių nebuvo.

 • Seimas pritarė siūlymui ligos išmokas skirti ir sergančius anūkus prižiūrintiems seneliams

  Seimas pritarė Ligos ir motinystės socialinio draudimo įstatymo 10 straipsnio pataisoms, nustatydamas, kad ligos išmoką turi teisę gauti ir senelis (senelė), kai slaugo sergantį vaiką iki keturiolikos metų. Taip pat tais atvejais, jei slaugo stacionare sergantį iki septynerių metų vaiką bei, kai slaugo stacionare, ambulatoriškai ar (ir) medicininės reabilitacijos ir sanatorinio gydymo įstaigoje vaiką iki aštuoniolikos metų, sergantį sunkiomis ligomis, kurių sąrašą tvirtina sveikatos apsaugos ministras ir socialinės apsaugos ir darbo ministras.

 • Tai svarbu dvynukus ir trynukus auginančioms šeimoms

  Trečiadienį Seimo Socialinių reikalų ir darbo komiteto posėdyje pritarta Išmokų vaikams įstatymo pataisoms, kuriomis būtų sudarytos vienodos sąlygos asmenims gauti išmoką gimus vienu metu daugiau kaip vienam vaikui ir nuo vaikų gimimo dienos iki šiems sukaks 2 metai, ir pagerinti šeimų, auginančių dvynukus, trynukus ir didesnį skaičių vaikų, gimusių vienu metu ir nesukakusių 2 metų, finansinę padėtį.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

UAB „Utenos Diena“,
Maironio g. 34, LT-28144, Utena.
Įm. kodas: 301537159
PVM k. LT100003891115

A.s.: LT535014500014000334
Utenos kredito unija

Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

utenosdiena.lt redakcijai rašykite adresu reklama@utenosdiena.lt

Visos teisės saugomos. © 2008 -  2018 UAB „Utenos diena“.
Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Utenos diena“ sutikimą.

LANKYTOJŲ STATISTIKA

Šiandien apsilankė:2857
Vakar apsilankė:3916
Šią savaitę apsilankė:10630
Šį mėnesį apsilankė:61689
Viso (nuo 2015-02-16):8868664
Šiuo metu naršo:
43
2018-08-15
MENŲ KALVĖ - Utenos regiono kūrėjai ir jų darbai!