Šią vasarą – dar daugiau nemokamų užsiėmimų mokiniams
JaunimasŠią vasarą – dar daugiau nemokamų užsiėmimų mokiniams
2017 birželio 06, Antradienis 08:53

Šią vasarą – dar daugiau nemokamų užsiėmimų mokiniams

Šią vasarą – dar daugiau nemokamų užsiėmimų mokiniams

Daugiau kaip 200 įvairių įstaigų – mokyklų, profesinio rengimo centrų, bibliotekų – įsijungė į akciją „Atverk duris vasarai" ir per mokinių atostogas siūlys įdomius nemokamus užsiėmimus vaikams. Kadangi įstaigos ir organizacijos vis dar aktyviai registruojasi, tad registraciją šiemet nutarta pratęsti visą birželį.

Šiemet įstaigos ir organizacijos paruošė daugybę įvairiausių užsiėmimų, tinkančių skirtingo amžiaus ir nevienodų poreikių vaikams. Pvz., Jeruzalės darbo rinkos mokymo centras kvies į mobilią laboratoriją – infomobilį, kuriame bus rengiami interaktyvūs užsiėmimai inžinerinių mokslų temomis, profesinio orientavimo programa. Vilniuje, Lietuvos aklųjų bibliotekoje, kūrybinėse dirbtuvėse, vaikai kurs atvirukus nematančiam draugui, vyks edukacinis užsiėmimas, supažindinantis su Brailio raštu. Kam patinka ekstremalesni potyriai, laukia Stetiškių aerodromas Panevėžyje. Molėtų pradinukams, mylintiems gyvūnėlius, šio miesto švietimo centre veiks programa, mokanti saugiai susidraugauti su šunimis. Užsiėmimuose taip pat dalyvaus specialius egzaminus išlaikęs šuo. Vilniaus senamiesčio atnaujinimo agentūra organizuos dvi paskaitas ir ekskursijas apie senąjį Vilnių ir jo legendas. Alytiškiai mokiniai Alytaus profesinio rengimo centre specialiai jiems įkurtoje virėjų laboratorijoje mokysis gaminti sveikuoliškus kokteilius, kepti meduolius ir kt. Alytaus apskrities moterų futbolo klubas savo aikštyne taip pat lauks mėgstančių šią sporto šaką vaikų. Vilniaus policijos klubas vaikams ir jaunimui parengė keramikos dirbtuves. Viešoji įstaiga Panevėžyje conmusica.lt nemokamai mokys groti saksofonu, gitara ir kitais instrumentais. Atviras jaunimo centras Vilniuje siūlys įvairius stalo žaidimus, pokalbius prie arbatos. Utenos rajono Sudeikių daugiafunkcis centras į vasaros stovyklą priims ne tik vietinius, bet ir vaikus, atvykusius pas giminaičius pailsėti. Į dienos stovyklas Sudeikiuose jau yra užsiregistravę daugiau nei 70 vaikų.
Daugiausia atvirų edukacinių erdvių veiks Šiaulių rajono, Alytaus ir Kauno miestų, Kėdainių rajono, Panevėžio rajono, Vilniaus miesto, Mažeikių, Jurbarko, Šakių rajonų savivaldybėse.
Akcija „Atverk duris vasarai" organizuojama antrus metus. Pernai akcijoje dalyvavo daugiau kaip 160 įstaigų, ypač aktyviai įsitraukė profesinio mokymo centrai.
Aktyviausi ir kūrybingiausi užsiėmimų organizatoriai šiemet bus apdovanoti puikiu prizu –  kelione į Estiją.

Švietimo ir mokslo ministerijos inf.

Susiję įrašai (pagal žymę)

 • Vaikų stovyklos: nuo statybų iki maisto paieškų gamtoje

  Virusas kone tris mėnesius namuose įkalino ne tik suaugusiuosius, bet ir vaikus. Vyresniųjų klasių mokiniams mokslo metai jau beveik baigėsi, todėl jų tėvams klausimų išlieka gerokai daugiau nei atsakymų. Kur jų atžalos praleis šią vasarą? Kaip protingai susidėlioti visos vasaros planus? Kol tėvai svarsto, kuo užimti vaikus, stovyklų organizatoriai jau dėlioja vaikų užimtumo planus ir žada pasiūlyti įsimintinų įspūdžių puokštę: vieni vaikai mokysis statyti namus iš medienos ir šiaudų, kiti panirs į sportinę veiklą ar gamtos teikiamus malonumus.

 • Parengė rekomendacijas, kaip saugiai organizuoti vaikų stovyklas

  Švelnėjant karantino sąlygoms, Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) parengė rekomendacijas, kaip saugiai organizuoti vaikų poilsio stovyklų edukacines programas.

 • Šurmuliuojančiose stovyklose – nerūpestingos vaikystės džiaugsmai

  Užvėrę mokyklų duris ir panirę į vasaros malonumus, mūsų rajono vaikai laiką turiningai leidžia vasaros poilsio stovyklose, kuriose kuriamos ir savos taisyklės.
  Pažintinės išvykos, sportinės rungtys, pasiplaukiojimas plaustais, orientacinės varžybos, šokiai, dainos – tokiomis veiklomis vaikai pradėjo šią vasarą.

 • Saugus poilsis vaikų vasaros stovyklose

  Netrukus skambutis vaikams paskelbs nekantriai lauktą žinią, kad prasidėjo taip ilgai lauktos ir daug svajonių suteikiančios vasaros atostogos. Po įtemptų mokslo metų norisi ne tik pailsėti, bet ir atgauti darbingumą bei gerą fizinę savijautą. Dėl to tėvams ir vaikams ramybės neduoda klausimas, kur praleisti vasaros atostogas.

 • Šalies vaikų vasaros stovykloms šiemet – 1 mln. eurų

  Lietuvos vaikų vasaros poilsiui įvairiose šalies stovyklose, švietimo ir kitose įstaigose šiemet valstybė ir savivaldybės ketina išleisti 1 mln. eurų, penktadaliu daugiau nei pernai. Švietimo ir mokslo ministerija tam skiria 300 tūkst. eurų. Dar 700 tūkst. eurų vaikų vasaros stovykloms planuoja skirti savivaldybės.

 • Skyrė lėšų neformaliojo vaikų švietimo veikloms

  Švietimo ir mokslo ministerija jau trečius metus iš eilės finansuoja neformaliojo vaikų švietimo projektus. Beveik visose savivaldybėse startuoja kelios dešimtys ministerijos finansuojamų projektų, kurie aprėpia ir vaikų vasaros stovyklas.

 • Šią vasarą turės galimybę stovyklauti daugiau vaikų

  Vaikų vasaros poilsiui šiais metais bus skiriama per 1 mln. eurų. Edukacinės programos bus remiamos ES fondų lėšomis, beveik dvigubai daugiau pinigų vaikų vasaros stovykloms planuoja skirti ir savivaldybės – 708 tūkst. eurų. Pernai savivaldybės skyrė 392 tūkst. eurų, už kuriuos surengta per tūkstantį stovyklų, Švietimo ir mokslo ministerija iš ES struktūrinių fondų paramos – 275 tūkst. eurų. Stovyklose dalyvavo per 30 tūkst. vaikų.

 • Kas gali maitinti vaikus stovyklose?

  Pernai vasarą Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos (VMVT) inspektoriai net septyniose vaikų poilsio stovyklose rado antisanitarinėmis sąlygomis gaminto ir laikomo maisto, produktų su pasibaigusiais tinkamumo terminais. Tad stovyklų organizatoriai turėtų labai atidžiai rinktis maitinimo įmones, o tėvai pasidomėti, kas tieks maistą jų vaikams.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

UAB „Utenos Diena“,
Maironio g. 34, LT-28144, Utena.
Įm. kodas: 301537159
PVM k. LT100003891115

A.s.: LT535014500014000334
Utenos kredito unija

Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

utenosdiena.lt redakcijai rašykite adresu reklama@utenosdiena.lt

Visos teisės saugomos. © 2008 -  2019
UAB „Utenos diena“.
Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Utenos diena“ sutikimą.

LANKYTOJŲ STATISTIKA

Šiandien apsilankė:5458
Vakar apsilankė:6920
Šią savaitę apsilankė:31443
Šį mėnesį apsilankė:64160
Viso (nuo 2015-02-16):14088152
Šiuo metu naršo:
157
2020-07-10
MENŲ KALVĖ – Utenos regiono kūrėjai ir jų darbai!