Utenoje viešėjo mokiniai iš Makedonijos
JaunimasUtenoje viešėjo mokiniai iš Makedonijos
2017 gegužės 16, Antradienis 10:02

Utenoje viešėjo mokiniai iš Makedonijos

Utenoje viešėjo mokiniai iš Makedonijos
 • Jurgita PAVILONIENĖ
 • 5 foto
 • Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlų. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.

Gegužės 1–17 dienomis Utenoje viešėjo mokiniai iš Makedonijos, Skopjė miesto. Jų viešnagė susijusi su ekonominio projekto NETMAC, kuris vykdomas kartu su Adolfo Šapokos gimnazija, veiklomis. Sudeikių daugiafunkciame centre apsistoję svečios šalies jaunuoliai, lydimi dviejų mokytojų, džiaugėsi, kad gali keistis patirtimi su uteniškiais, pažinti kitą kultūrą, šalį ir žmones.

Adolfo Šapokos gimnazijos ekonomikos ir informacinių technologijų mokytojas Algis Bernotas „Utenos dienai" pasakojo, kad projekto metu buvo nagrinėjamos dvi temos. Vieną savaitę uteniškiai ir gimnazistai iš Makedonijos nagrinėjo rinkodarą, reklamą, o antra savaitė buvo skirta finansams. „Pirmą savaitę projekto dalyviai lankė įmones, kurios gyvena iš reklamos. Kadangi Utenoje tokių įmonių nelabai yra, mes važiavome į Daugpilį (Latvija), aplankėme privačią televiziją", – apie veiklas pasakojo A. Bernotas, projekto koordinatorius Utenoje. Mokiniai kūrė vaizdo filmukus, maketavo įvairias skrajutes Adolfo Šapokos gimnazijoje realiai egzistuojančioms praktinėms mokinių bendrovėms.

A. Bernotas taip pat pristatė antros savaitės veiklas: „Mokiniai nagrinėjo teorinę medžiagą, bet kad būtų įdomiau, žaidė žaidimą „Vemp". Šis žaidimas žaidžiamas pasaulio mastu." Mokytojas pasakojo, kad Adolfo Šapokos mokiniai, žaisdami šį žaidimą, šiais metais tapo Lietuvos čempionais. Žaidimo esmė tokia: mokiniai suskirstomi į aštuonias komandas, kurios gamina vienodą produktą, vadinamą echorašikliu. Tai ne paprastas tušinukas, o rašiklis su atmintimi. Mokiniai per šį žaidimą kuria verslą, priimdami penkis sprendimus: kokia kaina pardavinės produktą, kiek gamins tušinukų, kiek pinigų skirs prekės reklamai, kiek pinigų skirs staklėms įsigyti ir kiek pinigų jie skirs prekei tobulinti. „Kadangi kiekviena komanda turi vienodai pinigų, konkurencija yra milžiniška ir laimėti šiame žaidime yra sudėtinga. Reikia pasitelkti logiką, verslininko intuiciją. Mūsų mokiniams šis žaidimas labai patinka", – sakė A. Bernotas ir pridūrė, kad šiam žaidimui žaisti reikalingos ekonomikos žinios, kurias gimnazistai gauna per pamokas.
Arsenijaus Javkovo ekonomikos ir teisės mokyklos mokiniai džiaugėsi, kad gali pažinti Lietuvą, kultūrą, čionykščius žmones ir papročius. „Mums labai patinka šis projektas. Jis teikia visapusiškos naudos ugdymuisi", – sakė iš Makedonijos atvykę jaunuoliai. Paklausti, kas jiems patiko ar nepatiko Lietuvoje, mokiniai teigė iš pradžių niekaip nesupratę, kur yra visi žmonės. „Mes atvykome iš didelio miesto, kuriame yra beveik pusė milijono gyventojų, todėl mus stebino, kad nesimatė daugybės žmonių", – šypsojosi įspūdžiais dalydamiesi jaunuoliai. Makedoniečiai, paprašyti nusišypsoti fotografui, sakė pastebėję, kad lietuvaičiai nuotraukose labai daug šypsosi, nors realiai šypsenų matyti mažiau, o štai jų šalyje yra priešingai.
Projekto koordinatorius Makedonijoje yra Zoran Zlatkovski. Svečias „Utenos dienai" sakė, kad šis projektas mokiniams yra itin naudingas. „Mokiniai pamato, kaip kitos šalies jaunuoliai reaguoja į tas pačias situacijas, gali pasisemti naujų žinių ir praktiškai jas pritaikyti tai darydami ne mokykloje, o už jos ribų", – tvirtino Z. Zlatkovski.
A. Bernotas teigė, kad visi projekte dalyvavę jaunuoliai yra lengvai bendraujantys, nesusikaustę, todėl bendros veiklos buvo įdomios, naudingos, pažintinės ir įsimintinos. Be projekte numatytų veiklų, mokiniai vaikščiojo po Uteną, lankėsi Utenos kraštotyros muziejuje, dalyvavo fontano Dauniškio ežere atidaryme.

J. Pavilonienės ir A. Bernoto asmeninio archyvo nuotr.

Susiję įrašai (pagal žymę)

 • Užsuk į Atvirą jaunimo centrą!

  Utenoje, Lauko g. 19A, veikia Atviras jaunimo centras (AJC). Čia jau trejus metus darbo dienomis lankytojai priimami nuo 13 val. iki 20 val. Miesto gyventojams jaunimo centras gali būti geriau žinomas Atviros jaunimo erdvės (AJE) vardu arba gali būti girdėtas Utenos vaikų ir jaunimo užimtumo centro pavadinimas. 2014 metais  tuometinėje Jaunimo mokykloje buvo įkurta Atvira jaunimo erdvė. Po poros metų Jaunimo mokykla tapo Utenos vaikų ir jaunimo užimtumo centru, o AJE – AJC.

 • Tarp draugiškų jaunimui savivaldybių Utena nepaminėta

  Kokia yra draugiška jaunimui aplinka ir kas ją kuria? Kas paverstų regionus draugiškesniais jaunimui ir sudarytų sąlygas jauniems žmonėms grįžti į juos? Lapkričio 23 dieną Socialinės apsaugos ir darbo ministerija įteikia apdovanojimus draugiškoms jaunimui savivaldybėms ir verslo įmonėms, savo pavyzdžiu rodančioms, kaip viešojo ir privataus sektoriaus atstovai jau dabar prisideda prie jaunimo situacijos gerinimo Lietuvoje.

 • Utena prisipildė jaunimo: kolegija pradėjo naujus akademinius metus

  Rugsėjo 4 dieną neišsigandusi iš ryto nušniokštusio lietaus ir plaukiančių debesų, Utenos kolegijos bendruomenė ir svečiai gausiai susirinko į Utenio aikštę, kur šventiškai pasitiko naujus akademinius metus.

 • Alinantis karštis nesutrukdė jaunimo šventės

  Karštą rugpjūčio 11-os popietę Utenos kultūros centro kieme susirinko saujelė aktyvaus ir nuotaikingo jaunimo – trečius metus iš eilės mūsų mieste buvo švenčiama Tarptautinė jaunimo diena. Šią dieną, kuri jau bemaž 20 metų minima visame pasaulyje, siekiama skirti daugiau dėmesio jaunų žmonių problemoms, skatinti jų dalyvavimą visuomeninėje veikloje. Šventėje netrūko šypsenų, draugiškų pašnekesių ir gyvos muzikos.

 • Ant Europos sparnų

  Eina į pabaigą dvejų metų trukmės „Erasmus+" – tai 2014–2020 m. Europos Sąjungos švietimo, mokymo, jaunimo ir sporto programa, kurios veikloje siekėme dalyvauti. Finansavimas buvo skirtas programos „Erasmus+" antro pagrindinio veiksmo KA2 – bendradarbiavimo inovacijų ir dalijimosi gerąja patirtimi tikslais – bendrojo ugdymo sektoriaus tarpmokyklinės strateginės partnerystės projektui „On the wings of Europe" („Ant Europos sparnų").

 • Darbdaviai pirmumo teisę teikia pilnamečiams mokiniams

  Mokiniai vasaros atostogas leidžia ne tik poilsiaudami ir bet ir laisvalaikį derindami su laikina galimybe užsidirbti. Tačiau ne visi jaunuoliai turi išsvajotąjį darbą, mat daugelis darbdavių nenori savo įmonėse įdarbinti nepilnamečių.

 • Verslas skatinamas prisidėti prie studentų ugdymo

  Siekiant gerinti studentų ugdymo kokybę, darbdaviai skatinami aktyviai organizuoti praktikas įmonėse ir daugiau dėmesio skirti studentų verslumo bei kūrybiškumo ugdymui. Studentų praktikų organizavimo ir verslumo ugdymo projektams numatyta skirti beveik 3,5 mln. eurų ES struktūrinių fondų investicijų.

 • Savanoriai Utenoje akcentavo pagalbos jaunimui svarbą

  Praėjusią savaitę į Uteną atvyko „Jaunimo linijos" savanoriai Vilius ir Liepa. Svečiai lankėsi Utenos „Saulės", Dauniškio bei Adolfo Šapokos gimnazijose. Gimnazistai turėjo puikią galimybę sužinoti pagrindinę organizacijos misiją ir kodėl verta tapti savanoriu bei kaip tai padaryti. Mūsų šalyje savižudybių skaičius vis dar išlieka gana aukštas, būtent dėl to pirmoji pagalba ir žmogaus nukreipimas tinkama linkme yra labai svarbūs.

 • Paminėta Jaunimo solidarumo diena

  Balandžio 22 dieną Sudeikiuose paminėta Tarptautinė jaunimo solidarumo diena. Svečiuose buvo leliūniškiai – popgrupė „Aušra", vadovaujama Aušros ir Edmundo Gutauskų, dovanojo koncertą.

 • Jaunimas neabejingas regėjimo negalią turinčiųjų išgyvenimams

  Neseniai Utenos kolegijos Medicinos fakultete įvyko edukacinė popietė „Be regėjimo". Popietės iniciatoriai – būsimasis kineziterapeutas K. Tupalskis bei studentai B. Stackevičiūtė ir A. Mačerauskas. Prie renginio organizavimo prisidėjo Socialinės gerovės ir Sveikatos priežiūros ir reabilitacijos katedrų dėstytojai ir studentai.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

UAB „Utenos Diena“,
Maironio g. 34, LT-28144, Utena.
Įm. kodas: 301537159
PVM k. LT100003891115

A.s.: LT535014500014000334
Utenos kredito unija

Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

utenosdiena.lt redakcijai rašykite adresu reklama@utenosdiena.lt

Visos teisės saugomos. © 2008 -  2019
UAB „Utenos diena“.
Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Utenos diena“ sutikimą.

LANKYTOJŲ STATISTIKA

Šiandien apsilankė:7276
Vakar apsilankė:11068
Šią savaitę apsilankė:44925
Šį mėnesį apsilankė:44925
Viso (nuo 2015-02-16):13846487
Šiuo metu naršo:
109
2020-06-05
MENŲ KALVĖ - Utenos regiono kūrėjai ir jų darbai!