„Saulės“ gimnazija – šiuolaikiškų žmonių bendruomenė
Jaunimas„Saulės“ gimnazija – šiuolaikiškų žmonių bendruomenė
2017 kovo 28, Antradienis 10:01

„Saulės“ gimnazija – šiuolaikiškų žmonių bendruomenė

„Saulės“ gimnazija – šiuolaikiškų žmonių bendruomenė
 • 17 foto

Šiandien suvokiame, kad jaunoji karta turi ne tik mokytis iš vadovėlių, bet ir lavintis kūrybiškai, ugdyti save visapusiškai. „Saulės" gimnazijos mokytojams tai savaime suprantama būtinybė, todėl žinios perteikiamos realiais pavyzdžiais, lavinamas gimnazistų kritinis mąstymas. Mokyklos bendruomenė savo darbais Utenos visuomenei įrodo, kad šios gimnazijos mokiniai yra nuolat įtraukiami į įdomias veiklas. Tą akivaizdžiai atskleidžia vieną kovo mėnesio savaitę mūsų gimnazijoje vykę renginiai.

Projektas „Padrąsinti. Įkvėpti. Palaikyti"

Į šį projektą buvo atrinkta 60 Lietuvos mokyklų iš 900, teikusių paraiškas. Jo iniciatorius – mūsų gimnazistams jau pažįstamas žurnalistas Andrius Tapinas, subūręs daugiau nei pusę šimto garsių Lietuvos žmonių, kurie kas mėnesį susitiks su atrinktų mokyklų bendruomenėmis. „Saulės" gimnazija motyvuotai įrodė, kad gali dalyvauti projekte, ir pateko tarp atrinktųjų. Taigi, turėjome pirmą svečią – rašytoją ir projektų kūrėją Aidą Puklevičių. Kokiais pokyčiais mes gyvename, kaip keičiasi bendravimas, kokie šiuolaikinio žmogaus darbo lūkesčiai, kuo galime pasigirti pasauliui, kaip kurti, kai galvoje nesidėlioja mintys – tokius gana sudėtingus klausimus svečias aptarė su mūsų gimnazistais. Susirinkusius vyresniųjų klasių mokinius jis skatino nenustoti domėtis, kas vyksta Lietuvoje, net jeigu čia ir nesi. Pagal tą patį projektą gimnazijoje viešės ir su mokiniais bendraus Lietuvos kariuomenės pulkininkas Aleksiejus Gaiževskis. Jis yra dalyvavęs ne vienose karo pratybose, todėl tikimės, kad tikrai turės ką papasakoti šiandieniam jaunimui.

Susitikimas su Lietuvos kariuomenės atstovu

Gimnazijoje turėjome ir daugiau svečių. Dvyliktokams artėja ne tik brandos egzaminai, bet ir galimybė būti pašauktam tarnauti kariuomenėje. Lietuvos kariuomenės atstovas supažindino abiturientus su Lietuvos krašto apsaugos struktūra, gyvenimu privalomosios karo tarnybos metu ir sąlygomis, pritraukiančiomis jaunimą į tarnybą eiti savanoriškai, nors jie ir nepatenka į šauktinių sąrašus.
Gimnazijoje – Lietuvos muzikos ir teatro akademijos studentai
Kitą dieną viešėjo Lietuvos muzikos ir teatro akademijos studentai, kurie vertino gimnazistų pristatytus meninius numerius. Mūsų gimnazistai pristatė skirtingas menines kompozicijas: vaikinų ir merginų porinių šokių numerį, šokių grupės „Tandemus" merginų pasirodymą, kelis muzikinius numerius – vaikinų grupės LETS ir solinius. Dvyliktokas Arnas pasirinko vaidybą – su humoru perteikė improvizaciją, kuriai pats ir pasiruošė. Savo talentus ruošėsi parodyti daugiau sauliečių, bet ligos praretino pasirodančiųjų gretas. Svečiai su mūsų gimnazistais ne tik kalbėjo apie jų pasirodymus, bet ir supažindino su mokslu akademijoje, paaiškino stojimo į ją galimybes, aptarė perspektyvas, pasidžiaugė kūrybingais gimnazistais.

Svečiavosi Aukštakalnio progimnazijos aštuntokai

Vienai dienai susipažinti su mūsų gimnazija atvyko Aukštakalnio progimnazijos 8b klasės mokiniai. Pirmiausia jie dalyvavo istorijos pamokoje „Lietuvos didieji kunigaikščiai". Antra veikla – žaidimas „Aš tikrai myliu Lietuvą". Čia dvi komandos bandė atpažinti Lietuvos vaizdus, kokie žmonės slepiasi viename sulietame veide, laimės ratu tikrino ir savo žinias, ir sėkmę. Užkandę priešpiečius mūsų valgykloje svečiai atėjo į IT ir muzikos pamoką „Informacinių technologijų mitų griovėjai". Čia atrakindami failus jie sudėliojo atsakymus į keturis teiginius, taip paneigdami IT mitus. O ketvirtą mitą, kad kompiuteriu negalima kurti pramoginių duomenų, paneigė ir patys. Muzikos mokytojo padedami aštuntokai sukūrė muzikinius kompiuterinius kūrinėlius. Progimnazistai pripažino, kad visos pamokos jiems buvo įdomios, nes pateiktos neįprastai.

Tarptautinių dienų paminėjimas

Gimnazijoje paminėtos dvi tarptautinės – Žemės ir Vandens – dienos, kuriomis siekiama priminti žmonėms apie būtinybę tausoti savo Žemę, jos išteklius, rūpintis aplinka. Gimnazijos fojė papuošta mokinių padarytais gaubliais, sukurtais plakatais gamtosauginėmis temomis. Žemės dienos proga gimnazijoje vyko ir floristinių kompozicijų konkursas, kuriame dalyvavo penkios miesto mokyklos. Šį konkursą organizavo „Saulės" technologijų mokytoja Daiva Jasaitienė su kolege iš Vyturių progimnazijos mokytoja Loreta Kauliniene. Konkurso metu sukurti mokinių darbai šiuo metu eksponuojami „Saulės" gimnazijos bibliotekoje.

Įprasminta „Savaitė be patyčių"

Lietuvos mokyklose buvo minima „Savaitė be patyčių". Mūsų bendruomenės manymu, tokia savaitė neturėtų būti tik apsirengimas tam tikros spalvos drabužiais ar stendų apie patyčias kūrimas, bet įrodymas, kad įvairiomis bendromis veiklomis galime kurti draugiškus santykius. Per klasės valandėles mokiniai žiūrėjo filmus apie įvairias gyvenimiškas jaunimo situacijas, diskutuodami jas aptarė. Dvi labiausiai mokiniams patikusios savaitės veiklos – žaidimas „Surask draugą" bei stalo futbolo turnyras. Žaidimas „Surask draugą" buvo skirtas pirmokams, kurie dar ne visi pažįsta vyresniuosius sauliečius. Taigi, ištraukę numerėlius, jie turėjo rasti ketvirtoką, turintį tą patį skaičių. Pirmokai į žaidimą įsitraukė itin azartiškai.

Teisinių žinių konkursas

Gimnazijoje vyko teisinių žinių konkurso „Temidė" II etapas. Jame dalyvavo visų keturių rajono gimnazijų komandos. Galime pasidžiaugti, kad po įtemptos kovos konkursą laimėjo sauliečių komanda „Teisės sargai", kurie pateko į apskrities etapą. Šaunią komandą konkursui subūrė ir jiems pasiruošti padėjo socialinė pedagogė Miglė Saladžiutė.

Pamąstymui...

Gali pasirodyti, kad per šias veiklas mokiniams nėra kada mokytis. Netiesa. Pamokos vyksta ne tik gimnazijoje standartiniais ugdymo metodais ar naudojant planšetes, bet ir kitose aplinkose. Istorijos pamoka vyko Utenos laisvės kovų muziejuje, ekonomikos pamoka – AB „Lietuvos draudimas". Dalyvaudami įvairiuose susitikimuose, bendraudami su svečiais, ruošdamiesi konkursams mūsų mokiniai dar labiau plečia savo akiratį, mokosi argumentuoti savo nuomonę. O labiausiai džiugina tai, kad net po pamokų ar savaitgalį užsukęs į mūsų gimnaziją gali sutikti repetuojančius dainininkus ar šokėjus, bediskutuojančius mokinių savivaldos narius. Taigi, gyvenimas „Saulėje" virte verda ir mokytojai atsakingai ruošiasi visoms veikloms bei ugdo mokinių atsakomybę. O tie, kas norite dar daugiau ir išsamiau sužinoti apie sauliečių veiklas ir pasiekimus, visada galite paskaityti svetainėje https://saule.utena.lm.lt/.

„Saulės" gimnazijos inf. 

Susiję įrašai (pagal žymę)

 • Su atkurta Lietuva 100-metį mininčiai gimnazijai – patriotinės dovanos

  Lietuvos valstybės atkūrimo 100-mečio fone savo garbų šimto metų jubiliejų paminėjo ir Utenos „Saulės“ gimnazija, tapusi kultūros, švietimo židiniu Utenos krašte, formavusiu ir tebeformuojančiu kilnių, taurių tikslų bei pergalės savo gyvenime siekiančius žmones. Lapkričio 23 dieną vykusios šventinės popietės, į kurią susirinko buvę ir esami darbuotojai, socialiniai partneriai, mokytojai bei mokiniai, metu skambėjo sveikinimai, o jubiliejų mininčiai gimnazijai, kaip ir dera, buvo įteiktos net kelios vėliavos. Antroji šventinė diena įvairių kartų mokytojus ir mokinius sugrąžino į prisiminimus.

 • Projektinė veikla Utenos „Saulės“ gimnazijoje

  Mokymasis veikiant, bendradarbiaujant, taikant įgytas žinias praktikoje yra, ko gero, geriausi mokinių ugdymo būdai, realiai prisidedantys prie jauno žmogaus tobulėjimo. Todėl „Saulės“ gimnazija nuolatos ieško įvairių naujų veiklų, ugdymo būdų ne tik mokykloje, bet ir už jos ribų.

 • Kaimynų sporto šventė suvienijo sporto mylėtojus

  Gegužės 16 dieną „Saulės" gimnazijos stadione vyko „Kaimynų sporto šventė", kurioje dalyvavo „Saulės" gimnazijos, Utenos specialiosios mokyklos-daugiafunkcio centro bendruomenės bei policijos atstovai. Šventės tikslas – ugdyti toleranciją ir mažinti patyčias, sportuojant rasti draugų. Šventės pradžią paskelbė gimnazijos šokių grupė „Tandemus", dalyvius pasveikino „Saulės" gimnazijos direktorė Nijolė Zabukienė, Utenos daugiafunkcio sporto centro direktoriaus pavaduotoja Vilgelmina Rastenienė, Utenos apskrities VPK veiklos skyriaus tyrėja D. Maselskienė.

 • Utenos „Saulės“ gimnazistai pateko į finalinį konkurso „Temidė“ etapą

  „Saulės" gimnazijoje vyko teisinių žinių konkurso „Temidė" III etapas. Jame dalyvavo mokyklų, laimėjusių atrankinį etapą savo rajonuose, komandos: Anykščių Antano Baranausko pagrindinės mokyklos, Ignalinos rajono Vidiškių gimnazijos ir Utenos „Saulės" gimnazijos komandos. Dalyvius vertino kompetentinga komisija, kurią sudarė Utenos apskrities vyriausiojo policijos komisariato Zarasų, Ignalinos, Molėtų, Anykščių policijos komisariatų veiklos skyrių vyr. tyrėjai bei komisijos pirmininkė Utenos AVPK veiklos skyriaus viršininkė D. Sapkauskienė.

 • Ant balto popieriaus lapo sužydo vasarą menančios kompozicijos

  Į tradicija tapusį renginį, kuris dedikuojamas Žemės dienai, kasmet draugėn sukviečiami Utenos miesto ugdymo įstaigų mokiniai, kurie įtraukiami į neįprastą veiklą. Šiais metais mokiniai pasinėrė į sausų gėlių ir augalų pasaulį – iš jų sukūrė įdomias ir akį traukiančias kompozicijas.

 • „Saulės“ gimnazija tapo dar saugesnė

  Šiais laikais visuomenės reikalavimai saugumui mokyklose yra labai dideli. Tėvai tikisi, kad jų vaikas mokykloje ne tik įgis žinių, bet bus ir saugus, nepastumtas, neužgautas, neapvogtas. Pamokų ir pertraukų metu mokytojai, budintysis, valytojos prižiūri tvarką gimnazijoje. Tuo tarpu tai, kas vyksta lauke, ne visada yra pastebima, o įvykus kažkokiam įvykiui sunkiai išaiškinama. Tokiu būdu, siekiant užkirsti kelią bet kokiems incidentams, „Saulės" gimnazijos teritorijoje įrengtos vaizdo stebėjimo kameros.

 • Kalėdinis sugrįžimas į „Saulę“

  Šiandien, City Alumni pakviesti aplankėme „Saulės“ gimnaziją ir su trečiokais bei ketvirtokais turėjome po pora pamokų. Ačiū Marijai Šaraitei, kad mus pakvietė, mokytojams, direktorei, kad mus priėmė, ačiū mokiniams, kad mus ištvėrėte!!!

 • Kalėdiniai renginiai „Saulės“ gimnazijoje

  Kalėdos – didžiosios metų šventės. Šventės, kai iš po blizgesio ir spindesio ištraukiame tai, kas brangiausia – gerumą, nuoširdumą, meilę. Ir tuomet suprantame, kad kartais trūksta tiek nedaug – gal tik gero žodžio ar šypsenos, o gal tik šilto, jaukaus pabuvimo kartu. Toks pabuvimas artėjant šventėms ir buvo organizuojamas „Saulės" gimnazijoje.

 • Sugrįžimų diena Utenos „Saulės“ gimnazijoje

  Pati gražiausia žmogaus kelionė per gyvenimą būna tada, kai jis pats kuria maršrutą neišpuikdamas ir kai sėkmė aplanko, nepabūgdamas ir smukimo žemyn. Gyvenimo jau patikrinta, kad geri darbai yra nerimo, abejonių, baimės būti nesuprastam priešnuodžiai. Jie skatina jauną žmogų nebijoti pokyčių, ieškoti saviraiškos galimybių, aplaužyti nepasitikėjimą ir priartėti prie savęs pažinimo... Tas, kuris nori būti sėkmės žmogumi, privalo ne plaukti pasroviui, o išlikti savimi.

 • Kas vyksta už „Saulės“ gimnazijos durų?

  Pasiteiravome žmonių, nesusiduriančių su mokyklomis, kaip atrodo mokyklos gyvenimas. Daugelis mano, kad mokykloje vyksta tik pamokos, gal ir vienas kitas renginys. Norime parodyti, kad „Saulės" gimnazijoje verda toks intensyvus gyvenimas, renginys veja renginį, ir kad visiems – mokytojams, mokiniams, netgi besidomintiems tėvams – yra kur atskleisti savo sielą ir išlieti energiją.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

UAB „Utenos Diena“,
Maironio g. 34, LT-28144, Utena.
Įm. kodas: 301537159
PVM k. LT100003891115

A.s.: LT535014500014000334
Utenos kredito unija

Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

utenosdiena.lt redakcijai rašykite adresu reklama@utenosdiena.lt

Visos teisės saugomos. © 2008 -  2019
UAB „Utenos diena“.
Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Utenos diena“ sutikimą.

LANKYTOJŲ STATISTIKA

Šiandien apsilankė:7947
Vakar apsilankė:8380
Šią savaitę apsilankė:30885
Šį mėnesį apsilankė:41699
Viso (nuo 2015-02-16):14308859
Šiuo metu naršo:
85
2020-08-06
MENŲ KALVĖ – Utenos regiono kūrėjai ir jų darbai!