Ant balto popieriaus lapo sužydo vasarą menančios kompozicijos
JaunimasAnt balto popieriaus lapo sužydo vasarą menančios kompozicijos
2017 kovo 21, Antradienis 11:22

Ant balto popieriaus lapo sužydo vasarą menančios kompozicijos

Ant balto popieriaus lapo sužydo vasarą menančios kompozicijos
 • Lina NARČIENĖ
 • 68 foto
 • Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlų. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.

Į tradicija tapusį renginį, kuris dedikuojamas Žemės dienai, kasmet draugėn sukviečiami Utenos miesto ugdymo įstaigų mokiniai, kurie įtraukiami į neįprastą veiklą. Šiais metais mokiniai pasinėrė į sausų gėlių ir augalų pasaulį – iš jų sukūrė įdomias ir akį traukiančias kompozicijas.

Kaip sakė šio renginio organizatorės Utenos „Saulės" biologijos ir technologijų mokytoja Daiva Jasaitienė ir Utenos Vyturių progimnazijoje technologijų mokytoja dirbanti Loreta Kaulinienė, šiam renginiui buvo ruošiamasi iš anksto: jau vasarą laukų ir gėlių darželių augalėliai buvo skinami ir džiovinami. O štai kovo 20 dieną, kuomet Lietuvoje minima Žemės diena ir pavasario lygiadienis, būrys uteniškių atskubėjo į floristinių kompozicijų konkursą, kuriame iš vasara kvepiančių sausučių reikėjo sukurti originalius darbus.
Po kerinčio „Saulės" gimnazijos mokinių šokio grupės „Tandemus" ir nuostabaus balso savininkės Evelinos pasirodymo, Aukštakalnio, Krašuonos, Vyturių progimnazijų bei „Saulės" ir Adolfo Šapokos gimnazijų mokiniai ėmėsi darbo. Prie kiekvieno stalo susėdusios po tris kiekvienos renginyje dalyvavusios mokyklos atstovės savo kūriniuose privalėjo atskleisti Žemės spalvų grožį.
Pirmąjį darbą – floristinį atviruką – teko kurti iš slėgimo būdu džiovintų augalų naudojant lipalą ir medinį pagaliuką.
Antroji užduotis taip pat reikalavo kantrybės ir kūrybiškumo – dalyvės dekoravo popierinius dovanų maišelius, kuriuos dabino rožių žiedlapiais, buksmedžio, azalijos lapeliais, sedulos šakelėmis. Puošiant kartonines širdeles, renginio dalyvės iš abiejų pusių jas padengė įvairiaspalviais augalais.
Praėjusiais metais šiame renginyje jau dalyvavusios Utenos Adolfo Šapokos gimnazijos mokinės Aistė Grašytė, Indrė Šapokaitė ir Dovilė Šapokaitė prisipažino, kad joms labai patinka dirbti su gėlėmis ir spalvomis. „Tokie renginiai išties reikalingi, nes galima įgyti patirties derinant spalvas. Mums ne tik įdomu dalyvauti, bet ir smagu pabūti šioje aplinkoje", – sutartinai kalbėjo gimnazistės, prisipažinusios, jog dekoruoti dovanų maišelius joms buvę sudėtingiau nei atvirukus ar širdeles. Dalyvauti šiame konkurse mergaites paskatino jų auklėtoja Aureolė Maračinskienė.
Buvo įvertintos visų dalyvių pastangos: kiekvienos komandos darbai apdovanoti už originalumą, meniškumą, kruopštumą, kūrybiškumą bei harmoniškumą.


Autorės nuotr.

Susiję įrašai (pagal žymę)

 • Su atkurta Lietuva 100-metį mininčiai gimnazijai – patriotinės dovanos

  Lietuvos valstybės atkūrimo 100-mečio fone savo garbų šimto metų jubiliejų paminėjo ir Utenos „Saulės“ gimnazija, tapusi kultūros, švietimo židiniu Utenos krašte, formavusiu ir tebeformuojančiu kilnių, taurių tikslų bei pergalės savo gyvenime siekiančius žmones. Lapkričio 23 dieną vykusios šventinės popietės, į kurią susirinko buvę ir esami darbuotojai, socialiniai partneriai, mokytojai bei mokiniai, metu skambėjo sveikinimai, o jubiliejų mininčiai gimnazijai, kaip ir dera, buvo įteiktos net kelios vėliavos. Antroji šventinė diena įvairių kartų mokytojus ir mokinius sugrąžino į prisiminimus.

 • Projektinė veikla Utenos „Saulės“ gimnazijoje

  Mokymasis veikiant, bendradarbiaujant, taikant įgytas žinias praktikoje yra, ko gero, geriausi mokinių ugdymo būdai, realiai prisidedantys prie jauno žmogaus tobulėjimo. Todėl „Saulės“ gimnazija nuolatos ieško įvairių naujų veiklų, ugdymo būdų ne tik mokykloje, bet ir už jos ribų.

 • Kaimynų sporto šventė suvienijo sporto mylėtojus

  Gegužės 16 dieną „Saulės" gimnazijos stadione vyko „Kaimynų sporto šventė", kurioje dalyvavo „Saulės" gimnazijos, Utenos specialiosios mokyklos-daugiafunkcio centro bendruomenės bei policijos atstovai. Šventės tikslas – ugdyti toleranciją ir mažinti patyčias, sportuojant rasti draugų. Šventės pradžią paskelbė gimnazijos šokių grupė „Tandemus", dalyvius pasveikino „Saulės" gimnazijos direktorė Nijolė Zabukienė, Utenos daugiafunkcio sporto centro direktoriaus pavaduotoja Vilgelmina Rastenienė, Utenos apskrities VPK veiklos skyriaus tyrėja D. Maselskienė.

 • Utenos „Saulės“ gimnazistai pateko į finalinį konkurso „Temidė“ etapą

  „Saulės" gimnazijoje vyko teisinių žinių konkurso „Temidė" III etapas. Jame dalyvavo mokyklų, laimėjusių atrankinį etapą savo rajonuose, komandos: Anykščių Antano Baranausko pagrindinės mokyklos, Ignalinos rajono Vidiškių gimnazijos ir Utenos „Saulės" gimnazijos komandos. Dalyvius vertino kompetentinga komisija, kurią sudarė Utenos apskrities vyriausiojo policijos komisariato Zarasų, Ignalinos, Molėtų, Anykščių policijos komisariatų veiklos skyrių vyr. tyrėjai bei komisijos pirmininkė Utenos AVPK veiklos skyriaus viršininkė D. Sapkauskienė.

 • „Saulės“ gimnazija – šiuolaikiškų žmonių bendruomenė

  Šiandien suvokiame, kad jaunoji karta turi ne tik mokytis iš vadovėlių, bet ir lavintis kūrybiškai, ugdyti save visapusiškai. „Saulės" gimnazijos mokytojams tai savaime suprantama būtinybė, todėl žinios perteikiamos realiais pavyzdžiais, lavinamas gimnazistų kritinis mąstymas. Mokyklos bendruomenė savo darbais Utenos visuomenei įrodo, kad šios gimnazijos mokiniai yra nuolat įtraukiami į įdomias veiklas. Tą akivaizdžiai atskleidžia vieną kovo mėnesio savaitę mūsų gimnazijoje vykę renginiai.

 • „Saulės“ gimnazija tapo dar saugesnė

  Šiais laikais visuomenės reikalavimai saugumui mokyklose yra labai dideli. Tėvai tikisi, kad jų vaikas mokykloje ne tik įgis žinių, bet bus ir saugus, nepastumtas, neužgautas, neapvogtas. Pamokų ir pertraukų metu mokytojai, budintysis, valytojos prižiūri tvarką gimnazijoje. Tuo tarpu tai, kas vyksta lauke, ne visada yra pastebima, o įvykus kažkokiam įvykiui sunkiai išaiškinama. Tokiu būdu, siekiant užkirsti kelią bet kokiems incidentams, „Saulės" gimnazijos teritorijoje įrengtos vaizdo stebėjimo kameros.

 • Kalėdinis sugrįžimas į „Saulę“

  Šiandien, City Alumni pakviesti aplankėme „Saulės“ gimnaziją ir su trečiokais bei ketvirtokais turėjome po pora pamokų. Ačiū Marijai Šaraitei, kad mus pakvietė, mokytojams, direktorei, kad mus priėmė, ačiū mokiniams, kad mus ištvėrėte!!!

 • Kalėdiniai renginiai „Saulės“ gimnazijoje

  Kalėdos – didžiosios metų šventės. Šventės, kai iš po blizgesio ir spindesio ištraukiame tai, kas brangiausia – gerumą, nuoširdumą, meilę. Ir tuomet suprantame, kad kartais trūksta tiek nedaug – gal tik gero žodžio ar šypsenos, o gal tik šilto, jaukaus pabuvimo kartu. Toks pabuvimas artėjant šventėms ir buvo organizuojamas „Saulės" gimnazijoje.

 • Sugrįžimų diena Utenos „Saulės“ gimnazijoje

  Pati gražiausia žmogaus kelionė per gyvenimą būna tada, kai jis pats kuria maršrutą neišpuikdamas ir kai sėkmė aplanko, nepabūgdamas ir smukimo žemyn. Gyvenimo jau patikrinta, kad geri darbai yra nerimo, abejonių, baimės būti nesuprastam priešnuodžiai. Jie skatina jauną žmogų nebijoti pokyčių, ieškoti saviraiškos galimybių, aplaužyti nepasitikėjimą ir priartėti prie savęs pažinimo... Tas, kuris nori būti sėkmės žmogumi, privalo ne plaukti pasroviui, o išlikti savimi.

 • Kas vyksta už „Saulės“ gimnazijos durų?

  Pasiteiravome žmonių, nesusiduriančių su mokyklomis, kaip atrodo mokyklos gyvenimas. Daugelis mano, kad mokykloje vyksta tik pamokos, gal ir vienas kitas renginys. Norime parodyti, kad „Saulės" gimnazijoje verda toks intensyvus gyvenimas, renginys veja renginį, ir kad visiems – mokytojams, mokiniams, netgi besidomintiems tėvams – yra kur atskleisti savo sielą ir išlieti energiją.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

UAB „Utenos Diena“,
Maironio g. 34, LT-28144, Utena.
Įm. kodas: 301537159
PVM k. LT100003891115

A.s.: LT535014500014000334
Utenos kredito unija

Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

utenosdiena.lt redakcijai rašykite adresu reklama@utenosdiena.lt

Visos teisės saugomos. © 2008 -  2019
UAB „Utenos diena“.
Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Utenos diena“ sutikimą.

test_gemius

LANKYTOJŲ STATISTIKA

Šiandien apsilankė:2031
Vakar apsilankė:8903
Šią savaitę apsilankė:28791
Šį mėnesį apsilankė:177199
Viso (nuo 2015-02-16):12528633
Šiuo metu naršo:
101
2020-02-20
MENŲ KALVĖ - Utenos regiono kūrėjai ir jų darbai!