Tarp studentų įsilieję kitataučiai Utenoje ieško naujų galimybių
JaunimasTarp studentų įsilieję kitataučiai Utenoje ieško naujų galimybių
2017 kovo 20, Pirmadienis 09:15

Tarp studentų įsilieję kitataučiai Utenoje ieško naujų galimybių

Tarp studentų įsilieję kitataučiai Utenoje ieško naujų galimybių
 • 5 foto

Utenos kolegijoje šiuo metu studijuoja per 70 tarptautinių studentų. Į kolegiją dalis jų atvyko pagal Erasmus+ mainų programą ar dvišalio bendradarbiavimo sutartis su užsienio aukštosiomis mokyklomis, kiti Utenos kolegijoje pasirinko nuolatines studijas.

Latvija, Makedonija, Rusija, Turkija, Indija, Bangladešas, Nepalas, Nigerija – tai šalys, iš kurių atvykę studentai kolegijoje studijuoja Socialinį darbą, Verslo vadybą, Svetingumo vadybą, Aplinkos apsaugos inžineriją, Informacinių sistemų inžineriją, Elektros energetiką, Teisę bei Bendrosios praktikos slaugą,
Jaunuoliai iš užsienio valstybių čia tikisi įgyti naujos patirties, geriau pažinti pasaulį ir atrasti naujų galimybių. Kitų kultūrų ir šalių pažinimas, bendroji tarpkultūrinė kompetencija labai svarbi ir lietuvių studentams ir yra neatsiejama akademinės bendruomenės gyvenimo dalis.
Kovo 16 dieną kolegijoje buvo surengtas neformalus susitikimas – diskusija ,,Būkime drauge", kurioje dalyvavo kolegijos ir fakultetų administracijos atstovai, studentų ir absolventų atstovai, svečiai iš Kūrybinių industrijų centro (KIC) „Taurapilis", kūrybinės erdvės POKŠT bei jaunimo organizacijų. Šio susitikimo tikslas – vieniems kitus geriau pažinti, suprasti ir kartu veikti.
Tarptautinių ryšių skyriaus vedėja Rūta Jurgelionienė ir specialistė Kristina Juozėnaitė pristatė tarptautinius studentus ir pakvietė visus įsilieti į pokalbį bei pasidalinti savo patirtimi ir bendrų veiklų idėjomis. Kolegijos direktorius prof. dr. Gintautas Bužinskas pasidžiaugė, kad kolegijoje gausėja užsienio studentų, tarp kurių yra į kolegiją atvykstančių jau ne pirmą kartą, ir pabrėžė, kad jo kabineto durys studentams visuomet atviros.
Kolegijos darbuotojų, dėstytojų, studentų atvirumą, geranoriškumą, norą padėti pastebėjo ir studentai MD Forhad Ahmed iš Bangladešo, Millicent Amoge Udeani iš Nigerijos, Ranjit Khadka iš Nepalo, Svetlana Nasteva iš Makedonijos, Mustafa Cban iš Turkijos, Viktorija Dumenko iš Rusijos. Geranoriškumo, nepaisant pasitaikančio kalbos barjero, jie teigė sulaukę ir iš Utenos miesto gyventojų. Atvykusiems iš šilto klimato šalių jaunuoliams Lietuvos klimatas neįprastai šaltas, tačiau jiems patinka mūsų šalis, gamta, žmonės.
Potyriais kultūriškai skirtingose šalyse pasidalino ir lietuviai: savo patirtį iš kelionių po Indiją pristatė kolegijos absolventas Tomas Karklinis, o įspūdžius iš Afrikos valstybės Liberijos prisiminė Karjeros centro vadovė Vaida Steponėnienė.
Kaip sekasi dirbti ir bendrauti su tarptautiniais studentais, papasakojo Kalbų ir komunikacijos katedros vedėja Rasa Jodienė, Elektros ir informatikos katedros vedėja dr. Jūratė Urbonienė bei Verslo ir vadybos katedros vedėja Rūta Puidokaitė–Savickienė. Kad tarptautiniai studentai jaustųsi Utenos bendruomenės dalimi, įvairių veiklų galimybes pristatė kolegijos absolventai VšĮ ,,Taip kitaip" direktorius Tomas Karklinis ir Utenos radijo vadovas Linas Bražionis, KIC ,,Taurapilis" administratorė, atsakinga už darbą su jaunimu, Grėtė Kaulinytė, kolegijos Studentų atstovybės nariai bei moksleivių organizacijų atstovai.
Bendrų renginių ateityje tikrai dar bus – juk, kaip pastebėjo ne vienas renginio dalyvis, ,,esame tokie skirtingi, bet tuo pačiu ir tokie patys".

Utenos kolegijos inf., Tado Gasiulio nuotr.

Susiję įrašai (pagal žymę)

 • Diplomų įteikimo šventėje – priesaikos

  Vasario 12 dieną kūrybinių industrijų centre ,,Taurapilis“ vyko diplomų įteikimo šventė Utenos kolegijos Bendrosios praktikos slaugos ir Socialinio darbo (Latvijos grupės) studijų programų absolventams. Šiais metais iškilmingai diplomus gavo 64 absolventai.

 • Apie judėjimo svarbą priminęs medikas demonstravo savo transporto priemonę

  Kasmet rugsėjo 16–22 dienomis vyksta Europos judumo savaitė. Ši iniciatyva ragina didelius ir mažus miestus steigti ir remti tvarias transporto priemones bei siūlyti žmonėms išbandyti alternatyvas automobiliams.

 • Mokslo ir žinių diena kitaip: netrūko šmaikščių pasisakymų ir gitaros skambesio

  Utenos kolegija naujus studijų metus pradėjo šventiniu renginiu – šiltais ir nuotaikingais pasikalbėjimais ,,Man gera čia“ kūrybinių industrijų centre ,,Taurapilis“.

 • Būsimos kosmetologės pelenėms leido pasijusti princesėmis

  Kovo 14 dieną Utenos kolegijos Medicinos fakulte­te kvepėjo gerumu – čia vyko socialinė akcija „Gro­žis visiems“: būsimos kosmetologės dailino Utenos specialiosios mokyklos-daugiafunkcio centro (toliau – Centras) moteris bei merginas, kurioms ši nekas­dienė patirtis dovanojo daug teigiamų emocijų. Pa­skutiniame kurse besimokančios studentės per kelias valandas pagražino daugiau nei dešimt silpnosios ly­ties atstovių.

 • Nauji gebėjimai – naujos galimybės

  Nuo 2018 m. gruodžio mėnesio pabaigos iki 2020 m. pradžios Utenos kolegija įgyvendina projektą „Nauji gebėjimai – naujos galimybės“. Išsikeltas tikslas – padidinti neaktyvių darbingų asmenų galimybes įsitvirtinti darbo rinkoje, ugdant komunikacinius ir skaitmeninius įgūdžius. Taip Utenos kolegija, kaip regioninė aukštoji mokykla, išnaudoja turimą materialinę bazę ir dėstytojų žinias bei patirtį padėdama spręsti užimtumo problemą Utenos mieste.

 • Diplomai įteikti kone šimtui kolegijos absolventų

  Vasario 15 dieną Utenos kūrybinių industrijų centre „Taurapilis“ Utenos kolegijos Bendrosios praktikos slaugos ir Socialinio darbo (Latvijos grupės) studijų programų absolventams buvo įteikti diplomai. Iškilmingame renginyje aukštojo mokslo diplomus gavo 97 absolventai.

 • Utenos kolegija dalyvavo parodoje „Studijos“

  „Žinai, kas esi. Sužinok, kuo būsi,“ – tokiu šūkiu 2019 metų vasario 7–9 dienomis lankytojus pasitiko 17-oji tarptautinė mokymosi, žinių ir karjeros planavimo paroda STUDIJOS, kurią organizuoja LR Švietimo, mokslo ir sporto ministerija kartu su Lietuvos parodų ir kongresų centru LITEXPO.

 • Buvęs „Utenos kolegijos“ direktorius G. Bužinskas pažeidė įstatymą

  Vyriausioji tarnybinės etikos komisija (VTEK) vienbalsiai nusprendė, kad buvęs VšĮ „Utenos kolegija“ direktorius Gintautas Bužinskas pažeidė Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybinėje tarnyboje įstatymo reikalavimus vengti interesų konflikto, o jam kilus – nusišalinti bei draudimus naudotis pareigomis asmeninei naudai gauti ir valstybės ar savivaldybės valdomu turtu ne tarnybinei veiklai.

 • Pasidalijo savo gyvenimiškąja patirtimi

  Lapkričio 19 dieną patirtiniu seminaru ,,Mokiausi vakar, mokausi šiandien, mokysiuos rytoj“ prasidėjo devynioliktoji suaugusiųjų mokymosi savaitė. Šių metų savaitės, skirtos atkurtos Lietuvos šimtmečiui, tema - „Lietuva mokosi: iš praeities į ateitį“.

 • Utenos kolegijoje lankėsi svečiai iš ministerijos

  Lapkričio 13 dieną Utenos kolegijoje lankėsi Lietuvos Respublikos švietimo ir mokslo viceministras dr. Giedrius Viliūnas bei ilgametis koleginio sektoriaus kuratorius, prie kolegijų kūrimosi ištakų stovėjęs Antanas Levickas.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

UAB „Utenos Diena“,
Maironio g. 34, LT-28144, Utena.
Įm. kodas: 301537159
PVM k. LT100003891115

A.s.: LT535014500014000334
Utenos kredito unija

Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

utenosdiena.lt redakcijai rašykite adresu reklama@utenosdiena.lt

Visos teisės saugomos. © 2008 -  2019
UAB „Utenos diena“.
Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Utenos diena“ sutikimą.

LANKYTOJŲ STATISTIKA

Šiandien apsilankė:3340
Vakar apsilankė:6016
Šią savaitę apsilankė:9356
Šį mėnesį apsilankė:71163
Viso (nuo 2015-02-16):14338323
Šiuo metu naršo:
95
2020-08-11
MENŲ KALVĖ – Utenos regiono kūrėjai ir jų darbai!