Utenos kolegijos gamtos tyrėjų veikla: nuo mokslinių pranešimų iki fotografijų parodos
JaunimasUtenos kolegijos gamtos tyrėjų veikla: nuo mokslinių pranešimų iki fotografijų parodos
2016 gruodžio 21, Trečiadienis 15:17

Utenos kolegijos gamtos tyrėjų veikla: nuo mokslinių pranešimų iki fotografijų parodos

Utenos kolegijos gamtos tyrėjų veikla: nuo mokslinių pranešimų iki fotografijų parodos

Utenos kolegijos Aplinkos tyrimų klubas (jam priklauso Aplinkos apsaugos inžinerijos ir Maisto produktų technologijos studijų programų studentai) pernai dalyvavo studentų iniciatyvų skatinimo projekte „Šaltinėlis", kurio tikslas buvo ištirti Utenos rajono šaltinius. Šis projektas sulaukė didelio Utenos bendruomenės susidomėjimo – „Utenos dienoje" paskelbus straipsnį apie šaltinių tyrimus, mums paskambino keletas žmonių ir palydėjo tirti Gaspariškių, Juknėnų ir Juškėnų šaltinius, kurių vanduo pasirodė esąs geros kokybės.

Kadangi mūsų tyrimai pasirodė aktualūs ir reikalingi, buvo nuspręsta šiais metais tęsti šią veiklą ir atlikti tiek tirtų šaltinių tolesnius stebėjimus (monitoringą), tiek ištirti naujus šaltinius. Mūsų tęstinio projekto pavadinimas „Utenos rajono gamtos paveldas ir šaltiniai". Kadangi projekte buvo numatyta daug veiklų, į projekto vykdytojų gretas pasikvietėme Turizmo ir viešbučių administravimo studentus, o savo grupelę pavadinome „Gamtos tyrėjai".
Pirmas projekto veiklas pradėjome vykdyti balandžio mėnesį. Vykome imti vandens mėginių iš 12 Utenos rajone esančių šaltinių ir Utenos kolegijos laboratorijose tyrėme jų vandens cheminius (nitratų, nitritų, geležies) bei mikrobiologinius rodiklius. Turizmo ir viešbučių administravimo studijų programos studentai analizavo šių šaltinių ir jų gamtinės aplinkos patrauklumą turistiniu požiūriu.
Norėdami padidinti šaltinių ir gamtinių paveldo objektų žinomumą, parengėme maršrutą ir organizavome ekskursiją „Utenos rajono gamtinio paveldo objektai ir šaltiniai iš arti". Ekskursijoje dalyvavo kolegijos studentai bei Utenos Dauniškio gimnazijos mokiniai. Ekskursijos dalyviai ne tik turėjo galimybę pasigrožėti nuostabiais gamtos vaizdais, bet ir atliko keletą smagių užduočių, kurių metu patikrinome jų žinias apie gamtą, orientacinius sugebėjimus bei pastabumą ieškant nuotraukoje įamžintų konglomeratų.
Organizavome trečią studentų tarptautinę mokslinę-praktinę konferenciją „Šalis, kurioje gyventi gera" ir joje pristatėme Utenos rajono šaltinių vandens tyrimų bei turistinio patrauklumo rezultatus. Konferencijoje taip pat dalyvavo ir pranešimus skaitė studentai iš kitų šalių. Kadangi turėjome svečių ne tik iš Lietuvos, konferencija vyko keliomis kalbomis. Buvo pristatyti straipsniai aplinkos apsaugos, verslo ir technologijų, sveikatos ir kitomis temomis. Pranešėjai kalbėjo apie vietos produktų gamybos ir vartojimo skatinimą, šiltnamio efektą sukeliančių dujų poveikį kaimyninei šaliai – Latvijai, taip pat apie nitratų šalinimą iš geriamojo vandens. Konferencijoje buvo pristatyti 3 „Gamtos tyrėjų" pranešimai, susiję su Utenos rajono šaltinių tyrimais.
Gegužės mėnesį buvo paskelbtas Utenos krašto gamtos objektų ir šaltinių fotografijų konkursas, kuriame galėjo dalyvauti visi norintys, nepriklausomai nuo amžiaus, veiklos pobūdžio ar gyvenamosios vietos. Iki spalio mėnesio gavome daugiau nei 130 nuotraukų, kurios buvo publikuotos Utenos kolegijos Aplinkos apsaugos katedros feisbuko paskyroje. Paskyros lankytojai bei darbo grupė „Gamtos tyrėjai" atrinko 20 geriausių, gražiausių ir atitinkančių kokybės reikalavimus nuotraukų, kurių paroda eksponuojama A. ir M. Miškinių viešojoje bibliotekoje. Taip pat yra atspausdinti kalendoriukai su parodoje eksponuojamose nuostabaus grožio fotografijomis.
Projektas „Utenos rajono gamtos paveldas ir šaltiniai" yra tęstinis, kadangi kasmet turi būti vykdomi šaltinių vandens kokybės tyrimai (monitoringas), nes pavieniai šaltinių vandens kokybės tyrimai yra mažai reikšmingi. Įgyvendinant šį projektą buvo įtraukti įvairių specialybių studentai, kurie į šaltinius pažvelgė kitaip, įgijo žinių, kaip reikia tinkamai įvertinti šaltinių įtaką žmogaus sveikatai, numatyti priemones pritaikyti šaltinius naudojimui. Atlikti tyrimai prisideda prie Utenos kolegijos mokslinės-tiriamosios veiklos.
Taip pat planuojama ir toliau šaltinių tyrimų rezultatus pristatyti tradicinėse, kas dvejus metus organizuojamosiose studentų mokslinėse-praktinėse konferencijose „Šalis, kurioje gyventi gera".
Visos minėtos jaunųjų gamtos tyrėjų veiklos finansuotos Utenos kolegijos studentų iniciatyvų skatinimo projektų finansavimo konkurso lėšomis.

Dovilė Vaicekauskaitė
Utenos kolegijos Aplinkos apsaugos katedros studentė 

Susiję įrašai (pagal žymę)

 • Apie judėjimo svarbą priminęs medikas demonstravo savo transporto priemonę

  Kasmet rugsėjo 16–22 dienomis vyksta Europos judumo savaitė. Ši iniciatyva ragina didelius ir mažus miestus steigti ir remti tvarias transporto priemones bei siūlyti žmonėms išbandyti alternatyvas automobiliams.

 • Mokslo ir žinių diena kitaip: netrūko šmaikščių pasisakymų ir gitaros skambesio

  Utenos kolegija naujus studijų metus pradėjo šventiniu renginiu – šiltais ir nuotaikingais pasikalbėjimais ,,Man gera čia“ kūrybinių industrijų centre ,,Taurapilis“.

 • Būsimos kosmetologės pelenėms leido pasijusti princesėmis

  Kovo 14 dieną Utenos kolegijos Medicinos fakulte­te kvepėjo gerumu – čia vyko socialinė akcija „Gro­žis visiems“: būsimos kosmetologės dailino Utenos specialiosios mokyklos-daugiafunkcio centro (toliau – Centras) moteris bei merginas, kurioms ši nekas­dienė patirtis dovanojo daug teigiamų emocijų. Pa­skutiniame kurse besimokančios studentės per kelias valandas pagražino daugiau nei dešimt silpnosios ly­ties atstovių.

 • Nauji gebėjimai – naujos galimybės

  Nuo 2018 m. gruodžio mėnesio pabaigos iki 2020 m. pradžios Utenos kolegija įgyvendina projektą „Nauji gebėjimai – naujos galimybės“. Išsikeltas tikslas – padidinti neaktyvių darbingų asmenų galimybes įsitvirtinti darbo rinkoje, ugdant komunikacinius ir skaitmeninius įgūdžius. Taip Utenos kolegija, kaip regioninė aukštoji mokykla, išnaudoja turimą materialinę bazę ir dėstytojų žinias bei patirtį padėdama spręsti užimtumo problemą Utenos mieste.

 • Diplomai įteikti kone šimtui kolegijos absolventų

  Vasario 15 dieną Utenos kūrybinių industrijų centre „Taurapilis“ Utenos kolegijos Bendrosios praktikos slaugos ir Socialinio darbo (Latvijos grupės) studijų programų absolventams buvo įteikti diplomai. Iškilmingame renginyje aukštojo mokslo diplomus gavo 97 absolventai.

 • Utenos kolegija dalyvavo parodoje „Studijos“

  „Žinai, kas esi. Sužinok, kuo būsi,“ – tokiu šūkiu 2019 metų vasario 7–9 dienomis lankytojus pasitiko 17-oji tarptautinė mokymosi, žinių ir karjeros planavimo paroda STUDIJOS, kurią organizuoja LR Švietimo, mokslo ir sporto ministerija kartu su Lietuvos parodų ir kongresų centru LITEXPO.

 • Buvęs „Utenos kolegijos“ direktorius G. Bužinskas pažeidė įstatymą

  Vyriausioji tarnybinės etikos komisija (VTEK) vienbalsiai nusprendė, kad buvęs VšĮ „Utenos kolegija“ direktorius Gintautas Bužinskas pažeidė Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybinėje tarnyboje įstatymo reikalavimus vengti interesų konflikto, o jam kilus – nusišalinti bei draudimus naudotis pareigomis asmeninei naudai gauti ir valstybės ar savivaldybės valdomu turtu ne tarnybinei veiklai.

 • Pasidalijo savo gyvenimiškąja patirtimi

  Lapkričio 19 dieną patirtiniu seminaru ,,Mokiausi vakar, mokausi šiandien, mokysiuos rytoj“ prasidėjo devynioliktoji suaugusiųjų mokymosi savaitė. Šių metų savaitės, skirtos atkurtos Lietuvos šimtmečiui, tema - „Lietuva mokosi: iš praeities į ateitį“.

 • Utenos kolegijoje lankėsi svečiai iš ministerijos

  Lapkričio 13 dieną Utenos kolegijoje lankėsi Lietuvos Respublikos švietimo ir mokslo viceministras dr. Giedrius Viliūnas bei ilgametis koleginio sektoriaus kuratorius, prie kolegijų kūrimosi ištakų stovėjęs Antanas Levickas.

 • Utenos kolegijos projektinė veikla stiprina verslo ir mokslo bendradarbiavimą

  2018 metų spalio 19 dieną renginių ir laisvalaikio centre „Gervalis“ vyko Utenos kolegijos organizuojama tarptautinė konferencija ,,Gyvieji projektai: patirtinis mokymasis ir mokslo bei verslo bendradarbiavimas", subūrusi aukštųjų mokyklų bei verslo sektoriaus atstovus iš Lietuvos, Italijos, Suomijos, Ispanijos, Rusijos.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

UAB „Utenos Diena“,
Maironio g. 34, LT-28144, Utena.
Įm. kodas: 301537159
PVM k. LT100003891115

A.s.: LT535014500014000334
Utenos kredito unija

Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

utenosdiena.lt redakcijai rašykite adresu reklama@utenosdiena.lt

Visos teisės saugomos. © 2008 -  2019
UAB „Utenos diena“.
Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Utenos diena“ sutikimą.

test_gemius

LANKYTOJŲ STATISTIKA

Šiandien apsilankė:6198
Vakar apsilankė:8744
Šią savaitę apsilankė:14942
Šį mėnesį apsilankė:103068
Viso (nuo 2015-02-16):11865260
Šiuo metu naršo:
164
2019-12-10
MENŲ KALVĖ - Utenos regiono kūrėjai ir jų darbai!