Diena be automobilio mažiesiems virto smagia atrakcija
JaunimasDiena be automobilio mažiesiems virto smagia atrakcija
2016 rugsėjo 22, Ketvirtadienis 11:20

Diena be automobilio mažiesiems virto smagia atrakcija

Diena be automobilio mažiesiems virto smagia atrakcija
 • 51 foto

Ketvirtadienį visame pasaulyje minima diena be automobilio. Ta proga Utenos mokyklos–vaikų darželio „Eglutė" bendruomenė iš ryto sugužėjo su turimomis transporto priemonėmis: jomis tėveliai aprūpino ir vyriausius vaikučius, ir tuos, kurie į savo dviratuką ar paspirtuką nedrąsiai sėdosi pirmą kartą.

Po filmuko apie saugų eismą kelyje, kurį demonstravo Utenos apskrities vyriausiojo policijos komisariato pareigūnai, mažieji šios įstaigos ugdytiniai, šiltai apsirengę, sugužėjo į lauką. Čia vyko judrioji valandėlė. Diena be automobilio mokykloje–vaikų darželyje „Eglutė" vyksta daugelį metų – tai tradicinis renginys.
Judriajai savaitei vaikai ir auklėtojos ruošėsi iš anksto: rengė piešinių parodą „Rieda mano ratai", o ant vartelių užkabinę savo piešinius praeiviams priminė apie šios dienos svarbą. „Šiandien iš namų suvežėme tai, ką turėjome. Vieni dviračius, kiti paspirtukus, o treti ir mažas mašinytes iš namų atsivežė. Mūsų bendruomenė jau įpratusi prie šio renginio ir kasmet labai noriai dalyvauja", – pasakojo šio renginio organizatorė, mokyklos–vaikų darželio „Eglutė" ekologinės kūrybinės grupės vadovė Audronė Nikštukienė. Jai talkino kolegė meninio ugdymo pedagogė Danutė Mačiulienė.
Pasimankštinę, suskaičiavę, kiek transporto priemonių dalyvauja šiame renginyje (jų buvo 83), mažieji čiupo savo dviratukus ar paspirtukus ir išlėkė į trasą, esančią šalia ugdymo įstaigos.

Laikraščio „Utenos diena" inf., Linos Narčienės nuotr.

 

Susiję įrašai (pagal žymę)

 • Utenoje buvo minima „Diena be automobilio“

  Rugsėjo 16–22 dienomis minint Europos judumo savaitę, Utenoje vyksta įvairios akcijos. Vieną iš akcijų „Diena be automobilio“ Utenos valdybos Utenos aplinkos apsaugos inspekcija (toliau – inspekcija) surengė kartu su Utenos rajono savivaldybės administracijos Aplinkos apsaugos ir civilinės saugos skyriaus darbuotojais.

 • Dieną be automobilio – dviračiais iki Šiaudinių ir atgal

  Rugsėjo 22 dieną, kai buvo minima Tarptautinė diena be automobilio, skirta Europos judrumo savaitei užbaigti, ir kurios šūkis šiemet – „Dalindamasis pasieksi daugiau", Utenoje tradiciškai visi uteniškiai ir miesto svečiai buvo pakviesti į dviračių žygį. Utenos rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro ir Utenos rajono savivaldybės administracijos Aplinkos apsaugos ir civilinės saugos skyriaus darbuotojų organizuotame renginyje netrūko geros nuotaikos ir smagiai nusiteikusių dalyvių.

 • Diena be automobilio, o su baidarėmis

  Kasmet rugsėjo 16–22 dienomis Europoje vyksta savaitė, skirta darniajam miesto transportui. Per šią savaitę organizuojamos akcijos, vyksta įvairūs renginiai. Šiais metais kampanijos metu daugiausiai dėmesio skiriama temai „Pažangus ir tvarus judumas – investicija Europai". Europos judumo savaitė suteikia žmonėms galimybę apsvarstyti ir aptarti būdus, kaip būtų galima spręsti oro taršos problemas, eismo įvykių gausos ir sveikatos problemas.

 • Dieną be automobilio minėjo ir patys mažiausieji

  Šiandien, rugsėjo 22-ąją, minint Dieną be automobilio akcentuojamas visuomenės aplinkosauginis švietimas, populiarinamas „žaliasis" transportas, raginami gyventojai vaikščioti pėsčiomis. O štai vienos ugdymo įstaigos vaikai, iš anksto pasirūpinę dviratukais ir paspirtukais, su džiaugsmu važinėjosi prie mokyklos–vaikų darželio, o auklėtojos pabrėžė judėjimo svarbą.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

UAB „Utenos Diena“,
Maironio g. 34, LT-28144, Utena.
Įm. kodas: 301537159
PVM k. LT100003891115

A.s.: LT535014500014000334
Utenos kredito unija

Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

utenosdiena.lt redakcijai rašykite adresu reklama@utenosdiena.lt

Visos teisės saugomos. © 2008 -  2019
UAB „Utenos diena“.
Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Utenos diena“ sutikimą.

LANKYTOJŲ STATISTIKA

Šiandien apsilankė:3179
Vakar apsilankė:8871
Šią savaitę apsilankė:49699
Šį mėnesį apsilankė:49699
Viso (nuo 2015-02-16):13851261
Šiuo metu naršo:
123
2020-06-06
MENŲ KALVĖ - Utenos regiono kūrėjai ir jų darbai!