Utenos regiono mokiniai pasiekė rekordą
JaunimasUtenos regiono mokiniai pasiekė rekordą
2016 rugsėjo 16, Penktadienis 14:21

Utenos regiono mokiniai pasiekė rekordą

Utenos regiono mokiniai pasiekė rekordą
 • Aurelija ASTRAUSKĖ

Beveik 400 mokinių iš Utenos regiono apsilankė jau antrąjį kartą rugsėjo 8–9 dienomis Vilniuje vykusiame didžiausiame Baltijos regione moderniųjų technologijų ir verslumo renginyje #SWITCH! Dvi dienas trukusiame renginyje iš viso susirinko daugiau nei 10 000 dalyvių. Sėkmės istorijomis dalijosi daugiau kaip pusšimtis pranešėjų iš Lietuvos ir užsienio, renginio metu taip pat pirmą kartą Europoje pristatyti dronai-padavėjai. 712-ai mokinių iš visos Lietuvos dalyvaujant didžiausioje programavimo pamokoje buvo užfiksuotas pasaulio Gineso rekordas.

Mokiniai su jais lydinčiais mokytojais atvyko iš šių Utenos regiono įstaigų: Anykščių Antano Baranausko pagrindinės mokyklos, Anykščių Antano Vienuolio progimnazijos, Anykščių Jono Biliūno gimnazijos, Ignalinos r. Vidiškių gimnazijos, Ignalinos r. mokinių asociacijos, Molėtų progimnazijos, Molėtų gimnazijos, Molėtų pradinės mokyklos, Utenos r. Saldutiškio pagrindinės mokyklos, Utenos „Saulės" gimnazijos, Utenos Adolfo Šapokos gimnazijos, Visagino „Verdenės" gimnazijos.
Mokiniai buvo kviečiami prisiliesti prie naujausių technologijų ir pasinerti į jų teikiamus malonumus įrengtoje interaktyviojoje technologijų zonoje „Cool&Crazy". Susirinkusieji galėjo išbandyti virtualios realybės akinių dronų, 3D spausdintuvų, robotų ir daugybės kitų technologinių inovacijų teikiamas galimybes.
Po 48 val. intensyvaus komandinio darbo ir sukurtų produktų pristatymo Hakatono komisijai, pirmąją vietą ir pagrindinį prizą laimėjo jaunuolių komanda, renginio metu pristačiusi programėlės, padedančios „Vaikų linijai" apmokyti savanorius pasitelkiant simuliacines situacijas, idėją. Nugalėtojai apdovanoti 1 500 Eur „Adform" piniginiu prizu. Antrosios vietos laimėtojai komisijai pateikė žaidimais kūrybiškumą komandose skatinančią programėlę „Creativity Twist", už ją komanda apdovanota partnerio „Nasdaq" 500 Eur piniginiu prizu. Trečiąją vietą užėmė komanda, sukūrusi programėlę „Jurate", kuri leidžia internetu vertinti mokytojus, jei mokinys nedrįsta savo nuomonės apie jo darbą išreikšti gyvai.
Rugsėjo 9 d. #SWITCH! renginio metu įvyko didžiausia programavimo pamoka pasaulyje ir buvo pasiektas Gineso pasaulio rekordas. Rekordo siekė 7 12 7 trylikos metų mokinių iš visos Lietuvos. Programavimo pamoką vedė Vilniaus universiteto Matematikos ir informatikos instituto profesorė Valentina Dagienė, jos esami bei buvę doktorantai.
Komanda sukūrė Gineso rekordo pamokai skirtą programavimo platformą. Kadangi rekordas skirtas paminėti Lietuvos 100-metį, pamokos metu mokiniai gavo simbolinę užduotį – suprogramuoti Gediminaičių stulpus ir nuspalvinti juos vėliavos spalvomis.

Susiję įrašai (pagal žymę)

 • Skirs papildomų priemonių mokinių pasiekimams gerinti

  Svarbiausi švietimo tikslai ateinančiais mokslo metais išlieka tokie patys: mažinti atotrūkį tarp mokinių pasiekimų, gerinti mokytojų darbo sąlygas ir užtikrinti kokybišką ugdymą kiekvienam mokiniui. Apie tai buvo kalbama rugpjūčio 27 dieną Kėdainiuose vykstančioje savivaldybių švietimo konferencijoje, kurią organizavo Švietimo, mokslo ir sporto ministerija.

 • Mokinių skaičius išlieka toks pat kaip ir pernai

  Naujais mokslo metais mokinių skaičius šalies mokyklose išliks panašus kaip praėjusiais. Prognozuojama, kad pirmokų skaičius mažai skirsis nuo pernykščio – jų sugužės apie 29 tūkst.

 • Lietuvos mokiniai laimėjo du sidabro ir vieną bronzos medalį

  Iš Tarptautinės informatikos olimpiados (IOI 2018) Japonijoje trys Lietuvos mokiniai grįžo su medaliais. Vilniaus licėjaus abiturientas Martynas Sinkievič (mokytojas Bronius Skūpas) ir VšĮ Kauno technologijos universiteto gimnazijos abiturientas Tautvydas Jasiūnas parsivežė sidabro medalius, o Gediminas Lelešius iš tos pačios gimnazijos – bronzos medalį.

 • Mokiniai dalyvavo trikovės varžybose

  Gegužės 9 dieną „Utenio“ stadione vyko Utenos miesto mokyklų pradinių klasių mokinių lengvosios atletikos trikovės varžybos, skirtos Utenos DSC taurei laimėti.

 • Tarp sveikuolių – ir uteniškiai mokiniai

  Balandžio 19–20 dienomis Trakuose, sveikatingumo ir pramogų centre „Trasalis“, vyko vieno iš masiškiausių 2017–2018 m. mokinių, mokytojų ir visuomenės sveikatos priežiūros specialistų konkurso „Sveikuolių sveikuoliai“ finalas. Šis abejingų nepaliekantis konkursas ugdo vaikų ir mokinių gebėjimus saugoti, stiprinti savo ir kitų sveikatą bei skleisti sveikos gyvensenos principus mokyklų bendruomenėms.

 • Aukštaitijos moksleiviai kviečiami dalyvauti dar vienoje šimtmečio iniciatyvoje

  Visų 37 Utenos apskrityje veikiančių mokyklų ir gimnazijų auklėtiniai turi unikalią progą įamžinti savo kraštą dokumentiniame filme „Jungiam Lietuvą“. Iki balandžio 11 dienos gimnazistai bei 7–12 klasių mokiniai gali registruotis Lietuvos atkūrimo šimtmečiui skirtos iniciatyvos svetainėje www.jungiamlietuva.lt ir atsiųsti trumpus telefonu ar vaizdo kamera nufilmuotus filmukus apie savo regioną.

 • Anykščių rajono mokiniai keliaus į Izraelį

  Vasario 7 dieną Anykščių rajono savivaldybėje lankėsi Izraelio ambasadorius Lietuvoje Amir Maimon, kuris susitiko su Anykščių rajono savivaldybės meru Kęstučiu Tubiu, Anykščių Jono Biliūno, Anykščių rajono Svėdasų Juozo Tumo-Vaižganto ir Troškūnų Kazio Inčiūros gimnazijų mokiniais.

 • Mokinių krūvis ir namų darbų kiekis turi mažėti

  Švietimo ir mokslo ministrė Jurgita Petrauskienė tęsia susitikimus su švietimo bendruomenės atstovais dėl mokslo metų trukmės. Ketvirtadienį Švietimo ir mokslo ministerijoje susitiko su Lietuvos tėvų forumo atstovais.

 • Mokiniai susirinko į literatūros popietę

  Laisvės kovų muziejuje vyko literatūros popietė „Sudužo sidabras stikluos", skirta poetui Antanui Miškiniui atminti. Popietę surengti muziejaus darbuotojams padėjo Utenos Rapolo Šaltenio progimnazijos mokiniai, padedami lietuvių kalbos mokytojų Ritos Panavienės ir Sigutės Lučiūnienės.

 • Utenos apskrities vyriausiasis policijos komisariatas atvėrė duris mokiniams

  Kovo 3 dieną Utenos apskrities vyriausiajame policijos komisariate vyko atvirų durų diena, kurios metu gausiai susirinkusiems jaunuoliams buvo pristatyta policijos veikla ir pareigūno profesija.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

UAB „Utenos Diena“,
Maironio g. 34, LT-28144, Utena.
Įm. kodas: 301537159
PVM k. LT100003891115

A.s.: LT535014500014000334
Utenos kredito unija

Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

utenosdiena.lt redakcijai rašykite adresu reklama@utenosdiena.lt

Visos teisės saugomos. © 2008 -  2019
UAB „Utenos diena“.
Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Utenos diena“ sutikimą.

LANKYTOJŲ STATISTIKA

Šiandien apsilankė:6342
Vakar apsilankė:9798
Šią savaitę apsilankė:52815
Šį mėnesį apsilankė:85532
Viso (nuo 2015-02-16):14109524
Šiuo metu naršo:
85
2020-07-12
MENŲ KALVĖ – Utenos regiono kūrėjai ir jų darbai!