Muzikiniais garsais suskambo Tarptautinis Veronikos Vitaitės fortepijoninių ansamblių konkursas
JaunimasMuzikiniais garsais suskambo Tarptautinis Veronikos Vitaitės fortepijoninių ansamblių konkursas
2016 vasario 26, Penktadienis 13:43

Muzikiniais garsais suskambo Tarptautinis Veronikos Vitaitės fortepijoninių ansamblių konkursas

Muzikiniais garsais suskambo Tarptautinis Veronikos Vitaitės fortepijoninių ansamblių konkursas
 • 21 foto

Vasario 26 dieną Utenos muzikos mokykloje skleidėsi fortepijono melodijos – kūrinius atliko jaunieji muzikantai: vieni į sceną lipo pirmą kartą ir su dideliu jauduliu, kiti demonstravo savo meistriškumą, įgytą ne per vienerius metus.
Utenoje vyko pirmasis muzikinis konkursas, kuris nuo šių metų vadinsis profesorės Veronikos Vitaitės vardu. Į Tarptautinį Veronikos Vitaitės fortepijoninių ansamblių konkursą atlikėjai atvyko iš Kupiškio, Kauno, Zarasų, Joniškio, Šiaulių, Ukmergės, Švenčionių, Anykščių, Nemenčinės ir Kaliningrado.

Susirinkusiuosius pasveikinęs Utenos muzikos mokyklos direktorius Arūnas Katinas priminė šio konkurso ištakas: jis prasidėjo 2002 metais, tais laikais vadinosi „Muzikinės pavasario akimirkos". Kiek vėliau festivalį imta rengti rudenį – jis pakeitė ir pavadinimą, tapo „Muzikinėmis akimirkomis". Įdomiausia yra tai, kad visi jaunieji muzikantai, važiuodami į pasirodymą, sakydavę vykstantys į V. Vitaitės konkursą, kuris kasmet vyksta Utenos muzikos mokytojos Aidos Driukaitės–Mališauskienės iniciatyva.
Anksčiau tradiciniu tapusiame fortepijoninių ansamblių konkurse dalyvaudavo apie 50–60 ansamblių, o šiais metais dalyvių susirinko šiek tiek mažiau, mat nesulaukta svečių Estijos ir Latvijos.
Garbingiausia šio renginio viešnia prof. Veronika Vitaitė nekantravo kuo greičiau pamatyti jaunuosius ansamblinio muzikavimo virtuozus. „Nuo mažens pamėgau ansamblinį muzikavimą. Su kolege Žvirblyte garsiausius kūrinius grojame keturiomis rankomis. Groti kartu – išties fantastiška. Juk galima groti ne tik vienam, o duetu, trise ar net keturiese. Šis muzikavimas unikalus, taip užsimezga draugystė. Fortepijonu grojant dviese labai svarbu trys dalykai: išgirsti save, ką groja partneris ir gebėti išgirsti tai, kas išeina bendrai", – emocingai kalbėjo į Uteną atvykusi viešnia V. Vitaitė, pasidžiaugusi atnaujintu ir švytinčiu Muzikos mokyklos pastatu bei pažadėjusi padėti mokyklai įsigyti kelis naujus muzikinius instrumentus. Jos pažadus lydėjo ovacijos ir plojimai. Kartu su savo kolege Aleksandra Žvirblyte profesorė V. Vitaitė dovanojo kelis muzikinius kūrinius.
Tarptautiniame Veronikos Vitaitės fortepijoninių ansamblių konkurse komisija vertino jaunųjų muzikantų atliekamus kūrinius.

Laikraščio „Utenos diena" inf., L. Narčienės nuotr.

Susiję įrašai (pagal žymę)

 • Kviečiame dalyvauti aplinkosauginiame konkurse „Kita forma“

  Prasidėjus naujiems mokslo metams Lietuvos vaikai vėl kviečiami į savo aplinką pažvelgti kūrėjo akimis ir namuose randamus medžiagų likučius bei nereikalingus daiktus paversti dekoro detalėmis, interjero akcentais, aksesuarais, baldais ar žaidimais bei dalyvauti aplinkosauginiame konkurse „Kita forma“. Šių metų konkursas dalyvių registracijos lauks iki spalio 21 dienos, o geriausi darbai bus eksponuojami nacionalinėje Martyno Mažvydo bibliotekoje.

 • Jaunieji miško bičiuliai rungsis tarptautiniame konkurse

  Aukštaitijos nacionalinio parko Bitininkystės muziejuje vyko Jaunųjų miško bičiulių tarptautinio konkurso „Jaunimas Europos miškuose“ nacionalinis turas. Iš devynių besivaržiusių komandų tik viena buvo išrinkta atstovauti Lietuvai tarptautiniame konkurse.

 • Prasideda nacionalinis seniūnijų konkursas „Valstybę kuriame mes“

  Prasideda nacionalinis seniūnijų konkursas „Valstybę kuriame mes“, kurio iniciatorė – Lietuvos kultūros ministerija. Tai vienas iš valstybės atkūrimo šimtmečio programos renginių, skirtų skatinti bendruomeniškumą, telkti žmones bendrai veiklai, stiprinti vietos savivaldą. Konkursą globoja Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė.

 • Paskelbtas konkursas į NŽT direktoriaus vietą

  Žemės ūkio ministerija paskelbė konkursą Nacionalinės žemės tarnybos (NŽT) direktoriaus pozicijai užimti. Vieni esminių vadovui formuluojamų uždavinių – efektyvus NŽT veikos užtikrinimas ir visuomenės pasitikėjimo šia institucija atstatymas.

 • Renkamas sveikas, paprastas ir skanus produktas

  Utenos rajono savivaldybės Visuomenės sveikatos biuras kviečia dalyvauti konkurse ,,Paprasta, skanu ir sveika", kuris vyks dviem etapais:

 • Įmonės kviečiamos varžytis dėl „Judriausio darbdavio 2017“ statuso

  Rūpiniesi savo aplinka? Tau svarbu, kokiu oru tu kvėpuoji? Tau svarbu, kad aplinką tausotų ir tavo darbuotojai? Dalyvauk konkurse ir galbūt tavo įmonė pelnys „Judriausio darbdavio 2017" statusą. Europos judumo savaitė – didžiausia pasaulyje tvaraus judėjimo kampanija, kasmet vykstanti rugsėjo 16–22 dienomis. Šia kampanija raginame vietos valdžios institucijas ir įmones inicijuoti ir skatinti darnų transporto priemonių naudojimą bei pakviesti visuomenę išbandyti transporto alternatyvas, galinčias pakeisti automobilį.

 • Gyventojai kviečiami dalyvauti nuotraukų konkurse

  Utenos seniūnijos gyventojai kviečiami dalyvauti fotografijų konkurse „Mano išaugintas derlius ar geriausias laimikis".

 • Uteniškės sėkmė tarptautiniame jaunųjų atlikėjų konkurse

  Birželio 11 dieną Utenos meno mokyklos fortepijono mokytoja Ingrida Dirmienė su mokine Asta Dirmaite buvo išvykusios į Sankt Peterburgą (Rusija), kur dalyvavo tarptautiniame jaunųjų atlikėjų konkurse „Baltųjų naktų garsai ir spalvos". Asta Dirmaitė sėkmingai pasirodė konkurse – vyresniųjų pianistų (16–18 m.) kategorijoje tapo laureate ir buvo apdovanota III laipsnio diplomu bei taure. Reikšmingą apdovanojimą jaunoji muzikantė Utenai parveža ne pirmą kartą.

 • Nuotraukų konkurso apdovanojimuose – ne tik laimėtojai, bet ir jų šeimos

  Valstybinė ligonių kasa prie Sveikatos apsaugos ministerijos (VLK) ir visos teritorinės ligonių kasos, siekdamos priminti, koks svarbus šeimos sveikatai yra šeimos gydytojas, kaip svarbu rūpintis sveikata ir daryti viską, kad neužkluptų ligos, vasario–kovo mėn. organizavo 5–12 klasių mokinių nuotraukų konkursą „Sveika šeima", kuriame kartu su Lietuvos spaudos fotografų klubu (LSFK) kvietė dalyvauti visus Lietuvos mokinius. Jau susumuoti konkurso rezultatai ir gegužės 12-ą, minint Tarptautinę šeimos dieną, apdovanoti jo laimėtojai. Iš viso konkurse dalyvavo apie 200 šalies mokinių.

 • Utenos muzikos mokykloje vyks ypatingas koncertas

  Balandžio 26 dieną (trečiadienį) 17.30 val. Utenos muzikos mokyklos koncertų salėje vyks Klaipėdos krašto kompozitoriaus, chorvedžio, pedagogo Gedimino Purlio fortepijoninių pjesių albumo „Ir aš mažas buvau" pristatymas–koncertas.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

UAB „Utenos Diena“,
Maironio g. 34, LT-28144, Utena.
Įm. kodas: 301537159
PVM k. LT100003891115

A.s.: LT535014500014000334
Utenos kredito unija

Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

utenosdiena.lt redakcijai rašykite adresu reklama@utenosdiena.lt

Visos teisės saugomos. © 2008 -  2019
UAB „Utenos diena“.
Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Utenos diena“ sutikimą.

LANKYTOJŲ STATISTIKA

Šiandien apsilankė:6929
Vakar apsilankė:11068
Šią savaitę apsilankė:44578
Šį mėnesį apsilankė:44578
Viso (nuo 2015-02-16):13846140
Šiuo metu naršo:
97
2020-06-05
MENŲ KALVĖ - Utenos regiono kūrėjai ir jų darbai!