Uteniškiai pasistengė: surinko beveik 900 kilogramų kamštelių
JaunimasUteniškiai pasistengė: surinko beveik 900 kilogramų kamštelių
2015 spalio 22, Ketvirtadienis 08:25

Uteniškiai pasistengė: surinko beveik 900 kilogramų kamštelių

Uteniškiai pasistengė: surinko beveik 900 kilogramų kamštelių
 • 10 foto

Vilniuje baigėsi ketvirtasis respublikinis konkursas „Kamštelių vajus'2015". Viešosios įstaigos „Draugiški šeimai" organizuojamas konkursas kasmet susilaukia vis didesnio visuomenės dėmesio. Konkurso organizatoriai skaičiuoja, kad kamštelius renka apie trys šimtai tūkstančių žmonių visoje Lietuvoje.

Šiemet plastikiniai butelių kamšteliai beveik visą spalio mėnesį buvo renkami dvylikoje Lietuvos miestų: Utenoje buvo surinkta 886 kilogramai, Panevėžyje – 613 kg, Joniškyje – 1064 kg, Mažeikiuose - 444 kg, Plungėje – 321 kg, Šilutėje – 299 kg, Kelmėje – 595 kg, Kaune – 1033 kg, Marijampolėje – 1112kg , Alytuje – 558 kg, Druskininkuose – 328 kg, o Vilniuje – 2798 kg.
„Tūkstančiams Lietuvos gyventojų, ypač vaikų, tapo įprasta kiekvieną surastą gatvėje, gamtoje ar namuose išgerto butelio plastikinį kamštelį dėti į atskirą dėžutę. Jie tai daro ne vieni metai ir vos pasibaigus kasmetiniam finalui renka kamštelius kitų metų konkursui. Dažnai galvoju, kad šio konkurso organizavimas atima labai daug mano jėgų ir laiko, tačiau kamštelių rinkimo jau neįmanoma sustabdyti, todėl kitais metais organizuosiu jau jubiliejinį, penktąjį konkursą," - pasakojo konkurso sumanytoja ir organizatorė Birutė Jakučionytė.
Daugiausia kamštelių Lietuvoje šiais metais surinko Joniškio „Saulės" pagrindinė mokykla – net 584 kilogramus. Jiems atiteks 800 eurų prizas. Antroje vietoje Utenos Krašuonos progimnazija, surinkusi 385 kg, o trečioje - Kauno Juozo Grušo meno mokykla, surinkusi 318 kilogramus.
Konkurso dalyviai per metus surinko ne tik įspūdingą kamštelių kiekį – daugiau nei dešimt tonų plastiko bus perdirbta, tačiau sukūrė ir 55 fantastiškus meninius darbus iš kamštelių. Jau ketvirtoji respublikinė meninių darbų paroda iš plastikinių butelių kamštelių nuo šiandien dvi savaites bus eksponuojama Vilniuje, PLC „Panorama".
Šių metų konkursas „Kamštelių vajus" kaip prasidėjo, taip ir baigsis įsimintinai – pavasarį konkurso organizatoriai kvietė dalyvauti konkurse pristatydami Niekučių šeimą, kai į vielinio tinklo figūras reikėjo mesti kamštelius, o baigs fiksuodami Lietuvos rekordą – finalinio renginio ir šių metų konkurso nugalėtojų apdovanojimo metu gamins patį ilgiausią žaislą iš kamštelių.
Lietuvos rekordų knygoje jau yra užfiksuotas ilgiausio žaislo iš kamštelių rekordas. Jis siekia keturis metrus. Šįkart planuojama pagaminti mažiausiai šimto metrų žaislą – gyvatę.

Laikraščio „Utenos diena" ir kamsteliuvajus.lt inf.

Susiję įrašai (pagal žymę)

 • Uteniškiams kamštelių rinkėjams kol kas nėra lygių

  Spalio viduryje pradėjęs savo kelionę po Lietuvą, plastikinius butelių kamštelius renkantis autobusėlis nuvažiavo į jau daugiau nei dvidešimt Lietuvos miestų ar įstaigų ir surinko jau dvi tonas kamštelių. Kol kas daugiausia surinkta kamštelių Utenoje – 284 kilogramai.

 • Uteną įtraukė kamštelių rinkimo vajus

  813 kilogramų – tiek kamštelių surinko uteniškiai, ikimokyklinio ir darželinio amžiaus vaikai. Dalyvaudami nacionalinio konkurso „Kamštelių vajus'2016" finaliniame renginyje, dvi mūsų rajono ugdymo įstaigos pateko į daugiausia kamštelių surinkusių šalies komandų dešimtuką, o Utenos vaikų lopšelis–darželis „Saulutė" pelnė 300 eurų, kuriuos galės išleisti savo reikmėms.

 • Iš kamštelių žada tiesti takus ir statyti namus

  Ar galima iš plastikinių kamštelių pagaminti sienų plyteles ar iškloti pasivaikščiojimų, dviračių takus? Padaryti dešimties metrų aukščio obeliską ar milžinišką miesto kalėdinę eglutę? „Taip!" – sako respublikinio konkurso „Kamštelių vajus" organizatoriai.

 • „Kamštelių vajuje“ dalyvaujantys uteniškiai stebina savo aktyvumu ir išmone

  Konkurso „Kamštelių vajus 2016" tikslas – surinkti kuo daugiau gamtoje išmėtytų plastikinių butelių kamštelių ir juos perdirbti. Raginami mokytojų vaikai aktyviai renka kamštelius, juos neša į mokyklas, vaikų darželius, o vėliau kuria neįprastus dirbinius.

 • Ilgiausio žaislo rekordas ir kamštelių baseinas

  Per konkurso „Kamštelių vajus'2015" finalinį renginį PLC „Panorama" vyko ilgiausio plastikinio žaislo iš butelių kamštelių vėrimas ir Lietuvos rekordo fiksavimas. Buvo suverta 266, 60 m ilgio gyvatė, kuri svėrė daugiau nei penkiasdešimt kilogramų. Ilgiausią žaislą gamino Vš Į „Balsių darželis". Gyvatei pagaminti buvo sunaudota 26600 kamšteliai.

 • „Kamštelių vajaus“ rekordas: Krašuonos progimnazija surinko 370 kilogramų kamštelių

  Šalies ugdymo įstaigų bendruomenes stipriai įtraukė kamštelių rinkimo vajus – pastaraisiais metais Utenoje taip pat tapo madinga rinkti kamštelius. Ir šiais metais mokiniai ar ikimokyklinių įstaigų ugdytiniai noriai iš namų nešė kamštelius, kurie vakar, spalio 7 dieną, prie Utenos kultūros centro buvo pasverti ir priduoti perdirbti.

 • Į „Kamštelių vajų“ įsisuko ir Utena

  VĮ „Draugiški šeimai" organizuojamas ekologijos konkursas „Kamštelių vajus" artėja prie finišo tiesiosios – per artimiausias savaites dvylikoje Lietuvos miestų bus pasverti ir priduoti perdirbti visi šiemet surinkti kamšteliai. Šių metų konkursui prisiregistravo pustrečio šimto komandų iš įvairių Lietuvos miestų, tarp kurių – ir Utena. Konkurso organizatoriai skaičiuoja, kad kamštelius visoje Lietuvoje renka apie 300 tūkstančių žmonių.

 • Utenoje nėra nė vieno ant žemės numesto kamštelio – visi surinkti

  Šių metų konkurso simbolis – Niekučių šeima nuo šiandien stovi Užupio Menų inkubatoriuje. Mėnesį stovėję Konstitucijos prospekte, Niekučiai pradėjo savo kelionę po Lietuvą. Konkurso organizatoriai planuoja Niekučius vežti per visą šalį, primindami ir ragindami rinkti plastikinius butelių kamštelius ir dalyvauti jau ketvirtus metus vykstančiame konkurse „Kamštelių vajus“.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

UAB „Utenos Diena“,
Maironio g. 34, LT-28144, Utena.
Įm. kodas: 301537159
PVM k. LT100003891115

A.s.: LT535014500014000334
Utenos kredito unija

Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

utenosdiena.lt redakcijai rašykite adresu reklama@utenosdiena.lt

Visos teisės saugomos. © 2008 -  2019
UAB „Utenos diena“.
Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Utenos diena“ sutikimą.

LANKYTOJŲ STATISTIKA

Šiandien apsilankė:4401
Vakar apsilankė:6758
Šią savaitę apsilankė:17026
Šį mėnesį apsilankė:49743
Viso (nuo 2015-02-16):14073735
Šiuo metu naršo:
95
2020-07-08
MENŲ KALVĖ – Utenos regiono kūrėjai ir jų darbai!