Asta Dirmaitė į Uteną parsivežė taurę
JaunimasAsta Dirmaitė į Uteną parsivežė taurę
2015 gegužės 15, Penktadienis 10:45

Asta Dirmaitė į Uteną parsivežė taurę

Asta Dirmaitė į Uteną parsivežė taurę
 • Jurgita PAVILONIENĖ
 • Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlų. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.

Balandžio 28–gegužės 5 dienomis Utenos muzikos mokyklos fortepijono mokytoja Ingrida Dirmienė kartu su mokine Asta Dirmaite buvo išvykusios į Italiją, kur vyko tarptautinis konkursas „Musica insieme".

Konkursas buvo jubiliejinis – 10-asis. Jis organizuojamas jauniesiems muzikantams iš viso pasaulio, todėl į konkursą susirenka tik labai gabūs ir stiprūs mokiniai. Į Musile di Piave mieste vykusį konkursą vyko didelė grupė muzikantų iš visos Lietuvos, tarp jų – ir uteniškė Asta su savo mokytoja ir mama I. Dirmiene.
Asta dalyvavo vyresniųjų pianistų (15–18 metų) D kategorijoje, atliko 15 minučių trukmės programą. Be Astos, gauti apdovanojimą siekė mokiniai iš Italijos, Kroatijos, Rusijos, Portugalijos, Lenkijos, Baltarusijos ir t. t. „Visų atlikėjų lygis buvo labai aukštas. Mes nesitikėjome pergalės, tik siekėme dalyvauti konkurse, įgyti naujos patirties. Astai tai buvo pirmas taip toli nuo gimtojo krašto organizuotas konkursas", – sakė I. Dirmienė. Taigi nors konkurencija buvo didelė, Astai pasisekė – ji savo grupėje laimėjo pirmą vietą ir jai buvo įteikta taurė. „Tai gana neįprasta, nes muzikantams paprastai tik išrašomas diplomas, kartais įteikiama saldainių dėžutė", – sakė I. Dirmienė. Negana to, Astai vienintelei iš visų atlikėjų buvo įteiktas specialus prizas už muzikalumą. „Vis dėlto didžiausias įvertinimas Astai yra ne prizai, o komisijos narės garsios pianistės Glorijos Campaner dėmesys ir komplimentai", – pasakojo I. Dirmienė.
Pati Asta apdovanojimo nesureikšmina. Ji džiaugiasi galėjusi užmegzti naujus ryšius, susirasti naujų draugų ir pakeliauti. Uteniškės aplankė Austriją, Čekiją, Italiją, pamatė Alpių kalnus, Veneciją, plaukė gondola, klausėsi gondolieriaus atliekamų itališkų dainų, aplankė Paduvą, kurioje palaidotas šv. Antanas, ilsėjosi miestelyje Lido di Jesolo prie Adrijos jūros kranto, maudėsi, lepinosi saule ir t. t.
Paklausta apie išlaidas, I. Dirmienė sakė, kad kelionė atsiėjo nepigiai, nes tiek konkurso stojamąjį mokestį, tiek kelionės išlaidas reikėjo padengti iš savo kišenės.
Kelionės įspūdžiai po truputį blėsta, tačiau I. Dirmienė sakė, kad dar paskambina kitų rajonų mokytojai ir sveikina laimėjus tokį reikšmingą apdovanojimą. „Dar sunku suvokti, kokio aukšto lygio konkursą mes laimėjome. Kolegos iš kitų mokyklų teigė, kad į šį konkursą daugiau nevažiuos, nes vaikams buvo pernelyg sunkus išbandymas", – teigė mokytoja.
Pokalbį su I. Dirmiene ir Asta nutraukė muzikos mokyklos mokytojas Evaldas Beinoravičius. Jis pasveikino Astą, padėkojo jai už pergalę ir įteikė saldainių dėžutę. Kolegos dėmesys itin nudžiugino I. Dirmienę. Pedagogė užsiminė, kad dažnai kokių nors pergalių pasiekę sportininkai ar kitų sričių mokiniai yra pagerbiami ir savo ugdymo įstaigose, ir savivaldybėje, o muzikos mokyklos auklėtiniai, dažnai tampantys laureatais ne tik Lietuvoje, bet ir užsienyje, paliekami be dėmesio. Tiek I. Dirmienė, tiek Asta pripažįsta, kad kiekvienam vaikui svarbu, jog jo pasiekimus, veiklą pastebėtų ne tik artimiausi žmonės. „Įvertinimas skatina siekti savo tikslų, suteikia motyvacijos, neleidžia sunkiomis akimirkomis nuleisti rankų", – tvirtino pašnekovės.
Reikšmingą apdovanojimą Asta Utenai parveža ne pirmą kartą. Kiek konkursų laimėta Lietuvoje, I. Dirmienė jau ir nebeskaičiuoja. „Tačiau aš labai džiaugiuosi, kad dukra neriečia nosies, nesipuikuoja, nes tas tikrasis džiaugsmas ir pasididžiavimas savimi yra tuomet, kai gali mėgautis muzika, kai grojimas teikia didelį malonumą", – tvirtino mokytoja.
Paklausta, kas skatina mokytis ir siekti aukštumų, Asta atsakė :„Džiaugiuosi, kad mokausi būtent Utenos muzikos mokykloje, joje galiu tobulėti įvairiapusiškai: groti ne tik fortepijonu, bet ir smuiku, gilintis į solfedžio paslaptis, kurti muziką, dainas, dalyvauti įvairiuose konkursuose. Esu dėkinga visiems mokytojams už palaikymą, padovanotą šypseną susitikus, supratingumą. Svarbiausia, kad turiu galimybę mokytis pas savo mamą, fortepijono mokytoją Ingridą Dirmienę. Jeigu ne ji, ne jos darbas, tikėjimas manimi, meilė, nežinau, ar būčiau tuo, kuo esu dabar. Aš drąsiai galiu pasakyti, jog mano mama – gyvenimo mokytoja!"

Ingridos Dirmienės nuotr.

Paveikslėlių galerija

 • Click to enlarge image DSC01151.JPG
 • Click to enlarge image DSC01159.JPG
 •  

Susiję įrašai (pagal žymę)

 • Kviečiame dalyvauti aplinkosauginiame konkurse „Kita forma“

  Prasidėjus naujiems mokslo metams Lietuvos vaikai vėl kviečiami į savo aplinką pažvelgti kūrėjo akimis ir namuose randamus medžiagų likučius bei nereikalingus daiktus paversti dekoro detalėmis, interjero akcentais, aksesuarais, baldais ar žaidimais bei dalyvauti aplinkosauginiame konkurse „Kita forma“. Šių metų konkursas dalyvių registracijos lauks iki spalio 21 dienos, o geriausi darbai bus eksponuojami nacionalinėje Martyno Mažvydo bibliotekoje.

 • Jaunieji miško bičiuliai rungsis tarptautiniame konkurse

  Aukštaitijos nacionalinio parko Bitininkystės muziejuje vyko Jaunųjų miško bičiulių tarptautinio konkurso „Jaunimas Europos miškuose“ nacionalinis turas. Iš devynių besivaržiusių komandų tik viena buvo išrinkta atstovauti Lietuvai tarptautiniame konkurse.

 • Prasideda nacionalinis seniūnijų konkursas „Valstybę kuriame mes“

  Prasideda nacionalinis seniūnijų konkursas „Valstybę kuriame mes“, kurio iniciatorė – Lietuvos kultūros ministerija. Tai vienas iš valstybės atkūrimo šimtmečio programos renginių, skirtų skatinti bendruomeniškumą, telkti žmones bendrai veiklai, stiprinti vietos savivaldą. Konkursą globoja Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė.

 • Paskelbtas konkursas į NŽT direktoriaus vietą

  Žemės ūkio ministerija paskelbė konkursą Nacionalinės žemės tarnybos (NŽT) direktoriaus pozicijai užimti. Vieni esminių vadovui formuluojamų uždavinių – efektyvus NŽT veikos užtikrinimas ir visuomenės pasitikėjimo šia institucija atstatymas.

 • Renkamas sveikas, paprastas ir skanus produktas

  Utenos rajono savivaldybės Visuomenės sveikatos biuras kviečia dalyvauti konkurse ,,Paprasta, skanu ir sveika", kuris vyks dviem etapais:

 • Įmonės kviečiamos varžytis dėl „Judriausio darbdavio 2017“ statuso

  Rūpiniesi savo aplinka? Tau svarbu, kokiu oru tu kvėpuoji? Tau svarbu, kad aplinką tausotų ir tavo darbuotojai? Dalyvauk konkurse ir galbūt tavo įmonė pelnys „Judriausio darbdavio 2017" statusą. Europos judumo savaitė – didžiausia pasaulyje tvaraus judėjimo kampanija, kasmet vykstanti rugsėjo 16–22 dienomis. Šia kampanija raginame vietos valdžios institucijas ir įmones inicijuoti ir skatinti darnų transporto priemonių naudojimą bei pakviesti visuomenę išbandyti transporto alternatyvas, galinčias pakeisti automobilį.

 • Gyventojai kviečiami dalyvauti nuotraukų konkurse

  Utenos seniūnijos gyventojai kviečiami dalyvauti fotografijų konkurse „Mano išaugintas derlius ar geriausias laimikis".

 • Uteniškės sėkmė tarptautiniame jaunųjų atlikėjų konkurse

  Birželio 11 dieną Utenos meno mokyklos fortepijono mokytoja Ingrida Dirmienė su mokine Asta Dirmaite buvo išvykusios į Sankt Peterburgą (Rusija), kur dalyvavo tarptautiniame jaunųjų atlikėjų konkurse „Baltųjų naktų garsai ir spalvos". Asta Dirmaitė sėkmingai pasirodė konkurse – vyresniųjų pianistų (16–18 m.) kategorijoje tapo laureate ir buvo apdovanota III laipsnio diplomu bei taure. Reikšmingą apdovanojimą jaunoji muzikantė Utenai parveža ne pirmą kartą.

 • Nuotraukų konkurso apdovanojimuose – ne tik laimėtojai, bet ir jų šeimos

  Valstybinė ligonių kasa prie Sveikatos apsaugos ministerijos (VLK) ir visos teritorinės ligonių kasos, siekdamos priminti, koks svarbus šeimos sveikatai yra šeimos gydytojas, kaip svarbu rūpintis sveikata ir daryti viską, kad neužkluptų ligos, vasario–kovo mėn. organizavo 5–12 klasių mokinių nuotraukų konkursą „Sveika šeima", kuriame kartu su Lietuvos spaudos fotografų klubu (LSFK) kvietė dalyvauti visus Lietuvos mokinius. Jau susumuoti konkurso rezultatai ir gegužės 12-ą, minint Tarptautinę šeimos dieną, apdovanoti jo laimėtojai. Iš viso konkurse dalyvavo apie 200 šalies mokinių.

 • Utenos muzikos mokykloje vyks ypatingas koncertas

  Balandžio 26 dieną (trečiadienį) 17.30 val. Utenos muzikos mokyklos koncertų salėje vyks Klaipėdos krašto kompozitoriaus, chorvedžio, pedagogo Gedimino Purlio fortepijoninių pjesių albumo „Ir aš mažas buvau" pristatymas–koncertas.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

UAB „Utenos Diena“,
Maironio g. 34, LT-28144, Utena.
Įm. kodas: 301537159
PVM k. LT100003891115

A.s.: LT535014500014000334
Utenos kredito unija

Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

utenosdiena.lt redakcijai rašykite adresu reklama@utenosdiena.lt

Visos teisės saugomos. © 2008 -  2019
UAB „Utenos diena“.
Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Utenos diena“ sutikimą.

test_gemius

LANKYTOJŲ STATISTIKA

Šiandien apsilankė:11855
Vakar apsilankė:17259
Šią savaitę apsilankė:42696
Šį mėnesį apsilankė:11856
Viso (nuo 2015-02-16):13086021
Šiuo metu naršo:
207
2020-04-01
MENŲ KALVĖ - Utenos regiono kūrėjai ir jų darbai!