Priėmimas į profesines mokyklas: šiemet daugiausia ruoš inžinerijos ir inžinerinių profesijų specialistų
JaunimasPriėmimas į profesines mokyklas: šiemet daugiausia ruoš inžinerijos ir inžinerinių profesijų specialistų
2018 rugsėjo 21, Penktadienis 09:34

Priėmimas į profesines mokyklas: šiemet daugiausia ruoš inžinerijos ir inžinerinių profesijų specialistų

Priėmimas į profesines mokyklas: šiemet daugiausia ruoš inžinerijos ir inžinerinių profesijų specialistų

Bendrąjį priėmimą į profesines mokyklas šiemet planavus pagal darbo rinkos poreikius, daugėjo besirenkančių inžinerines ir kitas pramonei reikalingas profesijas, padidinta vietų į informacinio ryšio ir technologijų bei gamybos ir perdirbimo sritis. Tai rodo šiandien ŠMM susitikime su profesinių mokyklų vadovais pristatyti 2018 m. bendrojo priėmimo į profesines mokyklas rezultatai.

„Labai svarbus šių metų priėmimo rezultatas – didėja profesinio mokymo atitiktis darbo rinkos poreikiams. Tai itin reikšmingas žingsnis sektoriuje, tiesiogiai atspindint darbdavių poreikius, – sakė švietimo ir mokslo ministrės patarėjas Marius Ablačinskas. – Jau bemaž neliko disproporcijų, kai buvo ruošiamas mažiau paklausių sričių specialistų perteklius, o didelės paklausos sričių – per mažai. Tokiu būdu potencialiai didėjant būsimų absolventų įsidarbinimo galimybėms ir įsidarbinimo būtent pagal suteiktą profesiją tikimybei, tai vertiname kaip sėkmingą šio sektoriaus skaidrėjimą ir profesiniam mokymui skiriamų lėšų panaudojimo efektyvumo didėjimą."

Į profesinio mokymo įstaigas šiemet priimti 17 157 asmenys, bemaž 1600 mažiau ne pernai. Šiemet priėmime daugiausia vietų skirta Inžinerijos ir inžinerinių profesijų sričiai (4 287), paslaugų asmenims (3 324), verslo ir administravimo (2 752). Stipriai padidintas vietų skaičius informacinio ryšio ir technologijų bei gamybos ir perdirbimo švietimo srityse. Šios sritys buvo ir tarp populiariausių moksleivių pasirinkimų.

Palyginus su pernai, nesumažėjo informacinių technologijų, architektūros ir statybos, sveikatos priežiūros sričių programų populiarumas, o, pvz., žemės ūkio ir menų srities programas pasirinko netgi daugiau asmenų nei praėjusiais metais.

Tarp priimtųjų daugiausia asmenų (8 614) įgijusiųjų vidurinį išsilavinimą, 5 901 asmenys – įgiję pagrindinį išsilavinimą ir 1 357 teturi pradinį išsilavinimą. Šiemet sumažėjo stojusiųjų, jau įgijusių aukštąjį išsilavinimą: 828 asmenys, baigę universitetus, 457 asmenys, baigę kolegijas.

Šiemet daugiau asmenų nei pernai siekusių pirmosios kvalifikacijos – 13 860 arba 81 proc. visų stojusių (2017 m. – 14 733 arba 79 proc.), antros kvalifikacijos siekė 3 297 arba 19 proc.

Daugiausia asmenų priimta Kauno – 5 357 (2017 m. – 5 216), Vilniaus – 3 988 (2017 m. – 4 344) ir Klaipėdos – 1 695 (2017 m. – 1 996) apskrityse. Lyginant su 2017 metais, visose apskrityse priimtųjų skaičius sumažėjo, išskyrus Kauno apskritį, kur mokytis profesinio mokymo įstaigose priimta daugiau.

Daugumoje mokyklų priimtų asmenų ir vykdomų programų skaičius mažėjo dėl bendro stojusiųjų skaičiaus mažėjimo. Daugiausia šiemet priėmė Karaliaus Mindaugo profesinio mokymo centras – 1 549 asmenis (2017 m. – 1 428), Kauno statybos ir paslaugų mokymo centras, su kuriuo 2018 m. sutartis sudarė 1 012 asmenų (2017 m. 888), Vilniaus automechanikos ir verslo mokykla, 2018 m. priėmusi 535 asmenis (2017m. – 387). Šiose mokymo įstaigose galime matyti ryškų stojančiųjų asmenų skaičiaus didėjimą.

Reikšmingai mažiau nei praėjusiais metais mokinių priimta Ukmergės technologijų ir verslo mokykloje (pernai – 370, o šiais metais – 268 mokinių); Smalininkuose ir Tauragėje veikiančiose mokyklose, atitinkamai 131 ir 98 bei 119 ir 86 mokiniai. Druskininkų amatų mokykla šiais metais sulaukė vos 4 pretendentų.

Šiemetinis  priėmimas įvyko į 780 profesinio mokymo programas (2017 m. – 773). Bendrajame priėmime dalyvavo 72 valstybines profesinio mokymo įstaigos, taip pat dvi privačios mokyklos, kurioms skiriama valstybės finansuojamų vietų.

Švietimo ir mokslo ministerijos inf.

Susiję įrašai (pagal žymę)

 • Startuoja žiemos priėmimas į profesinio mokymo įstaigas

  Lapkričio 14 dieną startuoja pirmą kartą vykdomas žiemos priėmimas į profesinio mokymo įstaigas. Registruotis internetu per bendrąją priėmimo sistemą www.lamabpo.lt galima iki gruodžio 14 d. Žiemos priėmimas į profesines mokyklas šiemet vykdomas pirmą kartą. Nuo šiol į profesines mokyklas bus galima stoti ne vieną, bet dukart per metus: vasarą arba žiemą.

 • Į profesines mokyklas priėmimas vyks du kartus: vasarą ir žiemą

  Nuo šiol į profesines mokyklas bus galima stoti ne vieną, bet dukart per metus: vasarą arba žiemą. Po šią vasarą vykusio priėmimo likus valstybės finansuojamų vietų, šiemet žiemos priėmimas skelbiamas pirmą kartą ir vyks lapkričio 14 – gruodžio 14 dienomis.

 • Prasideda priėmimas į aukštąsias ir profesines mokyklas

  Birželio 1 dieną prasideda bendrasis priėmimas į šalies universitetus, kolegijas ir profesines mokyklas. Stojantieji šiemet galės pretenduoti į 36 aukštąsias mokyklas ir 75 profesinio mokymo įstaigas.

 • Reorganizuojamos trys profesinio mokymo įstaigos

  Vyriausybė šiandien pritarė Švietimo ir mokslo ministerijos siūlymui reorganizuoti trys profesinio mokymo įstaigas – Alytaus dailiųjų amatų mokyklą, Šilutės turizmo ir paslaugų verslo mokyklą ir Druskininkų amatų mokyklą. ŠMM profesinio mokymo įstaigų tinklą pertvarko siekdama užtikrinti darbo rinkos lūkesčius atitinkančią profesinio mokymo kokybę ir racionalų profesiniam mokymui skiriamų išteklių naudojimą.

 • Profesinės mokyklos išleidžia tūkstančius specialistų, bet neužtikrina verslo poreikių

  Profesinio mokymo sistema kasmet į darbo rinką išleidžia po 30 tūkst. specialistų, tačiau verslas nuolat kartoja, kad jiems trūksta kvalifikuotos darbo jėgos. Pirmą kartą švietimo ir mokslo ministerijos parengta profesinio mokymo būklės apžvalga atskleidžia, kad šiam mokymui trūksta kokybės, didelis darbo rinkos ir regionų poreikių neatitikimas, finansavimo efektyvumo trūkumas, programų dubliavimas.

 • Nuo birželio startuoja nauja moderni priėmimo į profesines mokyklas sistema

  Šiemet keičiasi priėmimo į profesines mokyklas tvarka. Siekiant skaidrumo ir didesnio priėmimo į profesinį mokymą prieinamumo, pirmą kartą stojimas į profesines mokyklas vyks centralizuotai, internetu. Birželio 1 d. prasidėsiantis priėmimas bus vykdomas per Lietuvos aukštųjų mokyklų asociacijos bendram priėmimui organizuoti (LAMA BPO) sistemą.

 • Ministrė J. Petrauskienė: profesinės mokyklos turi glaudžiai bendradarbiauti su darbdaviais

  Švietimo ir mokslo ministrė Jurgita Petrauskienė ministerijoje susitiko su Lietuvos profesinio mokymo įstaigų asociacijos vadovais.

 • Daugėja jaunuolių, norinčių mokytis profesinėse mokyklose

  Liepos mėnesio pabaigos duomenimis, mokymąsi profesinėse mokyklose jau yra pasirinkę daugiau nei 9,2 tūkst. mokinių – sulaukta per 700 daugiau priėmimo prašymų nei pernai tuo pat metu.

 • Prasidėjo priėmimas į profesines mokyklas

  Lietuvos profesinės mokyklos pradėjo mokinių priėmimą. Šiais metais planuojama priimti per 20 tūkst. pirmakursių į 73 profesinio mokymo įstaigas.

 • Profesinėse mokyklose nori mokytis vis daugiau jaunimo

  Profesinis mokymas tampa vis populiaresnis tarp jaunimo. Priėmimui į profesines mokyklas įsibėgėjant, mokytis darbo rinkoje paklausaus amato jau pareiškė norą per 8,5 tūkst. mokinių – sulaukta beveik 800 daugiau priėmimo prašymų nei pernai tuo pačiu laiku.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

UAB „Utenos Diena“,
Maironio g. 34, LT-28144, Utena.
Įm. kodas: 301537159
PVM k. LT100003891115

A.s.: LT535014500014000334
Utenos kredito unija

Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

utenosdiena.lt redakcijai rašykite adresu reklama@utenosdiena.lt

Visos teisės saugomos. © 2008 -  2019
UAB „Utenos diena“.
Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Utenos diena“ sutikimą.

LANKYTOJŲ STATISTIKA

Šiandien apsilankė:3748
Vakar apsilankė:6758
Šią savaitę apsilankė:16373
Šį mėnesį apsilankė:49090
Viso (nuo 2015-02-16):14073082
Šiuo metu naršo:
136
2020-07-08
MENŲ KALVĖ – Utenos regiono kūrėjai ir jų darbai!