JaunimasIntegruotas socialinis ugdymas – ir Utenoje
2017 rugsėjo 06, Trečiadienis 10:55

Integruotas socialinis ugdymas – ir Utenoje

Integruotas socialinis ugdymas – ir Utenoje

Ne mokyti kalti faktus, bet ugdyti socialiai sąmoningą mokinį. Dešimt mokyklų Lietuvoje, po tiek pat Latvijoje ir Estijoje šiemet išbandys naują socialinio ugdymo programą – integruotas ekonomikos, etikos ir pilietinio ugdymo pamokas.

Tokios, vienerių mokslo metų trukmės, programos tikslas – padėti 9-12 klasių mokytojams mokyti suprasti socialinės tikrovės reiškinius, ugdyti socialiai sąmoningus mokinius. Pamokose keliami klausimai apie aktualias socialines problemas: skurdą, vartotojiškumą, socialinius tinklus, propagandą ir kt. Šios programos iniciatorius – Lietuvos laisvosios rinkos institutas su partneriais Suomijoje, Estijoje, Latvijoje, taip pat Edukologijos universitetu ir Vytauto Didžiojo gimnazija.
„Mokytojai susiduria su problema, kaip ugdyti platesnį mąstymą, kritinį požiūrį. Patiems mokiniams sudėtinga orientuotis nuomonių jūroje, gebėti atsirinkti ir kritiškai įvertinti informaciją. Nesvarbu, ar kalba eitų apie mokslo metų ilginimą, minimalaus atlyginimo kėlimą ar Brexitą – tai temos, apie kurias mokyklose kalbama labai mažai, o viešojoje erdvėje labai daug, nors jos lygiai taip pat įdomios ir suaugusiesiems, ir paaugliams. Šie klausimai išeina už mokyklinių programų ribų, todėl gali trikdyti mokytojus. Nebūtina turėti atsakymų į visus klausimus, reikia mokytis, ieškoti atsakymų kartu su mokiniais. Dabartinės ugdymo programos tam nepritaikytos", – teigė Lietuvos laisvosios rinkos instituto švietimo centro vadovė Marija Vyšniauskaitė.
Mokytojų apklausa parodė, kad, jų nuomone, integruoto ugdymo taikymui labiausiai trukdo bendrųjų programų neatitikimas – jos integruotam mokymui tiesiog nepritaikytos. Taip pat – laiko trūkumas, žinių stoka. Tikimasi, kad ateityje naujoji programa, kuri rengiama konsultuojantis su integruoto ugdymo pirmūnais pasaulyje – suomiais, taps geru pavyzdžiu ir atspirties tašku tradicinį mokymąsi keičiant inovatyviu, į pamokas įtraukiant daugiau aktualių reiškinių analizės, atsisakant sauso teorinio mokymo.
„Šiandieniame pasaulyje faktų kalimas prarandą prasmę. Išmoktus faktus mokiniai pamiršta jau iškart po atsiskaitymo. Socialinėje tikrovėje viskas nuolatos kinta, todėl svarbu išmokyti mąstyti, besikeičiant aplinkybėms, ugdyti gebėjimą argumentuoti, atsirinkti ir vertinti informaciją. Faktai ir informacija sensta ir keičiasi, bet kritinio mąstymo kompetencija reikalinga visuomet", – sakė M. Vyšniauskaitė.
Jau šiemet programą išbando dešimt mokyklų Mažeikiuose, Joniškyje, Kėdainiuose, Panevėžyje, Utenoje, Molėtuose, Vilniuje, Alytuje ir Šakiuose.

Lietuvos laisvosios rinkos instituto inf.

Susiję įrašai (pagal žymę)

  • Ateityje specialius poreikius turinčius vaikus ugdys robotai

    Ketvirtadienį Utenos A. ir M. Miškinių viešojoje bibliotekoje vyko projekto „Bibliotekos pažangai 2" finansuoto projekto „Sutrikusios raidos vaikų bendrųjų gebėjimų ir socialinių įgūdžių ugdymas bibliotekose panaudojant tikslinius žaidimus bei kompiuterines ir aplinkos technologijas" pristatymas, kuriame dalyvavo Molėtų, Ignalinos, Zarasų viešųjų bibliotekų, Utenos specialiojo mokyklos-daugiafunkcio centro, Molėtų rajono Kijėlių specialiojo ugdymo centro, Utenos švietimo centro atstovai ir pedagogai.

  • Planuojama, kad priešmokyklinis ugdymas bus privalomas visiems vaikams

    Švietimo ir mokslo ministerija teikia derinimui Švietimo įstatymo projekto pataisas dėl privalomojo priešmokyklinio ugdymo įvedimo.
    Planuojama, kad nuo 2015 metų rugsėjo priešmokyklinis ugdymas būtų privalomas visiems vaikams, kuriems tais kalendoriniais metais sueina 6 m. Šiuo metu priešmokyklines grupes jau lanko daugiau kaip 95 procentų šešiamečių.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

UAB „Utenos Diena“,
Maironio g. 34, LT-28144, Utena.
Įm. kodas: 301537159
PVM k. LT100003891115

A.s.: LT535014500014000334
Utenos kredito unija

Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

utenosdiena.lt redakcijai rašykite adresu reklama@utenosdiena.lt

Visos teisės saugomos. © 2008 -  2018 UAB „Utenos diena“.
Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Utenos diena“ sutikimą.

LANKYTOJŲ STATISTIKA

Šiandien apsilankė:2637
Vakar apsilankė:8969
Šią savaitę apsilankė:65317
Šį mėnesį apsilankė:221964
Viso (nuo 2015-02-16):8613108
Šiuo metu naršo:
131
2018-06-24
MENŲ KALVĖ - Utenos regiono kūrėjai ir jų darbai!