Donorystės akcijai sutrukdė prastas oras, bet ne uteniškių noras dalyvauti
ĮvairenybėsDonorystės akcijai sutrukdė prastas oras, bet ne uteniškių noras dalyvauti
2017 birželio 22, Ketvirtadienis 15:30

Donorystės akcijai sutrukdė prastas oras, bet ne uteniškių noras dalyvauti

Donorystės akcijai sutrukdė prastas oras, bet ne uteniškių noras dalyvauti

Didžiausia Lietuvoje kraujo donorystės įstaiga – Nacionalinis kraujo centras – birželio 15-ą Vilniuje startavęs tradiciniu tapusį neatlygintinos kraujo donorystės turu per Lietuvą šia savo gražia akcija nuvilnijo per visą šalį. O trečiadienį, birželio 21 dieną, Nacionalinio kraujo centro palapinė buvo įrengta ir Utenoje.

Kaip sakė Nacionalinio kraujo centro Donorystės skyriaus organizatorė Jūratė Končiuvienė, donorystės turo dalyviai pirmą kartą užsuko ir į Uteną. Ši akcija buvo skirta Pasaulinei kraujo donorų dienai paminėti.

Uteniškiai buvo pasitikti ryškiaspalvėje palapinėje, kur dirbo visa komanda. Tačiau sėkmingą darbą trikdė vėjo gūsiai ir lietaus šuorai, tad netrukus teko atsiprašyti atėjusius kraujo donorus ir nutraukti šią gražią akciją mūsų mieste.
Kaip portalui udiena.lt akcentavo J. Končiuvienė, prasto oro metu neišblėso uteniškių noras būti geraširdžiams – akcijos metu kraujo davė net 76 uteniškiai. „Per daugiau nei dvi valandas sulaukėme išties nemenko donorų skaičiaus, todėl labai džiaugiamės", – sakė pašnekovė, pabrėžusi, kad sulaukta ir nuolatinių donorų, kurie kraują davė po 20 ir daugiau kartų. Jie už paramą donorystei buvo apdovanoti padėkomis, bilietais į kino teatrą ar termosais.
Šios akcijos, kuri tęsis iki liepos vidurio, metu Vilniuje sulaukta daugiau nei 200 kraujo donorų, Kaune – daugiau nei 100, nuo didmiesčių neatsiliko ir Anykščiai – šiame mieste neatlygintinai kraujo davė 135 anykštėnai.

Laikraščio „Utenos diena" inf.

Susiję įrašai (pagal žymę)

 • Donorystės idėjai nereikia prievartos

  Pastaruoju metu žiniasklaidoje padaugėjo diskusijų, susijusių su organų donoryste. Garsiai kalbėti šia tema – labai svarbu. Organų donorystė dažnu atveju yra susijusi su artimo žmogaus netektimi. Todėl suprantama, kad tai yra jautri tema, paliečianti tiek netektį išgyvenančius mirusiojo artimuosius, tiek tuos, kurie laukia kokio nors organo persodinimo operacijos.

 • „Saulės“ gimnazija prisidėjo prie gražios pilietinės iniciatyvos

  Pastaruoju metu vis dažniau girdime daug kalbų apie kraujo ar organų donorystę. Raginimai būti pilietiškais ir išgelbėti kito žmogaus gyvybę matomi reklamose. Bet įdomu, kiek iš tikrųjų mūsų žmonių yra pasiruošusių tapti neatlygintinais kraujo donorais?

 • Keli šimtai bėgikų už organų donorystę

  Šeštadienį sostinės gatvėse minia sporto entuziastų dalyvavo „Vilniaus 20 km bėgimas". Tradiciniu tapęs rudens bėgimas jau trečius metus skiriamas organų donorystės idėjai. Visame pasaulyje ir Europoje spalis skelbiamas organų donorystės ir transplantacijos mėnesiu. Todėl donorystei viešinti ir informacijai skleisti skiriamas ypatingas dėmesys.

 • Organų transplantacijos laukia penki mūsų rajono gyventojai

  Utenos apskrityje donoro korteles jau turi 692 gyventojai, o šiuo metu inkstų transplantacijos laukia 9, širdies – 2, kepenų – 1 žmogus. Pernai transplantacijos atliktos šešiems mūsų apskrities recipientams: 4 – inkstų, 1 – kepenų ir 1 – ragenų. Tokią statistiką portalui udiena.lt pateikė Nacionalinis transplantacijos biuras.

 • Lietuvoje kraujo aukojama dažniau nei tikėtasi

  Per penkis šių metų mėnesius iš 43,5 tūkst. kraujo ar jo sudėtinių dalių davimų neatlyginti buvo net 86 procentai ir, palyginus su 2015 m. tuo pačiu laiku, neatlygintinų davimų padaugėjo 14 procentų.

 • Utenos apskrityje organų donorystei pritarimą pareiškė 690 gyventojų

  Birželio 1-ą savo pritarimą organų donorystei buvo pareiškę 22 540 Lietuvos gyventojų. 3520 asmenų sutikimą, kad jų organai ir (ar) audiniai po jų mirties būtų paaukoti donorystei, pasirašė elektroniniu būdu, 19 020 – raštu.

 • Organų donorystė emigracijos akivaizdoje: kaip spręsti problemą?

  Sutikimą organų donorystei mirusio žmogaus artimieji turi pasirašyti atvykę į ligoninę. Atrodytų, svarbiausia užduotis gydytojams reanimatologams – suprantamai išaiškinti giminaičiams smegenų mirties faktą ir kreiptis į juos dėl organų donorystės. Tačiau tai ne viskas, su kuo susiduriama žmogui mirus reanimacijos skyriuje.

 • Daugiau kaip 3 000 žmonių apsisprendimą dėl donorystės pareiškė elektroniniu būdu

  Kai 2014 metų kovo 27-ą Lietuvoje buvo įteisinta galimybė sutikimą donoro kortelei gauti pasirašyti ir elektroniniu būdu, šia galimybe pasinaudojo 3309 žmonės. Iš viso šiuo metu savo pritarimą organų donorystei raštu arba elektroniniu būdu yra pareiškę 22 222 Lietuvos gyventojai.

 • Šių metų pradžia donorystėje: artimųjų atsisakymų dukart mažiau nei pernai

  Šių metų pradžia organų donorystės srityje parodo akivaizdžiai besikeičiantį visuomenės požiūrį šiuo klausimu.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

UAB „Utenos Diena“,
Maironio g. 34, LT-28144, Utena.
Įm. kodas: 301537159
PVM k. LT100003891115

A.s.: LT535014500014000334
Utenos kredito unija

Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

utenosdiena.lt redakcijai rašykite adresu reklama@utenosdiena.lt

Visos teisės saugomos. © 2008 -  2019
UAB „Utenos diena“.
Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Utenos diena“ sutikimą.

test_gemius

LANKYTOJŲ STATISTIKA

Šiandien apsilankė:3417
Vakar apsilankė:16330
Šią savaitę apsilankė:59973
Šį mėnesį apsilankė:128183
Viso (nuo 2015-02-16):13202348
Šiuo metu naršo:
133
2020-04-10
MENŲ KALVĖ - Utenos regiono kūrėjai ir jų darbai!