Vaikai geria nemokamą pieną
ĮvairenybėsVaikai geria nemokamą pieną
2016 spalio 12, Trečiadienis 15:20

Vaikai geria nemokamą pieną

Vaikai geria nemokamą pieną

Pieno produktų vartojimo vaikų švietimo įstaigose paramos programą „Pienas vaikams" Žemės ūkio ministerija Lietuvoje įgyvendina jau 12 metų. Per šiuos metus programos apimtys labai išsiplėtė, keitėsi remiamų pieno gaminių sąrašas bei finansavimo šaltiniai. Anksčiau programa buvo remiama tik ES lėšomis, šiandien beveik 90 proc. visos programai skirtos sumos sudaro nacionalinės lėšos.

Pagrindiniai programos „Pienas vaikams" tikslai yra didinti pieno ir pieno gaminių vartojimą bei formuoti teisingos ir sveikos vaikų mitybos įpročius. Pagal programą nemokamai pieno gaminius gauna vaikai, lankantys ikimokyklinio ugdymo įstaigas, ir pradinių klasių mokiniai. Šioje programoje gali dalyvauti bet kuri vaikų ugdymo ir švietimo įstaiga. Pieno gaminiai jose dalijami nuo rugsėjo iki gegužės mėn.
Vaikams per dieną skiriama po 250 ml pieno ar atitinkamai kito pieno gaminio. Europos Komisija yra nustačiusi griežtus reikalavimus vaikams tiekiamų pieno gaminių sudėčiai: sūriuose, jogurtuose ne mažiau kaip 90 proc. masės turi sudaryti pienas, jogurtuose ribojamas cukraus kiekis ir t. t. Tokiu būdu užtikrinama, kad pagal programą būtų tiekiami tik sveikatai palankūs pieno gaminiai.
Nuo 2014 m. Lietuvoje vaikams dalijamas tik ekologiškas pienas bei jo gaminiai (jogurtas, šviežias sūris ir varškė). Šiuos gaminius tiekia dvi didelės šalies pieno perdirbimo įmonės, turinčios ekologiškų pieno gaminių gamybos linijas.
Iš viso praėjusiais mokslo metais programoje dalyvavo 1 580 vaikų ugdymo įstaigų: 623 lopšeliai–darželiai, darželiai, 941 mokyklos-darželiai bei mokyklos, 16 vaikų globos namų. Šiose įstaigose mokosi ar juos lanko 214,5 tūkst. vaikų. Vaikams buvo išdalinta 1 297,7 t pieno gaminių.
2015 m. programai „Pienas vaikams" buvo išmokėta 3,54 mln. Eur, 2016 m. skirta 4,63 mln. Eur (iš jų 4,12 mln. Eur – nacionalinės lėšos).
Nuo 2015–2016 mokslo metų įvesta naujovė – 3 proc. nacionalinių lėšų yra skiriama programos „Pienas vaikams" populiarinimui. Numatytos vaikų išvykos į pienininkystės ūkius ir pieno perdirbimo įmones; pamokų–paskaitų, aiškinančių pieno ir pieno gaminių bei sveikos mitybos svarbą, kartu su pieno gaminių degustacijomis, rengimas; šviečiamųjų viktorinų, sporto varžybų, skatinančių sveikos mitybos įpročių propagavimą, organizavimas. Žemės ūkio ministerijos duomenimis, 2015 m. buvo pateikta tik viena paraiška šiai programai populiarinti, o štai 2016–2017 mokslo metais dar nei vienas pareiškėjas nepareiškė noro švietimo įstaigose organizuoti programos populiarinimo veiklos.
Nuo kitų metų rugsėjo 1 dienos programa „Pienas vaikams" bus sujungta su programa „Vaisiai mokykloms" ir jos bus vykdomos kartu. Šį sujungimą inicijavo Europos Komisija, siekdama efektyvesnio programų įgyvendinimo, tačiau programų biudžetai bus nustatomi atskirai.

Žemės ūkio ministerijos inf.

Susiję įrašai (pagal žymę)

 • Nacionalinė parama pieno gamintojams – jau netrukus

  Nuo rugsėjo 13 d. pradedama mokėti 2019 m. pereinamojo laikotarpio nacionalinė parama už pieną. Išmokoms skirta 13,6 mln. Eur, kurie bus išmokėti 22 tūkst. pieno gamintojų.

 • Pieno gamintojų sąskaitas pasieks 14 mln. eurų valstybės parama

  Nuo rugsėjo 17 dienos daugiau kaip 24 tūkst. pieno gamintojų pradedama mokėti pereinamojo laikotarpio nacionalinė parama už pieną. Išmokoms skirta 14 mln. eurų.

 • Ieškoma būdų pieno sektoriui stabilizuoti

  Žemės ūkio ministerija informuoja, kad parengtas LR ūkio subjektų, perkančių ir parduodančių žalią pieną bei prekiaujančių pieno gaminiais nesąžiningų veiksmų draudimo įstatymo keitimo projektas, kurį numatoma svarstyti su socialiniais partneriais. Šiuo įstatymo keitimu siekiama nustatyti žalio pieno rinkos skaidrumo užtikrinimo priemones.

 • Pieno gamintojams – didesnė parama

  Gera žinia pieno gamintojams: žemės ūkio ministras Bronius Markauskas įsakymu patvirtino 2017 metų susietosios paramos už pienines karves paramos dydį – 101,94 Eur už pieninę karvę. Lyginant su 2016 metais, parama išaugo net 10,94 Eur. Pernai ji buvo 91 Eur.

 • Pieno gamintojams bus išmokėta 15,8 mln. eurų

  Nacionalinė mokėjimo agentūra užsakė pereinamojo laikotarpio nacionalinės paramos už rinkai patiektą pieną lėšas ir kitą savaitę atliks pavedimus pieno gamintojams.
  15,8 mln. Eur paramą planuojama išmokėti 27 tūkst. pieno gamintojų. Mokėjimai bus vykdomi rugsėjo 1 dieną.

 • Renginyje „Pienės 2017“ apdovanoti didžiausi ir efektyviausi pieno ūkiai

  Renginio „Pienės 2017", kuris vyko praėjusį penktadienį, metu buvo pagerbti didžiausi ir efektyviausi Lietuvos pieno gamintojai. Už sėkmingą pienininkystės verslo vystymą nugalėtojams padėkas įteikė žemės ūkio ministras Bronius Markauskas.

 • Vyriausybė parems Lietuvos pieno gamintojus

  Vyriausybė rado galimybių papildomai – apie 13 mln. eurų paremti šalies pieno gamintojus (ūkininkus ir žemės ūkio bendroves), kad būtų stabilizuota padėtis šalies pieno sektoriuje.

 • Sumažinus pieno kiekį – parama

  Ūkininkams, siekiantiems sumažinti parduodamo pieno kiekį, bus skiriama parama. Rugsėjo 13 dieną Žemės ūkio ministro įsakymu patvirtintos paramos teikimo taisyklės.

 • Parama pieno gamintojams – jau netrukus

  Žemės ūkio ministerijoje susirinkę žemdirbių ir rajonų savivaldybių žemės ūkio skyrių atstovai kartu su žemės ūkio ministre Virginija Baltraitiene aptarė naująsias paramos schemas pieno gamintojams ir kitus ūkininkams aktualius klausimus.

 • Lietuvoje pienas – saugus ir kokybiškas

  Europos Komisijos Maisto ir veterinarijos biuro (FVO) atstovai šiais metais įvertinę, kaip Lietuvoje vykdoma valstybinė pieno sektoriaus kontrolė, pabrėžė, kad ji – unikali, nes mūsų šalyje nemažai smulkių pieno gamintojų. Pristatydami dešimt dienų trukusio audito rezultatus, FVO ekspertai uždaromojo posėdžio metu Lietuvoje vykdomą valstybinę pieno gamybos ir tiekimo į rinką kontrolę įvertino kaip gerai organizuotą ir efektyvią.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

UAB „Utenos Diena“,
Maironio g. 34, LT-28144, Utena.
Įm. kodas: 301537159
PVM k. LT100003891115

A.s.: LT535014500014000334
Utenos kredito unija

Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

utenosdiena.lt redakcijai rašykite adresu reklama@utenosdiena.lt

Visos teisės saugomos. © 2008 -  2019
UAB „Utenos diena“.
Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Utenos diena“ sutikimą.

LANKYTOJŲ STATISTIKA

Šiandien apsilankė:2762
Vakar apsilankė:6016
Šią savaitę apsilankė:8778
Šį mėnesį apsilankė:70585
Viso (nuo 2015-02-16):14337745
Šiuo metu naršo:
80
2020-08-11
MENŲ KALVĖ – Utenos regiono kūrėjai ir jų darbai!