Medicinos pagalbos priemones gali išrašyti slaugytojai
ĮvairenybėsMedicinos pagalbos priemones gali išrašyti slaugytojai
2016 rugsėjo 21, Trečiadienis 09:19

Medicinos pagalbos priemones gali išrašyti slaugytojai

Medicinos pagalbos priemones gali išrašyti slaugytojai

Nors pagal sveikatos apsaugos ministro patvirtintą tvarką bendrosios praktikos, bendruomenės slaugytojams ir slaugytojams diabetologams jau kurį laiką suteikta teisė, gydytojui paskyrus, išrašyti pacientams daugumą medicinos pagalbos priemonių (MPP), įtrauktų į Kompensuojamųjų medicinos pagalbos priemonių sąrašą, Panevėžio teritorinės ligonių kasos (TLK) veiklos zonos gydymo įstaigose šia teise kol kas beveik nesinaudojama.Panevėžio ir Utenos apskričių įstaigos, vertinant pasinaudojimą suteikta teise, yra paskiausioje vietoje.

Pernai tik viena Kupiškio pirminės sveikatos priežiūros centro slaugytoja yra išrašiusi 9 receptus MPP, o šiais metais tokių receptų iš viso neišrašyta. Vilniaus TLK veiklos zonoje šis procesas jau įsibėgėjęs (išrašyta daugiau kaip 1,5 tūkst. receptų), kitų teritorinių ligonių kasų veiklos zonos gydymo įstaigose – taip pat juda į priekį: Šiaulių TLK zonos slaugytojai yra išrašę apie 300, Klaipėdos TLK – daugiau kaip 200, Kauno TLK – apie 100 receptų. Teisę pagal nustatytą kompetenciją išrašyti receptus turi sveikatos priežiūros specialistai, dirbantys gydymo įstaigose, pasirašiusiose sutartis su ligonių kasa.
Panevėžyje vykusioje konferencijoje „Vidaus ligų gydymo naujovės" Panevėžio TLK atstovai buvo pakviesti skaityti pranešimą „Kada medicinos pagalbos priemonių receptus gali išrašyti slaugytojai?" Joje dalyvavęs Kontrolės skyriaus vyriausiasis specialistas Zenonas Paulavičius pastebi, kad šios teisės slaugytojams suteikimas turėtų šiek tiek sumažinti darbo krūvį gydytojams, tačiau naujovė kažkodėl neįsivažiuoja. Kitaip tariant, sveikatos apsaugos ministro įsakymu gydymo įstaigoms suteiktas instrumentas, bet juo Panevėžio ir Utenos apskričių gydymo įstaigose nesinaudojama. Priežastį galėtų įvardyti patys medikai.
Pagal patvirtintą naujausią tvarką, slaugytojai gali išrašyti tvarsčius, hidrogelį, šlapimo ir išmatų rinktuvus, sauskelnes, įklotus, vienkartines paklodes, vienkartinius insulino švirkštus su adatomis, insulino pompas, naudojamas ambulatoriškai gydyti nuolatine poodine insulino injekcija ir jų keičiamųjų dalių komplektus, diagnostines juosteles gliukozei nustatyti ar kraujo krešėjimo sistemos būklei įvertinti, vienkartinius išsiurbimo kateterius, basonus ir kt. urologinės srities MPP.
Tokius receptus išrašančio sveikatos priežiūros specialisto duomenys privalo būti suvesti į informacinę ligonių kasų sistemą, išrašantieji turi arba naudoti ligonių kasos išduodamus sveikatos specialisto tapatybę patvirtinančius lipdukus, klijuojamus ant receptų, arba išrašyti MPP paprasčiau (be lipduko) – naudojant elektroninį receptą.
Dažniausi receptų MPP išrašymo atvejai galėtų būti slaugytojams lankantis pas ligonį namuose.

Panevėžio TLK inf.

 

Susiję įrašai (pagal žymę)

 • Gydymo įstaigos išrašo vis daugiau e. receptų

  Sveikatos apsaugos ministerijos (SAM) atlikta analizė rodo, kad šalies gydymo įstaigos sėkmingai pereina prie e. recepto rašymo, o kai kuriose gydymo įstaigose jau visi išrašomi receptai – elektroniniai.

 • Ligonių kasos: vis daugiau receptų išrašo slaugytojai

  Neretai ligonių kasų specialistų teiraujamasi, ar slaugytojai gali išrašyti kompensuojamųjų vaistų ir medicinos pagalbos priemonių receptus. Primename, kad slaugytojai gali privalomuoju sveikatos draudimu apdraustiems pacientams recepte išrašyti tik kompensuojamąsias medicinos pagalbos priemones. Kompensuojamuosius vaistus paskirti ir išrašyti gali tik gydytojas.

 • Medicinos pagalbos priemonių receptus gali išrašyti ir slaugytojai

  Pacientams reikalingas kompensuojamąsias medicinos pagalbos priemones jau gali išrašyti slaugytojai. Ši naujovė leis ne tik taupyti pacientų bei gydytojų laiką, bet ir didinti slaugos paslaugų prieinamumą, jų kokybę.

 • Pacientų eilių mažinimas: receptus išrašys slaugytojai

  Siekiant mažinti pacientų eiles poliklinikose, daugiau funkcijų suteikiama slaugytojams. Nuo šiol pacientams reikalingas kompensuojamas medicinos pagalbos priemones išrašyti galės bendrosios praktikos, bendruomenės, išplėstinės praktikos slaugytojos ir slaugytojos diabetologės. Pasak sveikatos apsaugos ministrės Rimantės Šalaševičiūtės, ši naujovė leis ne tik taupyti pacientų bei gydytojų laiką, bet ir didinti paslaugų prieinamumą, jų kokybę.

 • Slaugytojai gali tikėtis didesnio uždarbio

  Privalomojo sveikatos draudimo (PSD) taryba ragina gydymo įstaigų vadovus dalį lėšų, t. y. tiek, kiek didėja finansavimas iš Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) šiais metais, prioriteto tvarka skirti slaugytojų darbo užmokesčio didinimui.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

UAB „Utenos Diena“,
Maironio g. 34, LT-28144, Utena.
Įm. kodas: 301537159
PVM k. LT100003891115

A.s.: LT535014500014000334
Utenos kredito unija

Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

utenosdiena.lt redakcijai rašykite adresu reklama@utenosdiena.lt

Visos teisės saugomos. © 2008 -  2019
UAB „Utenos diena“.
Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Utenos diena“ sutikimą.

LANKYTOJŲ STATISTIKA

Šiandien apsilankė:5847
Vakar apsilankė:9798
Šią savaitę apsilankė:52320
Šį mėnesį apsilankė:85037
Viso (nuo 2015-02-16):14109029
Šiuo metu naršo:
119
2020-07-12
MENŲ KALVĖ – Utenos regiono kūrėjai ir jų darbai!