Žvejo sėkmė: užkibo 6,82 kilogramų salatis
ĮvairenybėsŽvejo sėkmė: užkibo 6,82 kilogramų salatis
2016 rugsėjo 20, Antradienis 14:24

Žvejo sėkmė: užkibo 6,82 kilogramų salatis

Žvejo sėkmė: užkibo 6,82 kilogramų salatis

Pažvejoti Rokiškio rajone išsiruošęs uteniškis Tomas Šileikis net nesitikėjo, kad žvejybą lydės sėkmė. Patogiai valtyje įsitaisęs pajuto, kad užkibo nemenka žuvis. Po 15 minučių atkaklios kovos valtyje spurdėjo 6,82 kilogramo ir 87 cm ilgio salatis.

Rugsėjo pradžioje Šventosios upėje, Rokiškio rajone, netoli Rašų ežero, žvejojęs T. Šileikis kaip masalą naudojo guminuką. „Anksčiau irgi teko sugauti salačių, tačiau tokio dydžio iki šiol dar nepasitaikė. Kiek domėjausi, Lietuvoje didesnio nei mano sužvejotas salatis niekam neteko sugauti", – pasakojo vyriškis, prisiminęs, kad anksčiau jam teko pagauti 2–2,5 kg salačių.
Įspūdingesnės žuvys Tomui kibo ir anksčiau. Jis yra pagavęs 9 kilogramų lydeką. Į žvejybą uteniškis susiruošia tuomet, kai po darbų turi laiko, kurį gali skirti savo pomėgiui. Žvejys pamėgęs vandens telkinius ne tik Utenos, bet ir kaimyniniuose rajonuose.
Remiantis lrytas.lt informacija, tai – kol kas didžiausias Lietuvoje sugautas salatis. Iki šiol Lietuvos rekordas buvo 6,2 kg svėrusi šios rūšies žuvis.

Portalo udiena.lt skaitytojus taip pat raginame siųsti žvejybos laimikių nuotraukas el. paštu Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlų. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį. – SAVO SĖKME PASIDALYKITE SU MUMIS!

Laikraščio „Utenos diena" inf.

Susiję įrašai (pagal žymę)

 • Molėtų rajone du ryžtingi vyrai išgelbėjo žvejo gyvybę

  „Dar penkios minutės – ir būtų buvę vėlu. Laiku pastebėjome apvirtusią valtį,“ – pasakojo neseniai Molėtų rajone, Arino ežere, žmogų išgelbėję žvejai 63-ejų Vytautas Aleksandravičius ir 69-erių Bronislovas Šiaudžionis. Vieną sekmadienį 76-erių vilnietis Augustas Gasiūnas atvažiavo prie šio ežero ir plaukiodamas gumine valtele žvejojo. „Nekibo, nekibo, užkabinau naują blizgę, valtelę vėjas neša išilgai kranto, bangavimas nemažas. Inkarą buvau ištraukęs ir padėjęs ant priekinio suolelio valtyje. Staiga didelė banga išmetė inkarą, šis skęsdamas nepasiekė dugno, įvyko atatranka ir mane kaip degtuką išmetė iš valties...“ – prisiminė lemtingą dieną žvejys.

 • Žvejoti mėgstančio drožėjo kolekcijoje – į Leniną panašus žvejys

  Tris dešimtmečius Utenoje gyvenantis Valdas Yla gimė ir augo Antalieptės seniūnijai (Zarasų r.) priklausančiame Purvynės kaime. Tarnaudamas sovietinėje armijoje susipažino su lietuviais broliais dvyniais, kurie mėgdavo kurti raižinius ant faneros. Pabandė ir pats – kažkas išėjo. Grįžęs iš armijos V. Yla dirbo Utenos milicijoje, vėliau – Anykščių policijoje. Pastaruosius 18 metų „Utenos dienos" pašnekovas yra Vidaus reikalų ministerijos pensininkas. Laisvalaikiu nedidelėje virtuvėje medžio drožyba užsiimantis uteniškis, kurio darbais išpuoštas kiekvienas namų kampelis, svajoja kada nors turėti nuosavą dirbtuvę.

 • Spenglo ežere išgelbėjo žvejys

  Kovo 17 dieną Molėtų rajono aplinkos apsaugos agentūros inspektoriai vykdė reidą, kurio metu tikrino plonu ledu pasidengusius ežerus. Pareigūnai, tikrindami Spenglo ežerą, pamatė maždaug apie 35 m nuo kranto įlūžusį žveją.

 • Įžūlumui nėra ribų: tinklus žvejybai užmetė... miesto ežere

  Neteisėtos žvejybos mėgėjai labiausiai mėgsta nuošaliose vietose esančius vandens telkinius todėl, kad būtų kuo didesnė tikimybė likti nepastebėtam. Tačiau šių metų lapkričio 11 dieną uteniškis A. D. nusprendė statomais tinklais vidurdienį pažvejoti Utenos mieste esančiame Vyžuonaičio ežere. Prisipūtęs guminę valtį išplaukė ištraukti iš anksto pastatytų tinklų. Reikia pripažinti, kad išlikti nepastebėtam tokioje vietoje ir tokiu laiku yra neįmanoma, todėl ir neteisėtos žvejybos pabaiga aiški – jis įkliuvo tiesiai į Utenos RAAD Gyvosios gamtos apsaugos inspekcijos pareigūnų rankas. Nustatyta, kad minėtas asmuo dviem statomais tinklais neteisėtai buvo sugavęs 1 sterką, 2 karšius, 1 kg ešerių ir 0,5 kg kuojų, tuo padarydamas 1031 Lt žalą gamtai. Taip pat žvejui bus skirta ir administracinė bauda nuo 400 iki 1000 litų bei konfiskuota valtis ir tinklai.

 • Sulaikytas povandeninės žvejybos mėgėjas

  Šių metų spalio 15 d. Molėtų rajono aplinkos apsaugos pareigūnai bendradarbiaudami su Utenos vyriausiojo policijos komisariato Molėtų policijos komisariato pareigūnais sulaikė povandeninės žvejybos mėgėją. Apie 3 valandą nakties Alaušų ežere, Molėtų rajone, sulaikytas A. H., kuris, tamsiuoju paros metu nardydamas ir pasišviesdamas prožektoriumi, šaudė žuvis. Neteisėta žvejyba užsiėmęs pilietis nušovė vieną karšį ir keturis lynus.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

UAB „Utenos Diena“,
Maironio g. 34, LT-28144, Utena.
Įm. kodas: 301537159
PVM k. LT100003891115

A.s.: LT535014500014000334
Utenos kredito unija

Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

utenosdiena.lt redakcijai rašykite adresu reklama@utenosdiena.lt

Visos teisės saugomos. © 2008 -  2019
UAB „Utenos diena“.
Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Utenos diena“ sutikimą.

LANKYTOJŲ STATISTIKA

Šiandien apsilankė:7460
Vakar apsilankė:8621
Šią savaitę apsilankė:23947
Šį mėnesį apsilankė:23947
Viso (nuo 2015-02-16):13825509
Šiuo metu naršo:
130
2020-06-03
MENŲ KALVĖ - Utenos regiono kūrėjai ir jų darbai!