Surinkti vienkartinės pakuotės kiekiai džiugina
ĮvairenybėsSurinkti vienkartinės pakuotės kiekiai džiugina
2016 rugpjūčio 09, Antradienis 09:49

Surinkti vienkartinės pakuotės kiekiai džiugina

Surinkti vienkartinės pakuotės kiekiai džiugina

Nuo vasario 1 d. pradėjusi veikti Užstato už vienkartines pakuotes sistema jau duoda rezultatų. Gyventojai aktyviai renka ir priduoda vienkartinę tarą, atgaudami pinigus, sumokėtus perkant gaminius.

VšĮ „Užstato sistemos administratorius" duomenimis, iki liepos 1 d. Utenos RAAD teritorijoje jau surinkta 6 360 853 pakuočių. Aktyvumu ypač pasižymėjo Visagino miesto savivaldybė – nors vienkartinės pakuotės supirkimo vietų turi aštuonias, jau pirmą mėnesį surinko virš 9 tūkst. vienkartinių pakuočių, kai kitos savivaldybės tai darė gana vangiai (išskyrus Utenos r. sav.) – surinkdamos nuo 2 iki 4 tūkst. vienkartinių pakuočių.

Primename, kad grąžinti pakuočių atliekas ir atsiimti sumokėtą užstatą už vienkartinę pakuotę, kuri dalyvauja užstato sistemoje, galima grąžinus pakuotes į priėmimo vietas, kurios įrengtos parduotuvėse arba prie jų.
Šiuo metu Utenos RAAD teritorijoje yra apie 200 vietų, kur galima grąžinti pakuočių atliekas ir atsiimti sumokėtą užstatą. Norėdami sužinoti artimiausią prekybos vietą, kur veikia rankinio surinkimo vietos ar taromatai, galite apsilankę užstato už vienkartines pakuotes administratoriaus tinklapyje http://grazintiverta.lt/.

VšĮ „Užstato sistemos administratoriaus" ir Mokesčių ir atliekų kontrolės skyriaus inf.

Susiję įrašai (pagal žymę)

 • Utenos rajone surinkta 1,24 mln. vienkartinių pakuočių

  Daugiau nei milijonas grąžintų vienkartinių pakuočių arba 31 pakuotė žmogui. Tokie rezultatai per keturis mėnesius Utenos rajone pasiekti su vienkartinių gėrimų pakuočių užstato sistema.

 • Per du mėnesius grąžinta daugiau nei 11 mln. vienkartinių gėrimų pakuočių

  Lietuvos gyventojai įpranta prie naujosios užstato sistemos. VšĮ „Užstato sistemos administratorius" duomenimis, per du mėnesius į taromatus gyventojai jau grąžino daugiau nei 18 mln. gėrimų pakuočių: 11 mln. vienkartinių ir 7 mln. daugkartinių taros vienetų. Dar pusė milijono vienkartinių pakuočių buvo surinkta rankiniu būdu. Neabejojama, kad surenkamos taros kiekiai tik augs, kadangi nuo gegužės 1 dienos, pasibaigus pereinamajam laikotarpiui, visa užstato sistemoje dalyvaujanti tara bus paženklinta.

 • Mėnuo su naująja užstato sistema: per 3,6 mln. surinktų pakuočių ir bent du nauji taromatai kasdien

  Naujoji užstato sistema įgauna pagreitį. Per pirmajį naujosios užstato sistemos veikimo mėnesį Lietuvos gyventojai į taromatus jau grąžino daugiau nei 3,6 mln. pakuočių. Taip pat sparčiai plečiamas ir vietų, kuriose galima grąžinti tarą ir atgauti užstatą, tinklas. VšĮ „Užstato sistemos adminstratorius" jau yra pasirašęs sutartis su 1720 parduotuvėmis dėl pakuočių surinkimo. 570-iose parduotuvėse įrengti taromatai, kitose tara surenkama rankiniu būdu.

 • Šiandien šalyje pradėjo veikti naujoji užstato sistema

  Lietuva pradėjo veikti vienkartinių gėrimų pakuočių užstato sistema. Nuo šiol gyventojai, pirkdami metalinę, stiklinę ir plastikinę tarą, pažymėtą užstato ženklu, parduotuvėje paliks 10 centų vertės užstatą, kuris bus grąžinamas, kai pirkėjas priduos pakuotę. Tokiu pačiu principu šalyje veikia daugkartinių gėrimų pakuočių – stiklinių alaus ir giros butelių – sistema. Kita gyventojų laukianti naujovė – modernūs taromatai, kuriais tikimasi surinkti apie 85 proc. pakuočių.

 • Į Utena žengia naujovės – nuo vasario 1-os tarą grąžinsime moderniai

  Vienkartinių gėrimų pakuočių sistemos startas – jau vasario 1 dienos. Vadinasi, nuo šios dienos kiekvienas šalies gyventojas tarą galės grąžinti moderniai. Viena didžiausių gyventojų laukiančių naujovių – parduotuvėse įrengiami taromatai, į kuriuos bus galima moderniai priduoti užstato ženklu pažymėtas pakuotes. Tokių įrenginių šalyje VšĮ „Užstato sistemos administratorius" kartu su pirmaujančia taromatų gamintoja „Tomra Group" įrengė jau beveik pusę tūkstančio. Vienas pirmųjų toks taromatas Utenoje išdygo šalia prekybos centro „Maxima".

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

UAB „Utenos Diena“,
Maironio g. 34, LT-28144, Utena.
Įm. kodas: 301537159
PVM k. LT100003891115

A.s.: LT535014500014000334
Utenos kredito unija

Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

utenosdiena.lt redakcijai rašykite adresu reklama@utenosdiena.lt

Visos teisės saugomos. © 2008 -  2019
UAB „Utenos diena“.
Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Utenos diena“ sutikimą.

LANKYTOJŲ STATISTIKA

Šiandien apsilankė:7644
Vakar apsilankė:8621
Šią savaitę apsilankė:24131
Šį mėnesį apsilankė:24131
Viso (nuo 2015-02-16):13825693
Šiuo metu naršo:
128
2020-06-03
MENŲ KALVĖ - Utenos regiono kūrėjai ir jų darbai!