Kiek kainuoja tuberkuliozės gydymas?
ĮvairenybėsKiek kainuoja tuberkuliozės gydymas?
2016 liepos 01, Penktadienis 09:26

Kiek kainuoja tuberkuliozės gydymas?

Kiek kainuoja tuberkuliozės gydymas?

Lietuvos medikai turi priemonių, o pacientai – galimybių įveikti tuberkuliozę, tad būtina jomis pasinaudoti ir išvengti šios ligos, o susirgus – gydytis ir pasveikti. „Tuberkuliozės gydymo kaštai Lietuvoje apima ne tik medicinines išlaidas", – pažymėjo Valstybinės ligonių kasos prie Sveikatos apsaugos ministerijos (VLK) Vaistų kompensavimo skyriaus vedėja Kristina Garuolienė.

„Lietuvoje Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) lėšomis kompensuojamas tuberkulioze sergančių pacientų gydymas ligoninėje ir ambulatoriškai. Šiai ligai gydyti skiriami kompensuojamieji vaistai, tačiau jos gydymo kaštai gerokai didesni", – teigė K. Garuolienė.
Pasak jos, visos išlaidos apima valstybės išmokas nedarbingumo pašalpoms, pacientų priemokas už kompensuojamuosius vaistus, išlaidas nekompensuojamiems vaistams, o apskaičiuojant tikrąją ligos kainą reikėtų atsižvelgti ir sergančiųjų negautas pajamas per visą nedarbingumo laikotarpį bei praradimus dėl nesukurtos bendrojo vidaus produkto dalies.
K. Garuolienė pabrėžė, kad tuberkuliozės profilaktikai, diagnozavimui ir gydymui pastaraisiais metais skiriama vis daugiau dėmesio ir lėšų. Pavyzdžiui, vakcina nuo tuberkuliozės yra įtraukta į Nacionalinę imunoprofilaktinių skiepų programą, o tuberkulino mėginio atlikimas 7 metų vaikams yra ne tik nemokamas, bet ir skatinamas, t. y. gydytojai finansiškai skatinami, kad šios veiksmingos priemonės būtų kuo plačiau naudojamos. Be to, nuo 2017 m. numatytas šeimos gydytojo finansinis skatinimas už sergančio tuberkulioze asmens išgydymą.
Pernai tiesioginiai medicininiai tuberkuliozės gydymo kaštai sudarė 11 mln. eurų, t. y. 0,8 proc. viso PSDF biudžeto. Didžioji jų dalis – gydymo ligoninėje išlaidos (9,75 mln. eurų arba 88 proc.), kur gydyta 2,2 tūkst. pacientų. Tuo tarpu medikamentams išleista 966 tūkst. eurų (iš jų 97 tūkst. kompensuojamiesiems vaistams ir 869 tūkst. centralizuotai apmokamiems vaistams).
„Ypač svarbu tai, kad vaistais, skirtais atspariajai tuberkuliozei gydyti stacionare ir ambulatoriškai, aprūpinamos visos gydymo įstaigos – tiek ligoninės, tiek poliklinikos, o tai reiškia, kad nei už gydymą, nei už vaistus pacientams mokėti nereikia. Tačiau kiekvienas iš mūsų turėtų pasirūpinti šios ligos prevencija: tėvai – vaikų skiepijimu ir tuberkulino mėginio atlikimu, o suaugusieji – dėmesiu kasdienei higienai. Apsisaugoti galima ir paprastomis priemonėmis: rankas plaunant su muilu, vengiant vietų, kur didesnė tikimybė užsikrėsti nuo sergančių tuberkulioze asmenų. Norėtųsi dar kartą priminti, kaip svarbu laiku apsilankyti pas šeimos gydytoją, kuris pasirūpins, kad ši liga būtų diagnozuota ir pradėta gydyti kuo anksčiau, kad ja neužsikrėstų šeimos nariai ir bendradarbiai. Visuomenei tai reiškia mažesnius gydymo kaštus, o žmogui – visavertį gyvenimą", – akcentavo K. Garuolienė.

VLK inf.

Susiję įrašai (pagal žymę)

 • Tuberkuliozės plitimui mažinti – nauja laboratorija Utenoje

  Lietuva yra didžiausios sergamumo tuberkulioze rizikos šalių grupėje. Be to, esame tarp 15-os Europos šalių, kuriose registruojamas didelis sergamumas dauginio atsparumo vaistams (DAV) tuberkulioze. Lapkričio 22 dieną Utenos ligoninėje buvo iškilmingai atidaryta mikrobiologijos tuberkuliozės mikroskopavimo laboratorija, kurioje įrengta moderniausia tuberkuliozės diagnozavimo įranga, padėsianti greičiau, tiksliau bei patogiau nustatyti ligą. Džiaugtis ja galės ne tik pacientai, bet ir laboratorijos darbuotojai, nes nauja darbo aplinka yra saugesnė laborantams. Anot ligoninės direktoriaus Daliaus Drungos, ši įranga buvo įsigyta už Europos Sąjungos (ES) struktūrinių fondų lėšas įgyvendinant projektą „Tuberkuliozės profilaktikos, diagnostikos ir gydymo paslaugų kokybės ir prieinamumo gerinimas“.

 • Tuberkuliozė nusitaikė į Utenos apskrities mokyklą

  Dusetų Kazimiero Būgos gimnazijoje (Zarasų rajonas) trims jos mokiniams diagnozuota uždara tuberkuliozės forma. Visi tuberkulioze sergantys vaikai yra iš vienos šeimos. Tai – devynerių ir trylikos metų broliai ir vienuolikametė sesuo.

 • Šiandien minima Tarptautinė tuberkuliozės diena

  Tuberkuliozė – lėtinė infekcinė liga, kurią sukelia tuberkuliozės mikobakterija. Baisiausia tai, kad sergantysis atvira negydoma tuberkulioze per metus gali užkrėsti apie 15 žmonių. Kovo 24 dieną Pasaulio sveikatos organizacijos sprendimu, minima Tarptautinė tuberkuliozės diena. Ši diena skirta plačiau informuoti visuomenę apie pavojingą infekcinę ligą.

 • Pernai išaiškinti 45 tuberkulioze sergantys vaikai

  Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro (ULAC) duomenimis, 2015 m. įodinio tuberkulino mėginio pagalba Lietuvoje buvo išaiškinti 45 tuberkulioze susirgę vaikai (2014 m. – 62 vaikai). Įodinis tuberkulino mėginys (toliau – TM) buvo atliktas kiek daugiau nei 31 tūkst. vaikų, tačiau tai tik 52,3% tų, kuriems toks mėginys turėjo būti atliktas.

 • Tuberkulino mėginių pagalba pernai išaiškinti 45 tuberkulioze sergantys vaikai

  Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro (ULAC) duomenimis, 2015 m. įodinio tuberkulino mėginio pagalba Lietuvoje buvo išaiškinti 45 tuberkulioze susirgę vaikai (2014 m. – 62 vaikai). Įodinis tuberkulino mėginys (toliau – TM) buvo atliktas kiek daugiau nei 31 tūkst. vaikų, tačiau tai tik 52,3% tų, kuriems toks mėginys turėjo būti atliktas.

 • Savivaldybėse pradės veikti kabinetai, skirti sergantiems tuberkulioze

  Nuo šių metų birželio 1 dienos Lietuvoje bus pradėtos teikti tiesiogiai stebimo trumpo gydymo kurso (DOTS) paslaugos. Pasaulio sveikatos organizacija patvirtino tuberkuliozės kontrolės strategiją, kurią Pasaulio bankas vertina kaip vieną iš ekonomiškai efektyviausių tuberkuliozės kontrolės priemonių, leidžiančių pasiekti geriausių tuberkuliozės gydymo rezultatų.

 • Vakcina nuo tuberkuliozės jau pakeliui į Lietuvą

  Šiandien Valstybinė ligonių kasa prie Sveikatos apsaugos ministerijos (VLK) pasirašė sutartį su tiekėju dėl neregistruotos bulgariškos vakcinos nuo tuberkuliozės pristatymo į Lietuvą. Tad ši naujagimiams reikalinga vakcina jau yra pakeliui ir mūsų šalies gydymo įstaigas pasieks rugpjūčio mėnesio pabaigoje. Tai suderinta su šių vakcinų tiekėju.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

UAB „Utenos Diena“,
Maironio g. 34, LT-28144, Utena.
Įm. kodas: 301537159
PVM k. LT100003891115

A.s.: LT535014500014000334
Utenos kredito unija

Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

utenosdiena.lt redakcijai rašykite adresu reklama@utenosdiena.lt

Visos teisės saugomos. © 2008 -  2019
UAB „Utenos diena“.
Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Utenos diena“ sutikimą.

LANKYTOJŲ STATISTIKA

Šiandien apsilankė:8029
Vakar apsilankė:7864
Šią savaitę apsilankė:15893
Šį mėnesį apsilankė:15893
Viso (nuo 2015-02-16):13817455
Šiuo metu naršo:
111
2020-06-02
MENŲ KALVĖ - Utenos regiono kūrėjai ir jų darbai!