Daugiau kaip pusė Lietuvos gyventojų pritaria institucinės globos pertvarkai
ĮvairenybėsDaugiau kaip pusė Lietuvos gyventojų pritaria institucinės globos pertvarkai
2016 gegužės 19, Ketvirtadienis 08:35

Daugiau kaip pusė Lietuvos gyventojų pritaria institucinės globos pertvarkai

Daugiau kaip pusė Lietuvos gyventojų pritaria institucinės globos pertvarkai

Kas trečias Lietuvos gyventojas sutiktų, jog šalia jo namų įsikurtų nedideli vaikų globos namai ar vaikų iki trejų metų globos namai. Mažiau nei dešimtadalis gyventojų pritartų, kad kaimynystėje įsikurtų proto ar psichikos negalią turinčių asmenų globos namai – atskleidė sociologinis tyrimas „Lietuvos gyventojų požiūris į institucinės globos pertvarką".

„Retas Lietuvos gyventojas yra tiesiogiai susidūręs su vaikų, netekusių tėvų globos, ar negalią turinčių žmonių globos įstaigomis. Todėl institucinės globos sistemos dalyviai vertinami remiantis stereotipinėmis nuostatomis. Tačiau labai džiugu, kad dauguma šalies gyventojų palaiko pertvarkos tikslus", – sakė socialinės apsaugos ir darbo ministrė Algimanta Pabedinskienė.
Atliktos reprezentatyvios Lietuvos gyventojų apklausos duomenimis net 62 proc. apklaustųjų mano, kad vaikais, netekusiais tėvų globos, turėtų pasirūpinti šeimos nariai ar artimieji. O 53 proc. tyrimo dalyvių nurodė, kad sunkią proto ar psichikos negalią turintys žmonės – valstybės rūpestis.
Esamą globos sistemą dešimties balų skalėje žmonės vertina geriau nei vidutiniškai – beveik šešetu. Vis dėlto 57 proc. šalies gyventojų mano, jog globos sistemai reikalinga pertvarka – finansinės paramos globojantiesiems vaikus šeimoje bei profesionalių socialinių globėjų tinklo didinimas, aktyvesnis bendruomenių įtraukimas į globos sistemą.
Institucinės globos pertvarkai pritaria 60 proc. asmenų nuo 36 iki 55 metų. Pertvarkai pritaria ir šiek tiek daugiau nei pusė 18–35 metų bei 56 metų ir vyresnių žmonių.
Daugelio gyventojų nuomone, globos įstaigose gyvenantys vaikai ir neįgalieji yra visuomenės diskriminuojami – bloga žmonių nuomonė, išankstinės neigiamos nuostatos, atstūmimas, izoliacija ir pan. O kas šeštas respondentas mano, kad į globos įstaigas patekusiems asmenims daroma žala.
„Tyrimas parodė, kaip svarbu kuo plačiau nuolat skleisti informaciją apie vykdomus institucinės globos pertvarkos procesus, gerąją patirtį, socialinių paslaugų naujoves. Be to, reikalinga tinkamai visuomenę informuoti apie socialinę atskirtį patiriančių asmenų dalyvavimą visuomenės gyvenime bei jų pasiekimus", – sakė Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnybos prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos direktorė Alina Jakavonienė.
Įgyvendinant pertvarką visoje šalyje organizuojamos apskritojo stalo diskusijos, teminiai seminarai, konferencijos ir kiti renginiai. Į pertvarkos procesus siekiama įtraukti kuo daugiau socialines paslaugas teikiančių darbuotojų, informuojant juos apie galimus pokyčius, jų būtinybę, institucinės globos alternatyvas.
Atlikto tyrimo tikslas – surinkti duomenis, kurie reikalingi siekiant didinti Institucinės globos pertvarkos žinomumą bei griaunant mitus, keičiant visuomenės požiūrį į institucinę globą, įstaigas ir jų gyventojus.

Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos inf.

Susiję įrašai (pagal žymę)

  • Tėvų globos netekę vaikai sėkmingai randa kelią į šeimą

    Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnybos duomenimis, per pirmąjį šių metų pusmetį Lietuvos Respublikos piliečiai įvaikino 41 tėvų globos netekusį vaiką, o užsienio piliečiai įvaikino 18 be tėvų globos netekusių vaikų.

  • Utenos socialinės globos namuose gyvena ir įsimylėjėliai, ir nusikaltėliai

    Vos įžengęs į Atkočiškėse įsikūrusių Utenos socialinės globos namų (toliau – Globos namai) teritoriją supranti, kad gyvenimas čia – iš tiesų virte verda. Ore tvyrant alinančiam karščiui pavėsinėje prigulęs ilsisi vieno iš gyvenamųjų sektorių atnaujinimo darbus vykdantis darbininkas. Čia pat, ant suoliuko, meiliai burkuodami ledais mėgaujasi garbaus amžiaus įsimylėjėliai – Zigmas ir Marytė. Pastaroji atskleidė, kad šiltus jausmus antrajai pusei puoselėja jau daug metų, o visai neseniai jųdviejų šeimos gretas papildė nauja narė – meili katytė, kuria rūpintis abiem – vienas malonumas.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

UAB „Utenos Diena“,
Maironio g. 34, LT-28144, Utena.
Įm. kodas: 301537159
PVM k. LT100003891115

A.s.: LT535014500014000334
Utenos kredito unija

Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

utenosdiena.lt redakcijai rašykite adresu reklama@utenosdiena.lt

Visos teisės saugomos. © 2008 -  2019
UAB „Utenos diena“.
Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Utenos diena“ sutikimą.

LANKYTOJŲ STATISTIKA

Šiandien apsilankė:8830
Vakar apsilankė:11112
Šią savaitę apsilankė:73967
Šį mėnesį apsilankė:352741
Viso (nuo 2015-02-16):13799807
Šiuo metu naršo:
165
2020-05-31
MENŲ KALVĖ - Utenos regiono kūrėjai ir jų darbai!