Jaudinantis susitikimas: šunys dovanojo nepamirštamų akimirkų
ĮvairenybėsJaudinantis susitikimas: šunys dovanojo nepamirštamų akimirkų
2016 gegužės 18, Trečiadienis 14:09

Jaudinantis susitikimas: šunys dovanojo nepamirštamų akimirkų

Jaudinantis susitikimas: šunys dovanojo nepamirštamų akimirkų
 • Lina NARČIENĖ
 • 6 foto
 • Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlų. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.

Šią savaitę Leliūnų socialinės globos namuose gyvenantys seneliai tryško džiaugsmu – juos aplankė keturkojai draugai. Pūkuoti, švelnūs ir meilūs šuneliai kiekvienam garbingo amžiaus žmogui padovanojo džiugių akimirkų meiliai besiglaustydami ir atsisveikinant draugiškai lyžtelėdami į veidą.

Gegužės 17 dieną į Leliūnų socialinės globos namus užsuko viešnia Ineta Martinkevičiūtė, kartu su ja atvyko ir keturi draugiški dresuoti keturkojai. Iš pradžių į lauko pavėsinę susirinkę gyventojai stebėjo šunelių pasirodymą, jų atliekamus triukus, o paskui vyko individualus bendravimas.
Kiekvienas garbaus amžiaus senelis galėjo paglostyti šunelį ar jį pakalbinti. Šios įstaigos socialinė darbuotoja Liuda Sadauskienė sakė iškart pastebėjusi teigiamą keturkojų poveikį žmogui. Senukų veidus nušvietė šypsena – jie svetingai pasitiko į jų kambarius užsukusius šunelius. „Labai svarbus kontaktas su šunimis. Jei žmogus turi problemų po insulto, serga cerebriniu paralyžiumi, jam, glostančiam gyvūną, sušyla galūnės, atsipalaiduoja raumenys, taip pat gerėja jų fizinė sveikata. Yra gyventojų, turinčių silpnaprotystę. Jie, pabendravę su šunimis, pasidaro atviresni, pradeda daugiau bendrauti. Žiūrėk, ir vieną kitą žodį išgirsti. Tai puiki psichologinė pagalba senyvo amžiaus žmonėms", – pasakojo L. Sadauskienė.
Inetos Martinkevičiūtės iniciatyva augintiniai stengiasi praskaidrinti socialinės globos namuose gyvenančių senukų kasdienybę. Šios gyvūnų terapijos specialistės ir keturkojų komanda teikia užimtumo bei terapijos su gyvūnais paslaugas senyvo amžiaus asmenims ir asmenims su sunkia negalia. Ši paslauga vadinama kaniterapija – tai alternatyvus gydymo ar reabilitacijos būdas psichinei ar fizinei sveikatai gerinti. Psichologai kaniterapiją neretai skiria asmenims, sergantiems depresija, Alzheimerio liga, išgyvenantiems psichologinius sukrėtimus, taip pat kaniterapija dažnai taikoma kartu su reabilitacija.
Leliūnuose įsikūrusios ir šiuo metu 28 senelius globojančios įstaigos bendruomenė jau pernai turėjo galimybę pirmą kartą susipažinti su šiais dresuotais keturkojais. Pajutę, kad po jaudinančio susitikimo su šuneliais leliūniškius užvaldė ypač geros emocijos, seneliai dar kartą panoro patirti tokių akimirkų ir pasikviesti šuniukus–terapeutus. „Aš manau, kad vieno susitikimo su keturkojais tikrai mažoka. Esu įsitikinusi, kad pas mus į svečius dažniau atvyks keturkojai draugai, kurie meiliai bendrauja su senoliais, prisiglaudžia, meilinasi, guli šalia, leidžiasi glostomi, liečiami, klauso. Gyventojai bendraudami su gyvūnais atsipalaiduoja, daug kalba, šypsosi, rodo susidomėjimą, išgyvena daug įvairių emocijų," – vardijo L. Sadauskienė.
Leliūnų socialinės globos namuose gyvenančius žmones aplanko ne tik artimieji, atvežantys lauktuvių, bet ir mokiniai, kai kurių įstaigų darbuotojai, kurie laiką leidžia senelius pakviesdami į dailės terapijos paskaitėles, arbatos popietes ar šiaip įtraukdami į įdomias veiklas.

 

Susiję įrašai (pagal žymę)

 • Su kalėdinėmis dovanomis – jau dešimtį metų

  Ambasadorius Vygaudas Ušackas daugelį metų užsiima įvairia labdara. Per šias šv. Kalėdas jis su žmona Loreta jau 10 kartą aplankė Leliūnų socialinės globos namus ir jų gyventojams atvežė dovanų.

 • Rami bei įdomi senatvė gali būti ir globos namuose

  Atėjus gyvenimo rudeniui kartais atsitinka taip, kad nėra kur prisiglausti ar ko paprašyti pagalbos, ypač – jei esi vienišas. Būna ir taip, kad tiesiog nesi­nori varginti savo artimųjų. Nemažai savimi nebega­linčių pasirūpinti senjorų ar sunkiai sergančių žmo­nių pasirenka gyvenimą socialinės globos namuose. Leliūnų miestelyje įsikūrusiuose Utenos rajono sa­vivaldybės Leliūnų socialinės globos namuose (to­liau – globos namai) nuolat gyvena 28 mūsų rajono gyventojai. Panašu, kad jie savo dienas leidžia ne­nuobodžiai – globos namus supa erdvus ir žalias kie­melis, suteikiantis galimybę pabūti gryname ore, pa­sportuoti ar tiesiog pamedituoti. Anot globos namų darbuotojų, norintiems ir galintiems visada sudaro­mos sąlygos keliauti, užsiimti įdomia veikla.

 • Nutirpus sniegui dygsta ne tik snieguolės

  Kai nutirpsta sniegas, išlenda ne tik pernykščiai la­pai, nedrąsiai pradedanti žaliuoti žolė ar pavasarinės gėlės. Utenos parkus, skverus, pieveles prie daugiabu­čių namų ir kitas žaliąsias miesto erdves nusėja žmonių auginamų naminių gyvūnų išmatos. Vienos jau paba­lusios nuo ilgo tūnojimo po sniegu, kitos – visai šviežios. Nors augintinių ekskrementų nesurenkantiems gyven­tojams gresia nemažos baudos, regis, tai jų negąsdi­na ir neatbaido nuo taisyklių pažeidinėjimo. Tiesa, yra manančiųjų, kad žmogus gamtą teršia kur kas labiau nei žolę patręšiantys šuniukų ekskrementai.

 • Leliūnų seniūnijoje – išleistuvių nuotaikos

  23 metus Leliūnų seniūnijai vadovavusi Lina Petronienė po paskutinės darbo dienos atsisveikino su seniūnijos žmonėmis, darbuotojais, jos pasveikinti ir už nuveiktus darbus padėkoti atvykusiais valdžios atstovais. „Medžiai numeta lapus ir ruošiasi poilsiui. Atėjo ir man tas metas, kai turiu atsisveikinti. Nuo 2018 metų lapkričio 1 dienos savo noru bei šalių susitarimu su Utenos savivaldybės administracijos direktoriumi palieku šias sunkias ir atsakingas Leliūnų seniūnijos seniūnės pareigas", – savo laiške į Leliūnų seniūnijos gyventojus kreipėsi L. Petronienė.

 • Leliūnuose – nauja neįprastų keramikos darbų paroda

  Praėjusios savaitės pabaigoje Vytauto Valiušio keramikos muziejuje Leliūnuose atidaryta keramikės Rūtos Šipalytės keramikos darbų paroda „Miestai. Keliaujantys namai“. Ši paroda – autorės naujausio projekto „Miestai. Keliaujantys namai“ fragmentų ir ankstesnių kūrinių susijusia tema derinys. Kaip „Utenos dienai“ prisipažino pati parodos autorė, jos kūriniuose architektūra atsirado ne visai atsitiktinai, nes menininkės tėvai – architektai.

 • Leliūniškiai išradingai atšventė savo miestelio šventę

  Leliūniškiai nepaliauja stebinti savo idėjomis. Šį kartą Leliūnų miestelio šventėje „Kraštiečių šimtmečio varpai“ buvo sumanyta sukurti 100 varpelių, tačiau šis sumanymas ne visai pavyko ir bus baigtas, kaip tvirtino šios idėjos autoriai, artimiausiu metu. Stebinanti naujovė atkeliavusi į Leliūnus – „Ikebanos dirbtuvės“ bei prie žiedimo staklių Vytauto Valiušio keramikos muziejaus kieme susėdę svečiai ir miestelio gyventojai.

 • Senjorams dovanotos neišdildomos džiugesio valandos

  Utenos rajono savivaldybės Leliūnų socialinės globos namuose neseniai apsilankė iniciatyvių jaunų žmonių grupė, padovanojusi senjorams ne tik plačių šypsenų, gerų emocijų, džiugių akimirkų, bet ir nuostabių nuotraukų. „Help-Portrait“ komandą apsilankyti Leliūnų socialinės globos namuose pakvietė savanoriška organizacija „Senučiukai“.

 • Leliūnuose bus pristatyta nauja kompaktinė plokštelė

  Lapkričio 12 dieną, sekmadienį, 11.45 val. (po šv. Mišių) Leliūnų Šv. Juozapo bažnyčioje vyks naujos kompaktinės plokštelės pristatymas „Lietuvos istoriniai vargonai 3. Bruno Goebelio palikimas“. Renginio metu skambės Leliūnų, Alantos, Panevėžio, Salako, Šilalės vargonų muzika, o Leliūnų Šv. Juozapo bažnyčios vargonais grieš Balys Vaitkus, dalyvaus garso režisierius Petras Kričena.

 • Ambasadorius Vygaudas Ušackas šiemet į Leliūnus atvežė ypatingų dovanų

  Adventas – tai krikščionių tikinčiųjų susikaupimo ir apmąstymų metas prieš Kalėdas. Tai ir gerų darbų metas. Apie tai niekada nepamiršta Loretos ir Vygaudo Ušackų šeima, o artėjant Kalėdoms aplanko Leliūnų socialinės globos namų gyventojus ir atveža jiems dovanų.

 • Išrinkti geriausi muitinės kinologai ir jų tarnybiniai šunys

  Švenčiant Tarptautinę muitinių dieną, sausio 26-ą muitininkai rengia jau gražia tradicija tampančius muitinės kinologų ir jų tarnybinių šunų apdovanojimus.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

UAB „Utenos Diena“,
Maironio g. 34, LT-28144, Utena.
Įm. kodas: 301537159
PVM k. LT100003891115

A.s.: LT535014500014000334
Utenos kredito unija

Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

utenosdiena.lt redakcijai rašykite adresu reklama@utenosdiena.lt

Visos teisės saugomos. © 2008 -  2019
UAB „Utenos diena“.
Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Utenos diena“ sutikimą.

LANKYTOJŲ STATISTIKA

Šiandien apsilankė:1085
Vakar apsilankė:8871
Šią savaitę apsilankė:47605
Šį mėnesį apsilankė:47605
Viso (nuo 2015-02-16):13849167
Šiuo metu naršo:
107
2020-06-06
MENŲ KALVĖ - Utenos regiono kūrėjai ir jų darbai!