Dėl neatsargaus elgesio su elektros ir dujų įrenginiais – net 9 tūkst. pažeidimų
ĮvairenybėsDėl neatsargaus elgesio su elektros ir dujų įrenginiais – net 9 tūkst. pažeidimų
2016 balandžio 28, Ketvirtadienis 10:35

Dėl neatsargaus elgesio su elektros ir dujų įrenginiais – net 9 tūkst. pažeidimų

Dėl neatsargaus elgesio su elektros ir dujų įrenginiais – net 9 tūkst. pažeidimų

Per praėjusius metus bendrovė „Energijos skirstymo operatorius" (ESO) užfiksavo daugiau kaip 9 tūkst. pažeidimų ir incidentų dėl netinkamo ar nesaugaus elgesio šalia elektros ir dujų skirstymo įrenginių. Daugiausia, 5618 pažeidimų, sukėlė netinkamai prižiūrimi medžiai ir želdiniai šalia elektros linijų.

„Atšilus orams, kaip ir kiekvieną pavasarį, daugelis gyventojų kimba tvarkyti gyvenamąją aplinką – sodina, geni ar kerta medžius, vykdo žemės kasimo darbus. Raginame atsakingiau įvertinti šalia elektros ir dujų skirstymo įrenginių galinčias kilti grėsmes. Dažniausios pasekmės – niekuo dėtiems vartotojams nutraukiamas elektros ar dujų tiekimas, tačiau šalia jų dar yra ir skaudūs, nepataisomi padariniai žmonių sveikatai ar gyvybėms", − pažymėjo ESO Tinklų eksploatavimo tarnybos vadovas Dalius Svetulevičius.

ESO atstovas primena, kad atsižvelgiant į linijos įtampą, želdinių šakos prie laidų neturėtų priartėti arčiau kaip per 1-4 metrus. Medžių ir krūmų šakas būtina genėti, kad jos nenutrauktų laidų ir neužvirstų ant atramų. Medžius kirsti draudžiama ir už elektros tinklo apsaugos zonų – tais atvejais, kai virsdami jie gali užvirsti ant laidų ir atramų.

„Pastebėję pavojingą želdinį mūsų specialistai turi teisę ir patys nupjauti šakas, tačiau, suprantama, mes didžiausią dėmesį skiriame saugumui, o ne aplinkos estetikai ar medžio gerovei, todėl raginame gyventojus pačius tinkamai pasirūpinti medžiais ir krūmais savo valdose", – pabrėžė D. Svetulevičius.

Jis pridūrė, kad ESO rūpesčiu kasmet nuo pavojingai priartėjusių želdinių išvaloma maždaug dešimtadalis visų privačioje žemėje esančių oro linijų. Tai – apie 7200 nugenėtų ir 4000 iškirstų medžių.

ESO inf.

Susiję įrašai (pagal žymę)

 • Lengvatos ūkininkams pasiekiamos paprasčiau

  Ūkininkai gali naudotis jiems Elektros energetikos įstatyme numatyta lengvata galios dedamajai ar buitiniams klientams numatytais elektros tarifais, jei pateikia pažymą apie pajamas už praėjusius metus, ūkio ir žemės ūkio valdos registravimo pažymas. Pateikę dokumentus, ūkininkai gali rinktis mokėti už galios dedamąją tik tris mėnesius ir už elektrą atsiskaityti pagal buitiniams klientams taikomas elektros kainas.

 • Audra paliko be elektros

  Dėl naktį iš trečiadienio į ketvirtadienį siautusios audros be elektros energijos buvo apie 15 tūkst. ESO klientų. Daugiausia Pakruojo, Biržų, Rokiškio, Zarasų, Alytaus ir Vilniaus rajonuose.

 • Sąskaitos už elektrą ir dujas nemaloniai nustebins kiekvieną

  Valstybinė kainų ir energetikos kontrolės komisija skelbia, kad nuo kitų metų sausio 1 dienos keisis gamtinių dujų ir elektros energijos tarifai buitiniams vartotojams.

 • Mažės elektros kaina

  Elektros ir dujų skirstymo bendrovės „Energijos skirstymo operatorius" (ESO) valdyba patvirtino naujas visuomenines elektros energijos kainas 2018 metams. Bendrovės siūlymu, kainos gyventojams vidutiniškai mažėja 1,2 proc. Skaičiuojama, kad pigesnė elektra šeimai padės sutaupyti apie 2,4 euro per metus. ESO siūlomas kainas pateiks derinti Valstybinei kainų ir energetikos kontrolės komisijai (VKEKK).

 • Nuo lapkričio gaminti elektrą savo reikmėms – greičiau ir lengviau

  Lapkričio 1 dienos įsigaliojo Atsinaujinančių išteklių energetikos įstatymo pakeitimai, kuriais yra pagerinamos sąlygos savo reikmėms elektros energiją gaminantiems vartotojams. Panaikinus perteklinius leidimus mažos galios elektrinėms iki 5 kW, beveik keturis kartus trumpėja administracinių procedūrų laikas. Be to, nuo lapkričio elektros energiją gaminančiais vartotojais galės tapti ne tik gyventojai, bet ir įmonės.

 • Elektros ir šilumos energija „iš atliekų“

  Aplinkos ministerijos skaičiavimais, iš viso į sąvartynus kasmet išvežama apie 490 tūkstančių kilogramų perdirbti netinkamų komunalinių atliekų. Ir tai neskaičiuojant pramonėje susidarančių atliekų. Tokie skaičiai įspūdingi ir keliantys iššūkių. Ką daryti, kad atliekų sąvartynuose kauptųsi kuo mažiau? Kaip galima jas įdarbinti?

 • Perkūnija sutrikdė elektros tiekimą ir Utenos regione

  Dėl perkūnijos ketvirtadienį (birželio 29 d.) fiksuoti elektros tiekimo sutrikimai pietryčių Lietuvoje. 10 val. duomenimis, elektros tiekimas buvo sutrikęs daugiau kaip 7 tūkst. „Energijos skirstymo operatoriaus" (ESO) klientų.

 • Šiemet jau nutiesta per 1 000 kilometrų požeminių kabelių

  Elektros ir dujų skirstymo bendrovė „Energijos skirstymo operatorius“ (ESO) per devynis šių metų mėnesius nutiesė 1 250 kilometrų požeminių elektros kabelių. Taip dar didesniam bendrovės klientų skaičiui užtikrintas patikimesnis elektros energijos skirstymas, nes toks tinklas yra atsparus nepalankioms oro sąlygoms.

 • Elektros ir dujų vartotojams – nauji pasiūlymai

  Bendrovės „Energijos skirstymo operatorius“ (ESO) ir „Lietuvos dujų tiekimas“ siūlo klientams atsiskaityti už elektrą ir dujas nenaudojant popierinių atsiskaitymo knygelių. Vietoj jų klientams siūloma laisvai pasižymėti atsiskaitymui reikiamus duomenis ir juos paprastai pateikti atsiskaitant internetu arba įmokų surinkimo vietose.

 • Nuo liepos mažės elektros kainos buitiniams vartotojams

  Nuo liepos 1 dienos įsigalios nauji tarifai privatiems elektros vartotojams. Privatūs bendrovės „Energijos skirstymo operatorius" (ESO) klientai nuo šiol už elektrą mokės vidutiniškai 5,4 proc. mažiau nei pirmą pusmetį. Pastarąjį kartą mažesnės elektros kainos buvo 2009 metais.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

UAB „Utenos Diena“,
Maironio g. 34, LT-28144, Utena.
Įm. kodas: 301537159
PVM k. LT100003891115

A.s.: LT535014500014000334
Utenos kredito unija

Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

utenosdiena.lt redakcijai rašykite adresu reklama@utenosdiena.lt

Visos teisės saugomos. © 2008 -  2019
UAB „Utenos diena“.
Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Utenos diena“ sutikimą.

test_gemius

LANKYTOJŲ STATISTIKA

Šiandien apsilankė:133
Vakar apsilankė:9511
Šią savaitę apsilankė:58570
Šį mėnesį apsilankė:238027
Viso (nuo 2015-02-16):12288377
Šiuo metu naršo:
81
2020-01-26
MENŲ KALVĖ - Utenos regiono kūrėjai ir jų darbai!