Per du mėnesius grąžinta daugiau nei 11 mln. vienkartinių gėrimų pakuočių
ĮvairenybėsPer du mėnesius grąžinta daugiau nei 11 mln. vienkartinių gėrimų pakuočių
2016 balandžio 06, Trečiadienis 09:47

Per du mėnesius grąžinta daugiau nei 11 mln. vienkartinių gėrimų pakuočių

Per du mėnesius grąžinta daugiau nei 11 mln. vienkartinių gėrimų pakuočių
 • Gabija KARPAVIČIŪTĖ

Lietuvos gyventojai įpranta prie naujosios užstato sistemos. VšĮ „Užstato sistemos administratorius" duomenimis, per du mėnesius į taromatus gyventojai jau grąžino daugiau nei 18 mln. gėrimų pakuočių: 11 mln. vienkartinių ir 7 mln. daugkartinių taros vienetų. Dar pusė milijono vienkartinių pakuočių buvo surinkta rankiniu būdu. Neabejojama, kad surenkamos taros kiekiai tik augs, kadangi nuo gegužės 1 dienos, pasibaigus pereinamajam laikotarpiui, visa užstato sistemoje dalyvaujanti tara bus paženklinta.

„Grąžinamų pakuočių mastai džiugina – tai rodo, kad Lietuva išties gražėja, o vienkartinių pakuočių grąžinimas tampa įpročiu. Vasario mėnesį, kai sistema startavo, daugiausiai buvo priduodama stiklinių alaus ir giros butelių, kurie jau nuo 2004 m. dalyvauja daugkartinėje užstato sistemoje. Tuo tarpu kovą grąžinamų vienkartinių pakuočių kiekiai pralenkė daugkartinius – iš viso gyventojai per praėjusį mėnesį grąžino 10,5 mln. vienkartinės taros vienetų", – užstato sistemos rezultatus pristatė VšĮ „Užstato sistemos administratorius" generalinis direktorius Gintaras Varnas.
Jo teigimu, taros surinkimo kiekiai gerokai išaugs nuo gegužės 1 d., kai pasibaigs pereinamasis trijų mėnesių laikotarpis. Iki tol prekybininkai gali išparduoti ir seną nepaženklintą tarą, už kurią užstatas imamas nėra. Nuo gegužės 1 d. visa vienkartinėje užstato sistemoje dalyvaujanti tara turės būti pažymėta.
„Didesnius grąžinamų pakuočių skaičius lems ne tik pereinamojo laikotarpio pabaiga, bet ir šiltėjantys orai – gyventojai vasarą išgeria daugiau vandens, gaiviųjų ir silpnų alkoholinių gėrimų. Esame visiškai pasiruošę išaugusioms darbų apimtims: surinkta tara bus dažniau išvežama iš parduotuvių, o Skaičiavimo centre, į kurį atkeliauja visos surinktos pakuotės, dirbs net kelios pamainos. Čia įdiegtos technologijos leidžia leidžia apdoroti iki 2 mln. vienkartinių pakuočių kasdien", – pasakojo G. Varnas.
Kaip jau buvo skelbta, užstato sistemoje dalyvauja gėrimų pakuotės, kurios labiausiai teršia aplinką ir kurias gyventojai dažniausiai vartoja gamtoje – tai mineralinis vanduo, įvairūs limonadai, alus, sultys. Pieno gaminių, stiprių alkoholinių gėrimų buteliai sistemoje nedalyvauja ir nėra žymimi užstato ženklu. Visą užstato ženklu nepažymėtą tarą gyventojai, kaip ir iki šiol, turėtų rūšiuoti ir mesti į tam skirtus rūšiavimo konteinerius.
Lietuvoje taip pat sparčiai plečiamas ir parduotuvių, kuriose galima grąžinti pakuotes, tinklas. Šalyje tokių prekybos vietų jau daugiau nei 2050: parduotuvėse jau įrengta 650 taromatų, o 1400 –yje parduotuvių pakuotės surenkamos rankiniu būdu.
VšĮ „Užstato sistemos administratorius" dar kartą primena, kad grąžinamos pakuotės turi būti paženklintos, tuščios, nesuglamžytos, o brūkšninis kodas ant etiketės – nepažeistas. Nepriklausomai nuo to, ar pakuotės grąžinamos rankinio surinkimo vietose, ar į taromatus, joms taikomi reikalavimai išlieka tokie patys.

 

Susiję įrašai (pagal žymę)

 • Surinkti vienkartinės pakuotės kiekiai džiugina

  Nuo vasario 1 d. pradėjusi veikti Užstato už vienkartines pakuotes sistema jau duoda rezultatų. Gyventojai aktyviai renka ir priduoda vienkartinę tarą, atgaudami pinigus, sumokėtus perkant gaminius.

 • Utenos rajone surinkta 1,24 mln. vienkartinių pakuočių

  Daugiau nei milijonas grąžintų vienkartinių pakuočių arba 31 pakuotė žmogui. Tokie rezultatai per keturis mėnesius Utenos rajone pasiekti su vienkartinių gėrimų pakuočių užstato sistema.

 • Mėnuo su naująja užstato sistema: per 3,6 mln. surinktų pakuočių ir bent du nauji taromatai kasdien

  Naujoji užstato sistema įgauna pagreitį. Per pirmajį naujosios užstato sistemos veikimo mėnesį Lietuvos gyventojai į taromatus jau grąžino daugiau nei 3,6 mln. pakuočių. Taip pat sparčiai plečiamas ir vietų, kuriose galima grąžinti tarą ir atgauti užstatą, tinklas. VšĮ „Užstato sistemos adminstratorius" jau yra pasirašęs sutartis su 1720 parduotuvėmis dėl pakuočių surinkimo. 570-iose parduotuvėse įrengti taromatai, kitose tara surenkama rankiniu būdu.

 • Šiandien šalyje pradėjo veikti naujoji užstato sistema

  Lietuva pradėjo veikti vienkartinių gėrimų pakuočių užstato sistema. Nuo šiol gyventojai, pirkdami metalinę, stiklinę ir plastikinę tarą, pažymėtą užstato ženklu, parduotuvėje paliks 10 centų vertės užstatą, kuris bus grąžinamas, kai pirkėjas priduos pakuotę. Tokiu pačiu principu šalyje veikia daugkartinių gėrimų pakuočių – stiklinių alaus ir giros butelių – sistema. Kita gyventojų laukianti naujovė – modernūs taromatai, kuriais tikimasi surinkti apie 85 proc. pakuočių.

 • Į Utena žengia naujovės – nuo vasario 1-os tarą grąžinsime moderniai

  Vienkartinių gėrimų pakuočių sistemos startas – jau vasario 1 dienos. Vadinasi, nuo šios dienos kiekvienas šalies gyventojas tarą galės grąžinti moderniai. Viena didžiausių gyventojų laukiančių naujovių – parduotuvėse įrengiami taromatai, į kuriuos bus galima moderniai priduoti užstato ženklu pažymėtas pakuotes. Tokių įrenginių šalyje VšĮ „Užstato sistemos administratorius" kartu su pirmaujančia taromatų gamintoja „Tomra Group" įrengė jau beveik pusę tūkstančio. Vienas pirmųjų toks taromatas Utenoje išdygo šalia prekybos centro „Maxima".

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

UAB „Utenos Diena“,
Maironio g. 34, LT-28144, Utena.
Įm. kodas: 301537159
PVM k. LT100003891115

A.s.: LT535014500014000334
Utenos kredito unija

Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

utenosdiena.lt redakcijai rašykite adresu reklama@utenosdiena.lt

Visos teisės saugomos. © 2008 -  2019
UAB „Utenos diena“.
Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Utenos diena“ sutikimą.

LANKYTOJŲ STATISTIKA

Šiandien apsilankė:7469
Vakar apsilankė:8621
Šią savaitę apsilankė:23956
Šį mėnesį apsilankė:23956
Viso (nuo 2015-02-16):13825518
Šiuo metu naršo:
121
2020-06-03
MENŲ KALVĖ - Utenos regiono kūrėjai ir jų darbai!