Ąžuolas apsivijo vėliavos spalvomis
ĮvairenybėsĄžuolas apsivijo vėliavos spalvomis
2016 kovo 10, Ketvirtadienis 12:52

Ąžuolas apsivijo vėliavos spalvomis

Ąžuolas apsivijo vėliavos spalvomis
 • 17 foto

Kovo 10-os rytą saujelė Krašuonos progimnazijos pedagogių čiupo į rankas adatas ir ėmė puošti šalia Kultūros centro augančio ąžuolo. Tai – Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo dienai skirta meninė instaliacija, prie kurios įgyvendinimo prisidėjo gausi progimnazijos bendruomenė. Megzdami ar nerdami trispalves pilietinės akcijos dalimi tapo šios ugdymo įstaigos pedagogai, mokiniai, jų tėvai ir seneliai.

Krašuonos progimnazijos direktoriaus pavaduotoja ugdymui Viktorija Vilūnienė sakė, kad Kovo 11-ajai skirta akcija prasidėjo prieš tris savaites. „Norėjome, kad prie šios akcijos prisijungtų kuo daugiau bendruomenės narių, kreipėmės pagalbos į mokinių mamas, močiutes. Tikrai nesitikėjome tokio aktyvumo – vėliavas mezgė daugiau nei 100 tėvų", – dėkingumo neslėpė V. Vilūnienė. Pasak jos, Kultūros centro prieigose kerojantis ąžuolas bent laikinai bus didelės progimnazijos bendruomenės medžiu, kurį veikiausiai pastebės ne vienas pro šalį praeisiantis uteniškis.

Progimnazijos dailės mokytoja Dalia Puodžiukienė, prisipažinusi, jog idėja papuošti medį megztomis trispalvėmis kilo jai, sakė, kad pilietine akcija buvo siekiama paskatinti vaikus atsigręžti į tautos praeitį, domėtis jos istorija. „Medis skleidžia žmonėms šilumą. Lietuvybę simbolizuojantis ąžuolas bus apgaubtas įvairiausių raštų trispalvėmis, kurias mezgė skirtingų kartų žmonės", – sakė D. Puodžiukienė. Pedagogės teigimu, ne vieną savaitę progimnazijos dailės galerijoje vos tik radusios laisvą minutę rinkosi mokytojos, kurios čia bendraudamos tarpusavyje mezgė, šio amato mokė vaikus.

Krašuonos progimnazijos bendruomenė kviečia uteniškius fotografuotis prie apmegzto ąžuolo, o nuotraukas siųsti el. paštu Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlų. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį., ir žada sukurti koliažą, kuris bus eksponuojamos mokykloje.

Laikraščio „Utenos diena" inf., V. Ridiko nuotr.

Paveikslėlių galerija

 • Click to enlarge image Pirma.jpg
 • Click to enlarge image WP_20160310_004.jpg
 • Click to enlarge image _IMG4856.jpg
 • Click to enlarge image _IMG4857.jpg
 • Click to enlarge image _IMG4858.jpg
 • Click to enlarge image _IMG4859.jpg
 • Click to enlarge image _IMG4860.jpg
 • Click to enlarge image _IMG4862.jpg
 • Click to enlarge image _IMG4866.jpg
 • Click to enlarge image _IMG4867.jpg
 • Click to enlarge image _IMG4868.jpg
 • Click to enlarge image _IMG4870.jpg
 • Click to enlarge image _IMG4872.jpg
 • Click to enlarge image _IMG4874.jpg
 • Click to enlarge image _IMG4875.jpg
 • Click to enlarge image _IMG4877.jpg
 • Click to enlarge image _IMG4878.jpg
 • Click to enlarge image _IMG4881.jpg
 •  

Susiję įrašai (pagal žymę)

 • Džiugus ąžuolo sugrįžimas

  Prieš dvejus metus nuvirtęs šimtametis Bėčiūnų kaimo (Ignalinos r.) ąžuolas sugrįžo – spalio 12 dieną su ansamblio „Čiulbutė" dainomis, kunigo pašventinimu ir gražiomis sveikinimo kalbomis vykusioje visos bendruomenės šventėje.

 • Trispalvė juosta nusidriekė per seniūnijas

  „Sunkiausia buvo rasti trijų spalvų siūlų“, – prisipažino vieną originalų sumanymą įgyvendinusios Utenos rajono moterys, kurios kantriai daugiau nei pusmetį iš siūlų nunėrė 100 metrų trispalvės juostos. Į ritę suvyniota juosta šią savaitę, likus kelioms dienoms iki kitos šaliai svarbios datos – Kovo 11-osios, – buvo iškilmingai įteikta muziejininkams.

 • Žemės ūkio ministerija dovanos Lietuvai Stelmužės ąžuolo palikuonis

  Žemės ūkio ministerijos (ŽŪM) užsakymu Lietuvos miškų instituto Miško augalų biotechnologijų laboratorijoje šiuo metu in vitro kultūroje auginama 200 stelmužiukų – Stelmužės ąžuolo palikuonių – kuriuos ministerija dovanos Lietuvai valstybės atkūrimo šimtmečio proga.

 • Lietuvos ir Izraelio draugystei įprasminti bus sodinama ąžuolų giraitė

  Balandžio 21 dieną Vilniaus rajone, netoli Rukainių, bus sodinama ąžuolų giraitė, kuri taps gyvu Lietuvos ir Izraelio draugystės simboliu.
  Aplinkos ministerija, Izraelio Valstybės ambasada Lietuvoje, VĮ Vilniaus miškų urėdija ir Vilniaus rajono savivaldybė kartu su mokiniais iš visos Lietuvos pasodins pusketvirto tūkstančio ąžuoliukų. Ši giraitė vadinsis „Izraelita" ir bus skirta Izraelio ir Lietuvos diplomatinių santykių užmezgimo 25-osioms metinėms.

 • „Kamštelių vajaus“ rekordas: Krašuonos progimnazija surinko 370 kilogramų kamštelių

  Šalies ugdymo įstaigų bendruomenes stipriai įtraukė kamštelių rinkimo vajus – pastaraisiais metais Utenoje taip pat tapo madinga rinkti kamštelius. Ir šiais metais mokiniai ar ikimokyklinių įstaigų ugdytiniai noriai iš namų nešė kamštelius, kurie vakar, spalio 7 dieną, prie Utenos kultūros centro buvo pasverti ir priduoti perdirbti.

 • Atvėrus istorinį Stelmužės lobyną

  Stelmužės ąžuolas yra seniausias ir storiausias medis ne tik Lietuvoje ir Pabaltijyje, bet patenka ir tarp seniausių ąžuolų visoje Europoje. Spėjama, kad senoliui apie 1000-1500 metų. Savo 13 metrų apimtimi (prie žemės), kurią apglėbti reikia beveik dešimties vyrų, jis kone dvigubai lenkia kitus Lietuvos ąžuolus.
  Plačiai žinomas milžinas nuo senų laikų įsirėžęs lietuvių tautosakon. Kaip ir apie kitus neįprastai didelius gamtos paminklus, taip ir apie šį unikalų gamtos stebuklą vietiniai sekdavo padavimus. Sakydavo, kad po jo šaknimis slypi dideli turtai.

 • Krašuonos progimnazijos pirmokai drauge su tėveliais varžėsi dėl taikliausios rankos titulo

  Gegužės 21-ą dieną Krašuonos progimnazijos stadione vyko atviros šaudymo iš lanko varžybos, kuriose entuziastingai nusiteikę dalyvavo ne tik vaikai, bet ir jų tėveliai. Šios ugdymo įstaigos direktoriaus pavaduotoja ugdymui Laima Telksnienė sakė, kad mokyklos bendruomenė dalyvavo Lietuvos tautinio olimpinio komiteto organizuotame neformaliojo ugdymo veiklų finansavimo konkurse ir laimėjo finansavimą projektui „Neprašauk pro šalį", kurio pagrindinis tikslas – olimpinės sporto šakos, šaudymo iš lanko pristatymas aktyviomis formomis.

 • Krašuonos upelio pakrantę papuošė nauja gyvatvorė

  Jau keletą metų uteniškiai pačiame miesto centre gali mėgautis ramybe – sutvarkius Krašuonos upelio pakrantę, grožėtis upės tėkme galima vaikštinėjant palei upę nutiestais takais, o į sukurtą jaukią erdvę žvelgti nuo tiltų ar tiesiog prisėdus ant suoliukų. Praėjusiais metais šalia Gedimino ir Žalgirio gatvių patiems mažiausiems vaikams buvo įrengta vaikų žaidimo aikštelė, o šiemet ji dar apsodinta ir blizgančiojo kaulenio gyvatvore, taip pat netoliese turėtų prigyti keletas juodosios pušies sodinukų. Žaliąjį užtvarą, neleisiantį mažamečiams vaikams nuklysti iš greta upelio įrengtos aikštelės, balandžio mėnesį pasodino UAB „Utenos komunalininkas" darbuotojai.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

UAB „Utenos Diena“,
Maironio g. 34, LT-28144, Utena.
Įm. kodas: 301537159
PVM k. LT100003891115

A.s.: LT535014500014000334
Utenos kredito unija

Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

utenosdiena.lt redakcijai rašykite adresu reklama@utenosdiena.lt

Visos teisės saugomos. © 2008 -  2019
UAB „Utenos diena“.
Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Utenos diena“ sutikimą.

LANKYTOJŲ STATISTIKA

Šiandien apsilankė:3752
Vakar apsilankė:10689
Šią savaitę apsilankė:40427
Šį mėnesį apsilankė:73144
Viso (nuo 2015-02-16):14097136
Šiuo metu naršo:
133
2020-07-11
MENŲ KALVĖ – Utenos regiono kūrėjai ir jų darbai!