Žveją nustebino raudonai nusidažęs ežero sniegas
ĮvairenybėsŽveją nustebino raudonai nusidažęs ežero sniegas
2016 sausio 27, Trečiadienis 15:25

Žveją nustebino raudonai nusidažęs ežero sniegas

Žveją nustebino raudonai nusidažęs ežero sniegas

Šią savaitę vienas žvejys susidūrė su gana neįprastu reiškiniu. Jis nuvyko žvejoti ant Siesarčio ežero, esančio Molėtų rajone, ir pastebėjo, kad iš išgręžtų ekečių išsiliejęs vanduo nudažęs sniegą ir ledą raudoną spalva. Nieko nelaukdamas žvejys apie tai pranešė Utenos regiono aplinkos apsaugos departamento (RAAD) darbuotojams.

Prie ežero, kuriame iš eketės trykšta raudonas vanduo, sausio 26 dieną nuvyko ir Valstybinės analitinės kontrolės skyriaus darbuotojai, kurie patvirtino šią informaciją: plačioje ežero dalyje ties Juodiškėmis anksčiau išgręžtose užšalusiose eketėse po ledu buvo matyti ryški rožinė spalva. Nubraukus nuo skaidraus ledo sniegą kitose vietose taip pat po ledu matėsi rausvi netaisyklingos formos dariniai, kurie išgręžus eketes ir nudažydavo sniegą rausvai. Paaiškėjo – tai ne teršalai, o biologinės kilmės objektai.
Utenos RAAD laboratorijos darbuotojai atliko šio ežero vandens fizikocheminius rodiklių matavimus bei paėmė vandens ir rausvų darinių mėginius.
Aplinkosaugininkai šiuo klausimus konsultavosi ir su mokslininkais, kurie išsiaiškino tai, kad šie rausvos spalvos dariniai yra planktoniniai dumbliai – tikriausiai šaltamėgių rūšių planktoninės siūlinės melsvabakterės.
Šis gana retai pasitaikantis gamtos reiškinys buvo pastebėtas 2004 metais Molėtų rajone esančiame Stirnos ežere – tąkart pavasarį tirpstantis ledas beveik visame ežere buvo nusidažęs ryškiai rožine spalva.

Laikraščio „Utenos diena" inf.

 

Susiję įrašai (pagal žymę)

 • Neįprastas gegužės mėnesio vidurys – šalį užklupo žiema

  Po savaitgalį lepinusių šiltų orų antradienio rytą daugelį lie­tuvių nustebino gegužės mėne­sio viduriui neįprastas vaizdas pro langą – šalį nuklojo sniegas. Žmonės socialiniuose tinkluo­se ėmė dalytis užfiksuotais vaiz­dais, nuo ankstyvo ryto visoje Lietuvoje buvo barstomi ir valo­mi keliai, nors oficialus žiemos sezonas kelininkams baigėsi ba­landžio 15 dieną. Lietuvos hi­drometeorologijos tarnyba pra­nešė, kad permainingi orai išliks ir artimiausiomis paromis.

 • Vidurvasaris atnešė sniego

  Antradienį, liepos 16 dieną, Daugailių miestelio ir jo apylinkių gyventojai sulaukė sniego, kurį galėjo semti saujomis. Šios dienos popietę iš dangaus pasipylusi liūtis atnešė ir staigmenų, kurių veikiausiai niekas nesitikėjo.

 • Uteniškiams džiugesį dovanoja žiemiški orai

  Ilgai laukta žiema atėjo tik įpusėjus viduržiemiui, tad uteniškiai džiaugiasi gamtos teikiamais malonumais. Nuo didesnių kalnelių su rogėmis besileidžiantys vaikai sako, kad tai pati geriausia pramoga žiemą.

 • Iškritęs sniegas apnuogino kelininkų ydas

  Sausio 21 ir 22 dienos daugeliui rajono gyventojų įsiminė ilgam – iškritęs sniegas paslėpė apledėjusio kelio atkarpas, kurios vėliau virto tikromis čiuožyklomis. Kelininkai to nedramatizavo tvirtindami, kad jie jau ketvirtį amžiaus rajoninių kelių nebarsto – tik nuvalo. Kaip visi žinome, prioritetus kelių priežiūros specialistai pirmiausia teikia magistraliniams ir regioniniams keliams. Po to, jei lieka laiko, važiuoja valyti kitų kelių, kurių mūsų rajono seniūnijose apstu.

 • Gausiai iškritęs sniegas tapo iššūkiu kelininkams

  Naktį gausiai iškritęs sniegas tapo tikru iššūkiu kelininkams. Kaip mus informavo VĮ „Utenos regiono keliai" Utenos kelių tarnybos viršininkas Vygandas Žilėnas, šiuo metu mūsų rajone eismo sąlygos sudėtingos, nes naktį pasnigo maždaug iki 8 cm sniego. „Valomi visi keliai, o pagrindiniai – magistraliniai ir krašto – keliai dar ir barstomi", – portalui „udiena.lt" sakė V. Žilėnas, teigdamas, kad sunkioji technika į kelius penktadienį išriedėjo labai anksti – 4 valandą ryte.

 • Sudėtingiausios vairavimo sąlygos – Utenos apskrityje

  Dėl naktį iškritusių kritulių ryte sudėtingiausios eismo sąlygos Utenos apskrityje – čia valstybinės reikšmės kelių dangos padengtos iki 4 cm sniego sluoksniu.

 • Su pirmuoju sniegu – ir pirmasis šaltukas

  Kaip „Utenos dienai" sakė Utenos meteorologijos stoties viršininkė Laimė Liutkevičienė, šiemet sniego sulaukėme kiek anksčiau nei pernai. Praėjusią žiemą pirmą kartą pasnigo gruodžio mėnesio pradžioje, tačiau daugiau pasnigo tik šių metų sausio 13-ąją.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

UAB „Utenos Diena“,
Maironio g. 34, LT-28144, Utena.
Įm. kodas: 301537159
PVM k. LT100003891115

A.s.: LT535014500014000334
Utenos kredito unija

Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

utenosdiena.lt redakcijai rašykite adresu reklama@utenosdiena.lt

Visos teisės saugomos. © 2008 -  2019
UAB „Utenos diena“.
Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Utenos diena“ sutikimą.

LANKYTOJŲ STATISTIKA

Šiandien apsilankė:4099
Vakar apsilankė:9055
Šią savaitę apsilankė:13154
Šį mėnesį apsilankė:291928
Viso (nuo 2015-02-16):13738994
Šiuo metu naršo:
149
2020-05-26
MENŲ KALVĖ - Utenos regiono kūrėjai ir jų darbai!