Istoriniame žygyje aplink Lietuvą kelionę pradeda ir uteniškis I. Kandratavičius su žemaituke Temba
ĮvairenybėsIstoriniame žygyje aplink Lietuvą kelionę pradeda ir uteniškis I. Kandratavičius su žemaituke Temba
2015 rugsėjo 04, Penktadienis 10:55

Istoriniame žygyje aplink Lietuvą kelionę pradeda ir uteniškis I. Kandratavičius su žemaituke Temba

Istoriniame žygyje aplink Lietuvą kelionę pradeda ir uteniškis I. Kandratavičius su žemaituke Temba
 • Lina NARČIENĖ
 • 7 foto
 • Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlų. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.

Šiandien, rugsėjo 4 dieną, vidurdienį, prasidės istorinis žygis žemaitukų žirgais aplink Lietuvą – „Žemė-žmogus-žirgas". Iš Šventosios aštuoni raiteliai ir du važnyčiotojai bus išlydėti į penkias savaites trunkančią kelionę aplink Lietuvą. Prie šio žygio raitelių prisijungti žada ir uteniškis Irmantas Kandratavičius su žemaituke Temba.

Šiųmetis Žemaitukų arklių augintojų asociacijos rengiamas žygis yra skiriamas Etnografinių regionų metams, Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo 25-mečiui ir Mykolo Kleopo Oginskio 250-osioms metinėms paminėti. Žygio metu bus aplankyti Lietuvos etnografiniai regionai ir pademonstruotas dėmesys kiekvieno regiono kultūriniam ir istoriniam palikimui.
Portalo udiena.lt žurnalistų kalbintas uteniškis Irmantas Kandratavičius sakė, kad jau senokai pradėjo domėtis žirgais, tačiau visąlaik jam norėjosi ne tik svajoti, bet ir tą svajonę įgyvendinti. Prieš penkerius metus Strazdakalnio kaime (Leliūnų sen.) gyvenantis Irmantas su šeima nusipirko žirgą, vėliau įsigijo dar du.
Jau trečius metus paskutiniais liepos penktadieniais Strazdakalnio kaime žirgų mylėtojas organizuoja Naktigones, kurias vadina Kermošiais.
Žemaitukų arklių augintojų asociacijai priklausantis uteniškis teigė, kad vieną kartą susitiko su šios asociacijos nariais, kurie pasiūlė keliauti į žygį. Pirmą kartą žygyje dalyvausiantis Irmantas atstovauti žada visai Utenos apskričiai.
Su savo 10 metų žemaituke Temba iš Šventosios startuosiantis uteniškis žirgų mylėtojas teigė esąs puikios nuotaikos, tačiau nežinantis to, ar pasieks finišą. „Apie pabaigą dar kol kas nieko negaliu pasakyti. Kelionė ilga, truks 5 savaites. Žygyje gali bet kada kas nors atsitikti. Iki šiol visos mano mintys buvo sutelktos tik į pasiruošimą", – dėstė pašnekovas, pridūręs, kad ne tik paties, bet ir jo draugo – žirgo – laukia dideli iššūkiai.
Žygio dalyviai žada aplankyti daugelį šalies vietovių, užsukti į Punską, o žygio pabaigoje bus keliamasi iš Uostadvario į Nidą, o nuo Klaipėdos iki Šventosios jojama pajūriu.
Šio neeilinio istorinio žygio, kuriame jos aštuoni raiteliai ir du važnyčiotojai su karietomis, vežančiomis žygeivių mantą, pabaiga numatyta spalio 10 dieną Šventojoje.
„Šiam žygiui žemaitukai pasirinkti neatsitiktinai – tai mūsų tautos paveldas. Jie buvo neatsiejama mūsų gyvenimo dalis dar tais laikais, kai Lietuva buvo gūdi giria. Todėl toks žygis, mano manymu, yra tikrai reikšmingas mūsų šaliai", – įsitikinęs Irmantas Kandratavičius.

V. Ridiko nuotr.

Susiję įrašai (pagal žymę)

 • Anykštėnų šeima laimėjo kelionę į Disneilendą Paryžiuje

  Didžiausia šalyje ne gyvybės draudimo bendrovė „Lietuvos draudimas“ keturis mėnesius (rugsėjį–gruodį) vykdė akciją „Apdrauskite šeimą ir laimėkite kelionę į Paryžiaus Disneilendą“. Akcijos metu klientai, sudarę naują asmens draudimo sutartį, kuria būtų apdrausti bent du šeimos nariai, galėjo laimėti kelionę visai šeimai į Disneilendą Paryžiuje.

 • Išskirtinės kelionės laivu

  Tik iki gegužės mėnesio pabaigos nepraleiskite išskirtinės progos pamatyti tai, ko niekur kitur Europoje neišvysite. Pasirodymai iš Azijos bei Mongolijos. Būkite įkvėpti ir mėgaukitės išskirtiniais bei autentiškais pasirodymais iš Azijos Baltijos jūroje. Pirmą kartą mūsų laivuose – menininkai, kurie atvyko iš nuostabios Kinijos ir paslaptingos Mongolijos, parodyti Jums visus savo kultūrinius ir teatralinius sugebėjimus. Todėl nedvejokite ir leiskitės į kelionę jūra maršrutu Ryga–Stokholmas–Ryga ir pamatykite tai, ko niekur kitur neišvysite. Kruizas tik nuo 20 Eur asmeniui.

 • Per devynias dienas aplankė devynias šalis

  Utenos Aukštakalnio progimnazijos mokiniai antrus metus vyksta į edukacinę-pažintinę kelionę po Italiją. Prieš metus šios ugdymo įstaigos mokiniai susipažino su Roma – „klasikine" Italija – ir, kaip patys teigia, įsimylėjo šią šalį. Savo meile užkrėtė visą mokyklos bendruomenę: organizavo Italų dienas, gamino ir skanavo itališką maistą, skaičiavo atstumus iki Italijos miestų, dalyvavo viktorinose, todėl šiandien Aukštakalnio progimnazijoje nėra vieno mokinio, nemokančio dainuoti itališkai „Zuppa Romana".

 • Kur veda viso pasaulio keliai

  „Pasaulis yra knyga, ir tie, kurie nekeliauja, skaito tik pirmą puslapį", –  teigė šventasis Augustinas. Mums, Utenos trečiojo amžiaus universiteto klausytojams, galimybę "paskaityti daugiau" suteikė šio universiteto Kultūros ir turizmo fakulteto vadovė Birutė Jatautienė, pasiūliusi vykti į Italiją. Lankytini šios šalies objektai atmintinai žinomi iš mokyklinių vadovėlių, apie juos daug skaityta, bet pamatyti savo akimis buvo nepakartojama...
  Kelionės, kuri mums giliai įsirėžė į atmintį, paliko pačius geriausius prisiminimus, įspūdžiais norime pasidalyti ir su portalo udiena.lt skaitytojais.

 • Kultūros dieną paminėjo Daugpilyje

  Kultūros dieną Utenos rajono kultūros darbuotojai paminėjo Daugpilyje. Utenos rajono savivaldybės administracijos Kultūros skyriaus vedėja Jūratė Misiūnienė pakvietė kultūros puoselėtojus į pažintinę kelionę po Daugpilį.

 • Kelionė su vaikais: patogi, kai apgalvota

  Jei dar visai neseniai motinystė siejosi su dvejų metų namų rutina, tai šiandien vis daugiau šeimų šį stereotipą griauna – ir į kalnus kopia mažaisiais nešyklėse nešini, ir užsienio kurortuose mėgaujasi paplūdimio malonumais. Juolab kad dėl tėvystės atostogų išvykti svetur galima bet kada, o dvejų metų dar neatšventusiems vaikams skrydis lėktuvu dažniausiai nekainuoja. Kad kelionė su vaikais praeitų kuo sklandžiau, kelionių organizatoriai pateikia malonaus poilsio su vaikais atmintinę. O su vaikais dažnai keliaujančios mamos įsitikinusios: lyginti atostogas su atžalomis kai joms pasiruošta iš anksto ir kai apie tai nepagalvota yra tas pats, kas lyginti kelionę senu žiguliu ir mersedesu.

 • Vizitas Turkijoje gimnazistams buvo turiningas

  Utenos Dauniškio gimnazijos mokiniai ir mokytojai antrus metus dalyvauja tarptautiniame Comenius daugiašalės partnerystės projekte „Mokymas LIFE: lyderystės iniciatyvos Europai", kurio vienas iš tikslų yra skatinti lyderystės iniciatyvas mokykloje. Utenos Dauniškio gimnazijos projekto koordinatorė – Rumunija, o partneriai – Latvija, Italija, Kroatija, Turkija, Lenkija, Vengrija, Portugalija ir Danija.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

UAB „Utenos Diena“,
Maironio g. 34, LT-28144, Utena.
Įm. kodas: 301537159
PVM k. LT100003891115

A.s.: LT535014500014000334
Utenos kredito unija

Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

utenosdiena.lt redakcijai rašykite adresu reklama@utenosdiena.lt

Visos teisės saugomos. © 2008 -  2019
UAB „Utenos diena“.
Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Utenos diena“ sutikimą.

LANKYTOJŲ STATISTIKA

Šiandien apsilankė:6422
Vakar apsilankė:6440
Šią savaitę apsilankė:25487
Šį mėnesį apsilankė:58204
Viso (nuo 2015-02-16):14082196
Šiuo metu naršo:
111
2020-07-09
MENŲ KALVĖ – Utenos regiono kūrėjai ir jų darbai!