Partizanų pagerbimo, kariuomenės ir visuomenės vienybės diena buvo švenčiama ir Utenoje
ĮvairenybėsPartizanų pagerbimo, kariuomenės ir visuomenės vienybės diena buvo švenčiama ir Utenoje
2015 gegužės 19, Antradienis 09:02

Partizanų pagerbimo, kariuomenės ir visuomenės vienybės diena buvo švenčiama ir Utenoje

Partizanų pagerbimo, kariuomenės ir visuomenės vienybės diena buvo švenčiama ir Utenoje
 • 9 foto

Tradicija švęsti kariuomenės ir visuomenės dieną kilusi iš tarpukario Lietuvos. Dar 1919 metais gegužės 11 dieną pirmosios karių savanorių iškilmingos priesaikos proga buvo surengtos bendros kariuomenės ir visuomenės iškilmės.

Kasmet, gegužės mėnesį, Partizanų pagerbimo, kariuomenės ir visuomenės vienybės diena rengiama ir Utenoje. Šiemet surengta trečioji šventė, kuri sutampa su Lietuvos politinių kalinių ir tremtinių bendrijos Utenos skyriaus 20-mečiu. Renginys prasidėjo Utenos Kristaus Žengimo į dangų bažnyčioje šv. Mišiomis už Lietuvos partizanus, tremtinius ir Laisvės gynėjus. Po šv. Mišių buvo padėtos gėlės ir uždegtos žvakutės prie paminklų tremtiniams ir partizanams bažnyčios šventoriuje, prie paminklo partizanams Utenio aikštėje. Po iškilmingos Valstybinės vėliavos pakeitimo ceremonijos Utenio aikštėje, šventė persikėlė į Utenos Šaulių namų salę, kurioje vyko minėjimas. Minėjimą vedusi šaulė Zita Jasiunavičienė pakvietė sveikinimo žodį tarti Utenos rajono savivaldybės mero patarėją Gintautą Petravičių, Lietuvos politinių kalinių ir tremtinių bendrijos Utenos skyriaus pirmininkę Zitą Mackevičienę, Lietuvos politinių kalinių ir tremtinių sąjungos Utenos filialo pirmininką Vincą Blizniką – pasveikino visus susirinkusius su vienybės diena. Minėjimo metu buvo apdovanoti Lietuvos laisvei ir nepriklausomybei nusipelnę uteniškiai, politiniai kaliniai, tremtiniai, bendrijos socialiniai partneriai. Prisiminimais pasidalijo Lietuvos kariuomenės kūrėjų savanorių sąjungos Utenos apskrities skyriaus pirmininkė Marytė Kazlauskienė. Renginyje muzikavo profesoriaus T. Šumskaus vadovaujamas Lietuvos kariuomenės Vilniaus įgulos karininkų ramovės vyrų choras „Aidas", Vytauto Latono vadovaujamas pučiamųjų instrumentų orkestras „Cinkas".
Po minėjimo šventės dalyviai vaišinosi šauliška koše ir arbata, vyko Jaunųjų šaulių žaidynės.

Utenos r. savivaldybės administracijos inf., V. Mintaučkio nuotr.

Susiję įrašai (pagal žymę)

 • Meilė tėvynei ir nepamiršta pagarba žuvusiems

  Praėjusį savaitgalį Utenos rajone vyko neeilinis susitikimas – buvo prisiminti prieš 74-erius metus už Lietuvos laisvę žuvę vyrai, pokario kovų istorija, pašventintas paminklas, skirtas praėjusio amžiaus viduryje Onos ir Antano Ramoškių sodybos sode žuvusiems partizanams. Nors Daugilio viensėdis šalia Alksno ežero priklauso Užpalių bažnyčios parapijai, bet pagal administracinį paskirstymą yra Sudeikių seniūnijoje.

 • Kaip atrodė informacinis karas pogrindžio spaudoje?

  Pastaruoju metu viešojoje erdvėje netrūksta žinių apie informacinį karą. Netikros naujienos, komentatoriai, vadinamieji troliai, visuomenės skaldymas, spekuliuojant įvairiais konfliktais bei socialinėmis problemomis ir dar daug kitų propagandinių priemonių. Vis tik informacinis karas vyksta ne tik dabar, bet vyko ir anuomet, kai praėjusio amžiaus viduryje Lietuvos laisvę gynė partizanai. „To meto žmogus tokios sąvokos kaip „informacinis karas“ būtų net nesupratęs. Bet faktas, kad informacijos konfrontacija tarp dviejų pusių – partizanų ir sovietų – buvo akivaizdi. Ir vieni, ir kiti bandė palenkti kuo didesnę visuomenės dalį į savo pusę“, – sakė Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademijos istorikas daktaras Darius Juodis.

 • Uteniškiai minėjo Partizanų pagerbimo, kariuomenės ir visuomenės vienybės dieną

  Gegužės 21 dieną Utenoje vyko Partizanų pagerbimo, kariuomenės ir visuomenės vienybės dienos minėjimas. Prasidėjęs malda Kristaus Žengimo į dangų bažnyčios šventoriuje, renginys tęsėsi Utenio aikštėje bei Miesto sode.

 • 300 žmonių žygiu pagerbė Aukštaitijos partizanų atminimą

  Gegužės 21-osios rytą daugiau kaip 300 žmonių būrys Kupiškio ir Anykščių rajonus juosiančioje Šimonių girioje susirinko įamžinti partizanų žygdarbius ir pradėjo pėsčiųjų žygį „Algimanto apygardos partizanų takais". Žygio tikslas – ne tik atrasti bei pamatyti vietoves, kuriose kovojo, buvo įsirengę bunkerius ir žuvo Algimanto apygardos Šarūno rinktinės partizanai, bet ir prisiminti, pagerbti visus kovotojus, žuvusius už Lietuvos laisvę Aukštaitijos partizanų vadavietėje.

 • Atėjusiems pagerbti partizanus – staigmena iš dangaus

  Kaip ir kasmet, gegužės mėnesį minima Partizanų pagerbimo, kariuomenės ir visuomenės vienybės diena. Ta proga pagerbiami partizanai ir laisvės gynėjai, kurie kovojo ir atidavė savo gyvybes už Lietuvos nepriklausomybę.

 • Žuvusiems partizanams atminti – pašventintas stogastulpis

  Savaitgalį Baltelės ir Utenykčio ežerų sankirtoje šalia Vaišnoriškių (Tauragnų sen.) kunigai Bronius Šlapelis ir Povilas Klezys pašventino dr. Romualdo Šimkūno pastatytą stogastulpį žuvusiems partizanams atminti.

 • Vyks Partizanų pagerbimo, kariuomenės ir visuomenės vienybės dienos minėjimo renginiai

  Gegužės 17 dieną, sekmadienį, Utenoje vyks Partizanų pagerbimo, kariuomenės ir visuomenės vienybės dienos minėjimo renginiai.

 • Į Švedriškės žemę atguls nežinomų partizanų palaikai

  Gegužės mėnesį Švedriškės kaime (Ignalinos r.) vyks iškilminga nežinomų partizanų perlaidojimo ceremonija. Švedriškės bažnyčios šventoriuje atguls trijų partizanų palaikai, kurie nuo 1944 metų iki šiol ilsėjosi Miškiniškių kaime.

 • Iškilmingai paminėtos paskutiniojo Aukštaitijos partizano A. Kraujelio 50-osios žūties metinės

  Dėl laisvės visais amžiais daug kovota, daug kentėta, daug gyvybių paaukota. Į laisvės kovas ryžtingai įsijungusi mūsų tauta šiemet švenčia Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo 25-ąsias metines. Uteniškiai ir miesto svečiai buvo kviečiami paminėti paskutiniojo Aukštaitijos partizano Antano Kraujelio 50-ąsias žūties metines. Įprasminant šviesų kovotojo atminimą kovo 17 dieną Seime vyko paskutiniojo Aukštaitijos partizano Antano Kraujelio 50-ųjų žūties metinių minėjimas, renginiai Utenoje buvo organizuojami kovo 22 dieną. Besidomintys buvo kviečiami aplankyti ekspoziciją „Partizanai. Vienui vieni/bendrai kartu" Laisvės kovų muziejuje.

 • Bus minimos paskutiniojo Aukštaitijos partizano Antano Kraujelio 50-osios žūties metinės

  Kovo 22 dieną bus minimos paskutiniojo Aukštaitijos partizano Antano Kraujelio 50-osios žūties metinės.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

UAB „Utenos Diena“,
Maironio g. 34, LT-28144, Utena.
Įm. kodas: 301537159
PVM k. LT100003891115

A.s.: LT535014500014000334
Utenos kredito unija

Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

utenosdiena.lt redakcijai rašykite adresu reklama@utenosdiena.lt

Visos teisės saugomos. © 2008 -  2019
UAB „Utenos diena“.
Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Utenos diena“ sutikimą.

LANKYTOJŲ STATISTIKA

Šiandien apsilankė:2736
Vakar apsilankė:8380
Šią savaitę apsilankė:25674
Šį mėnesį apsilankė:36488
Viso (nuo 2015-02-16):14303648
Šiuo metu naršo:
88
2020-08-06
MENŲ KALVĖ – Utenos regiono kūrėjai ir jų darbai!