Jubiliejiniam „Švyturio" alui sėkmę atnešė tradicijos
ĮvairenybėsJubiliejiniam „Švyturio" alui sėkmę atnešė tradicijos
2015 balandžio 03, Penktadienis 14:40

Jubiliejiniam „Švyturio" alui sėkmę atnešė tradicijos

Jubiliejiniam „Švyturio" alui sėkmę atnešė tradicijos
 • Tomas JANKUS

Sėkmingiausiu nauju 2014 metų produktu paskelbtas „Švyturio" daryklos alus „J. W. Reincke" pelnė alaus mėgėjų simpatijas dėl lengvo harmoningo skonio. „Šis alus ypatingas ne tik dėl savo skonio, bet ir dėl unikalios istorijos, siekiančios aludarystės užuomazgas Lietuvoje", – sakė vyriausioji daryklos aludarė Džuljeta Armonienė.

Istorinis vardas

Praėjusiais metais pradėtas gaminti alus „J. W. Reincke" buvo skirtas paminėti bendrovei priklausančios Klaipėdos daryklos 230 metų jubiliejų ir pavadintas jos įkūrėjo vardu.
Jūrų pirklių giminės atstovas J. W. Reincke Klaipėdoje alaus daryklą įkūrė 1784 metais. Būtent po to klaipėdiečiai išmoko pažangiau virti, fermentuoti ir subrandinti alų. Pirmąjį medalį – apdovanojimą už verdamo alaus kokybę ir skonį – Klaipėdos aludariai gavo dar 1883 metais.
Kaip padaryti, kad tuometės tradicijos atitiktų šių dienų alaus skonio reikalavimus, tapo nelengva užduotimi „Švyturio" daryklos vyriausiajai aludarei Dž. Armonienei.

Unikalus receptas pasiteisino

„Kurdama „J. W. Reincke" receptą, galvojau apie daryklos įkūrėją – kokio alaus jis galėjo tikėtis iš savo daryklos po kelių amžių ir kuo galėtume jį nustebinti šiandien. Neabejoju, kad Klaipėdos daryklos įkūrėjas būtų patenkintas šio alaus balansu ir harmonija bei naudojamomis geriausiomis žaliavomis, kilmingaisiais apyniais", – sakė ji.
„Švyturio" alaus darykla pasižymi unikaliu gamybos procesu. Jo metu alus fermentuojamas ne tik vertikaliose brandinimo talpose, bet ir senosiose horizontaliose. Jose alus bręsta pagal tradicinę, prieš kelis šimtmečius naudotą vokišką technologiją.
„J. W. Reincke" alaus skonyje ir aromate dominuoja miežinio salyklo derinys, harmoningai papildytas lengvu apynių kartumu. Tradicinį alaus pagrindą papildžius nedideliu kiekiu karamelinio salyklo, pavyko išgauti skaidrų ir lengvą, šviesaus gintaro spalvos žemutinės fermentacijos lagerį, subrendusį šaltyje.
„Kad produktas pasiteisino, tą rodo ir sėkmingiausio naujo produkto titulas", – sakė Dž. Armonienė.

Pelnė pirkėjų simpatijas

Sėkmingiausius greitojo vartojimo produktus „Metų prekės ženklo" apdovanojimuose rinkos tyrimų bendrovė „Nielsen" atrinko per kelis etapus. Pirmo etapo metu buvo analizuojami 2014 m. pardavimų duomenys bei išrinkti trys sėkmingiausi nauji produktai skirtingose produktų grupėse. Antrame etape atlikta vartotojų apklausa, kaip šiuos naujus geriausiai parduodamus produktus vertina pirkėjai.
Tyrėjų teigimu, „J. W. Reincke" iš karto atkreipė dėmesį, nes pirmiausia išsiskyrė pagal pardavimų duomenimis. Atlikus vartotojų apklausą paaiškėjo, kad šis alus yra labai palankiai vertinamas ir tarp jų. Alus patiko tyrimo dalyviams, jie jį žinojo, pirko ir tapo nuolatiniais vartotojais.
„Mums šis produktas svarbus ir neeilinis, su savimi nešantis stiprų aludarystės meistriškumo krūvį. Labai džiugina tai, kad būtent alus pelnė sėkmingiausios naujovės apdovanojimą, – teigė „Švyturio" produkto ir alaus kategorijos vystymo vadovas Andrius Bagdzevičius. – Šis apdovanojimas mus įkvepia nesustoti ir toliau stengtis, kad išlaikytume alaus inovacijų lyderystę."                                 

Autoriaus nuotr.                                               

Susiję įrašai (pagal žymę)

 • „Švyturys-Utenos alus“: nerimą kelia apsauginių priemonių trūkumas Lietuvoje

  Visoje Lietuvoje įsigaliojus karantinui, šalies gėrimų pramonės lyderis „Švyturys-Utenos alus“ informavo, kad tęsia savo produkcijos gamybą. Organizuojant darbus, įmonėje griežtai laikomasi medikų teikiamų rekomendacijų, ypatingą dėmesį skiriant darbuotojų saugumui, tačiau išaugus apsauginių priemonių paklausai, tenka imtis beprecedenčių žingsnių joms įsigyti. Įmonė neatmeta, kad tai gali turėti įtakos gamybos efektyvumui.

 • Saulės šviesa gamins alų Utenoje

  1 mln. eurų, 3 703 saulės energijos moduliai ir vienas megavatas (MW) elektros energijos per metus. Tai didžiausios Lietuvoje ant pastatų stogų įrengtos saulės elektrinės duomenys. Ji įrengta ant „Švyturys–Utenos alus“ (ŠUA) daryklos Utenoje stogų.

 • Alaus vagis įsidrąsino: savo žygį į parduotuvę vis kartojo

  Ketvirtadienį nelauktas „pirkėjas" apsilankė Užpaliuose esančioje maisto prekių parduotuvėje. Būdamas neblaivus 48 metų vyras, gyvenantis tame pačiame miestelyje, sėkmingai vogė alų, o ištuštindavęs butelius, į parduotuvę sugrįždavo dar kartą...

 • Vyko pažintinis turas į „Kalnapilio-Tauro grupės“ alaus daryklą

  Birželio 5-ą dieną Panevėžyje įsikūrusi „Kalnapilio-Tauro grupės" darykla į pažintinę ekskursiją pakvietė žurnalistus iš Panevėžio, Utenos ir Vilniaus.

 • „Švyturio Balto“ įvertinimas – pripažinimas kvietiniam alui

  Kvietinio alaus istorija ypatinga. Pradėtas virti prieš pusę amžiaus Bavarijos žemėse, pamėgtas kilmingųjų, vėliau pamirštas ir beveik išnykęs. Pastaruosius kelis dešimtmečius kvietinis alus Europoje išgyvena savo renesansą. Prie to prisidėjo ir Lietuvos aludariai.

 • Uteniškių kokybės siekiui – dvigubas tarptautinis pripažinimas

  Dvigubą tarptautinį pripažinimą pelnęs alus „Utenos Classic" iliustruoja, kad kruopštus darbas siekiant aukščiausios produkto kokybės gali pelnyti ne tik vietos mėgėjų, bet ir užsienio ekspertų simpatijas. O aludarių kelionė į kokybę nėra tokia paprasta, kaip gali pasirodyti iš pirmo žvilgsnio.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

UAB „Utenos Diena“,
Maironio g. 34, LT-28144, Utena.
Įm. kodas: 301537159
PVM k. LT100003891115

A.s.: LT535014500014000334
Utenos kredito unija

Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

utenosdiena.lt redakcijai rašykite adresu reklama@utenosdiena.lt

Visos teisės saugomos. © 2008 -  2019
UAB „Utenos diena“.
Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Utenos diena“ sutikimą.

LANKYTOJŲ STATISTIKA

Šiandien apsilankė:8364
Vakar apsilankė:9055
Šią savaitę apsilankė:17419
Šį mėnesį apsilankė:296193
Viso (nuo 2015-02-16):13743259
Šiuo metu naršo:
122
2020-05-26
MENŲ KALVĖ - Utenos regiono kūrėjai ir jų darbai!