Paukščių sutiktuvių dieną mokiniai kėlė inkilus
ĮvairenybėsPaukščių sutiktuvių dieną mokiniai kėlė inkilus
2015 kovo 23, Pirmadienis 16:23

Paukščių sutiktuvių dieną mokiniai kėlė inkilus

Paukščių sutiktuvių dieną mokiniai kėlė inkilus
 • Deimantė KAZOKAITĖ
 • 41 foto

Kovas – mėnuo, kuomet bunda gamta ir iš šiltųjų kraštų grįžta paukščiai. Šia proga Krašuonos ir Vyžuonos parkuose buvo surengta graži akcija – iškelta apie 100 inkilų. Tradiciškai renginį organizavo Utenos miškų urėdija.

Šiemet akcijoje dalyvavo keliasdešimt Utenos Aukštakalnio pradinės mokyklos ir Adolfo Šapokos gimnazijos mokinių bei vaikų lopšelio-darželio „Šaltinėlis" auklėtinių. Kaip ,,Utenos dienai" teigė Aukštakalnio pradinės mokyklos mokytojos Laima Šutinienė ir Virginija Paukštienė, buvo paskelbta, kad visi norintys padėti mažiesiems miško draugams turi su tėvelių pagalba pagaminti inkilą ir atsinešti jį į mokyklą. Pasak pedagogių, idėja surengti inkilų gaminimo akciją kilo dėl to, kad norėjosi paskatinti vaikus mylėti gamtą ir savo gimtąjį miestą. Rezultatai nudžiugino – iš viso šios mokyklos mokiniai pagamino 47 inkilus.
Utenos miškų urėdijos vyriausiasis miškininkas Valentinas Merkys pasveikino visus susirinkusius ir padėkojo mokymo įstaigų bendruomenėms už jų kilnią iniciatyvą, esą dar niekada nebuvo atvykę tiek daug gamtą mylinčių vaikų. ,,Jau daugiau nei dešimt metų kartu su Utenos mokyklų auklėtiniais keliame inkilus įvairiose miesto vietose, būtų sunku atrasti tokią, kurioje nesilankėme. Šiemet mokinių aktyvumas – rekordinis. Tai galima sieti su tinkamomis oro sąlygomis, mat pernai tokiu pačiu metu oras buvo subjuręs. Kovo 23 diena pasirinkta neatsitiktinai. Šią dieną visoje Lietuvoje minimos paukščių sutiktuvės," – teigė Valentinas Merkys. Miškininkas vaikams pasakojo, kad mediniai inkilai keliami varnėnams, zylėms, geniams, o netoli ežerų – netgi antims.
Aplinkos ministerijos Utenos regiono aplinkos apsaugos departamento Utenos rajono agentūros vedėjas Eimantas Puodžiukas mokiniams nurodė, kad inkilai turi būti keliami 3–5 metrų aukštyje ir nukreipti į rytus arba pietryčius. Inkilus į medžius kėlė ne tik miškininkai, bet ir Utenos Adolfo Šapokos gimnazijos gimnazistai. Aukštakalnio pradinės mokyklos antros klasės mokiniai nekantravo kuo greičiau padovanoti savo inkilus, kai kurie netgi išbraižė ant jų savo vardus. Atsisveikindami mokiniai teigė, kad mielai ir kitais metais dalyvautų tokioje prasmingoje akcijoje.

L. Narčienės nuotr.

Susiję įrašai (pagal žymę)

 • Paukščių augintojai raginami laikytis saugumo priemonių

  Žemės ūkio ministerija, atsižvelgdama į vis naujus pranešimus apie paukščių gripo protrūkius Europos valstybėse, ragina Lietuvos paukščių laikytojus išlikti itin budriais ir atidžiai stebėti auginamus paukščius.

 • Ornitologai sunerimę: kai kurios žinomos paukščių rūšys gali išnykti

  Jau praėjo daugiau nei dvidešimt metų, kai Utenos rajone buvo vykdyti išsamūs perinčių paukščių paplitimo tyrimai. 1996–1998 metų laikotarpiu buvo įvertintas daugelio paukščių rūšių paplitimas rajono teritorijoje, išskirtos ornitologiniu požiūriu vertingos, svarbios paukščiams teritorijos, o šių tyrimų ataskaitose pateiktais duomenimis iki šio naudojosi savivaldybės specialistai, gamtininkai.

  Tačiau per pastaruosius 20 metų Lietuvos paukščių faunoje įvyko nemažai pokyčių. Keičiasi kraštovaizdis, stiprėja klimato kaita. Tad kokia gi dabar yra Utenos rajono paukščių įvairovė, jų paplitimas, kas pasikeitė?

 • Paukščius pasitiks keldami inkilus

  Valstybinių miškų urėdija kovo 21-ą Pasaulinės miškų dienos proga organizuoja inkilų kėlimo šventę. Į ją kviečiami visi norintieji kelti inkilus miškuose. Šventė vyks 26 VMU padaliniuose.

 • Įvertino paukščių kūrėjus

  Ne pirmus metus Utenos valstybinėje maisto ir veterinarijos tarnyboje vyksta mokinių ar darželinio amžiaus vaikų darbelių konkursai, o šiais metais mūsų rajono ugdymo įstaigų priešmokyklinukai ir pradinukai turėjo galimybę sudalyvauti kitame konkurse „Paukštis Lietuvai". Panaudoję įvairiausias medžiagas – šiaudus, popierių, siūlus, plunksnas ir t. t. – išradingi kūrėjai savo dirbiniais padabino šios įstaigos koridorių ir už tai buvo apdovanoti.

 • Prie Dauniškio ežero – inkilų kėlimo šventė

  Praėjusį penktadienį, balandžio 6 dieną, Utenoje vyko improvizuota inkilų kėlimo šventė. Iniciatyvus uteniškis Jaunius Giedrys sumeistravo inkilus, kuriuos nusprendė padovanoti miestui.

 • Grįžtančius paukščius pasitiks nauji namučiai

  Minėdami Žemės dieną gamtos mylėtojai Vyžuonų šile iškėlė 30 inkilų, kurie sušildys į Lietuvą sugrįžtančius sparnuočius.

 • Paukščių globa – ne pramoga, o įsipareigojimas

  Pirmosiomis kalendorinės žiemos dienomis visai nepanašu, kad greitai sulauktume tikro ledo ir sniego dangos. Tačiau prie žmonių namų jau renkasi tie paukščiai, kurie neišskrido ir sėsliai gyvens iki pavasario.

 • Paukščių žieduotojams – pats darbymetis

  Šiuo metu pietvakarių link skrendančius migruojančius paukščius galima pamatyti visur, bet didžiausia jų gausa – pamaryje ir pajūryje, kur susitelkia iš šiaurės ir rytų į Lietuvą atskridusių sparnuočių pulkai.

 • Rudeninė paukščių migracija įgyja naujų tendencijų

  Rugsėjo pirmoji dekada gamtoje yra laikas prieš intensyvųjį paukščių migracijos periodą. Šiemet gamtininkai pagal stebėjimų ir žiedavimo duomenis konstatuoja, kad užsitęsė daugelio vasarai būdingų žvirblinių paukščių migracija – gali būti, kad gamtinės sąlygos buvo jiems palankesnės nei įprastai.

 • Paukščių gerovė patikrinta penkiuose paukštynuose

  Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba (VMVT), siekdama įvertinti nevyriausybinių organizacijų pateiktos informacijos apie galimai neužtikrinamas paukščių laikymo sąlygas pagrįstumą, atliko paukštynų patikrinimus.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

UAB „Utenos Diena“,
Maironio g. 34, LT-28144, Utena.
Įm. kodas: 301537159
PVM k. LT100003891115

A.s.: LT535014500014000334
Utenos kredito unija

Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

utenosdiena.lt redakcijai rašykite adresu reklama@utenosdiena.lt

Visos teisės saugomos. © 2008 -  2019
UAB „Utenos diena“.
Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Utenos diena“ sutikimą.

LANKYTOJŲ STATISTIKA

Šiandien apsilankė:6388
Vakar apsilankė:5867
Šią savaitę apsilankė:12255
Šį mėnesį apsilankė:44972
Viso (nuo 2015-02-16):14068964
Šiuo metu naršo:
89
2020-07-07
MENŲ KALVĖ – Utenos regiono kūrėjai ir jų darbai!