Parodoje „Adventur 2015“ uteniškiai atvėrė Aukštaitijos lobius
ĮvairenybėsParodoje „Adventur 2015“ uteniškiai atvėrė Aukštaitijos lobius
2015 sausio 27, Antradienis 14:55

Parodoje „Adventur 2015“ uteniškiai atvėrė Aukštaitijos lobius

Parodoje „Adventur 2015“ uteniškiai atvėrė Aukštaitijos lobius
 • Lina NARČIENĖ
 • Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlų. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.

Nuo praėjusio penktadienio iki sekmadienio Lietuvos parodų ir kongresų centre „Litexpo" šurmuliavo trečioji turizmo, kelionių ir aktyvaus poilsio paroda „Adventur 2015". Tai vienintelė tokia paroda Lietuvoje, orientuota į turizmo paslaugų ir aktyvios gyvensenos skatinimą.
Šviežiausiais įspūdžiais su portalo udiena.lt skaitytojais pasidalijo parodoje dalyvavusi Utenos turizmo informacijos centro direktorė Rasa JASINEVIČIENĖ.

Kuo ypatinga šiųmetė paroda?
Valstybinis turizmo departamentas prie Ūkio ministerijos suvienijo Lietuvos turizmo informacijos centrus pakviesdamas dalyvauti bendrame stende atstovaujant šūkį: „Ateik pasiruošęs atrasti!". 2015-ieji metai Lietuvoje paskelbti Etnografinių regionų metais, todėl parodoje jaunimas, mokiniai ir šeimos gavo daug naudingos informacijos, supažindinančios su galimybėmis pamatyti ir pažinti etnografinius regionų savitumus.
Parodoje „Adventur 2015" Utenos krašto turimus turizmo išteklius ir aktualijas, lankytinas vietas ir pramogas, sezono naujoves ir apgyvendinimo galimybes, ekskursijas, turistinius maršrutus ir edukacines programas pristatė VšĮ „Utenos turizmo informacijos centras". Utenos kraštas unikalus savo gamta, turistinėmis, poilsio ir pažinimo galimybėmis, todėl tikimės šiemet sulaukti dar didesnio keliaujančių dėmesio ir teigiamų įvertinimų.

Kodėl svarbu Utenos TIC dalyvauti šioje parodoje?
Norint sulaukti Utenos krašte svečių iš Lietuvos, būtina dalyvauti turizmo parodoje ir pareklamuoti turistams svarbias naujienas. Šie metai Lietuvoje paskelbti Etnografinių regionų metais, todėl parodoje pristatėme mūsų rajono etnografinius kaimus – Strazdus, Šuminus, Vaišnoriškes ir Varniškius. Esame paruošę turistinius maršrutus, kuriuos platinome keliautojams, norintiems susipažinti su mūsų gamta ir etnokultūra. Taip pat buvo labai didelis susidomėjimas edukacinėmis programomis, kurios įdomios šeimoms su vaikais. Tai pristatėme V. Valiušio keramikos muziejuje organizuojamas keramikos pamokas, triušiukų parodą, kurios metu galima sužinoti apie triušiukų rūšis, jų gyvenimą, mitybos ypatumus, taip pat turime inkilų gamybos edukacines pamokas kaimo turizmo sodyboje „Širvynė", o suaugusiems priminėme apie „Utenos" alaus muziejų, ekskursijas ir degustaciją. Be edukacijų lankytojai teiravosi apie apgyvendinimo galimybes ir pagrindinius renginius regione.

Kuo buvo išskirtinis uteniškių stendas bei kas jį aplankė?

Stendas buvo papuoštas lėlėmis aukštaitėmis, kurios puošė Utenos stendą ir suteikė geros nuotaikos ir teigiamų emocijų. Buvome labai pasiruošę šiai parodai ir turėjome labai daug informacinės medžiagos įvairiomis kalbomis.

Kokios naudingos patirties pasisėmėte?

Paroda buvo labai naudinga tuo, kad keliautojai iš mūsų reikalauja susistemintos informacijos viename leidinyje, kurioje rastų viską: rajono ir miesto žemėlapius, pramogas, edukacines programas, apgyvendinimo ir maitinimo galimybes, renginius. Tai reiškia, kad mums reikia galvoti apie vieną ir konkretų leidinį, skirtą mūsų rajono svečiams.

Susiję įrašai (pagal žymę)

 • Vytauto Valiušio muziejuje – išskirtinė paroda

  Vilniaus rajone, Dūkštų apylinkėse, veikiantis Karmazinų anagamos keramikos centras jau antrą kartą suburia Lietuvos menininkus į keraminių skulptūrų simpoziumą „Anagama LT“. Šiais metais simpoziume dalyvavo skirtingų kartų profesionalūs keramikai Agnė Šemberaitė, Eglė Einikytė-Narkevičienė, Algimantas Kazlauskas, Monika Gedrimaitė, Mingailė Mikelėnaitė, Egidijus Radvenskas, Eugenijus Čibinskas ir simpoziumo vadovė Beatričė Kelerienė.

 • Vilniuje puikuojasi Vytauto Valiušio keramika

  Trečiadienį Lietuvos nacionaliniame muziejuje Vilniuje atidaryta Molėtų krašto dukters šiuo metu Kaune gyvenančios garsios tautodailininkės Onos Pusvaškytės grafikos ir ne ką mažiau garsaus Lietuvos puodžių karaliaus leliūniškio Vytauto Valiušio keramikos darbų paroda, kuri veiks iki rugsėjo 20 dienos.

 • Utenos kolegijoje paroda sužibo nauja spalvų gama

  Vasario 19 dieną Utenos kolegijos Medicinos fakultete vyko Utenos kolegijos bendruomenės narių kūrybos parodos aptarimas. Į aptarimą susirinko nemažai meno gerbėjų, parodos autorių, kolegijos vadovų. Šventinę renginio nuotaiką pakėlė Utenos kolegijos studentas Julius Šimelis, saksofonu atlikęs muzikinį kūrinį.

 • Berlyne pristatytas rekordinis lietuvių šakotis

  Portale udiena.lt jau buvo rašyta, kad praėjusią savaitę Berlyne duris atvėrė ir šiuo metu vyksta 85-oji Tarptautinė žemės ūkio, maisto produktų ir sodininkystės paroda „Žalioji savaitė 2020“, kurioje Lietuvai atstovauja per dešimt smulkiųjų verslininkų gamintojų.

 • Zarasuose atidaryta uteniškės paroda

  Zarasų krašto muziejuje nuo lapkričio 8 dienos veikia uteniškės menininkės Saulutės Katinienės tekstilės darbų paroda ,,Ką kalba žolės“.

 • Parodoje – lekiantys žirgai

  Nuo spalio 8-os iki lapkričio 9 dienos Utenos kraštotyros muziejaus parodų salėje veikia tautodailininkės Jolitos Levčenkienės įspūdingų tapybos darbų paroda „Tos akys...“.

 • Antazavės dvare – veltinių paroda

  Amatų centre, esančiame Antazavės dvare, atidaryta zarasiškės Eglės Vaitkevičienės veltinių darbų paroda.

 • Leliūnuose – nauja neįprastų keramikos darbų paroda

  Praėjusios savaitės pabaigoje Vytauto Valiušio keramikos muziejuje Leliūnuose atidaryta keramikės Rūtos Šipalytės keramikos darbų paroda „Miestai. Keliaujantys namai“. Ši paroda – autorės naujausio projekto „Miestai. Keliaujantys namai“ fragmentų ir ankstesnių kūrinių susijusia tema derinys. Kaip „Utenos dienai“ prisipažino pati parodos autorė, jos kūriniuose architektūra atsirado ne visai atsitiktinai, nes menininkės tėvai – architektai.

 • Iš nebūties – į būtį

  Beveik du mėnesius Vytauto Valiušio keramikos muziejuje veikia Rimos Leipuvienės keramikos darbų paroda „Iš nebūties“. Gausiai lankoma paroda sulaukė didžiulio dėmesio, nes skulptūrinės keramikos darbai neeiliniai, kaip sakė menininkė, jie tarsi laiko ir patirties išvagoti gyvenimai, prisiminimai, individualios patirtys. Paroda veiks iki liepos 1 dienos.

 • Keramikos darbų parodą nudažė pavasario ir vasaros spalvos

  Jau kurį laiką Utenos kolegijos Medicinos fakulteto fojė puikuojasi dekoratyvinės keramikos dirbinių paroda. Originalius ir išskirtinius darbus eksponuojančias kūrėjas uteniškę Jovitą Paukštytę ir jos mokinę Karoliną Puodžiukaitę sieja meilė keramikai.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

UAB „Utenos Diena“,
Maironio g. 34, LT-28144, Utena.
Įm. kodas: 301537159
PVM k. LT100003891115

A.s.: LT535014500014000334
Utenos kredito unija

Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

utenosdiena.lt redakcijai rašykite adresu reklama@utenosdiena.lt

Visos teisės saugomos. © 2008 -  2019
UAB „Utenos diena“.
Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Utenos diena“ sutikimą.

LANKYTOJŲ STATISTIKA

Šiandien apsilankė:5374
Vakar apsilankė:8622
Šią savaitę apsilankė:36934
Šį mėnesį apsilankė:47748
Viso (nuo 2015-02-16):14314908
Šiuo metu naršo:
79
2020-08-07
MENŲ KALVĖ – Utenos regiono kūrėjai ir jų darbai!