Gausiai iškritęs sniegas tapo iššūkiu kelininkams
ĮvairenybėsGausiai iškritęs sniegas tapo iššūkiu kelininkams
2015 sausio 09, Penktadienis 09:55

Gausiai iškritęs sniegas tapo iššūkiu kelininkams

Gausiai iškritęs sniegas tapo iššūkiu kelininkams

Naktį gausiai iškritęs sniegas tapo tikru iššūkiu kelininkams. Kaip mus informavo VĮ „Utenos regiono keliai" Utenos kelių tarnybos viršininkas Vygandas Žilėnas, šiuo metu mūsų rajone eismo sąlygos sudėtingos, nes naktį pasnigo maždaug iki 8 cm sniego. „Valomi visi keliai, o pagrindiniai – magistraliniai ir krašto – keliai dar ir barstomi", – portalui „udiena.lt" sakė V. Žilėnas, teigdamas, kad sunkioji technika į kelius penktadienį išriedėjo labai anksti – 4 valandą ryte.

Tam, kad lyjant nesusidarytų slidi kelio danga, pirmiausia kelius reikia gerai nuvalyti. Šiuo metu keliuose dirba 8 barstytuvai–sniego valytuvai ir 8 traktoriai. Šiais metais, pasak V. Žilėno, nuo sniego rajono kelių valyti neteko, išskyrus tuos atvejus, kai juos teko barstyti susidarius slidžiai kelio dangai. „Besikeičiantys orai mums – nemenkas išbandymas", – prisipažino pašnekovas.
Per praėjusių metų gruodį keliuose išbarstyta 468 tonos druskos, 1333 tonos druskos ir smėlio mišinio, o lapkričio mėnesį – 96 tonos. Anot V. Žilėno, žmonės esą labai reiklūs, tad dažnai sulaukiama žmonių skambučių. „Neretai gyventojai nori neįtikėtinų stebuklų. Kartais atrodo, kad įjungei elektros lemputę – ir šviesu. Susidaro įspūdis, kad ir kelius mes turime nuvalyti akimirksniu, o tam juk reikia laiko. Gaila, kad daug kas to nesupranta", – apgailestavo viršininkas.
Penktadienį daugelyje rajonų sinoptikai prognozuoja sniegą ir šlapdribą, o gausesnius kritulius Aukštaitijoje. Vietomis numatoma lijundra ir plikledis.
Pūs stiprokas vakarų, pietvakarių vėjas, kuris gali įsismaginti iki 15-20 m/sek. Temperatūra svyruos nuo 1 laipsnio šalčio iki 4 laipsnių šilumos.

„Utenos dienos" inf., V. Ridiko nuotr.

Susiję įrašai (pagal žymę)

 • Vidurvasaris atnešė sniego

  Antradienį, liepos 16 dieną, Daugailių miestelio ir jo apylinkių gyventojai sulaukė sniego, kurį galėjo semti saujomis. Šios dienos popietę iš dangaus pasipylusi liūtis atnešė ir staigmenų, kurių veikiausiai niekas nesitikėjo.

 • Lietuvos kelių plėtrai ir priežiūrai – 477,5 mln. eurų

  Šiais metais Lietuvos kelių tinklo plėtrai, priežiūrai ir eismo saugai gerinti iš valstybės biudžeto skiriama 477,5 mln. eurų. Šių lėšų paskirstymas konkrečioms reikmėms numatytas Kelių priežiūros ir plėtros programos (KPPP) finansavimo lėšų naudojimo 2019 m. sąmatoje, kuriai pritarė Vyriausybė.

 • Paskirstė lėšas keliams

  LR Vyriausybė, atsižvelgdama į Susisiekimo ministerijos ir šalies savivaldybių siūlymus, paskirstė rezervines Kelių priežiūros ir plėtros programos finansavimo lėšas – 18,8 mln. eurų. Šios lėšos bus panaudotos valstybinės reikšmės ir vietiniams keliams bei gatvėms rekonstruoti, taip pat darbų kokybės kontroliniams patikrinimams atlikti. Didžiausia dalis lėšų teks savivaldybių infrastruktūros projektams.

 • Utenos rajone esančio keliuko rekonstrukcija išgelbėjo kaimynystę

  Kartais sutvarkyta miško infrastruktūra gali ne tik padidinti pelną, gaunamą iš žaliojo turto, bet ir pagerinti santykius su kaimynu – tuo įsitikino ir miškininkas Ramūnas Gudelis. Pavasarį atšilus orams ar po smarkaus lietaus jo miško keliai tapdavo sunkiai įvažiuojami, tad, norėdamas patekti į savo valdas, miškininkas turėdavo prašyti kaimyno leidimo su technika važiuoti per jo žemę. R. Gudelis šią problemą išsprendė pasinaudojęs parama pagal Lietuvos kaimo plėtros 2014–2020 metų programą (KPP).

 • Kelių priežiūros įmonių reforma leis sutaupyti milijonus eurų

  Vyriausybė nutarė perduoti Lietuvos automobilių kelių direkcijai prie Susisiekimo ministerijos valstybinės reikšmės kelius, kuriuos iki šiol patikėjimo teise valdė 11 kelių priežiūros įmonių. Šis sprendimas – dar vienas svarbus žingsnis siekiant efektyvesnio valstybės turto valdymo.

 • Tikromis purvo voniomis virtusios teritorijos laukia džiugios permainos

  Išklypusios trinkelės, telkšančios balos ir purvas – tokia realybė pasitinka atvykstančius į Utenos pirminės sveikatos priežiūros centrą (toliau – Utenos PSPC) ir šeimos kliniką „Hiperika". Tačiau jau šiemet, tikėtina, tokios probleminės vietos Utenoje bus pradėtos tvarkyti ir ateityje matysime nebe purvo voniose besimurkdančius pėsčius ar važiuotus gyventojus, o gražią teritoriją su nedidukais vejos ploteliais, asfaltuotu keliuku ir tvarkingai sustatytais automobiliais.

 • Planuojama dar vieno „Via Baltica“ ruožo rekonstrukcija

  Vyriausybė nutarė pradėti rengti magistralinio kelio A5 Kaunas–Marijampolė–Suvalkai ruožo nuo 56,83 iki 97,06 km rekonstravimo specialųjį planą.
  Nutarta suplanuoti magistralinio kelio A5 Kaunas–Marijampolė–Suvalkai ruožo nuo 56,83 iki 97,06 km infrastruktūros, reikalingos siekiant rekonstruoti šį ruožą į automagistralę, plėtros etapus ir numatyti teritorijas, kuriose bus įrengiama minėta infrastruktūra.

 • Eismui atidarytas svarbiausias Vilniaus kelių infrastruktūros objektas

  Vilniaus vakariniame aplinkkelyje šiandien atidarytas eismas. Užbaigus paskutiniojo – trečiojo – etapo darbus, sostinės Vakarinis aplinkkelis tapo integruotu tarptautiniu transporto koridoriumi šiaurinėje miesto dalyje. Apskaičiuota, kad transporto srautas juo gali siekti 33 tūkst. automobilių per parą.

 • Miško keliukų tvarkymui – 142 tūkst. eurų

  Miškų urėdijos nuo metų pradžios, šios dienos duomenimis, visoje šalyje papildomai, t. y. neskaičiuojant kasmet jų lėšomis prižiūrimų ir taisomų miško kelių, jau yra sutvarkiusios ir atnaujinusios apie 940 km miško kelių.

 • Sutvarkyta (suremontuota) per 20 kilometrų Utenos ir Molėtų rajonų miško kelių

  Liepos 1 d. valstybės įmonė Utenos miškų urėdija Utenos ir Molėtų rajonų savivaldybių teritorijose sutvarkė (suremontavo) 22,8 km. miško kelių, einančių per privačius ir valstybinius miškus, pažymėtų Lietuvos Respublikos miškų valstybės kadastre.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

UAB „Utenos Diena“,
Maironio g. 34, LT-28144, Utena.
Įm. kodas: 301537159
PVM k. LT100003891115

A.s.: LT535014500014000334
Utenos kredito unija

Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

utenosdiena.lt redakcijai rašykite adresu reklama@utenosdiena.lt

Visos teisės saugomos. © 2008 -  2019
UAB „Utenos diena“.
Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Utenos diena“ sutikimą.

test_gemius

LANKYTOJŲ STATISTIKA

Šiandien apsilankė:1115
Vakar apsilankė:7022
Šią savaitę apsilankė:32763
Šį mėnesį apsilankė:188148
Viso (nuo 2015-02-16):11682843
Šiuo metu naršo:
49
2019-11-22
MENŲ KALVĖ - Utenos regiono kūrėjai ir jų darbai!