Žvejai mėgėjai jau lipa ant pirmojo ledo
ĮvairenybėsŽvejai mėgėjai jau lipa ant pirmojo ledo
2014 gruodžio 02, Antradienis 09:47

Žvejai mėgėjai jau lipa ant pirmojo ledo

Žvejai mėgėjai jau lipa ant pirmojo ledo

Spustelėjus pirmam šaltukui, seklesnius rytų Aukštaitijos ežerus sukaustė ledas. Pirmas ledas masina poledinės žūklės mėgėjus, todėl praėjusį savaitgalį ant pirmo ledo jų buvo gausu.
Lietuvos Respublikos aplinkos ministerijos Utenos regiono aplinkos apsaugos departamento Visagino savivaldybės agentūros pareigūnai, į pagalbą pasitelkę neetatinius aplinkos apsaugos inspektorius, vykdė žvejų mėgėjų patikrinimus.

Didžiausias dėmesys skirtas žvejų saugumui ant ledo. Mėgėjų žvejybos vidaus vandenyse taisyklėse nustatyta prievolė žvejams mėgėjams žvejojant ant ledo turėti smaigus. Juos privalo turėti visi žvejai, žvejojantys ant ledo, nepriklausomai nuo ledo storio ar kitų aplinkybių.
Sekmadienį vykusio reido metu patikrinti Ignalinos rajono ežerai. Ledo storis juose siekė nuo 7 iki 10 cm storio. Iš viso buvo patikrintas 71 žvejys mėgėjas.
Didžioji dauguma žvejų laikėsi nustatytų taisyklių ir pareigūnai jiems priekaištų neturėjo. Tačiau patikrinimo metu buvo nustatyta, kad du žvejai neturėjo leidimo žvejybai, du neturėjo smaigų ir vienas viršijo leistiną pastatyti skritulių kiekį. Pažeidėjams surašyti administracinės teisės pažeidimo protokolai ir nustatyta tvarka bus paskirtos nuobaudos.
Pirmąją žiemos dieną Lietuvos Respublikos aplinkos ministerijos Utenos regiono aplinkos apsaugos departamento Anykščių rajono agentūros pareigūnai, gyvosios gamtos apsaugos reido metu pačiame Anykščių r. pakraštyje, Laviškio ežere, ant ledo patikrino 5 žvejus mėgėjus.
Keturiems žvejams aplinkosaugininkai pretenzijų neturėjo, tačiau juos sudomino vienas asmuo, kuris žvejojo atokiau nuo kitų žvejų... Geriau įsižiūrėjus, paaiškėjo, kad jis net neturi meškerės. Patikrinus pilietį K. P., gimusį 1962 m., gyvenantį Ukmergėje, paaiškėjo, kad jis žvejojo su dešimt palaidynių masalui naudodamas gyvą žuvelę, t. y. daugiau nei dukart viršydamas leistiną žvejybos įrankių kiekį.
Nors žvejys aiškino, kad lydekų nesugavo, tačiau patikrinus jo kuprinę buvo surastos 4 sužvejotos lydekos.
Žvejui mėgėjui gresia nuo 400 iki 1000 Lt bauda su pažeidimo padarymo įrankių (dešimt palaidynių) ir priemonių (žvejybinis grąžtas) konfiskavimu, bei bus pateikta pretenzija atlyginti gyvajai gamtai padarytą žalą, kuri siekia 2182 Lt.
Primename, kad pagal Mėgėjų žvejybos vidaus vandenyse taisykles, žvejys mėgėjas žvejybos metu gali naudoti ne daugiau kaip keturis mėgėjiškos žūklės įrankius, o sugavus mažesnę nei 45 cm ilgio lydeką, ji nedelsiant turi būti paleista atgal.

Utenos RAAD inf.

Susiję įrašai (pagal žymę)

 • Žvejai sulaukė aplinkosaugininkų ir ugniagesių dėmesio

  Žvejų gyvybes nuolat tenka gelbėti ugniagesiams gelbėtojams. Utenos apskrities priešgaisrinės gelbėjimo valdybos pareigūnai drauge su Aplinkos apsaugos Utenos regiono darbuotojais vasario 14 dieną vyko į švietėjišką akciją, kurios metu su žvejais kalbėjosi apie saugų elgesį ant ledo.

 • Žvejai verslininkai prašo papildyti ežerų specializuotai žvejybai sąrašą

  Aplinkos ministerija gavo Aukštaitijos žvejų verslininkų asociacijos prašymą papildyti aplinkos ministro tvirtinamą vandens telkinių, kuriuose leidžiama tinklais specializuota seliavų ir ežerinių stintelių žvejyba, sąrašą. Į jį siūloma įtraukti dar 9 ežerus. Tris Ignalinos rajone – Balčio, Šakarvos bei Ukojo, ir šešis Molėtų rajone – Aiseto, Ilmedo, Alnių, Makių, Baluošo ir Žeimenio.

 • Ungurių mėgėjas namuose laikė draudžiamų žvejybos įrankių kolekciją

  Kol visa Lietuva šventė Valstybės dieną, Aplinkos ministerijos Utenos regiono aplinkos apsaugos departamento pareigūnams liepos 6-oji buvo tikras darbymetis. Gyvosios gamtos apsaugos inspektoriai vienoje iš Zarasų rajono, Salako miestelyje, esančių sodybų aptiko tikrą draudžiamų ne mėgėjų žvejybos įrankių kolekciją, kurios pagrindą sudarė ungurių žvejybai skirti įrankiai. Pažeidėjo namuose rasti trys statomieji tinklai, skirti unguriams gaudyti, ungurinė gaudyklė, penkios ežerinės gaudyklės. Taip pat pareigūnai rado, kaip patys vadina „profesionalių brakonierių" pamėgtus žvejybos įrankius – net šešis venterius (žvejybos tinklus su „uodega" ir „sparnais" iš šonų) bei ūdą – žuvims gaudyti skirtą ilgą virvę, nusagstytą net 200 kabliukų.

 • Priminimas žvejams mėgėjams: leidžiama sužvejoti nebe penkis, o tik tris sterkus

  Nuo liepos 1 dienos, įsigaliojus Mėgėjų žvejybos vidaus vandenyse taisyklių pakeitimams, žvejai mėgėjai galės pasiimti nebe penkis sterkus, kaip dabar, bet tik tris. Leidžiamų sužvejoti ir pasiimti sterkų skaičius sumažintas todėl, kad beveik visuose šalies vandens telkiniuose yra per mažai plėšriųjų žuvų.

 • Rizikuoja net ir žinodami skaudžias pasekmes

  Utenos regiono aplinkos apsaugos departamento Gyvosios gamtos apsaugos inspekcijos pareigūnai, vykdydami reidus Utenos, Molėtų rajonuose, nustatė šiurkščių mėgėjų žvejybos taisyklių reikalavimų pažeidimų.

 • Kas žvejams draudžiama ir leidžiama gegužę

  Aplinkos ministerija primena žvejams mėgėjams, kad šiemet kiršlius ir salačius jau galima gaudyti nuo gegužės 15-os, o nuo gegužės 16 d. draudžiama žvejoti žiobrius. Šįsyk Mėgėjų žvejybos vidaus vandenyse taisyklių nustatytas terminas viena diena „pasislinko", nes paskutinė kiršlių ir salačių žvejybos draudimo ir pirma žiobrių žvejybos draudimo dienos sutampa su savaitgaliu. Taisyklės numato, kad draudimas negalioja paskutiniąją jo dieną, jeigu ši sutampa su savaitgaliu ar valstybine švente. Jeigu pirmoji draudimo diena yra savaitgalis ar valstybinė šventė, draudimas įsigalioja kitą dieną po jos.

 • Žvejai drąsūs: aptirpęs ledas jiems nebaisus

  Neseniai aplinkosaugininkai vykdė Gyvosios gamtos reidus ir patikrino Utenos apskrities ežeruose žvejojusius žvejus. Nors rimtesnių pažeidimų neužfiksuota, kai kuriems žvejams teks papurtyti pinigines. Drąsūs žvejai, pasirodo, nebijo gerokai aptirpusio ežerų ledo – ant jo lipa neturėdami net smaigų.

 • Ant pažliugusio ledo mirkstančius žvejus tikrino aplinkosaugininkai

  Reidus nuolat organizuojantys aplinkosaugininkai stebisi ne tik žvejų savivaliavimu ant ledo gaudant žuvis uždraustu būdu, bet ir jų įžūlumu: ne kartą bausti žvejai ir toliau rizikuoja likti nepastebėtiems, tačiau ne visuomet sėkmingai...

 • Žvejų turnyro metu laimėtas automobilis

  Žvejų klubo „Vienam gale kablys" organizuojamose kasmetinėse karpių gaudymo „Dynamite Baits, Kur Tu, karpi?" varžybose buvo laimėtas pagrindinis prizas – KIA automobilis. Vakar Vilniuje jis buvo iškilmingai įteiktas varžybų nugalėtojams.

 • Uteniškiai žvejai nepasimokė: aplinkosaugininkai juos vėl čiupo

  Milžiniška bauda laukia uteniškių, nusprendusių numoti ranka į anksčiau jiems skirtas administracines nuobaudas už neteisėtą žvejybą ir toliau mėgautis šiuo užsiėmimu. Tačiau šį kartą pareigūnų pričiuptiems žvejams nebegelbėjo net ir balandžio 1-osios pokštai...

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

UAB „Utenos Diena“,
Maironio g. 34, LT-28144, Utena.
Įm. kodas: 301537159
PVM k. LT100003891115

A.s.: LT535014500014000334
Utenos kredito unija

Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

utenosdiena.lt redakcijai rašykite adresu reklama@utenosdiena.lt

Visos teisės saugomos. © 2008 -  2019
UAB „Utenos diena“.
Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Utenos diena“ sutikimą.

test_gemius

LANKYTOJŲ STATISTIKA

Šiandien apsilankė:3538
Vakar apsilankė:25238
Šią savaitę apsilankė:62753
Šį mėnesį apsilankė:273328
Viso (nuo 2015-02-16):12624762
Šiuo metu naršo:
89
2020-02-29
MENŲ KALVĖ - Utenos regiono kūrėjai ir jų darbai!