Pasirinkus poilsinę kelionę: kaip turiningai pailsėti
ĮvairenybėsPasirinkus poilsinę kelionę: kaip turiningai pailsėti
2020 vasario 13, Ketvirtadienis 14:38

Pasirinkus poilsinę kelionę: kaip turiningai pailsėti

Pasirinkus poilsinę kelionę: kaip turiningai pailsėti

Atliktos apklausos rodo, kad didžiulė dalis žmonių savo atostogų metu nėra visiškai atitrūkę nuo kasdienių rūpesčių ir darbinių reikalų. Tačiau jei daug ir sunkiai dirbama, atostogos tampa vienintele priemone, kuri turėtų bent kuriam laikui padėti atitrūkti nuo viso to, kas įprastai kelia didžiulį stresą ir įtampą. Todėl jei šiuo metu jūs žvalgotės po poilsines keliones, turėtumėte nepamiršti keleto naudingų patarimų, kurie padės jums turiningai pailsėti.

Pasirūpinkite savo saugumu

Nors jūs negalite iš anksto numatyti absoliučiai visko, kas gali jums nutikti jūsų poilsinės kelionės metu, tačiau visuomet yra išmintinga pasirūpinti papildomu savo saugumu ir didesne vidine ramybe, kurią suteikia kelionių draudimas. Taip pat turėtumėte pasirūpinti ir savo svarbiausių dokumentų saugumu, iš anksto padarydami jų atsargines kopijas – tiek popierines, tiek ir skaitmenines. O jei nemokate vietinių kalbos, į savo išmanųjį telefoną atsisiųskite vertimui skirtą mobiliąją programėlę, kuri padės susikalbėti su vietiniais, jei jums staiga prireiks pagalbos.

Pasidomėkite apylinkėmis

Nors poilsinių kelionių metu žmonės įprastai daugiausiai savo atostogų laiko yra linkę praleisti viešbutyje, kaitindamiesi priešais kaitrią saulutę šalia baseino, mėgaudamiesi SPA procedūromis ar įvairiomis viešbučio siūlomomis pramogomis, kartais norima pasidairyti ir po apylinkes. Todėl norint išvengti papildomo streso ir nemalonių nesusipratimų, visuomet yra naudinga iš anksto pasidomėti apylinkėmis ir jų saugumu. Nauja ir nepažįstama vieta gali jums kelti įtampą ir sumažinti pasitikėjimą savimi, todėl pasiteiraukite vietinių, ką jie rekomenduotų aplankyti ir kur jie patartų nesilankyti.

Daiktus pakuokitės išmintingai

Labai dažnai pastebima, kad į poilsines keliones besileidžiantys keliautojai būna linkę su savimi atostogoms pasiimti pusę (jei ne visą!) savo gyvenimo. Tačiau sunkus ir didžiulis kelioninis bagažas tik apsunkina ir sukuria mums gausybę papildomų nepatogumų. Ką jau kalbėti apie tai, kad prie didžiosios dalies daiktų savo kelionėje mes net neprisiliečiame. Todėl net jei jūs manote, kad jums gali prireikti kiekvieno daikto, kurį planuojate sau savimi pasiimti, supraskite, kad visa tai ne tik padidins jūsų kelioninio bagažo svorį, tačiau taip pat privers jus „tarnauti" savo daiktams. Jei norite keliauti lengviau ir be streso, daiktus pakuokitės išmintingai.

Niekur neskubėkite

Nors leisdamiesi į poilsines keliones kai kurie žmonės nėra numatę aplankyti daugybės įvairių turistinių vietų, vis dėlto kai kurie stengiasi poilsinę kelionę suderinti su pažintinei kelionei būdingais sprendimais. Tačiau taip pat neretai visa tai tampa nesibaigiančiomis lenktynėmis su laiku ir aplankomų turistinių vietų skaičiumi. Jei jūs norite atsigauti ir pailsėti, visų pirma turėtumėte niekur neskubėti. Jei vykstate atostogauti ir norite ne tik pailsėti, tačiau ir iš arčiau susipažinti su pirmą kartą jūsų lankoma užsienio šalimi, geriau pasirinkite mažiau lankytinų vietų, tačiau jose praleiskite daugiau savo kelionės laiko. Jei jūs nuolatos skubėsite ir stengsitės pamatyti kuo daugiau, jausite didžiulį stresą ir galiausiai suprasite esantys visiškai pervargę.

Mėgaukitės vietine virtuve

Poilsinės kelionės neturėtų būti atsiejamos ir nuo vietinio maisto. Galbūt jau esate girdėję, kad ne vienerius metus sparčiai populiarėja gastronominis turizmas, kuomet žmonės į užsienio šalis vyksta tam, jog iš arčiau susipažintų su vietine virtuve ir paragautų nepakartojamo gardumo patiekalų. Todėl jei jūs vykstate pailsėti, būtinai leiskite sau paskanauti to, kuo mėgaujasi vietiniai gyventojai. O visų svarbiausia, kad tai darytumėte vietinių pamėgtuose restoranuose, kavinėse ir užkandinėse. Visą tai įprastai galima atrasti tolėliau nuo turistų pamėgtų vietų.

Suformuokite realistišką biudžetą

Kelionės yra neatsiejamos ir nuo mūsų biudžeto. Jei savo kelionės metu jį reikšmingai perkopiame, pradedame jausti didžiulį stresą ir nerimą. O jei kelionėje mums netgi pritrūksta lėšų, žemė ima slysti iš po kojų. Tai tikrai nėra turiningos ir smagios kelionės ingredientai. Todėl jei norite išvengti bet kokio dėl asmeninių finansų kylančio streso, iš anksto turėtumėte suformuoti realistišką savo kelionės biudžetą. Tai reiškia, kad suformavus biudžetą, neturėtumėte jo peržengti – nepaisant to, kaip norėtųsi tai padaryti keliaujant. Malonumą turite jausti ne tik savo kelionės metu, tačiau ir po kelionės sugrįžę į savo kasdienį gyvenimą, todėl jei vadovausitės iš anksto nustatytomis biudžeto valdymo taisyklėmis, ilsėsitės daug maloniau.

Susiję įrašai (pagal žymę)

 • POILSIS NIDOJE

  Poilsis Nidoje – tai poilsis iš saulės, iš smėlio, iš jūros ir vėjo. Tai unikalus Lietuvos kampelis. Tai išskirtinis prie Baltijos jūros išsidėstęs Lietuvos gamtos stebuklas. Tai neprilygstamas Lietuvos kurortas, traukiantis svečius iš įvairiausių šalių. Tai romantikų mylimas jaukus miestelis... Tai šių ir daug kitų gražių žodžių verta Nida – Neringos žemė.

 • Ar neužmigai žiemos miegu?

  Kai yra kalbama apie žiemą, visą laiką prieš akis iškyla termometras, rodantis 10 laipsnių šalčio, ar užšalusios mašinos durelės. Pavasaris, deja, dar toli...

 • Kur mano skėtis?

  Eh, kurgi aš nukišau sako skėtį? Tikrai čia kažkur buvo... Ai, tiek to. Matote – vėl ruduo parsivilko iš Londono ir atsitempė savo numylėtinius augintinius – lietaus debesis ir padaužą šaltuką. Nors rudens pradžia būna šilta, bet kuo toliau, tuo labiau tas padauža šaltukas nosį bučiuoja. Prisirengi keliais sluoksniais drabužių ir tipeni kaip pingvinas. Ech, noriu šilumos, manau, ir vėl laikas susisukti į kamuolį po antklode ir mėgautis tik iš orkaitės ištrauktais sausainiais ir puodeliu arbatos.

 • Tau ne per karšta?

  Ak, ta kaitri ir tirpdanti vasara! Maniau, kad ji niekada neateis. Pagaliau būsime apipilti saulės bei jos karštų bučinių ir apipinti jos auksinėm kasom. Jei Jums atrodo, kad saulė per daug gera, ir norite atsivėsinti tuoj pat, kviečiu Jus kartu su manimi keliauti į „Alaušo slėnį".

 • Atsibudai?

  Labas rytas! Na, ir kaip žiemos miegas? Jaučiu, kad po gulėjimo jau šonus nuskaudo. Tuomet reikia keltis. Paukščiai vėl pradėjo dirbti žadintuvais 6 val. ryto, o tai reiškia, kad pavasaris pagaliau sugrįžo po ilgos kelionės iš Havajų.

 • Turistams – atnaujintos Utenos poilsio vietos

  Utenos apskritis garsėja kaip viena iš ežeringiausių ir miškingiausių Lietuvos teritorijų, todėl joje labai svarbu skatinti pažintinio turizmo, aktyvaus poilsio ir sveikatos gerinimo infrastruktūros kūrimą ir plėtrą. Prie tokių projektų įgyvendinimo prisideda Ūkio ministerijos administruojamos turizmo priemonės.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

UAB „Utenos Diena“,
Maironio g. 34, LT-28144, Utena.
Įm. kodas: 301537159
PVM k. LT100003891115

A.s.: LT535014500014000334
Utenos kredito unija

Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

utenosdiena.lt redakcijai rašykite adresu reklama@utenosdiena.lt

Visos teisės saugomos. © 2008 -  2019
UAB „Utenos diena“.
Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Utenos diena“ sutikimą.

LANKYTOJŲ STATISTIKA

Šiandien apsilankė:6936
Vakar apsilankė:12178
Šią savaitę apsilankė:19114
Šį mėnesį apsilankė:107525
Viso (nuo 2015-02-16):14131517
Šiuo metu naršo:
123
2020-07-14
MENŲ KALVĖ – Utenos regiono kūrėjai ir jų darbai!