Apie judėjimo svarbą priminęs medikas demonstravo savo transporto priemonę
ĮvairenybėsApie judėjimo svarbą priminęs medikas demonstravo savo transporto priemonę
2019 rugsėjo 20, Penktadienis 12:34

Apie judėjimo svarbą priminęs medikas demonstravo savo transporto priemonę

Apie judėjimo svarbą priminęs medikas demonstravo savo transporto priemonę

Kasmet rugsėjo 16–22 dienomis vyksta Europos judumo savaitė. Ši iniciatyva ragina didelius ir mažus miestus steigti ir remti tvarias transporto priemones bei siūlyti žmonėms išbandyti alternatyvas automobiliams.

Į Europos judumo savaitę įsitraukė ir Utenos kolegijos bendruomenė. Rugsėjo 19 dieną kolegijoje vyko renginys ,,Būk atsakingas. Saugok save ir gamtą", kurio svečiai pristatė alternatyvias susisiekimo priemones, kalbėjo apie fizinį aktyvumą kaip būdą ne tik smagiai praleisti laiką, bet ir sustiprinti sveikatą.

Utenos ligoninės gyd. chirurgas Raimundas Leipus pasakojo, kad pirmąkart internete pamatęs elektrinį vienaratį, ėmė save raminti: ,,Sugalvok ką nors, kad tau jo nereikėtų". Tačiau sugalvoti nieko nepavyko, ir šiandien gydytojas vienaračiu jau yra nuvažiavęs apie 10 tūkst. kilometrų.  Vienaratis gali važiuoti 30-50 km/h greičiu, po įkrovimo juo įveikiamas apie 70 km atstumas, 10 km kaina – 13 ct, svoris – apie 15-20 kg (naujausių modifikacijų – vos 10 kg.), tad gali neštis kaip lagaminą... Šiuos ir kitus privalumus vardino charizmatiškas svečias. Susidomėję renginio dalyviai jį apipylė klausimais, o dėstytoja Ingrida Kepalaitė išdrįso šią unikalią transporto priemonę ir išbandyti. Taigi visai tikėtina, kad į darbą ar studijas kolegijoje kas nors ateityje atriedės vienaračiu.
Kita renginio viešnia – Ina Meidienė, laikinai pavaduojanti Visuomenės sveikatos biuro direktorę, papasakojo apie šiaurietiško ėjimo naudą sveikatai ir pakvietė į žygį su lazdomis.
Šio Europos judumo savaitės renginio iniciatoriai ir organizatoriai - Verslo ir technologijų fakulteto Aplinkos apsaugos inžinerijos ir Transporto verslo studijų programų studentai ir dėstytojai.

Utenos kolegijos ir laikraščio „Utenos diena" inf., P. Šakalio ir I. Kepalaitės nuotr.

Susiję įrašai (pagal žymę)

 • Diplomų įteikimo šventėje – priesaikos

  Vasario 12 dieną kūrybinių industrijų centre ,,Taurapilis“ vyko diplomų įteikimo šventė Utenos kolegijos Bendrosios praktikos slaugos ir Socialinio darbo (Latvijos grupės) studijų programų absolventams. Šiais metais iškilmingai diplomus gavo 64 absolventai.

 • Mokslo ir žinių diena kitaip: netrūko šmaikščių pasisakymų ir gitaros skambesio

  Utenos kolegija naujus studijų metus pradėjo šventiniu renginiu – šiltais ir nuotaikingais pasikalbėjimais ,,Man gera čia“ kūrybinių industrijų centre ,,Taurapilis“.

 • Būsimos kosmetologės pelenėms leido pasijusti princesėmis

  Kovo 14 dieną Utenos kolegijos Medicinos fakulte­te kvepėjo gerumu – čia vyko socialinė akcija „Gro­žis visiems“: būsimos kosmetologės dailino Utenos specialiosios mokyklos-daugiafunkcio centro (toliau – Centras) moteris bei merginas, kurioms ši nekas­dienė patirtis dovanojo daug teigiamų emocijų. Pa­skutiniame kurse besimokančios studentės per kelias valandas pagražino daugiau nei dešimt silpnosios ly­ties atstovių.

 • Nauji gebėjimai – naujos galimybės

  Nuo 2018 m. gruodžio mėnesio pabaigos iki 2020 m. pradžios Utenos kolegija įgyvendina projektą „Nauji gebėjimai – naujos galimybės“. Išsikeltas tikslas – padidinti neaktyvių darbingų asmenų galimybes įsitvirtinti darbo rinkoje, ugdant komunikacinius ir skaitmeninius įgūdžius. Taip Utenos kolegija, kaip regioninė aukštoji mokykla, išnaudoja turimą materialinę bazę ir dėstytojų žinias bei patirtį padėdama spręsti užimtumo problemą Utenos mieste.

 • Diplomai įteikti kone šimtui kolegijos absolventų

  Vasario 15 dieną Utenos kūrybinių industrijų centre „Taurapilis“ Utenos kolegijos Bendrosios praktikos slaugos ir Socialinio darbo (Latvijos grupės) studijų programų absolventams buvo įteikti diplomai. Iškilmingame renginyje aukštojo mokslo diplomus gavo 97 absolventai.

 • Utenos kolegija dalyvavo parodoje „Studijos“

  „Žinai, kas esi. Sužinok, kuo būsi,“ – tokiu šūkiu 2019 metų vasario 7–9 dienomis lankytojus pasitiko 17-oji tarptautinė mokymosi, žinių ir karjeros planavimo paroda STUDIJOS, kurią organizuoja LR Švietimo, mokslo ir sporto ministerija kartu su Lietuvos parodų ir kongresų centru LITEXPO.

 • Buvęs „Utenos kolegijos“ direktorius G. Bužinskas pažeidė įstatymą

  Vyriausioji tarnybinės etikos komisija (VTEK) vienbalsiai nusprendė, kad buvęs VšĮ „Utenos kolegija“ direktorius Gintautas Bužinskas pažeidė Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybinėje tarnyboje įstatymo reikalavimus vengti interesų konflikto, o jam kilus – nusišalinti bei draudimus naudotis pareigomis asmeninei naudai gauti ir valstybės ar savivaldybės valdomu turtu ne tarnybinei veiklai.

 • Pasidalijo savo gyvenimiškąja patirtimi

  Lapkričio 19 dieną patirtiniu seminaru ,,Mokiausi vakar, mokausi šiandien, mokysiuos rytoj“ prasidėjo devynioliktoji suaugusiųjų mokymosi savaitė. Šių metų savaitės, skirtos atkurtos Lietuvos šimtmečiui, tema - „Lietuva mokosi: iš praeities į ateitį“.

 • Utenos kolegijoje lankėsi svečiai iš ministerijos

  Lapkričio 13 dieną Utenos kolegijoje lankėsi Lietuvos Respublikos švietimo ir mokslo viceministras dr. Giedrius Viliūnas bei ilgametis koleginio sektoriaus kuratorius, prie kolegijų kūrimosi ištakų stovėjęs Antanas Levickas.

 • Utenos kolegijos projektinė veikla stiprina verslo ir mokslo bendradarbiavimą

  2018 metų spalio 19 dieną renginių ir laisvalaikio centre „Gervalis“ vyko Utenos kolegijos organizuojama tarptautinė konferencija ,,Gyvieji projektai: patirtinis mokymasis ir mokslo bei verslo bendradarbiavimas", subūrusi aukštųjų mokyklų bei verslo sektoriaus atstovus iš Lietuvos, Italijos, Suomijos, Ispanijos, Rusijos.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

UAB „Utenos Diena“,
Maironio g. 34, LT-28144, Utena.
Įm. kodas: 301537159
PVM k. LT100003891115

A.s.: LT535014500014000334
Utenos kredito unija

Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

utenosdiena.lt redakcijai rašykite adresu reklama@utenosdiena.lt

Visos teisės saugomos. © 2008 -  2019
UAB „Utenos diena“.
Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Utenos diena“ sutikimą.

LANKYTOJŲ STATISTIKA

Šiandien apsilankė:5105
Vakar apsilankė:5867
Šią savaitę apsilankė:10972
Šį mėnesį apsilankė:43689
Viso (nuo 2015-02-16):14067681
Šiuo metu naršo:
108
2020-07-07
MENŲ KALVĖ – Utenos regiono kūrėjai ir jų darbai!