Tyrimas: tautiečiai į atostogas leisis ir rudenį
ĮvairenybėsTyrimas: tautiečiai į atostogas leisis ir rudenį
2019 rugpjūčio 27, Antradienis 10:51

Tyrimas: tautiečiai į atostogas leisis ir rudenį

Tyrimas: tautiečiai į atostogas leisis ir rudenį

Nors kalendorinė vasara jau eina į pabaigą, lietuviai nėra linkę taip greitai nuvyti minčių apie ilgai lauktas atostogas. Šių metų liepa nelepino karšta saule, todėl nemaža dalis mūsų šalies gyventojų planuoja atsigriebti ir pasimėgauti poilsiu rugpjūčio pabaigoje ar pirmaisiais rudens mėnesiais. Visuomenės nuomonės tyrimų bendrovės „Baltijos tyrimai“ atlikta apklausa atskleidė populiariausias lietuvių poilsinių kelionių kryptis, baigiantis karštajam sezonui.

Atlikto tyrimo duomenimis, daugiau nei pusė apklausoje dalyvavusių lietuvių atostogavo vidurvasarį, o kita dalis – 47 proc. – yra numatę pasinaudoti paskutinių minučių kelionių pasiūlymais ir atslūgusiomis kurortų kainomis rugpjūčio gale arba rudens pradžioje.

Paaiškėjo, kad šeimos su vaikais labiau linkusios mėgautis poilsiu Lietuvos kurortuose. Trečdalis (30 proc.) lietuvių planuoja šeimos atostogas rugpjūčio paskutinėmis savaitėms prieš artėjančią mokslo metų pradžią. Tokiu laiku sumažėja turistų antplūdis, todėl kainos nesikandžioja ir leidžia sutaupyti atostogų metu. Populiariausios atostogų kryptys mūsų šalyje – Palanga, Nida, Šventoji, Druskininkai bei Birštonas.

Respondentai, patenkantys į 30-49 metų kategoriją, linkę ieškoti paskutinės minutės pasiūlymų užsienio kurortuose. Dauguma jų yra numatę poilsiauti rugsėjo bei spalio mėnesiais, kai atslūgęs turistinis sezonas leidžia mėgautis neperkrautais viešbučiais, paplūdimiais ir kišenei palankesnėmis kainomis.

Vyresni apklausos dalyviai, kurių amžius viršija 50 metų, yra nusiteikę mėgautis ramiomis atostogomis gamtos apsuptyje – kaimo sodyboje arba pasilepinti Lietuvos sanatorijose ar SPA centruose. Tokį atostogų tipą rinksis 15 proc. mūsų apklausoje dalyvavusių respondentų.

Apklausos duomenimis, didesnė dalis suaugusiųjų Lietuvos gyventojų atostogų išlaidoms padengti planuoja naudoti turimas santaupas, kurias kaupė pastaruosius metus. Numatytos kelionės biudžetas vienam asmeniui vidutiniškai siekia iki 350 Eur.

2019 metų kovo 25 – balandžio 10 d. atlikto tyrimo metu apklausti 1000 suaugusiųjų Lietuvos gyventojų (18 metų ir vyresni), tyrimas vyko 118 atrankos taškų.

Susiję įrašai (pagal žymę)

 • Šią vasarą atostogautojus priims Vilnius: sostinė pavirs skirtingomis šalimis

  Vilnius vasaros savaitgaliais šalies gyventojus kvies atostogauti keliaujant aplink pasaulį. Sostinės bendruomenės, ekskursijų ir renginių organizatoriai, restoranai, viešbučiai ir menininkai susivienijo, kad į užsienį išvykti negalintiems lietuviams egzotiškas patirtis sukurtų gimtinėje. Projektu tikimasi ir padėti turistų srauto netekusiam verslui išgyventi šį atostogų sezoną.

 • Susiruošusiems žiemos atostogų – medikų įspėjimai

  Kad atostogos paliktų tik pačius maloniausius įspūdžius, Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro (ULAC) medikai atkreipia dėmesį į kelias pagrindines užkrečiamųjų ligų prevencijos priemones, padėsiančias išvengti sveikatos sutrikimų atostogaujant svetur.

 • POILSIS NIDOJE

  Poilsis Nidoje – tai poilsis iš saulės, iš smėlio, iš jūros ir vėjo. Tai unikalus Lietuvos kampelis. Tai išskirtinis prie Baltijos jūros išsidėstęs Lietuvos gamtos stebuklas. Tai neprilygstamas Lietuvos kurortas, traukiantis svečius iš įvairiausių šalių. Tai romantikų mylimas jaukus miestelis... Tai šių ir daug kitų gražių žodžių verta Nida – Neringos žemė.

 • 5 būdai kaip sukurti vaikui įdomias ir turiningas atostogas

  Tėvams ir seneliams turbūt viena iš dažniausiai pasitaikančių varginančių situacijų, kuomet vaikas eina iš paskos ir kartoja, jog neturi ką veikti. Taip nutinka per kiekvienas atostogas ir savaitgalius. Jeigu tinkamo pasiūlymo negauna, mažasis pasičiumpa mobilųjį telefoną ar planšetę ir tyliai dingsta suaugusiems iš akiračio. Kaip sudominti vaiką aktyvia veikla?

 • Kopenhaga su taupiu biudžetu: įspūdžių užtenka visai šeimai

  Kopenhaga – vienas žaviausių Europos miestų. Autentikos, jaukumo ir netikėtų atradimų ieškantys lietuviai jį renkasi vis drąsiau. Mažas atstumas ir dažni, pigūs skrydžiai į Kopenhagą leidžia susiplanuoti turiningą savaitgalį ar ilgesnes atostogas. Didelis privalumas ir tai, kad šį miestą lengva pažinti neišlaidaujant.

 • Šiandien aktualu: kasmetinių atostogų apmokėjimas

  Kasmetinių atostogų laiku darbuotojui (taip pat valstybės tarnautojui ir žvalgybos pareigūnui, tarnaujančiam žvalgybos institucijoje pagal žvalgybos pareigūno tarnybos sutartį), paliekamas jo vidutinis darbo užmokestis, kuris apskaičiuojamas pagal Vyriausybės 2017 m. birželio 21 d. nutarimu Nr. 496 „Dėl Darbo kodekso įgyvendinimo" patvirtintą Darbuotojo, valstybės tarnautojo ir žvalgybos pareigūno vidutinio darbo užmokesčio skaičiavimo tvarkos aprašą. Pagal šį Aprašą skaičiuojamasis laikotarpis, iš kurio skaičiuojamas vidutinis darbo užmokestis, yra 3 paskutiniai kalendoriniai mėnesiai, einantys prieš tą mėnesį, už kurį (ar jo dalį) mokamas vidutinis darbo užmokestis.

 • Unikalios atostogos

  Artėjant šventėms vis daugiau žmonių galvoja apie keliones. Vieni trokšta važiuoti pas artimuosius ar draugus, kitiems norisi saulės bei šilumos, todėl planuoja kalėdinius žaisliukus kabinti ant palmės, o ne skarotosios eglutės. Tačiau tokios kelionės, ypač prieš šventes, gali atsieiti tikrai brangiai, todėl labai palanku turėti atsidėjus šiek tiek pinigų. Jeigu šiuo metu neturite pakankamai santaupų neplanuotai kelionei, galite lengvai pasinaudoti greitaisiais kreditais internetu (latviškai jie vadinami ātrie kredīti internetā) ir palepinti save. Jeigu tikrai norite praplėsti savo akiratį, kodėl jums nenuvykus į nepaprastas ir kvapą gniaužiančias vietas, kurios niekada neišdils iš jūsų atminties.

 • Ar mokinių tėvai gali pasiimti vaiką atostogauti, jei mokinių atostogos dar nėra prasidėjusios?

  Artėjant rudens atostogoms, ne vienai šeimai iškyla klausimas, ar galima pasiimti mokinį kartu atostogauti ir pertraukti jo ugdymo procesą? Švietimo ir mokslo ministerija primena, kad vaiko teises į mokslą reglamentuoja Konstitucija, Vaiko teisių konvencija, Vaiko teisių apsaugos pagrindų įstatymas ir Švietimo įstatymas, kuriame nustatyta tėvų prievolė užtikrinti vaiko punktualų ir reguliarų mokyklos lankymą, o mokinio – lankyti mokyklą, stropiai mokytis.

 • Įsigaliojo nauja tvarka dėl nepanaudotų kasmetinių atostogų suteikimo atleidžiant iš darbo

  Nuo šių metų gruodžio 1 dienos įsigaliojus Darbo kodekso nuostatai, pagal kurią pakeista nepanaudotų kasmetinių atostogų suteikimo tvarka atleidžiant iš darbo, Valstybinė darbo inspekcija (VDI) gauna nemažai paklausimų, susijusių su šiuo pakeitimu. Apibendrintai atsakydami į juos, VDI specialistai pateikia šią informaciją.

 • Atostogaujantys žiemą raginami pasirūpinti Europos sveikatos draudimo kortele

  Mėgstantieji atostogauti žiemą, tikriausiai, jau ruošiasi kelionėms – arba į šiltesnius kraštus, arba į kalnus. Kad ilgai lauktos atostogos Europoje nesubjurtų, Valstybinės ligonių kasos prie Sveikatos apsaugos ministerijos (VLK) specialistai rekomenduoja pasirūpinti Europos sveikatos draudimo kortele (ESDK), padėsiančia išvengti netikėtų išlaidų už sveikatos priežiūros paslaugas.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

UAB „Utenos Diena“,
Maironio g. 34, LT-28144, Utena.
Įm. kodas: 301537159
PVM k. LT100003891115

A.s.: LT535014500014000334
Utenos kredito unija

Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

utenosdiena.lt redakcijai rašykite adresu reklama@utenosdiena.lt

Visos teisės saugomos. © 2008 -  2019
UAB „Utenos diena“.
Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Utenos diena“ sutikimą.

LANKYTOJŲ STATISTIKA

Šiandien apsilankė:6342
Vakar apsilankė:5867
Šią savaitę apsilankė:12209
Šį mėnesį apsilankė:44926
Viso (nuo 2015-02-16):14068918
Šiuo metu naršo:
97
2020-07-07
MENŲ KALVĖ – Utenos regiono kūrėjai ir jų darbai!