Prasidėjo vynuoginių sraigių rinkimo sezonas
ĮvairenybėsPrasidėjo vynuoginių sraigių rinkimo sezonas
2019 gegužės 30, Ketvirtadienis 14:31

Prasidėjo vynuoginių sraigių rinkimo sezonas

Prasidėjo vynuoginių sraigių rinkimo sezonas

Prasidėjus vynuoginių sraigių rinkimo sezonui aplinkosaugininkai turi keletą priminimų rinkėjams ir supirkėjams, pataria, kaip elgtis, kad nebūtų daromi pažeidimai.

Lietuvoje vynuogines sraiges, kaip nustato jų išteklių naudojimo taisyklės, leidžiama rinkti ir supirkti nuo jų vegetacijos pradžios iki liepos 1 dienos. Tačiau ne visas, o tik ne mažesnio kaip 28 mm kiauto skersmens. Vynuogines sraiges draudžiama rinkti gamtiniuose rezervatuose, zoologiniuose ir botaniniuose–zoologiniuose draustiniuose bei kitose saugomose teritorijose, jeigu tai numato jų veiklą reglamentuojantys teisės aktai.
Prieš superkant privalu sraiges išrūšiuoti supirkimo vietoje. Supirkėjai jas turi išrūšiuoti pagal skersmenį. Po rūšiavimo negali likti daugiau kaip 5 proc. mažesnių sraigių nei leidžiama.
Aplinkosaugininkai primena, kad apie vynuoginių sraigių supirkimo vietas reikia prieš penkias darbo dienas iki supirkimo pradžios informuoti Aplinkos apsaugos departamentą prie Aplinkos ministerijos. Tai galima padaryti el. paštu Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlų. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį. arba raštu adresu Smolensko g. 15, Vilnius. Asmenys, pažeidę šių Taisyklių reikalavimus, traukiami atsakomybėn Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka.

Utenos RAAD inf.

Susiję įrašai (pagal žymę)

  • Ką sraigių rinkėjai privalo žinoti?

    Nors šalyje pavasaris kasmet skirtingas – būna, kad džiugina šiltesniu ir sausesniu oru, būna, jog sulaukiam kur kas lietingesnio. Tačiau sraigių rinkėjams nederlingų metų nebūna. Net ir menkiausias lietus labai greitai moliuskus išvilioja į pamiškes ir pievas. Nemaža dalis gyventojų rinkdami sraiges deda jas ne į tinklinius, kaip derėtų, bet į plastikinius maišelius ir juose laiko kelias dienas ar savaitę iki tol, kol galės parduoti supirkėjams. Pasitaiko, kad po ilgo laikymo plastikiniuose maišuose atveža jas jau nebetinkamas supirkimui, ir, neturėdami kur jų dėti, išverčia pamiškėse. Kad žala gamtai būtų padaryta kuo mažesnė, reikia nepamiršti ir vadovautis vynuoginių sraigių išteklių naudojimo taisyklėmis.

  • Sraigių rinkimo asai per dieną sugeba uždirbti 30 eurų

    Gegužė – tai mėnuo, kuomet prasideda vynuoginių sraigių vegetacinis laikotarpis. Sulaukę lietingų orų į pievas ir raistus skuba šliaužiojančių gyvių rinkėjai. Daugelis galvoja, kad šis užsiėmimas – lengvas būdas prasimanyti pinigų. Tuo tarpu sraigių supirkėjai vieningai tvirtina, kad sraigių rinkimas prilygsta grybavimui, jei nežinai sraigingų vietų – teks tenkintis menku atlygiu. Utenoje registruoti septyni sraigių supirkimo punktai. Šiemet už kilogramą sraigių supirkėjai moka iki 50-ies euro centų.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

UAB „Utenos Diena“,
Maironio g. 34, LT-28144, Utena.
Įm. kodas: 301537159
PVM k. LT100003891115

A.s.: LT535014500014000334
Utenos kredito unija

Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

utenosdiena.lt redakcijai rašykite adresu reklama@utenosdiena.lt

Visos teisės saugomos. © 2008 -  2019
UAB „Utenos diena“.
Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Utenos diena“ sutikimą.

LANKYTOJŲ STATISTIKA

Šiandien apsilankė:2800
Vakar apsilankė:6016
Šią savaitę apsilankė:8816
Šį mėnesį apsilankė:70623
Viso (nuo 2015-02-16):14337783
Šiuo metu naršo:
61
2020-08-11
MENŲ KALVĖ – Utenos regiono kūrėjai ir jų darbai!