Kovą su vėžiu remia vis daugiau Lietuvos rajonų ūkininkų
ĮvairenybėsKovą su vėžiu remia vis daugiau Lietuvos rajonų ūkininkų
2018 birželio 28, Ketvirtadienis 13:08

Kovą su vėžiu remia vis daugiau Lietuvos rajonų ūkininkų

Kovą su vėžiu remia vis daugiau Lietuvos rajonų ūkininkų
 • Raminta JUODYTĖ

„Jei reikės, aš paprašysiu vyro, kad rožinius šieno rulonus atgabentų į Šilalės miesto centrą ir juos pamatytų kuo daugiau moterų. Todėl, kad mes esame svarbios. Moterys, mamos, dukros“, – sakė kartu su vyru Šilalės rajone ūkininkaujanti Inga Jokubaitienė.

Nesuprato rožinės spalvos esmės
Pernai vasarą Tauragės rajono laukuose pamačiusi rožinės spalvos šienainio rulonus, 38-erių metų ūkininkė iš pradžių pamanė, kad jie – tik dėl grožio, tačiau pradėjusi domėtis sužinojo, jog rožinė laukuose šį kartą reiškė daugiau nei spalvą. ,,Sužinojau, kad pirkdami rožinės spalvos plėvelę ir taip pakuodami rulonus Lietuvos ūkininkai prisideda prie krūties vėžio prevencijos, prie projekto „Nedelsk". Tai – misija, žinios perdavimas moterims, kad jos nedelstų ir pasitikrintų dėl krūties vėžio. Mane tai įkvėpė", – teigė I. Jokubaitienė.

Iniciatyvos ėmėsi pati
Nors nei pati Inga, nei šešios jos seserys, nei draugės neserga krūties vėžiu, moteris iniciatyviai pradėjo skleisti žinią savo krašte, visų pirma, nupirkusi ,,Baltic Agro" parduodamą rožinę plėvelę ir šienainius supakavusi būtent į ją. Moterį paskatino ir tai, jog dalis pinigų, surinktų už būtent šią plėvelę, skiriama krūties vėžio prevencijai. „Aš kiekvienais metais noriu padaryti kažką gerą. Tokia jau esu. Šiemet nusprendžiau prisidėti prie rožinės akcijos", – sakė I. Jokubaitienė.

Moteris viliasi, jog jos pavyzdys paskatins ir kitus Šilalės krašto ūkininkus šienainį pakuoti į rožinės spalvos rulonus. „Juk mūsų krašte tiek daug ūkininkų, užsiimančių gyvulininkyste. Čia įgyvendinama ir nemažai projektų, todėl, manau, kad reiktų viešinti tokią idėją", – kalbėjo ūkininkė.

Fotosesija – kaip žinutė
Ieškodama įdomių idėjų skleisti šią svarbią žinią, moteris sugalvojo prie rožinių rulonų suorganizuoti profesionalią fotosesiją, o didelio formato nuotraukas pristatyti įvairių Lietuvoje vykstančių švenčių metu. Idėjai pritarė ir profesionali fotografė Jurgita Bergelienė, sutikusi fotografuoti be užmokesčio. Kartu su I. Jokubaitiene fotosesijoje dalyvavo dvi jos seserys, pusseserė, kūdikio besilaukianti draugė, I. Jokubaitienės duktė, sesers sūnus. Šia fotosesija moterys siekė parodyti, kad krūties vėžio prevencija svarbi visiems: mamoms, draugėms, artimiesiems ir vaikams.

„Tai – tarsi žvilgsnis į pasaulį, tai – moteriška bendrystė. Mes turime galvoti ne tik apie save, tačiau ir apie kitus, esančius šalia. Tikiuosi, kad nuotraukomis mums pavyko perteikti ir moteriškumą, jo lengvumą, parodyti moters pasaulį. Ir jei bent vienai moteriai tai primins apie tai, kad būtina tikrintis, aš žinosiu, kad galbūt kažkam mes išgelbėjome gyvybę", – fotosesijos mintį paaiškino ūkininkė.

Apie idėją sužinojusi projekto „Nedelsk" iniciatorė Agnė Zuokienė buvo maloniai nustebinta. Pasak jos, tai – išskirtinis pavyzdys, kai tokios iniciatyvos imasi tiesiogiai su projektu nesusijusios ir krūties vėžio atvejų savo aplinkoje neturinčios moterys. Jos teigimu, padėkoti už idėjos palaikymą reikia ne tik I. Jokubaitienei, tačiau ir daugiau nei tūkstančiui Lietuvos ūkininkų ir žinoma, įmonei „Baltic Agro". Kuri prie projekto „Nedelsk" prisideda antrus metus iš eilės. Dar pernai metais visi, pirkę ,,Baltic Agro" parduodamas „Tradecorp" trąšas bei „Trioplast" rožinę plėvelę šienainiams, prisidėjo prie paramos ,,Nedelsk" projekto, dalį pinigų, gautų pardavus plėvelę ir trąšas, įmonė skyrė krūties vėžio prevencijai – projektui „Nedelsk". ,,Padėkos žodžius taria šimtai ar net tūkstančiai mamų, seserų, žmonų ir draugių", – teigė A. Zuokienė.

Per penkiolika metų sumažėjo mirtingumas
Nuo to laiko, kai 2003 m. buvo pradėtas vykdyti prevencinis projektas „Nedelsk", skatinantis moteris labiau rūpintis savo sveikata, buvo nemokamai patikrinta daugiau nei 100 tūkst. moterų ir rasta daugiau kaip 1 000 krūties vėžio įtarimų atvejų.

A. Zuokienės teigimu, „kas trečia moteris, kuri mirdavo, dabar išgelbėta, o tai reiškia daugiau nei 100 moterų per metus. Sustabdyta krūties  vėžio banga yra tylus, tačiau labai svarbus Lietuvos laimėjimas."

Remiantis statistika, „Nedelsk" akcijos metu atlikta apžiūra daugumai moterų – vis dar pirmoji profesionali konsultacija. Todėl vienas pagrindinių projekto „Nedelsk" tikslų – ne tik patikrinti, bet ir skleisti svarbią žinią, jog reguliariai tikrintis dėl šios onkologinės ligos – būtina, nes net 90 proc. moterų, kurioms laiku diagnozuojamas krūties vėžys – pasveiksta.

Per vieną dieną „Nedelsk" autobusiukas aplanko vidutiniškai dvi gyvenvietes, kiekvienoje jų patikrinama po 50 moterų. Kas penktai moteriai randamos gerybinės krūtų ligos, vienai iš 100 – krūties vėžio ženklai.

„Noriu pasidžiaugti, jog sutelkus gydytojus, savanorius, rėmėjus, žurnalistus, sergančių vėžiu moterų organizacijas pavyko „aptramdyti" vėžį, kuris, kol kas vis dar dažniausia moterų. onkologinė liga", – sakė A.Zuokienė.

Susiję įrašai (pagal žymę)

 • Vėžio diagnostika: sparčiai daugėja besitikrinančiųjų dėl vienos ligos

  Šiemet Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) biudžeto lėšomis finansuojamoje storosios žarnos vėžio prevencinėje programoje dalyvavo net 17 tūkst. žmonių daugiau nei per tą patį laikotarpį pernai. Valstybinės ligonių kasos prie Sveikatos apsaugos ministerijos (VLK) specialistai ragina ir kitus gyventojus nedelsti ir nemokamai pasitikrinti dėl šios klastingos ligos.

 • Kviečia dalyvauti vėžio prevencinėse programose

  Valstybinės ligonių kasos prie Sveikatos apsaugos ministerijos (VLK) specialistai ragina gyventojus rūpintis savo sveikata, nedelsti ir profilaktiškai pasitikrinti dėl vėžio. Nemokamai tai padaryti galima dėka Privalomojo sveikatos draudimo fondo biudžeto lėšomis finansuojamų prevencinių programų.

 • Didėja sergamumas storosios žarnos vėžiu

  Sergamumas storosios žarnos vėžiu Lietuvoje didėja, sako specialistai ir kviečia gyventojus nemokamai išsitirti. Pernai pagal storosios žarnos prevencinę vėžio programą pasitikrino vos ketvirtadalis šioje programoje numatyto amžiaus Lietuvos gyventojų – šiek tiek daugiau nei 233 tūkstančiai iš 1 milijono vyrų ir moterų.

 • Prostatos vėžys: sergamumas Lietuvoje didėja, pasitikrina tik kas ketvirtas vyras

  Prostatos vėžio susirgimų Lietuvoje kasmet daugėja, tačiau nemokamai prevenciškai pasitikrina tik kas ketvirtas vyras. Pasak specialistų, pernai pagal prostatos vėžio nemokamą prevencinę programą pasitikrino vos 119 tūkstančių iš 440 tūkstančių atitinkamos amžiaus grupės vyrų.

 • Ginekologė: jeigu ne abejingumas sau, per savaitę nemirtų 5 moterys

  Kasmet Lietuvoje apie 450 moterų suserga ir 250 miršta nuo gimdos kaklelio vėžio – tai antra dažniausia po krūties vėžio onkologinė liga tarp 15–54 m. amžiaus moterų. Šios liūdnos statistikos būtų galima išvengti, nes visos 25–60 m. amžiaus moterys turi galimybę nemokamai kas 3 metus pasitikrinti dėl gimdos kaklelio vėžio ir nustatyti galimas jo užuomazgas pradinėje stadijoje, atlikus PAP tyrimą. Laiku atliktas PAP tyrimas skystojoje terpėje daliai Lietuvos moterų išgelbėtų gyvybę, tačiau vykdant šios ligos prevencijos programą, Lietuvoje patikrinta tik 44 proc. moterų. Pasak ginekologės Žanos Bumbulienės, moterų abejingumas savo kūnui ir edukacijos stoka tampa liūdna mirties nuo vėžio statistika.

 • Vasaris – burnos vėžio prevencijos mėnuo

  Vasario mėnesį minimos Pasaulinės kovos su vėžiu dienos proga Lietuvoje šis mėnuo skelbiamas Burnos vėžio prevencijos mėnesiu. Akcijos tikslas – skatinti žmones kuo daugiau žinoti apie burnos vėžio keliamus pavojus sveikatai, reguliariai tikrintis, anksti kreiptis pagalbos, nes tik anksti diagnozavus vėžį galima pagydyti ligonį.

 • Gimdos kaklelio vėžys: prevencija ir tūkstančiai išsaugotų gyvybių

  Gimdos kaklelio vėžys – viena iš pavojingų ir paplitusių onkologonių ligų, kuria suserga vis jaunesnės moterys. Tačiau šią ligą nustačius ankstyvoje stadijoje galima ne tik išvengti sudėtingo gydymo, bet ir išgelbėti gyvybes. Lietuvoje jau 13 metų yra vykdoma gimdos kaklelio vėžio prevencinė programa, pagal kurią pasitikrinti sveikatą nemokamai raginamos visos moterys nuo 25 iki 60 metų.

 • Sergantys prostatos vėžiu vyrai ragina kolegas telktis

  Prostatos vėžį įmanoma nustatyti anksti gana paprastu tyrimu, o susirgusiems dabar nemokamai prieinamas platus arsenalas gydymo būdų. Deja, ne visi vyrai kreipia dėmesį į savo sveikatą ir užleidžia ligą.

 • Kas yra lėtinė mieloleukemija?

  Kasmet rugsėjo 22 dienos minima Tarptautinė lėtinės mieloleukemijos žinomumo diena. Lėtinė mieloleukemija (LML) – tai viena iš lėtinių piktybinių kraujo vėžio formų, kurios metu pažeidžiami kaulų čiulpai, kraujas, padidėja blužnis bei kepenys.

 • Ragina pasitikrinti dėl krūties ir gimdos kaklelio vėžio

  Krūties ir gimdos kaklelio vėžys yra grėsmingos vėžio formos. Tačiau laiku nustačius šias ligas, moterys gali būti visiškai išgydytos, ir gyventi pilnavertį sveiką gyvenimą. Gegužės 28-ą pasauliui minint tarptautinę moterų sveikatos gerinimo dieną, Valstybinė ligonių kasa prie Sveikatos apsaugos ministerijos (VLK) primena moterims, kaip svarbu laiku pasitikrinti sveikatą ir užkirsti kelią ligai ankstyvojoje stadijoje.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

UAB „Utenos Diena“,
Maironio g. 34, LT-28144, Utena.
Įm. kodas: 301537159
PVM k. LT100003891115

A.s.: LT535014500014000334
Utenos kredito unija

Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

utenosdiena.lt redakcijai rašykite adresu reklama@utenosdiena.lt

Visos teisės saugomos. © 2008 -  2019
UAB „Utenos diena“.
Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Utenos diena“ sutikimą.

LANKYTOJŲ STATISTIKA

Šiandien apsilankė:6167
Vakar apsilankė:7456
Šią savaitę apsilankė:33852
Šį mėnesį apsilankė:20742
Viso (nuo 2015-02-16):14044734
Šiuo metu naršo:
84
2020-07-03
MENŲ KALVĖ – Utenos regiono kūrėjai ir jų darbai!