Senjorams dovanotos neišdildomos džiugesio valandos
ĮvairenybėsSenjorams dovanotos neišdildomos džiugesio valandos
2017 gruodžio 20, Trečiadienis 13:31

Senjorams dovanotos neišdildomos džiugesio valandos

Senjorams dovanotos neišdildomos džiugesio valandos
 • 17 foto

Utenos rajono savivaldybės Leliūnų socialinės globos namuose neseniai apsilankė iniciatyvių jaunų žmonių grupė, padovanojusi senjorams ne tik plačių šypsenų, gerų emocijų, džiugių akimirkų, bet ir nuostabių nuotraukų. „Help-Portrait“ komandą apsilankyti Leliūnų socialinės globos namuose pakvietė savanoriška organizacija „Senučiukai“.

Kaip „Utenos dienai" sakė Leliūnų socialinės globos namų socialinė darbuotoja Jolanta Vinikienė, „Help-Portrait“ – tai tarptautinis fotografų bendruomenės projektas. Fotografai, skirdami savo laiką, įrangą ir talentą, dovanoja portretus tiems žmonėms, kurie negali sau leisti profesionalių fotografijos paslaugų. Projektas vienija fotografiją mėgstančius žmones. „Įdomu, jog ši savanoriška veikla Lietuvoje vyksta jau aštuntus metus, bet idėją fotografai atsivežė iš Jungtinių Amerikos Valstijų, o neįprastas projektas Lietuvoje pirmą kartą buvo pradėtas įgyvendinti 2008 metais“, – „Utenos dienai" aiškino socialinė darbuotoja. Kiekvienų metų pirmą gruodžio mėnesio savaitę Lietuvos „Help-Portrait“ projekto dalyviai – kirpėjai, visažistai, fotografai – susiburia ir aplanko socialinių globos įstaigų, bendruomenių gyventojus, suteikdami daug gerų emocijų, džiaugsmo jauniems ir vyresnio amžiaus žmonėms, dovanodami jiems kokybiškas fotosesijas.

Leliūnų socialinės globos namuose apsilankiusią komandą sudarė 12 narių. Pasak J. Vinikienės, savanorių komandos kirpėjos ir visažistė gyventojus gražino, fotografai stengėsi įamžinti gražias šypsenas. „Nuotraukos iš karto buvo retušuojamos, spausdinamos, įrėminamos ir dovanojamos gyventojams. Ši dovana suteikė daug džiaugsmo, nepatirtų pojūčių, smagių akimirkų gyventojams ir darbuotojams", – džiaugėsi jaunų žmonių dėmesiu pagyvenusiems socialinė darbuotoja.

Leliūnų socialinės globos namų gyventojai ir darbuotojai atsisveikino nuoširdžiai dėkodami „Help-Portrait" komandai už profesionalią fotosesiją bei savanoriškos organizacijos „Senučiukai" steigėjai Urtei Linai Orlovai už šiltą bendravimą, bendradarbiavimą, nuolatinę pagalbą, paramą daiktais, slaugos priemonėmis, emocinį palaikymą, nuostabią ir reikalingą savanorišką iniciatyvią veiklą.

„Utenos dienos" inf., „Help-Portrait“ projekto nuotr.

Susiję įrašai (pagal žymę)

 • Pagyvenusių žmonių dieną minintiems senjorams – džiugesnės prognozės

  Sveikindamas Lietuvos senjorus Tarptautinės pagyvenusių žmonių dienos proga socialinės apsaugos ir darbo ministras Linas Kukuraitis įvardijo kitų metų planus, kurie bus aktualūs pensijos amžiaus sulaukusiems žmonėms. Pasak ministro, planuojama, kad senatvės pensijos 2020 m. augs sparčiau nei darbo užmokestis, taip pat bus didinamos priemokos mažų pensijų gavėjams.

 • Senjorams – galimybė atnaujinti vairavimo įgūdžius

  Jau antrus metus senjorai kviečiami atnaujinti savo saugaus eismo žinias ir vairavimo įgūdžius socialinėje akcijoje „Senjorai vairuoja saugiai“. Balandžio 29 d. 11 val. senjorų lauks vairavimo mokyklų instruktoriai net septyniuose šalies miestuose.

 • Leliūnų seniūnijoje – išleistuvių nuotaikos

  23 metus Leliūnų seniūnijai vadovavusi Lina Petronienė po paskutinės darbo dienos atsisveikino su seniūnijos žmonėmis, darbuotojais, jos pasveikinti ir už nuveiktus darbus padėkoti atvykusiais valdžios atstovais. „Medžiai numeta lapus ir ruošiasi poilsiui. Atėjo ir man tas metas, kai turiu atsisveikinti. Nuo 2018 metų lapkričio 1 dienos savo noru bei šalių susitarimu su Utenos savivaldybės administracijos direktoriumi palieku šias sunkias ir atsakingas Leliūnų seniūnijos seniūnės pareigas", – savo laiške į Leliūnų seniūnijos gyventojus kreipėsi L. Petronienė.

 • Leliūnuose – nauja neįprastų keramikos darbų paroda

  Praėjusios savaitės pabaigoje Vytauto Valiušio keramikos muziejuje Leliūnuose atidaryta keramikės Rūtos Šipalytės keramikos darbų paroda „Miestai. Keliaujantys namai“. Ši paroda – autorės naujausio projekto „Miestai. Keliaujantys namai“ fragmentų ir ankstesnių kūrinių susijusia tema derinys. Kaip „Utenos dienai“ prisipažino pati parodos autorė, jos kūriniuose architektūra atsirado ne visai atsitiktinai, nes menininkės tėvai – architektai.

 • Leliūniškiai išradingai atšventė savo miestelio šventę

  Leliūniškiai nepaliauja stebinti savo idėjomis. Šį kartą Leliūnų miestelio šventėje „Kraštiečių šimtmečio varpai“ buvo sumanyta sukurti 100 varpelių, tačiau šis sumanymas ne visai pavyko ir bus baigtas, kaip tvirtino šios idėjos autoriai, artimiausiu metu. Stebinanti naujovė atkeliavusi į Leliūnus – „Ikebanos dirbtuvės“ bei prie žiedimo staklių Vytauto Valiušio keramikos muziejaus kieme susėdę svečiai ir miestelio gyventojai.

 • Gera žinia senjorams – pensijos didės ne tik 2018-aisiais

  Jau sausio mėnesį visi senjorai sulauks didesnės pensijos. Gera žinia ta, kad nuo šiol pensijų indeksavimas įtvirtintas įstatyme ir priklausys nuo šalies ekonominių rodiklių, o ne politikų valios. Pensijos kasmet didės tiek, kiek ir dirbančių žmonių atlyginimai.

 • Leliūnuose bus pristatyta nauja kompaktinė plokštelė

  Lapkričio 12 dieną, sekmadienį, 11.45 val. (po šv. Mišių) Leliūnų Šv. Juozapo bažnyčioje vyks naujos kompaktinės plokštelės pristatymas „Lietuvos istoriniai vargonai 3. Bruno Goebelio palikimas“. Renginio metu skambės Leliūnų, Alantos, Panevėžio, Salako, Šilalės vargonų muzika, o Leliūnų Šv. Juozapo bažnyčios vargonais grieš Balys Vaitkus, dalyvaus garso režisierius Petras Kričena.

 • Ambasadorius Vygaudas Ušackas šiemet į Leliūnus atvežė ypatingų dovanų

  Adventas – tai krikščionių tikinčiųjų susikaupimo ir apmąstymų metas prieš Kalėdas. Tai ir gerų darbų metas. Apie tai niekada nepamiršta Loretos ir Vygaudo Ušackų šeima, o artėjant Kalėdoms aplanko Leliūnų socialinės globos namų gyventojus ir atveža jiems dovanų.

 • Leliūnuose paminėta Senjorų diena

  Spalio 1 dieną šalyje buvo švenčiama Tarptautinė pagyvenusių žmonių diena. Ši ypatinga data buvo pažymėta ne vienu prasmingu renginiu, kuriame dainos ir gražūs posmai sušildė ne vieną širdį.

 • Jaudinantis susitikimas: šunys dovanojo nepamirštamų akimirkų

  Šią savaitę Leliūnų socialinės globos namuose gyvenantys seneliai tryško džiaugsmu – juos aplankė keturkojai draugai. Pūkuoti, švelnūs ir meilūs šuneliai kiekvienam garbingo amžiaus žmogui padovanojo džiugių akimirkų meiliai besiglaustydami ir atsisveikinant draugiškai lyžtelėdami į veidą.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

UAB „Utenos Diena“,
Maironio g. 34, LT-28144, Utena.
Įm. kodas: 301537159
PVM k. LT100003891115

A.s.: LT535014500014000334
Utenos kredito unija

Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

utenosdiena.lt redakcijai rašykite adresu reklama@utenosdiena.lt

Visos teisės saugomos. © 2008 -  2019
UAB „Utenos diena“.
Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Utenos diena“ sutikimą.

test_gemius

LANKYTOJŲ STATISTIKA

Šiandien apsilankė:4249
Vakar apsilankė:7642
Šią savaitę apsilankė:26487
Šį mėnesį apsilankė:146954
Viso (nuo 2015-02-16):11364801
Šiuo metu naršo:
103
2019-10-17
MENŲ KALVĖ - Utenos regiono kūrėjai ir jų darbai!