ĮvairenybėsPrasideda akcija ,,Elnias“
2017 rugsėjo 12, Antradienis 15:13

Prasideda akcija ,,Elnias“

Prasideda akcija ,,Elnias“

Siekdami sustiprinti šalies miškuose gyvenančių elnių apsaugos kontrolę bei užtikrinti jų apsaugos prevenciją, nuo rugsėjo 12 dienos iki spalio 4 dienos Utenos regiono aplinkos apsaugos departamento pareigūnai organizuos aplinkosauginę akciją „Elnias".

Šios akcijos metu pasitelkiant neetatinius aplinkos apsaugos inspektorius, policijos ir kitų tarnybų pareigūnus tiksliniai reidai bus vykdomi Utenos regione ypatingą dėmesį skiriant medžiotojams, reguliuojantiems elninių žvėrių populiaciją medžioklės plotų vienetuose.

Akcijos metu aplinkosaugininkai apie pastebėtus Medžioklės taisyklių reikalavimų pažeidimus gyventojus ragina informuoti pareigūnus tiesiogiai arba bendruoju pagalbos telefonu 112.

Utenos RAAD inf.

Susiję įrašai (pagal žymę)

 • Parsineštas namo sveikas jauniklis – meškos paslauga gamtai

  Šį pavasarį, kaip ir kasmet, gamtosaugininkai susiduria su perdėtu žmonių rūpinimusi rastais laukinių gyvūnų jaunikliais, kuris iš tiesų pridaro nemažos žalos gamtai.

  Aptikusieji paukščių ar žvėrių jauniklį labai dažnai parsineša jį namo, įsitikinę, kad jis našlaitis ir kad jam reikia globos. Taip iš gamtos paimama dešimtys paukščiukų, kiškiukų, briedžiukų, stirniukų. Beveik visi jie būna sveiki, globojami tėvų. Tačiau dauguma žmonių užaugintų laukinių gyvūnų gamtai yra prarasti, nes labai sunkiai prisitaiko gyventi laisvėje. Daugelis jų, išleistų į gamtą, žūsta jau pirmosiomis dienomis.

 • Galingi ratai – bėda jautriai gamtai

  Saugomų teritorijų direkcijų darbuotojai ir šią žiemą apsnigtų upių, kalvų ir piliakalnių šlaituose kartas nuo karto aptinka keturračių motociklų vėžių. Jos liudija, kad galingais ratais ardomi šie šlaitai ir niokojama gamta. Keturračiai ardo miško, pelkių ir kitų gamtinių teritorijų augalinę dangą, sunaikina saugomų augalų augavietes, sukelia dirvų eroziją, kenkia laukinei gyvūnijai, ypač jauniklių vedimo ir auginimo metu, teršia aplinką.

 • Žmonės vis aktyviau praneša apie teršiančius aplinką srutomis

  Pastaruoju metu Valstybinė aplinkos apsaugos tarnyba (VAAT) gauna nemažai gyventojų pranešimų apie aplinkos taršą srutomis ir skystu mėšlu. Apie tai praėjusį mėnesį sulaukta net 19 skambučių. 2016-ųjų sausį tokių skambučių buvo perpus mažiau. Nors vasaris dar tik prasidėjo, o jau gauti 5 pranešimai apie taršą srutomis. Beveik visi gauti pranešimai pasitvirtino.

 • Startuoja akcija „Elnias“

  Siekdami sustiprinti šalies miškuose gyvenančių elnių apsaugos kontrolę bei užtikrinti jų apsaugos prevenciją, nuo rugsėjo 12 dienos iki rugsėjo 30 dienos Utenos regiono aplinkos apsaugos departamento pareigūnai organizuos aplinkosauginę akciją „Elnias".

 • Aplinkos apsaugos kontrolė vykdoma ir iš oro

  Pernai Lietuvos kariuomenės Karinių oro pajėgų Aviacijos bazėje buvo pristatytas pirmasis sraigtasparnis, kuris naudojamas aplinkos apsaugos kontrolei užtikrinti. Sraigtasparnis aprūpintas kelių tipų radijo stotimis komunikacijai su antžeminėmis, jūrų ir oro priemonėmis, taip pat koordinavimo centrais.

 • Minint Aplinkos apsaugos dieną apdovanoti miškininkai

  Birželio 5-ą minint Pasaulinę aplinkos apsaugos dieną Aplinkos ministras Kęstutis Trečiokas į susirinkusiuosius švęsti ir pagerbti apdovanojamuosius kreipėsi vienu vardu – „aplinkosaugininkai", nes jis šventai tiki, kad daugeliui aplinkosaugininkų Aplinkos diena yra kiekviena diena. Jis pabrėžė, kad gamta nedaro klaidų – jei kas ir klysta, tai žmogus. Mėgstantis pajuokauti ministras užsiminė ir apie gamtos klaidas, kada dažniausiai omenyje vėlgi turimas žmogus.

 • Pažeidėjai neteko dar vienos valties

  Aplinkos ministerijos Utenos regiono aplinkos apsaugos departamento Ignalinos agentūros pareigūnai, padedami neetatinio aplinkos apsaugos inspektoriaus, ankstų birželio 5 dienos rytą organizavo gyvosios gamtos apsaugos reidą. Laumekėlio ežere (Ignalinos r.) nustatytas šiurkštus mėgėjų žvejybos pažeidimas.

 • Neštis namo laukinių gyvūnų jauniklius – nusikaltimas gamtai

  Kiekvieną pavasarį aplinkosaugininkams ir gyvūnų globos specialistams tenka spręsti, ką daryti su laukinių gyvūnų jaunikliais, kuriuos gamtoje radę žmonės parsineša namo, manydami, kad šie yra našlaičiai ir jais reikia pasirūpinti.

 • Aplinkos apsaugos rėmimo specialiosios programos lėšos – rajono saugiai aplinkai

  Patvirtinta rajono Aplinkos apsaugos rėmimo specialioji programa. Šiemet mokesčių už teršalų išmetimą, naudojamus valstybės gamtos išteklius bei gyvūnų medžiokles numatoma surinkti 107 tūkst. eurų. Pernai aplinkosaugos priemonėms vykdyti numatytų ir surinktų lėšų 110 tūkst. Eur liko šiems metams.

 • Uteniškiai buitines nuotekas tvarko civilizuotai

  LR geriamojo vandens ir nuotekų tvarkymo įstatymas įpareigoja siekti, kad iki 2015 metų 95 proc. viešo vandens tiekimo teritorijos gyventojų būtų suteikta galimybė naudotis vandens tiekimo ir nuotekų surinkimo paslaugomis. Tačiau uteniškiai pamena, kad dar prieš kelerius metus ne tik kaimo, bet ir miesto gyventojai turėjo ribotas galimybes prisijungti prie centralizuotų tinklų ir nebuvo įsirengę buitinių biologinių nuotekų valymo įrenginių. Šiuo metu padėtis yra pastebimai pasikeitusi.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

UAB „Utenos Diena“,
Maironio g. 34, LT-28144, Utena.
Įm. kodas: 301537159
PVM k. LT100003891115

A.s.: LT535014500014000334
Utenos kredito unija

Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

utenosdiena.lt redakcijai rašykite adresu reklama@utenosdiena.lt

Visos teisės saugomos. © 2008 -  2018 UAB „Utenos diena“.
Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Utenos diena“ sutikimą.

LANKYTOJŲ STATISTIKA

Šiandien apsilankė:2646
Vakar apsilankė:8969
Šią savaitę apsilankė:65326
Šį mėnesį apsilankė:221973
Viso (nuo 2015-02-16):8613117
Šiuo metu naršo:
125
2018-06-24
MENŲ KALVĖ - Utenos regiono kūrėjai ir jų darbai!