Nuo rugsėjo kiekvienoje savivaldybėje – sutelkta pagalba vaikams ir šeimoms
ĮvairenybėsNuo rugsėjo kiekvienoje savivaldybėje – sutelkta pagalba vaikams ir šeimoms
2017 rugpjūčio 31, Ketvirtadienis 13:47

Nuo rugsėjo kiekvienoje savivaldybėje – sutelkta pagalba vaikams ir šeimoms

Nuo rugsėjo kiekvienoje savivaldybėje – sutelkta pagalba vaikams ir šeimoms

Nuo rugsėjo 1 dienos visa vaikams ir jų tėvams reikalinga švietimo, socialinė pagalba bus teikiama koordinuotai, bendradarbiaujant švietimo, socialinės ir sveikatos priežiūros įstaigoms. Tuo rūpinsis tarpinstitucinio bendradarbiavimo koordinatorius, kurio pareigybė kiekvienoje savivaldybėje atsiras nuo rugsėjo. Pagalbą bus galima gauti greičiau, vieno langelio principu. Tai ypač svarbu vaikams ir šeimoms, kurioms reikia kompleksinės skirtingų sektorių – švietimo, socialinės ir sveikatos priežiūros – pagalbos.

Nauja pareigybė nuo rugsėjo 1 d. įvedama sutarus Švietimo ir mokslo, Socialinės apsaugos ir darbo, Sveikatos apsaugos ministerijoms ir trims ministrams patvirtinus Koordinuotai teikiamų švietimo pagalbos, socialinių ir sveikatos priežiūros paslaugų tvarkos aprašą, kuriame įtvirtinta aiški pagalbos vaikui bei šeimai teikimo veiksmų seka ir atsakomybės.
„Norime į vieno žmogaus rankas sutelkti pagalbos vaikui ir jo šeimai priemones ir būdus, kad ši pagalba tikrai būtų veiksminga ir koordinuota, nepasiklystų, neišsiskaidytų tarp įvairių institucijų. Tikimės, kad sistemingas dėmesys vaikams ir šeimai mažins socialinę atskirtį, nepilnamečių iškritimo iš švietimo sistemos riziką, gerins tėvystės įgūdžius, vaikų psichikos ir fizinę sveikatą, padės įveikti mokymosi sunkumus, patiriamus dėl nepalankių aplinkos veiksnių", – sakė švietimo ir mokslo ministrė Jurgita Petrauskienė.
Tarpinstitucinio bendradarbiavimo koordinatorius bus atsakingas,  kad visi su vaiko, šeimos gerove susiję klausimai būtų sprendžiami laiku ir įstaigoms bendradarbiaujant. Jis kartu su savivaldybės vaiko gerovės komisija nustatys, kokios pagalbos reikia vaikams ar jų tėvams, rengs švietimo pagalbos, socialinių ir sveikatos priežiūros paslaugų plėtros savivaldybėje planą, suburs institucijas, įstaigas, organizacijas, veikiančias vaiko gerovės srityje, specialistus. Be kita ko, koordinatorius pirmininkaus ir savivaldybės vaiko gerovės komisijai.
Dėl koordinuotai teikiamos pagalbos savivaldybėje galės kreiptis įstaigos ir tėvai, kurių vaikams teiktos ar teikiamos pavienės švietimo, socialinės ar sveikatos paslaugos yra neveiksmingos, ir jas teikusieji specialistai rekomenduos koordinuotas paslaugas.
2017 m. nauja pareigybė lygiomis dalimis bus finansuojama iš trims ministerijoms skirtų valstybės biudžeto asignavimų, šiemet tam numatyta apie 335 tūkst. eurų. 2018 m. koordinatorių etatus finansuos Švietimo ir mokslo ministerija, planuojama skirti 1 mln. eurų.

Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos inf.

Susiję įrašai (pagal žymę)

 • Atskleidė, kokios sveikatos problemos kamuoja vaikus

  Higienos instituto specialistai išsamiai išnagrinėjo Lietuvos vaikų sveikatos pokyčius ir netolygumus per praėjusius penkerius metus. Analizuoti vaikų demografijos pokyčiai, socialinė-ekonominė padėtis, gyvensena, ligų prevencija, sveikatos priežiūra, ligotumas, patiriamos traumos, psichikos sveikata, sveikata perinataliniu periodu ir mirtingumas.

 • Įvardijo vieną šalies savivaldybių problemą: Utena – ne išimtis

  Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnyba (VVTAĮT) pastebėjo, kad, šiuo metu Lietuvoje yra septynios savivaldybės, kurios neturi nei vieno budinčio globotojo. Tokia situacija šiose savivaldybėse tęsiasi jau ilgą laiką.

 • Gyventojai vaistams pernai pinigų išleido mažiau

  Valstybinės ligonių kasos prie Sveikatos apsaugos ministerijos (VLK) duomenimis, 2019-aisiais už kompensuojamuosius vaistus ligonių kasos sumokėjo 71,5 mln. eurų daugiau nei užpernai. Tuo metu  pačių gyventojų priemokos pernai sumažėjo net 17 mln. eurų.

 • Atskleidė, kiek per pastarąjį ketvirtį iš tėvų paimta vaikų

  Pastarųjų devynių mėnesių Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnybos statistiniai duomenys apie Utenos apskritį rodo, kad šiek tiek sumažėjo pranešimų apie galimus vaiko teisių pažeidimus. Taip pat sumažėjo ir vaikų, paimtų iš nesaugios aplinkos. 2018 metų II pusmetyje iš nesaugios aplinkos paimti 165 vaikai, 2019 metų I ketvirtyje – 72 vaikai.

 • Esant ekstremalioms vairavimo sąlygoms galima mokinių į mokyklas nevežti

  Kelininkams informuojant apie sudėtingas, dėl nepalankių žiemiškų sąlygų susidariusias eismo sąlygas kai kuriuose keliuose, Švietimo, mokslo ir sporto ministerija primena, kad mokyklų vadovai kartu su savivaldybe gali priimti sprendimą leisti vaikams likti namuose. Tai aktualu kaimiškoms vietovėms.

 • Molėtų rajone dingo visa šeima

  Policijos pareigūnai informavo, kad be žinios dingo penkių asmenų šeima. Paskutinė jų faktinė gyvenamoji vieta buvo Molėtų rajone, Joniškio seniūnijoje, Paprūdės kaime.

 • Vaikams dovanojamas džiaugsmas sugrįžta su kaupu

  Iš laimės blizgančios akys ir pakili bei šventiška nuotaika – taip buvo galima apibūdinti įvairaus amžiaus vaikus, kurie prieš didžiąsias metų šventes išsirikiavo prie boulingo takelio Utenoje. Šią pramogą jiems dovanojęs Užpalių Švč. Trejybės parapijos klebonas Jonas Bučelis apie nebe pirmus metus teikiamą gerumo dovaną vaikams kalbėjo nesiplėsdamas. Dvasininko teigimu, išvažiavimas iš namų ir aplinkos pakeitimas jiems teikia džiugesio, o judėjimas skatina atsigręžti į sveikesnį gyvenimo būdą.

 • Vaikų nukritimų prevencija

  Nukritimai yra opi problema, nes tai yra pagrindinė visų amžiaus grupių vaikų susižalojimų priežastis. Mažam vaikui pasaulis yra nepažintas ir viliojantis. Vaikui susipažįstant su supančia aplinka, neįmanoma išvengti lengvų traumų. Suklupti ar pargriūti yra natūralus savo galimybių pažinimo procesas. Nors daugelis nukritimų baigiasi tiesiog nestipriais nubrozdinimais ar lengvais sumušimais, tačiau galima patirti ir sunkių traumų: stiprų kraujavimą, kaulų lūžius, galvos ar akių sumušimus, kurie gali būti pavojingi gyvybei ar turėti ilgalaikių pasekmių. Pačios pavojingiausios yra galvos traumos – jos netgi gali baigtis mirtimi.

 • Savižudybių prevencija: svarbu atpažinti ir padėti

  Higienos instituto duomenimis, 2017 m. nusižudė beveik 750 gyventojų. Nors Lietuvoje savižudybių mastas kasmet mažėja, pagal jų skaičių, tenkantį šimtui tūkstančių gyventojų, kitas Europos Sąjungos šalis lenkiame du–tris kartus. Specialistų teigimu: 8 iš 10 apie savižudybę galvojantys asmenys duoda aplinkiniams vienokius ar kitokius ženklus. Juos atpažinę, galime išgelbėti gyvybę.

 • Rudens palydėtuvės – su ožka

  Lapkričio 12-ą švenčiama Ožio diena, anot etnologų – įspūdingos rudens palydos, padėka derliaus dievams. Tai – paskutinė rudens šventė. Ganymo sezono pabaigą žmonės anuomet pažymėdavo įvairiomis apeigomis, burdavo, ar greit ateis žiema. Baltas ožys tapdavo tarpininku tarp dieviškojo ir žemiškojo pasaulių, buvo manoma, kad jis gali priartinti žiemą ir savo elgesiu išduoti apie ateitį. Pasak lietuvių tradicijų žinovų, Ožio diena buvo itin svarbi piemenėliams, nes prisnigus jiems prasidėdavo savotiškos atostogos, nebereikėdavo tęsti ganiavos: piemenėliai galėdavo pailsėti, prie šilto „pečiaus" pasišildyti, šiltos putros sočiai prisisrėbti. Šią šventę ketvirtus metus iš eilės švenčia ir Utenos vaikų lopšelio-darželio „Želmenėlis", puoselėjančio senąsias tradicijas, ugdytiniai.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

UAB „Utenos Diena“,
Maironio g. 34, LT-28144, Utena.
Įm. kodas: 301537159
PVM k. LT100003891115

A.s.: LT535014500014000334
Utenos kredito unija

Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

utenosdiena.lt redakcijai rašykite adresu reklama@utenosdiena.lt

Visos teisės saugomos. © 2008 -  2019
UAB „Utenos diena“.
Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Utenos diena“ sutikimą.

LANKYTOJŲ STATISTIKA

Šiandien apsilankė:3495
Vakar apsilankė:8871
Šią savaitę apsilankė:50015
Šį mėnesį apsilankė:50015
Viso (nuo 2015-02-16):13851577
Šiuo metu naršo:
117
2020-06-06
MENŲ KALVĖ - Utenos regiono kūrėjai ir jų darbai!