Aktualijos

Uteniškiai tapo svarbaus istorinio įvykio liudininkais
 • AutoriusLina NARČIENĖ
 • Priedai19 foto
 • PastasŠis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlų. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.

Uteniškiai tapo svarbaus istorinio įvykio liudininkais

Gegužės 28 dieną Sirutėnuose vykęs renginys po atviru dangumi buvo tarsi gurkšnis tyro oro besitęsiančio karantino metu. Šiais metais liepos 15 dieną Lietuva minės pergalės Žalgirio mūšyje 610-ąsias metines, tad šiai progai – atminties ženklą – paminklinį akmenį su užrašu „Nuo lietuvių tautos už bendrą pergalę“ sukūrė liaudies menininkas uteniškis Valentinas Šimonėlis. Riedulys, kuris buvo atvežta iš Kupiškio rajono laukų, virto gražiu pergalės, jungiančios Lietuvos ir Lenkijos tautas, simboliu ir ketvirtadienį iškilmingai buvo išlydėtas į Griunvaldą Lenkijoje.

Tarybos posėdis vyko įprastinėje vietoje

Šį kartą Utenos rajono savivaldybės tarybos (toliau – Taryba) posėdis vyko įprastoje vietoje – posėdžių salėje. Posėdyje dalyvavo visi Tarybos nariai ir vienbalsiai priėmė darbotvarkę su 31 klausimu. Pirmininkaujantis rajono meras Alvydas Katinas pastebėjo, jog šį kartą Taryba turėjo daryti pertrauką ir iki 12 val. baigti posėdžiauti.

Sulaikyta Utenos Neįgalumo ir darbingumo nustatymo skyriaus laikina vadovė

Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) Panevėžio valdybos pareigūnai, atlikdami ikiteisminį tyrimą, sulaikė buvusią Neįgalumo ir darbingumo nustatymo tarnybos prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos (NDNT) Utenos teritorinio skyriaus vedėjo pavaduotoją A. T., laikinai ėjusią ir NDNT Utenos teritorinio skyriaus vedėjos pareigas.

Utenos apskrityje per 300 gyventojų jau deklaravo 73 tūkst. eurų už parduotą turtą ar automobilį

Panevėžio apskrities valstybinė mokesčių inspekcija (toliau – Panevėžio AVMI) informavo, kad daugiau kaip 300 Utenos apskrities gyventojų jau deklaravo 73 tūkst. mokėtino pajamų mokesčio už parduotą nekilnojamąjį turtą arba automobilį. Šiais metais pajamas deklaruoti reikia iki liepos 1 dienos.

Vilkų kojos greitesnės nei griozdiškas biurokratų vežimas

Kiekvienais metais vilkų skaičius kelia galvos skaus­mą ne tik ūkininkams, bet ir medžiotojams. Pirmieji sunerimę dairosi po savo bandas, o antrieji tik bejėgiš­kai skėsčioja rankomis negalėdami jiems niekuo padė­ti. Kol aplinkosaugininkai su medžiotojais nesutaria dėl vilkų skaičiaus, pilkiai nesnaudė ir savo medžioklės plotus perkėlė ne tik į ūkininkų gyvulių aptvarus, bet ir į žmonių kiemus. Į „Utenos dienos“ redakciją dėl pa­pjauto veršiuko kreipėsi Lankelės viensėdyje (Leliūnų sen.) ūkininkaujanti Valė Kulakauskienė.

Pasirašyta bendradarbiavimo sutartis tarp dviejų institucijų

Gegužės 25 dieną, pirmadienį, Utenos apskrities vyriausiojo policijos komisariato viršininkas Vytautas Vaiškūnas ir Utenos kultūros centro direktorius Erikas Druskinas pasirašė bendradarbiavimo sutartį, kuria siekiama bendradarbiauti visuomenės informavimo ir ugdymo srityje bei kelti visuomenės pasitikėjimą policija.

Žmogaus teisės ir demokratija pandemijos akivaizdoje

Užklupus koronaviruso pandemijai valstybės ėmė skubiai stabdyti iškilusį pavojų, o žmonės turėjo atsisakyti daugelio įprastų veiklų. Išgirdome griežtas valdžios ir ekspertų rekomendacijas: būti namuose, nesibūriuoti, vengti parduotuvių ir pasivaikščiojimų mieste. Uždrausta vykti į užsienį ar tam tikrus Lietuvos regionus be būtino reikalo, visi įpareigoti dėvėti kaukę viešoje vietoje. Daugelis suabejojo, ar taip nepažeistos jų teisės.

Skandalas Utenoje: savaitę be vandens likęs namas atvėrė ir daugiau žaizdų
 • AutoriusLina NARČIENĖ
 • Priedai21 fofo
 • PastasŠis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlų. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.

Skandalas Utenoje: savaitę be vandens likęs namas atvėrė ir daugiau žaizdų

„Aš visas nesiprausęs. Tuoj bus savaitė“, – pikti­nosi Utenos J. Basanavičiaus gatvės 90 daugiabu­čio namo, kuriame prieš du dešimtmečius įkurta daugiabučių namų savininkų bendrija „Eglė“, gy­ventojas. Trūkus vamzdžiams į nepavydėtiną situ­aciją patekę šio namo gyventojai kone visą savaitę neturėjo geriamojo vandens: rytais jie skubėdavo į netoli esančią parduotuvę jo nusipirkti, tempdavo namo didelės talpos butelius, vandenį naudodavo maistui gaminti ar nešdavosi į bendro naudojimo tualetus gamtiniams reikalams nupilti. Šios proble­mos savarankiškai išspręsti patiems žmonėms ne­pavyko, tad teko prašytis valdžios pagalbos.

Neviešas patruliavimas Utenoje: pareigūnai patikrino per pusę tūkstančio vairuotojų

Nuo gegužės pradžios Utenos apskrities keliuose policijos pareigūnai jau užfiksavo daugiau kaip 500 Kelių eismo taisyklių pažeidimų:10 vairuotojų buvo neblaivūs, greitį viršijo 307 vairuotojai, 58 vairuotojai naudojosi mobiliojo ryšio priemonėmis, pažeidimus padarė 133 pėstieji, dviratininkai, vairuotojai, 24 asmenys pažeidė lenkimo taisykles, 42 nesinaudojo saugos diržais ir pan.

Kiek iš tikrųjų kainuoja greitieji kreditai?

Ne paslaptis, jog lietuviai skolinasi ganėtinai drąsiai – pritrūkus pinigų vienam ar kitam pirkiniui, tautiečiai dažniausiai nevengia pasiimti paskolą bei savo rūpesčius išspręsti naujo finansinio įsipareigojimo pagalba.
Vienas populiariausių paskolų tipų – greitieji kreditai, suteikiantys galimybę pasiimti reikiamą paskolą greitai ir nesudėtingai. Tačiau kokia yra tikroji tokių paskolų kaina?
Finansų produktų palyginimo platformos Financer.com Lietuva ekspertai sako, jog painių paskolos sutarčių laikai jau tolimoje praeityje – anot jų, šiais laikais yra ganėtinai nesudėtinga sužinoti, kiek jūs iš tikrųjų sumokėsite už vienos ar kitos paskolos pasirinkimą.

Utenos apskrities labai smulkioms įmonėms – 1,4 mln. eurų subsidijų

Panevėžio apskrities valstybinė mokesčių inspekcija informavo, jog Valstybinė mokesčių inspekcija jau apskaičiavo beveik 1,4 mln. eurų subsidijų sumą, kuri bus skirta 783 Utenos apskrities labai smulkioms, iki devynių darbuotojų turinčioms įmonėms. Ši suma padidės dar beveik 230 tūkst. eurų po sprendimo, ar skirti subsidijas dar 84 smulkioms įmonėms.

Virš Utenos turgavietės buvo paleistas policijos dronas

Gegužės 16 dieną, šeštadienį, Utenos apskrities vyriausiojo policijos komisariato pareigūnai ūkininkų turguje ir Utenos turgavietėje vykdė prevencines priemones, kurių metu tikrino, ar turgaviečių administracijos atstovai, pardavėjai ir paslaugų gavėjai laikosi teisės aktuose patvirtintų reikalavimų viešose prekybos ir paslaugų teikimo vietose.

Raselė Andrijauskienė: „Slaugytojas ne mažiau svarbus nei gydytojas“
 • AutoriusJurgita ULKIENĖ
 • PastasŠis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlų. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.

Raselė Andrijauskienė: „Slaugytojas ne mažiau svarbus nei gydytojas“

Gegužės 12-ą buvo minima Tarptautinė slaugytojų diena. Šios profesijos atstovai dirba be galo sunkų, daug pasiaukojimo, kantrybės, atsidavimo reika­laujantį darbą. Utenos ligoninės Priėmimo-skubios pagalbos ir Vaikų ligų skyrių vyresnioji slaugyto­ja Lietuvos slaugos specialistų organizacijos (toliau – LSSO) Utenos skyriaus direktorė Raselė Andri­jauskienė „Utenos dienai“ atskleidė, kad savo gyve­nimo kelio neįsivaizduoja kitokio ir jau daugiau nei trisdešimt metų iš jo neišsuka.

Nauja „Wangiri“ telefoninių sukčių atakos banga Lietuvoje: kas tai ir kaip apsisaugoti?

Karantino metu itin suaktyvėjus telefoniniams sukčiams iš viso pasaulio, lietuviai susidūrė ir su dažnesnėmis „Wangiri“ skambučių atakomis. Atakuojant į lietuvių telefonus tik kelioms sekundėms skambinama iš nepažįstamo numerio užsienyje, tikintis, kad į juos bus atskambinta ir taip vartotojus bus galima nukreipti į brangiai apmokamas ryšio linijas. Norint apsisaugoti nuo netikėtai išaugusios mobiliojo ryšio sąskaitos, rekomenduojama į tokius skambučius neatsakinėti, neperskambinti, o numerius įtraukti į telefono juodąjį sąrašą.

Roberta Macelienė: „Lietuvis turi mokėti šokti tautinius šokius“
 • AutoriusVisvaldas KULAKAUSKAS
 • Priedai8 foto
 • PastasŠis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlų. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.

Roberta Macelienė: „Lietuvis turi mokėti šokti tautinius šokius“

„Utenos diena“ tęsia straipsnių ciklą „Politikas iš arti“, suteikiantį skaitytojams galimybę iš ar­čiau susipažinti su Utenos rajono savivaldybės ta­rybos nariais. Atskleidžiame nematomą politikų pusę: kaip pasikeičia jų gyvenimas po darbo grį­žus į namus, kur jie leidžia atostogas, kokių turi pomėgių ir pan. Šiame laikraščio numeryje – in­terviu su Utenos šokių ir dainų ansamblio „Vie­versa“ vadove Roberta Maceliene.

Ignalinos kredito unija neabejinga iškilusioms kliūtims

Įprastą šalies įmonių veiklą ir gyventojų planus 2020 m. kovo viduryje gerokai pakoregavo dėl koronaviruso (COVID-19) pandemijos Lietuvoje paskelbtas karantinas. Finansų ir kredito įstaigos prisideda prie valstybės suplanuotų pagalbos nukentėjusiam verslui priemonių įgyvendinimo. Neabejinga iškilusioms kliūtims yra ir Ignalinos kredito unija – Ignalinos, Utenos, Zarasų, Švenčionių ir Visagino rajonų savivaldybėse veikianti unija ne tik aktyviai dalyvauja įgyvendinant skatinamųjų finansinių priemonių planą sunkumų patiriančioms įmonėms, bet ir visą karantino laikotarpį ir toliau teikia savo klientams visas finansines paslaugas, įskaitant grynųjų pinigų operacijas, indėlių priėmimą, vartojimo kredito teikimą.

Moters paieška – bevaisė: kaimynai nebetiki laiminga baigtimi
 • AutoriusDeimantė KAZOKAITĖ
 • Pastasdeimantė@utenosdiena.lt

Moters paieška – bevaisė: kaimynai nebetiki laiminga baigtimi

Utenos apskrities vyriausiasis policijos komisa­riatas (AVPK) prieš kurį laiką išplatino informaci­ją, kad gegužės 2 dieną, apie pietus, iš savo gyvena­mosios vietos, esančios Utenos seniūnijoje, Mieliškių viensėdyje (šalia kelio Jotaučiai–Minčia), išėjo ir iki šiol negrįžo Stasė Paradnikienė (gim. 1944 m.). Kaip teigiama pranešime, turimais duomenimis, moteris turi psichikos sutrikimų. Intensyvi paieška nedavė vaisių – gyventoja vis dar nerasta. Šios istorijos de­talėmis su „Utenos diena“ pasidalijo dingusios mo­ters sūnus, kaimynai. Kalbinti policijos pareigūnai akcentavo, kad itin svarbi visuomenės pagalba.

Kodėl nemokami kazino žaidimai nėra verti jūsų laiko?

Dabar internete ar per televiziją galite vis išgirsti tokius terminus kaip „nemokami kazino žaidimai“, „nemokami kazino sukimai“ bei visokio kitokio plauko nemokamos galimybės išbandyti kazino pramogas. Ir nors tai gali nuskambėti kaip visai nekalta bei galbūt net akiratį praplečianti pramoga – ant šio kabliuko užkibti nevertėtų – štai kodėl.

Kaip išsirinkti madingus marškinėlius?

Turbūt kiekvienas iš mūsų norime atrodyti tvarkingai, stilingai bei originaliai. Reikia pripažinti, jog neretai kasdieniams deriniams neužtenka fantazijos, kartais kelias valandas vaikštinėjame po parduotuves neatrasdami nieko, kas bent kiek patrauktų akį. Visgi, ne visada reikia ieškoti ypatingų, ištaigingų drabužių, kurių neturėtų niekas kitas. Norint būti madingu, kartais užtenka paprastumo ir šiek tiek humoro jausmo. Tačiau kokie visgi marškinėliai madingiausi šiais metais ir kur rasti ką nors paprasto, bet smagaus?

Utenos ir Panevėžio gyventojams bus grąžinta per 11 milijonų eurų

Panevėžio apskrities valstybinė mokesčių inspekcija (toliau – AVMI) informavo, kad įsibėgėjus pajamų deklaravimui Panevėžio ir Utenos apskrityse deklaracijas pateikė per 86 tūkst. gyventojų, iš kurių beveik 60 tūkst. gyventojų deklaravo 11,5 mln. eurų grąžintiną sumą. Pirmąsias permokas VMI į gyventojų sąskaitas pradės pervesti jau nuo gegužės 20 dienos.

Ar mokyklos grįš į įprastą gyvenimą – spręs pačios

Švelninant karantiną, į mokyklas palaipsniui bus leidžiama sugrįžti mokiniams. Pirmiausia nuo gegužės 25 dienos į mokyklas galėtų grįžti pradinio ugdymo (1-4 klasių) mokiniai. Pagal pagrindinio ir vidurinio ugdymo programas besimokantys mokiniai – nuo gegužės 30 d. Galutinį sprendimą, ar mokyklos dirbs nuotoliniu, ar įprastu būdu, priims savivaldybės ir mokyklų vadovai.

Utenos kultūra: vieni apie vežėčias, kiti – apie akėčias
 • AutoriusVytautas RIDIKAS
 • PastasŠis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlų. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.

Utenos kultūra: vieni apie vežėčias, kiti – apie akėčias

Beveik prieš mėnesį Kultūros dienos proga tyliam mitingui susirinkę Utenos kultūros centro (UKC) darbuotojai rajono politikams ir žiniasklaidai įtei­kė raštą „Dėl kultūros centro direktoriaus veiks­mų pagrįstumo“. Rašte kultūros darbuotojai kal­tina direktorių ne laiku keičiant įstaigos struktūrą, kai kurių kolektyvų naikinimu bei jų nuomonės ne­paisymu. Su darbuotojų priekaištais nesutinkantis direktorius, apie kurio veiklą „Utenos diena“ jau ne kartą rašė, turi savų argumentų.

Puslapis 1 iš 109

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

UAB „Utenos Diena“,
Maironio g. 34, LT-28144, Utena.
Įm. kodas: 301537159
PVM k. LT100003891115

A.s.: LT535014500014000334
Utenos kredito unija

Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

utenosdiena.lt redakcijai rašykite adresu reklama@utenosdiena.lt

Visos teisės saugomos. © 2008 -  2019
UAB „Utenos diena“.
Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Utenos diena“ sutikimą.

LANKYTOJŲ STATISTIKA

Šiandien apsilankė:7288
Vakar apsilankė:11112
Šią savaitę apsilankė:72425
Šį mėnesį apsilankė:351199
Viso (nuo 2015-02-16):13798265
Šiuo metu naršo:
194
2020-05-31
MENŲ KALVĖ - Utenos regiono kūrėjai ir jų darbai!