Ugniagesiai gelbėtojai: saugomi ir globojami švento Florijono
AktualijosUgniagesiai gelbėtojai: saugomi ir globojami švento Florijono
2017 gegužės 02, Antradienis 13:24

Ugniagesiai gelbėtojai: saugomi ir globojami švento Florijono

Ugniagesiai gelbėtojai: saugomi ir globojami švento Florijono

Gegužės 4-ą, kaip ir kasmet, šalies ugniagesiai gelbėtojai minės Šv. Florijono – ugniagesių globėjo dieną. Tądien jiems skambės gražiausi žodžiai ir bus įteikiami apdovanojimai už nelengvą darbą ir kasdienį pasiaukojimą gelbstint žmonių gyvybes. Vien šiemet ugniagesiai gelbėtojai užgesino per 4 tūkst. gaisrų, atliko beveik 4 tūkst. gelbėjimo darbų, gaisruose ir gelbėjimo darbuose išgelbėjo 196 žmonių gyvybes, neretai rizikuodami ir savo gyvybėmis.

Šiomis dienomis šv. Florijono globotiniai dalyvaus šv. Mišiose už ugniagesius gelbėtojus ir jų šeimų narius, jie bus pagerbiami šventinėse rikiuotėse ir minėjimuose, o savo miestų ir miestelių gaisrinėse lauks apsilankant gyventojų, kuriems papasakos apie savo darbą, parodys naudojamą gaisrinę ir gelbėjimo techniką bei įrangą, paaiškins, kaip pasirūpinti namais, kad juose nekiltų gaisras.
Vilniaus ugniagesiai gelbėtojai gegužės 4 dieną, 6.00 val., ryto su gaisriniais automobiliais važiuos per miestą ir žadins jo gyventojus, 9.00 val. jie dalyvaus šv. Mišiose Arkikatedroje Bazilikoje, po jų – šv. Florijono dienos minėjime Valdovų rūmuose. 12–15 val. jie su gaisrine technika lauks gyventojų Katedros aikštėje, prevenciniame renginyje „Budinti Lietuva". Nuo 13.00 iki 17.00 val. vilniečiai ir miesto svečiai taip pat galės apsilankyti Atvirų durų dienoje ugniagesių komandose.
Kauno ugniagesiai gegužės 4 d., 10.00 val., dalyvaus šv. Mišiose Šv. Mykolo Arkangelo Kauno Įgulos bažnyčioje. Joje bus priimama priesaika, sveikinami ir apdovanojami ugniagesiai. 11.20 val. prie bažnyčios bus surengta žuvusių ugniagesių pagerbimo ceremonija. 12.30–16 .00 val. ugniagesiai lauks gyventojų komandose Atvirų durų popietėje.
Klaipėdos apskrities priešgaisrinėje gelbėjimo valdyboje ir Gargždų, Kretingos, Neringos, Palangos, Skuodo ir Šilutės priešgaisrinėse gelbėjimo tarnybose gegužės 3 d. rengiama Atvirų durų diena. Jos metu suaugusieji ir mokiniai galės susipažinti su gaisrine įranga, technika, ugniagesių tarnybos sąlygomis, valstybinės priešgaisrinės priežiūros inspektoriai piliečius konsultuos priešgaisrinės saugos klausimais, atkreips visuomenės dėmesį į pagrindines gaisrų ir kitų nelaimių priežastis.
Šiaulių apskrities priešgaisrinės gelbėjimo valdybos pareigūnai gegužės 4 d., 9.00 val., susirinks į šv. Mišias Švento Ignaco Lojolos bažnyčioje, o 13.00 val. kviečia gyventojus atvykti prie Talkšos ežero, prie Geležinės lapės skulptūros, kur vyks ugniagesių gelbėtojų šventinė rikiuotė, gaisrinės ir gelbėjimo technikos paroda, bus apdovanojami geriausi ugniagesiai gelbėtojai.
Panevėžio ugniagesiai gegužės 4 d., 9.00 val. dalyvaus šv. Mišiose Kristaus Karaliaus katedroje, o 10.30 val. Panevėžio apskrities priešgaisrinėje gelbėjimo valdyboje vyks iškilmingas minėjimas.
Utenos apskrities priešgaisrinių gelbėjimo tarnybų specialistai ir pareigūnai Šv. Florijono dieną gegužės 3-ią minės Anykščiuose. Anykštėnai ir kaimyninių rajonų gyventojai kviečiami dalyvauti šventiniuose renginiuose ir daugiau sužinoti apie priešgaisrinių gelbėjimo tarnybų kasdienybę. Šventė prasidės 9.00 val. šv. Mišiomis Anykščių Šv. apaštalo evangelisto Mato bažnyčioje. Po mišių, 11.00 val., visi kviečiami dalyvauti Anykščių priešgaisrinėje gelbėjimo tarnyboje vyksiančiose ugniagesių varžybose, o 12.00 val. – šventinėje rikiuotėje. Šventės dalyvių taip pat laukia technikos demonstravimas, ekskursijos Anykščių priešgaisrinėje gelbėjimo tarnyboje ir ugniagesių košė.
Telšių apskrities priešgaisrinės gelbėjimo valdybos šventė prasidės gegužės 4 d., 14.00 val. Jos metu bus apdovanoti geriausi ugniagesiai gelbėtojai ir piešinių konkurso nugalėtojai. Vėliau ugniagesiai demonstruos praktinius gebėjimus: bus atliekama evakuacija iš pastato naudojant evakuacinę pagalvę, putomis gesinamas automobilis, demonstruojama gaisrinė technika ir įranga, surengtos estafetės vaikams, bendruomenės nariai vaišinami ugniagesių koše.
Alytaus apskrities priešgaisrinės gelbėjimo valdybos pareigūnai Šv. Florijono dienos minėjimą gegužės 4 d., 14.00 val., rengs Alytaus miesto teatro salėje. Tądien visose apskrities rajonų priešgaisrinėse gelbėjimo tarnybose vyks Atvirų durų dienos.
Šv. Florijono dienos minėjimas Kelmėje vyks gegužės 5 d. 10.00 val. Kelmės „Draugystės" parke bus surengta šventinė rikiuotė, o po jos – ugniagesių pasirodymas ir gaisrinės technikos bei įrangos demonstravimas ir ugniagesių varžytuvės: brandmeisterio rungtis ir ugniagesių kovinis išsidėstymas nuo motorinio siurblio. Šventės dalyviai bus vaišinami ugniagesių koše.
Šventiniai renginiai vyks ir kituose šalies miestuose ir miesteliuose. Tai gera proga pabendrauti su ugniagesiais, susipažinti su jų darbu ir daugiau sužinoti apie saugią gyvenseną.

Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento inf.

 

Susiję įrašai (pagal žymę)

 • Buvęs ugniagesys turi svajonę, kuriai įgyvendinti vis pritrūkdavo laiko

  Per tris dešimtmečius ugniagesiu Utenos rajono savivaldybės priešgaisrinės tarnybos Daugailių ugniagesių komandoje dirbęs Povilas Vėžys daugiau nei pusmetį mėgaujasi ramiu senjoro gyvenimu – skiria daugiau dėmesio savo kukliam namų ūkiui ir neatsisako svajonės pakeliauti po Lietuvą. Ilgametės darbo patirties turintis daugailiškis pasidalijo mintimis apie ugniagesio duoną, iššūkius, kurie laukdavo vykstant į gaisravietes, nuotykius.

 • Šiais metais ugniagesiai gelbėtojai uždirbs daugiau

  Valstybinės priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos ugniagesiai gelbėtojai į darbą skuba kas ketvirtą parą. Per metus jiems tenka gesinti beveik 12 tūkst.  gaisrų ir atlikti per 11 tūkst.  gelbėjimo darbų. Vienas iš dažniausių viešojoje erdvėje pateikiamų klausimų, kiek gi jie uždirba?

 • Prie sostinėje protestavusių ugniagesių uteniškiai neprisijungė

  Lapkričio 19 dieną, antradienį, Vilniuje esančioje Vinco Kudirkos aikštėje Lietuvos ugniagesių gelbėtojų profesinių sąjungų susivienijimas surengė mitingą norint atkreipti valdžios dėmesį į menką ugniagesių gelbėtojų finansavimą, todėl, profsąjungos narių teigimu, daugelyje šalies savivaldybių nebeįmanoma tinkamai užtikrinti gyventojų saugumo.

 • Lietuvos stipriausieji ugniagesiai gelbėtojai – čempionato nugalėtojai

  Liepos 7 dieną Mozelyje, Vokietijoje, pasibaigusiame Tarptautiniame stipriausiojo ugniagesio gelbėtojo čempionate triumfavo lietuviai. Pasak stipriausiųjų ugniagesių, Lietuvos komanda okupavo visą apdovanojimų pakylą.

 • Ugniagesiai įspėja, kas gali nuvesti į pražūtį

  Rūkymas lovoje negali būti nei atsipalaidavimo įprotis, nei ritualas žiūrint televizorių ar naršant išmaniuosiuose įrenginiuose. Ugniagesiai gelbėtojai įspėja, kad tai – tiesiausias kelias į žūtį. Mirtis tokiais atvejais žmones ištinka net neįsiplieskus gaisrui, jie dažniausiai apsinuodija degimo produktais.

 • Ugniagesiai gelbėtojai įspėja: žmonės neįvertina smalkių grėsmės

  Pastaruoju metu itin padažnėję žmonių apsinuodijimai smalkėmis rodo, kad Lietuvos gyventojai aplaidžiai pradeda kūrenimo sezoną ir neįvertina, jog namuose pasklidusios pavojingos smalkės per kelias minutes gali atimti gyvybę. Per pastaruosius penkerius metus vien dėl krosnių, židinių, dūmtraukių įrengimo ir eksploatavimo reikalavimų pažeidimų bei gedimų Lietuvoje žuvo 50 žmonių. Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento (PAGD) duomenimis, šiemet dėl šios priežasties gyvenamieji namai degė daugiau nei 900 kartų.

 • Ugniagesiai ragina niekada namuose nepalikti vienų vaikų

  Kaip nuo žūties gaisre apsaugoti vaikus? Kodėl daugėja gaisrų ir žūčių juose?„Daug kas priklauso nuo žmonių požiūrio į saugumą, – sakė Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento Valstybinės priešgaisrinės priežiūros valdybos viršininkas Jūris Targonskas. – Nuolat vykstančių prevencinių akcijų metu, ugniagesiai ir priešgaisrinės priežiūros pareigūnai aplanko tūkstančius gyventojų, primindami, kad jeigu nori būti saugus – išvalyk dūmtraukius, suremontuok krosnį, įsirenk dūmų detektorių... Deja, nors gyventojai supratingai linksi, kad visą tai jie gerai žino, bet ne vienuose namuose tenka išvysti priešgaisrinės saugos taisyklių pažeidimų, o dovanoti autonominiai dūmų detektoriai, kaip paaiškėja, kartais guli ant krosnių ar mėtosi stalčiuose“.

 • Ugniagesiai lankys gyventojus ir mokys gyventi saugiau

  Nuo vasario 1 dienos iki metų pabaigos Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas šalyje organizuoja prevencinę akciją „Gyvenkime saugiai". Jos metu valstybinės priešgaisrinės priežiūros inspektoriai ir ugniagesiai gelbėtojai ketina aplankyti apie 100 tūkst. gyvenamųjų būstų visoje Lietuvoje, konsultuoti gyventojus ir teikti jiems praktinius patarimus saugios aplinkos ir saugaus būsto klausimais.

 • Jaunieji ugniagesiai: drąsuoliai, nugalėję save

  „Įsivaizduokite situaciją: kilo gaisras, žiema, tamsu, pilna dūmų, dingo elektra. Reikia kuo skubiau išeiti iš pastato. Turintis įgūdžių vaikas galbūt turės galimybę išsigelbėti ir netaps gaisro auka. Pavyzdžiui, Norvegijoje vaikai nuo mažens mokomi natūralioje aplinkoje, netgi kopia uolomis. O mes vaikus per daug saugome, neleidžiame būti savarankiškiems. O vieną dieną neprižiūrėjai – ir atsitiko nelaimė," – sakė Lietuvos jaunųjų ugniagesių sąjungos prezidentas Romualdas Kazlauskas, balandžio 3-os vakarą su jaunaisiais ugniagesiais atvykęs į Ugniagesių gelbėtojų mokyklos sporto kompleksą.

 • Ugniagesiai gelbėtojai primena apie gresiančias baudas

  Utenos rajono ugniagesiai gelbėtojai su nerimu laukia pavasarinių orų sausojo periodo, kurio metu paprastai prasideda pernykštės sausos žolės gaisrai. Paprastai tokie gaisrai kyla tuomet, kai gyventojai imasi įvairios ūkinės veiklos savo ūkiuose.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

UAB „Utenos Diena“,
Maironio g. 34, LT-28144, Utena.
Įm. kodas: 301537159
PVM k. LT100003891115

A.s.: LT535014500014000334
Utenos kredito unija

Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

utenosdiena.lt redakcijai rašykite adresu reklama@utenosdiena.lt

Visos teisės saugomos. © 2008 -  2019
UAB „Utenos diena“.
Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Utenos diena“ sutikimą.

LANKYTOJŲ STATISTIKA

Šiandien apsilankė:4659
Vakar apsilankė:6336
Šią savaitę apsilankė:49793
Šį mėnesį apsilankė:60607
Viso (nuo 2015-02-16):14327767
Šiuo metu naršo:
66
2020-08-09
MENŲ KALVĖ – Utenos regiono kūrėjai ir jų darbai!