AktualijosKą turime žinoti apie nereikalingas padangas?
2017 balandžio 04, Antradienis 10:53

Ką turime žinoti apie nereikalingas padangas?

Ką turime žinoti apie nereikalingas padangas?

Prasideda padangų keitimo metas. Naudotos padangos – tai atlieka, galinti ilgam užteršti mūsų aplinką, nes ji suyra tik per kelis šimtus metų. Nors piliečių sąmoningumas kasmet vis auga, tačiau neretai pasitaiko atvejų, kai automobilių „batai" nugula kažkur atokiuose miškeliuose, pakelėse ar kitose vietose. Aplinkosaugininkai ragina būti supratingais ir tausoti aplinką.

Gyventojai dažnai keičiasi padangas patys, tinkamas naudojimui senąsias padangas pasilieka kitam sezonui, netinkamas naudojimui padangas gali priduoti UAB „Utenos atliekų tvarkymo centras"  arba UAB „Utenos komunalininkas" didelių gabaritų atliekų surinkimo aikštelėje.
Aikštelėse gyventojai nemokamai gali priduoti penkias padangas. Utenos rajono seniūnijose UAB „Utenos atliekų tvarkymo centras" surenka didelių gabaritų atliekas, įskaitant ir padangas, surinkimo apvažiavimo būdu. Utenos miesto gyventojai šias atliekas turi atnešti į daugiabučių namų kvartaluose įrengtas konteinerinių atliekų aikšteles, o individualių namų kvartaluose palikti prie gatvės.
Gyventojai, keičiantys padangas transporto priemonių techninės priežiūros ir remonto paslaugas teikiančiose įmonėse, netinkamas naudojimui padangas turi palikti minėtas paslaugas teikiančiose įmonėse, o įmonės privalo jas priimti nemokamai.
Automobilių servisų pareiga nemokamai iš transporto priemonių naudotojų (fizinių asmenų – gyventojų) priimti transporto priemonių techninės priežiūros ir remonto veiklos metu susidariusias padangas ir tinkamai jas sutvarkyti.

Siekdami užkirsti kelią galimiems pažeidimams primename autoservisams, kokias pareigas privalo vykdyti turėdami padangų atliekų:
1.    privalote atskirti padangas nuo kitų atliekų;
2.    apskaityti turimas padangų atliekas Atliekų susidarymo žurnale;
3.    laikyti padangų atliekas susidarymo vietoje ne ilgiau kaip 1 metus;
4.    perduoti ir turėti sutartį su tokias atliekas turinčiu teisę tvarkyti atliekų tvarkytoju.
Laikant padangas ragina atsižvelgti į visus saugumo reikalavimus dėl grėsmės joms užsidegti. Žinoma, savaime padangos neužsidega, bet jeigu į jų krūvą trenktų žaibas, kas nors tyčia ar ne padegtų, užgesinti tokį gaisrą būtų sudėtinga, o padaryta žala – milžiniška. Padangos – naftos produktas, jos labai kaloringos ir puikiai dega į aplinką išskirdamos kenksmingas, nuodingas medžiagas.

Utenos RAAD inf.

Susiję įrašai (pagal žymę)

 • Iš miškų 700 tonų senų padangų vežė sunkvežimiais

  Kaip pranešė Valstybinių miškų urėdija (VMU), per praėjusius metus jos regioniniai padaliniai šalies miškuose surinko net 700 tonų įvairių išmestų didelių gabaritų ir buitinių atliekų. Joms išvežti prireikė 300 sunkvežimių. Net 100 tonų šių atliekų – tai netinkamos naudoti automobilių padangos, kurių miškuose ypač padaugėja per padangų keitimo sezonus – pavasarį ir rudenį. Šis skaičius rodo, kad senomis padangomis pamiškėse nusikratė apie tris tūkstančius automobilių savininkų.

 • Senų padangų guma – greitkelių tiesimui

  Nors Europa Sąjunga draudžia šalinti senas padangas sąvartynuose, tačiau nemažai jų ten dar patenka. Visgi pasaulyje atsiranda naujų sprendimų, kaip efektyviai panaudoti senas padangas.

 • Už numestas padangas vairuotojams gresia baudos

  Jau laikas keisti vasarines padangas į žiemines. Pagal Kelių eismo taisykles vairuotojai tai privalo padaryti iki lapkričio 10 dienos. „Utenos diena“ pasidomėjo, kur gyventojams dėti nebetinkamas eksploatuoti padangas.

 • Miške numestos padangos suirs ne anksčiau kaip per šimtmetį

  Jau artėja vasarinių padangų keitimo metas. Deja, dar nemažai vairuotojų senų padangų atsikrato jas išmesdami pakelėse, pamiškėse ar net atokiuose gamtos kampeliuose. Jeigu jos ten ir liks gulėti, tai mažiausiai 120 metų – kol suirs.

 • Padangų keitimo sezonas: neatsakingiems gresia baudos

  Keičiantis metų laikų sezoniškumui, keičiasi ir vairavimo įpročiai bei taisyklės. Galbūt tik neretai primirštame mėnesio laiko ribą, nuo kurios privalu pakeisti automobilio padangas. Todėl Utenos regiono aplinkos apsaugos departamento pareigūnai visiems primena, kad vasarinėmis padangomis savo automobilio ratus turite „apvilkti“ nuo balandžio 1d. iki balandžio 10 dienos, o senosiomis neteršdami gamtos ir nemokamai atsikratyti galite:

 • Policija vairuotojus ragina nepamiršti kelių svarbių dalykų

  Lietuvos kelių policijos tarnyba primena, kad nuo balandžio 1 dienos (iki spalio 31 d.) įsigalioja kai kurie sezoniniai Kelių eismo taisyklių pokyčiai.

 • 19 kartų baustas vairuotojas į darbą riedėjo be padangų

  Rugpjūčio 8 dieną, apie 7 val. 35 min., Galvės gatvėje, Vilniuje, patruliuodami su nežymėtu tarnybiniu automobiliu Lietuvos kelių policijos tarnybos pareigūnai pastebėjo įtartiną automobilį „Ford Mondeo", kurio priekinis ratas buvo be padangos ir riedėjo ant skardinio disko.

 • Kelių policija primena: laikas keisti padangas

  Keičiantis metų laikų sezoniškumui, turi keistis ir keičiasi vairavimo įpročiai bei taisyklės. Neretai primirštame mėnesio ir laiko ribą, nuo kurių pasikeičia važiavimo greičio rodikliai, kada privalu pakeisti automobilio padangas. Todėl visiems verta priminti ir žinoti, kad pagrindiniai Kelių eismo taisyklių pakeitimai, galiojantys nuo balandžio iki lapkričio mėnesio yra:

 • Viskas, ką turite žinoti apie nereikalingas padangas

  Prasideda padangų keitimo metas. Naudotos padangos – tai atlieka, galinti ilgam užteršti mūsų aplinką, nes ji suyra tik per kelis šimtus metų. Nors piliečių sąmoningumas kasmet vis auga, tačiau neretai pasitaiko atvejų, kai automobilių „batai" nugula atokiuose miškeliuose, pakelėse ar kitose vietose.

 • Sekmadienio vakarą Utenoje pleškėjo padangos

  Vėlų sekmadienio vakarą, kai Lietuvoje buvo skaičiuojami rinkėjų balsai, Utenoje ugniagesiai gelbėtojai daugiau nei pusvalandį plušo UAB „Utenos komunalininkas" teritorijoje, kur liepsnojo padangos. Įtariama, kad gaisras galėjo kilti dėl tyčinio padegimo.

UAB „Utenos Diena“,
Maironio g. 34, LT-28144, Utena.
Įm. kodas: 301537159
PVM k. LT100003891115

A.s.: LT535014500014000334
Utenos kredito unija

Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

utenosdiena.lt redakcijai rašykite adresu reklama@utenosdiena.lt

Visos teisės saugomos. © 2008 -  2019
UAB „Utenos diena“.
Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Utenos diena“ sutikimą.

LANKYTOJŲ STATISTIKA

Šiandien apsilankė:6285
Vakar apsilankė:5867
Šią savaitę apsilankė:12152
Šį mėnesį apsilankė:44869
Viso (nuo 2015-02-16):14068861
Šiuo metu naršo:
98
2020-07-07
MENŲ KALVĖ – Utenos regiono kūrėjai ir jų darbai!